Yeni nesil bu yöntem ile kısa sürede zayıflayın

Güncelleme Tarihi:

Yeni nesil bu yöntem ile kısa sürede zayıflayın
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 07, 2015 10:05

Yağ yakımını hızlandırırken ciltte sıkılaşmayı sağlıyor...

Haberin Devamı

Kilolu musunuz? İstemediğiniz bu kilolardan nasıl kurtulabilirsiniz? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altan Yücetaş, bodytite liposuction yöntemini anlattı.

Diyet yaparak zayıflayamıyor veya egzersiz yapmaya zamanınız olmuyor mu? Günümüzde iş ve aile yaşantımız nedeniyle düzensiz besleniyoruz. Çalışma şartlarının zorluğu, yaşadığımız şehrin dinamikleri özellikle de trafikte kaybedilen zaman spor yapmayı da güçleştirmektedir. Kendimize bile zor zaman ayırırken egzersize hiç zaman ayıramıyoruz maalesef. Peki, bu durumda istemediğimiz fazla kilolardan nasıl kurtulabilir, kendimizi iyi hissedebiliriz?

Bodytite Liposuction nedir? Nasıl uygulanır?

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan liposuction veya yağ alma işleminde radyofrekans teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır.

Yöntemde amaç; radyofrekans dalgaları kullanılarak yağ hücreleri alınırken beraberinde de ciltte sıkılaşma sağlanmasıdır.

Bodytite liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Bodytite Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesidir.

Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs meme büyümelerinde, simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır. Ayrıca erkeklerde bu yöntemle karın bölgesinde six pack baklava dilimleri olarak bilinen kaslar oluşturulur. High definition veya Hi def olarak adlandırılan BodyTite liposelection estetiği ile kaslı karın görünümü elde edilebilir.

Bodytite radyofrekans liposuctionın avantajları nelerdir?

En büyük avantajı radyofrekans enerjisi sayesinde ciltte bir nevi ütüleme yaparak sıkılaşma sağlamasıdır. Bir diğer avantajı ise yağ dokusunu sıvılaştırdığı için klasik liposuction da ve lazer liposuction da görülen yüzey düzensizlikleri ve cilt dalgalanmaları neredeyse olmaz.

Ağrı ve morarma klasik liposuctiona, laser liposuction ve lazer lipoliz e göre çok daha azdır.

Operasyon ve sonrası süreç nasıldır?

Operasyon hastane koşullarında yapılır. Yapılan bölge sayısına göre değişmekle birlikte ortalama 1-1,5 saat sürer. Aynı gün hastaneden ayrılabilirsiniz. Ameliyat sonrası ağrı neredeyse olmaması ödem ve şişliklerin hızla gerilemesi nedeniyle iyileşme süreci de çok hızlı gerçekleşir. Birkaç gün içinde sosyal yaşama dönülebilir. 3-4 hafta korse kullanmak gerekir. İlk ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır. Birinci aydan itibaren spora başlanabilir.

Yapılan bilimsel çalışmalarda bölgesel yağlanma probleminin tedavisi sonrası; kişilerin sosyal hayatta daha aktif oldukları ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altan Yücetaş

Yeni nesil bu yöntem ile kısa sürede zayıflayın

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!