Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin!

Güncelleme Tarihi:

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin
Oluşturulma Tarihi: Aralık 23, 2016 15:31

Yılbaşı hızla yaklaşıyor. Ailenize göndereceğiniz yılbaşı kartlarını planlamaya başlamanın tam zamanı!

Haberin Devamı


Zamanınız (veya bütçeniz) kısıtlıysa veya göz alıcı aile fotoğrafları çekmeye yönelik yaratıcı bir yaklaşım denemek istiyorsanız, özel bir fotoğrafçı tutma zahmetine girmeyip iPhone 7 Plus’taki yeni Portre modunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Portre modu, “bokeh” efektine benzeyen bir alan derinliği etkisi yaratır ve eskiden yalnızca DSLR makinelerde bulunan bir özellik sunarak fotoğrafınızın konusunun net olmasını sağlarken hoş bir flu arka plan oluşturur.

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Üstelik, telefonunuzda birkaç dokunuşla fotoğraflarınızı düzenleyip mağazaya gitmek zorunda kalmadan yılbaşı kartlarınızı gönderebilirsiniz. Küçük bir bütçeyle profesyonel görünümlü aile portre fotoğrafları çekmeye ve bu fotoğrafları paylaşabileceğiniz başyapıtlara dönüştürecek uygulamalar ve bazı ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.


YILBAŞI KARTLARINIZI TELEFONUNUZDAN GÖNDERMEK İÇİN TEK ADRES

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Felt: Arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize el yazısıyla hazırladığınız gerçek kartlar ve fotoğraflar göndermenin en kaliteli ve en kişiye özel yolu. Üstelik hepsini telefonununuzdan yapabilirsiniz.


Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Ink: Mağazaya gitmek zorunda kalmadan, telefonunuzdan benzersiz yılbaşı kartları hazırlayıp gönderin.

Snapfish: Telefonunuz için baskı, kartpostal ve daha fazlasını sipariş edin.

Artifact Uprising: Telefonunuzda dakikalar içinde üstün kaliteli fotoğraf albümleri, resimli kartpostallar ve hediyeler hazırlayın.

Touchnote: Telefonunuzu kullanarak kişiselleştirilmiş kartpostallar oluşturun ve gönderin.


FOTOĞRAFLARINIZA YILBAŞI RUHU KATACAK BAZI UYGULAMALAR

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Enlight: Güçlü araç setiyle fotoğraflarınızı iyileştirin, ayarlayın ve süsleyin.

Camera +: Her çekiminizde kusursuz sonuçlar almak için, mükemmel manuel çekim kontrolleri, onlarca filtre, çerçeve ve kesme seçeneği sayesinde kolayca profesyonel görünen fotoğraflar yaratın.

ProCamera: Profesyonel iOS fotoğrafçılığının altın standardı.Yeni başlayanlar için son derece kullanıcı dostu bir arayüzün yanı sıra uzmanlara yönelik, DSLR’ye benzer etkileyici kontrol seçenekleri de sunuyor.

VSCO: Mobil aygıtlar için benzersiz hazır ayarlarımız ve gelişmiş kamera kontrollerimizle çektiğiniz görüntüleri düzenleyin.

Moldiv: Tek bir çerçeveye 16 adede kadar fotoğraf ekleyerek mükemmel kolajı hazırlayın. İsterseniz, fotoğraflarınızı bir dergi, poster veya temalı albüm gibi kolajlayarak aile fotoğraflarınıza kişisel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.


FOTOĞRAFÇILIK İPUÇLARI 

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Bu yaratıcı yılbaşı fotoğrafı/videosu fikirlerini denemek için telefonunuzu kullanın:

• Telefonunuzdaki hızlı çekim video özelliğini kullanarak, yılbaşı süslemelerine başlama zamanı geldiğinde evinizdeki değişimi başından sonuna kadar görüntüleyin. Telefonunuzu bir rafa veya tripoda yerleştirin, kamera uygulamasını başlatın ve hızlı çekim video ayarında kaydet düğmesine basın. Telefonunuz her şeyi sizin yerinize yapar. Çekiminizi bitirdiğinizde videonuzu telefonunuzdaki iMovie uygulamasında kırparak düzenleyebilir ve istediğiniz müziği ekleyebilirsiniz.


Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Live Photo ile mükemmel kar yağışını kaydedin. Hareketli ve sesli manzaralar, huzur veren bir fotoğrafa çok daha fazlasını katabilir. Ardından bu uygulama ile iOS için Facebook uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

• Daha canlı ve gerçeğe yakın renkler ve daha doğal görünen cilt tonları sunan içinizi ısıtacak fotoğraflara imza atmak için Retina Flash özelliğine sahip 7 MP FaceTime HD Kamera ile en renkli aile selfie’sini çekin.


Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

Hayatın en hızlı anlarını yavaşlatmak için 120 kare/sn hızında 1080p HD, 240 kare/sn hızında 720p görüntü kalitesinde videolar kaydeden ağır çekim video ile kartopu savaşları yepyeni bir şekilde hayat buluyor.

• Fotoğraflar uygulamasındaki yeni Anılar özelliğiyle geçirdiğiniz yılbaşını en güzel haliyle yeniden yaşayın. Şükran Günü yemeği veya yılbaşı süslemelerini yaptığınız anlar gibi en değerli anılarınızı yeniden keşfetmek için, Fotoğraflar uygulamasında en alttaki Anılar düğmesine dokunun ve arkanıza yaslanıp uygulamanın otomatik olarak bir fon müziği ve geçişlerle birlikte fotoğraflarınızdan oluşan muhteşem bir film yaratmasını bekleyin. Üstelik, anınız oluşturulduktan sonra tüm düzenleme kontrolü de sizin elinizde olacak.


DAHA FAZLA İPUCU

Yılbaşının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirin

• Fotoğraflar uygulamasında Yılbaşı ağaçları ve karlı günler gibi belirli nesneleri arayın.
• iCloud Fotoğraf Paylaşımı’nı kullanarak aile toplantıları veya özel etkinliklerde çektiğiniz görüntüleri kolayca paylaşın.
• Yıl boyunca yaşadığınız muhteşem gezi maceralarınızı sergileyin, Fotoğraflar > Albümler > Yerler seçeneğine giderek tüm fotoğraflarınızı harita üzerinde görün.

BAKMADAN GEÇME!