Wi-fi bebeklere zararlı mı?

Güncelleme Tarihi:

Wi-fi bebeklere zararlı mı
Oluşturulma Tarihi: Mart 14, 2015 13:00

Elektromanyetik kirlilik sizi ve çocuğunuzu tehdit ediyor.

Haberin Devamı

İnsanoğlunun yaşamını kolaylaştırmak için hızla gelişmeye devam eden teknoloji, ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Kanser, kalp krizi, diyabet ve obezite 21. yüzyılın en yaygın ve en ölümcül hastalıkları olarak karşımıza çıkarken, üreme sağlığı da ciddi tehdit altında. Uzmanlar, tüm bu hastalıkları tetikleyen en büyük düşman olarak da elektromanyetik radyasyonu görüyor.

Baş ağrısı ve göz yanmasına dikkat

İnsanlık, sanayi devrimi sonrasında modern yaşamda ne netice vereceğini bilmediği bir elektromanyetik alanda yaşamaya başladı ve ‘akıllı ev’ kavramı, her yere baz istasyonlarının kurulması olarak algılanmaya başlandı.

Elektromanyetik radyasyona maruz kalmanın kısa zamanda hissedilen etkilerinin baş ağrısı, göz yanması, yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi ve gece uykusuzluğu olarak görüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Selim Şeker, elektromanyetik kirliliğin intiharı da tetiklediğini, araştırmaların bunu doğruladığına dikkat çekti.

Haberin Devamı

Wi-fi kullanımı bebeklerde kanser riskini arttırıyor!

Evlerdeki wi - fi ve kablosuz bebek alarmları büyük bir tehlike. Wi-Fi ve kablosuz bebek alarmları, evin içinde tehlikeli bir radyasyon dalgası oluşturuyor. Bu dalgalar, zaten kafatası ince olan bebeklerin beyinlerine direkt nüfuz ediyor. Bu da bebeklerde kanser riskini arttırırken, davranışsal bozukluklara da neden oluyor.

Cep telefonu görüşmelerinin mümkün olduğunca kısa tutulması gerekiyor. Çocuklara kullandırtmayın ve telefonu çocukların yakınında bulundurmayın. Kulaklık kullanın. Telefonu kulağınıza yapıştırmayın, mesafe bırakın. Sinyalin az olduğu yerlerde telefonla konuşmayın. Ayrıca laptopları kucakta ve şarjdayken kullanmayın.

Solaryumun da kanser riskini ciddi oranda arttırıyor. Solaryuma kesinlikle girmeyin, kanseri tetikliyor. Kanıtlandı; sahte güneş, gerçek kanser.

Elektromanyetik radyasyon, kadınlarda meme kanserini tetiklerken erkeklerde ise sperm sayısını düşürüyor.

İHA

BAKMADAN GEÇME!