Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Güncelleme Tarihi:

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 16, 2015 10:00

İşte daha doğal ve canlı saçlar için yapmanız gerekenler…

Haberin Devamı

Yaz mevsiminin saç ve saç derisi için travmatik bir dönem olduğunu belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur, bazı hususlara dikkat ederek, saç kayıplarının önüne geçilebileceğini belirtti. İşte Dr. Cihantimur’un sunduğu yaz mevsimi sonrasında saç dökülmesi başta olmak üzere, farklı sorunlarla karşılaşmamak için 6 saç bakımı önerisi...


Saçlarınızı nemlendirin

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Cildimizin ne kadar neme ihtiyacı varsa, saçların da sağlıklı kalabilmesi için, özellikle yaz mevsiminde ekstra neme ihtiyaçları vardır. Saç kremlerini kullanırken saç diplerine sürmeden sadece 2 dakika kadar saç uçlarında bekletin ve bol suyla durulayın.

Haberin Devamı

Saçlarınızı dinlendirin

 

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi
 

Yaz mevsiminde hemen her gün, günde 2-3 defa duş aldığımızı ve her defasında saçlarımızı şampuanladığımızı düşünürsek, sonbahar mevsimi geldiğinde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşacağımız aşikar. Bu sebeple her defasında saç şampuanı kullanmadan hatta her defasında saçımızı yıkamadan sadece bedenimize duş aldırarak, serinlemek saç dökülmelerini azaltacaktır.


Saçlarınızı havalandırın

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Uzun saçlar her zaman moda, kadınlığın simgesi adeta ama yaz mevsiminde açık bırakarak dolaşmak, terletiyor. Hemen hemen herkes sıkıca topladığı saçlarını topuz yaparak, gün boyu bir kavisin içine hapsediyor. Saç kökleri nefes alamıyor ve saç dökülmeleri başlıyor. Saçlarınızı havalandırın ve tüm gün topuz altına hapsetmeyin.


Saçlarınıza esansiyel yağlardan sürün

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Haberin Devamı


Esansiyel yağlar, cilt gibi, saçlar içinde oldukça faydalıdır. Saçları dipten uca besleyerek, saç dökülmesine karşı direnç oluşturabilirler. Özellikle avokado yağı ve zeytinyağı saçların beslenmesinde faydalı esansiyel yağlardır.


Bırakın kendiliğinden kurusunlar

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Saçların doğal yollardan kuruması gerekiyor. Bütün kış sıcak fön makinalarıyla çekiştirilen ya da suni sıcak havayla kurutulan saçlarınızı, sıcak havalarda, açık bırakarak, doğal yollardan kurutmak, canlanmasına vesile olur.


Kırık saç uçlarınızı kestirin

Yaza özel 6 saç bakımı önerisi

Haberin Devamı

Yaz mevsiminde özellikle saç uçlarında kırılmalar ve yıpranmalar meydana gelir. Güneş ışınları, denizin tuzlu suyuyla birleşince daha fazla yıpranmasına ve kırıkların diplere doğru yol almasına neden olur. Saç uçlarınız ne kadar sağlam olursa, tahribat yukarı doğru yönelmez ve saçlar daha doğal ve canlı görünür.

İHA

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!