Afksendiyos Kalangos kimdir, nereli? Afksendiyos Kalangos ne doktoru, uzmanlık alanı nedir?

Güncelleme Tarihi:

Afksendiyos Kalangos kimdir, nereli Afksendiyos Kalangos ne doktoru, uzmanlık alanı nedir
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 25, 2023 12:24

Afksendiyos Kalangos, kariyeri ve biyografisi ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Ordinaryüs Profesör unvanına sahip olan isimler arasında bulunan Afksendiyos Kalangos, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında öne çıkmıştır. Peki, Afksendiyos Kalangos kimdir, nereli? Afksendiyos Kalangos ne doktoru, uzmanlık alanı nedir? İşte, o detaylar

Haberin Devamı

Ord. Prof. Dr. Kalangos 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek doktor olmuş, mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Giresun'da adli hekim ve cezaevi hekimi olarak yaptıktan sonra, 1991 yılında uzmanlık eğitimini Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisinde tamamlayan Kalangos, Londra ve daha sonra Paris’te üst uzmanlık eğitimi almıştır.

1993 senesinde Cenevre Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp ve damar cerrahı olarak görevine başlayan Dr. Kalangos sırasıyla, 1998 senesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinin kürsü başkan yardımcılığına, 2001 senesinde kürsü başkanlığına ve 2011 senesinde Kardiovasküler Merkez'in direktörlüğüne atanmıştır. Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2006 yılında Proseförlük ve 2012 senesinde "Ordinaryüs Profesör" ünvanı almıştır.

Haberin Devamı

300'u aşkın makalesi ve 800'e yakın konferansta davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Uluslararası cerrahisi dergilerinde yayınlanmış ve kabul görmüş kendine ait 4 ayrı tekniği olan Afksendiyos Kalangos ayrıca kendi adı ile anılan bio-emilir kapak ve ABD’de deneme safhasında olan kendi adı ile anılan bir biyolojik kapağın araştırmacısıdır.