GeriSeyahat Bayram gibi bir gün
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Bayram gibi bir gün

Bayram gibi bir gün

Aile ziyaretleri, bayramlaşma faslını bitirdiniz. Peki, sonra? Adrenalin, tarih, piknik, deniz, vapur sefası... Bayramı dopdolu geçirmeniz için ekonomik alternatif çok...

Bayram gibi bir gün
MOGAN GÖLÜ / ANKARA - 100 TL.

Bayram gibi bir gün

Ailece göl kenarında huzurlu bir gün geçirmek için ideal. Yanınızda oltanızı getirip tuttuğunuz balıkları pişirebilirsiniz. Olmadı, etleri (iki kilosu 80 TL), kömürü ve meşrubatı (yaklaşık 20 TL) yanınızda getirin, oturun. Basketbol, tenis ve futbol sahaları da var.

Bayram gibi bir gün
MELEN ÇAYI / DÜZCE - 94 TL.

Bayram gibi bir gün

Yol masrafını gözünüzde büyütmeyin. O yöne giden bir araçla yolculuğunuzu paylaşabileceğiniz BlaBlaCar’la İstanbul’dan Düzce’ye 17 TL’ye gidebilirsiniz. Melen Rafting’de 60 TL’ye ekip ruhunu yaşayın. Düzce Rafting’de 100 TL’ye kahvaltı, rafting, akşam yemeği, fotoğraf ve video dahil paketi seçebilirsiniz.

Bayram gibi bir gün
FORUM İSTANBUL AVM / İSTANBUL - 61 TL.

Bayram gibi bir gün

Sealife Akvaryum’da 83 metre uzunluğundaki Okyanus Tüneli’ni, 47 adet sergi tankında 5 binden fazla deniz canlısını göreceksiniz. Ardından Legoland’e geçin. Krallık Macerası Lazer Oyunu ve Merlin’in Çırağı’nın ardından 4D Sinema’da karakterlerin canlanışını izleyin. Ortak giriş bileti 61 TL.

Bayram gibi bir gün
TARİHİ YARIMADA / İSTANBUL - 55 TL.

Bayram gibi bir gün

İslamiyet ve Hıristiyanlığın simgeleriyle dolu Ayasofya’ya Müzekart (30 TL) alarak girebilirsiniz. Ardından mavi çinilerle süslü Sultanahmet Camii’ni gezin. Ara verip tarihi Sultanahmet Köftecisi’nde ızgara köfteyi 15 TL’ye yiyin. Son durak; 336 sütunla işlenen Yerebatan Sarnıcı’nı 10 TL’ye keşfedin.

Bayram gibi bir gün
ŞEHİR TURU / İZMİR - 85 TL.

Bayram gibi bir gün

Sabah Pasaport’a yürüyün. 20 TL’ye İskele’de kahvaltı yapın. Oradan Mask Müzesi’ne geçin. İşe güce dalıp ihmal ettiğiniz Asansör’e yönelin. Yolunuzun üzerinde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni (10 TL) görmeden geçmeyin. Akşam yemeğini Asansör’de, Karşıyaka manzarasına karşı yiyin. Ortalama 55 TL.

Bayram gibi bir gün
BEYPAZARI / ANKARA - 57 TL.

Bayram gibi bir gün

Ankara merkez Etlik Otobüs Terminali´nden saat başı kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz. Gidiş-dönüş 22 TL. ‘Fatma Teyze’nin Yeri’nde gözleme ve ayranı (15 TL) deneyin. Gitmişken yöresel takılardan (20 TL) alın. Yol üzerinde satılan Ayaş domateslerini atlamayın.

Bayram gibi bir gün
BÜYÜKADA / İSTANBUL - 85 TL.

Bayram gibi bir gün

İstanbul’un en büyük adasına Bostancı’dan kalkan vapurla gidin (Gidiş- geliş 10 TL). İskelede yürüyüşün ardından Leydi Cafe’ye oturun, peynirli tost ve çay (6 TL) sipariş edin. Araba Meydanı’ndan 67 TL’ye kiralanan faytonla adanın tamamını görün.

Bayram gibi bir gün
KUŞADASI / AYDIN - 22.5 TL.

Tarih tutkunuysanız: Meryem Ana Evi (5 TL), St. Jean Kilisesi... Deniz, kum, güneş dilerseniz: Akyar, Kadınlar Denizi, Tavşan Burnu... Plajda mısır (2.5 TL), midye (1 TL) ve elma şekeri (3 TL) yemeli. Tuki’de 11 TL’ye adanın geleneksel sandviçi çarşaflı denenmeli.

Bayram gibi bir gün
KAPALIÇARŞI / İSTANBUL - 69 TL.

‘Rusya’dan Sevgilerle’ ve ‘Skyfall’ sahnelerini hatırlamak için: Önce Kapalıçarşı’da dolaşın. Parçacılar Sokak’taki Burç Kebap’ta Adana kebabı, ayran ve künefeyle karnınızı doyurun (22 TL). Mısır Çarşısı’nın önünde bir çay için, kısa bir Boğaz turuyla devam edin.

Bayram gibi bir gün
AYVALIK / BALIKESİR - 69 TL.

Bayram gibi bir gün

Sarımsaklı Plajı’nda doyasıya yüzün. Şeytan Sofrası’nda günü uğurlayın. Camileri, kiliseleri gezdikten sonra Bay Nihat’ta Ayvalık tostu (6 TL), üstüne papalina balığı (20 TL) ve lokma tatlısıyla karnınızı doyurun. Balıkesir merkezden Ayvalık’a 38 TL’ye gidip dönebilirsiniz.

JÜRİ
Mehmet Yaşin, Gezgin ve gurme
Saffet Emre Tonguç, Rehber ve gezgin
Serkan Ocak, Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni
Aynur Tartan, TV Programcısı ve yazar
Erdal İpekeşen, Gazeteci
Faruk Pekin, Fest Travel sahibi
False