GeriHamilelikte Cinsellik Yatak Odanızı Canlı Tutmanın Yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatak Odanızı Canlı Tutmanın Yolları

Yatak Odanızı Canlı Tutmanın Yolları

Baba adayları için hamilelikte seks rehberi!

Tebrikler, artık baba oluyorsunuz. Baba olmanın verdiği heyecanın yanında "Peki ama seks hayatımız ne olacak?" diye düşünmeye başladınız bile değil mi? Endişelenmeyi bırakın ve hamilelikte seks konusunda verdiğimiz önerilere kulak verin. İşte size hamilelik dönemi boyunca yatak odanızı canlı tutmanın 5 yolu:

1. Partnerinizi Daha Fazla Şımartın

Çikolata, çiçekler, romantik notlar, mum ışığında akşam yemekleri ya da güzel bir masaj kulağa çok klasik ve eski moda gelebilir fakat etkisi tartışılmaz. Her kadın hamilelik döneminde biraz şımartılmak ister. Onu hamilelik sürecinde biraz daha fazla şımartmanızın size hiçbir zararı olmaz değil mi? Bunun karşılığında eşiniz sizi beklemediğiniz bir şekilde ödüllendirebilir. Sürprizlere hazırlıklı olun.

2. Onu Her Haliyle Arzuladığınızı Hissettirin

Ona hala çok seksi ve güzel olduğunu söyleyin ve bunu ona gerçekten hissettirin. Kadınlar bu dönemde kendilerini pek çekici ve seksi bulmazlar ve kendine güvenleri iyice kaybolur. Onu ne kadar sevdiğinizi, vücudunun bu haliyle de çok güzel olduğunu ve onu her zaman arzu ettiğinizi söyleyin. Sadece büyümüş ve daha dolgun görünen göğüslerinden dolayı arzulu olduğunuzu sadece kendinize saklayın.

3. Aksiyona Her Zaman Hazır Olun

Partnerinizin hamilelik nedeniyle değişen hormonal dengesi nedeniyle seks isteği bazen tavan yapabilir. Bu yüzden onun kendini hazır hissettiği durumlarda siz de hazır olmalısınız. Bu dönemde biraz daha özverili olup onun isteklerine odaklanmanızda fayda vardır.

4. Yeni Pozisyonlar Deneyin

Misyoner pozisyonunda vücut ağırlığınızı karına vermek zorunda kaldığınız için bu pozisyon her ikinizi de zorlayabilir. Hamilelik dönemi farklı pozisyonlar denemek için iyi bir fırsattır aslında. Zaman içinde hangi pozisyonun sizin için daha rahat olduğunu deneyerek öğrenebilirsiniz. Kaşık pozisyonu ile yan yatarak, ya da yastık kullanarak destekli bir şekilde eşinizin beline yüklenecek ağırlığı hafifletebilirsiniz. Hamilelik dönemi sayesinde belki de en favori pozisyonunuzu keşfedeceksiniz.

5. Onu Kesinlikle Seks Konusunda Strese Sokmayın 

Partnerinizin sırf siz seks yapmak istiyorsunuz diye kendini mecbur ve baskı altında hissetmesine asla izin vermeyin. Özellikle vücudunun iyice irileştiği son aylarda seks için istek duymaması gayet normal. Bu yüzden anlayışlı olmalısınız.

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

False