GeriEtkinlikler Tansel Baybara’dan anlamlı projeye destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tansel Baybara’dan anlamlı projeye destek

Tansel Baybara’dan anlamlı projeye destek

Hazırladığı peştamaller sosyal medyadan satışa sunuldu.

Uzun yıllar boyunca dergi ve yayıncılık sektöründe sanat yönetmeni olarak çalışan Tansel Baybara, 2013 yılında kurduğu Tasarım Hikayecisi adı altında takı, aksesuar ve dekor gibi geniş yelpazede özgün ürün üretmeye devam ediyor. Tansel Baybara’nın yaz sezonu için hazırladığı son koleksiyon geleneksel yöntemlerle üretilmiş peştamallerdan oluşuyor.

Tansel Baybara’dan anlamlı projeye destek

Tasarımın kalbinde el işçiliği, fikri haklara saygı ve geleneklerin kuşaklara aktarılması olduğuna inan Tansel Baybara/Tasarım Hikayecisi bu yaz için kara tezgahlarda dokunan çizgili ve desenli peştamal serisi yarattı. Yaz boyunca Eataly gibi çeşitli yerlerdeki satışların ardından, Mardinli kadınlar tarafından kurulan Hayatım Yenibahar sosyal sorumluluk projesine destek olmak amacıyla peştamallerin sosyal medyada satılması için iş birliği yapıyor.

Koleksiyonda yer alan çizgili peştamallerin yanı sıra Mardin’in çok kültürlü ruhuna davet eden, Rumi deseni, Hamsa sembolü ve tavus kuşu baskılarının olduğu peştamaller de bulunuyor. Hamam ritüelinden çıkan peştamal; banyo, sauna, havuz, plaj ve spor salonlarında da rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Tansel Baybara’dan anlamlı projeye destek

Tasarım Hikayecisi ve Hayatım Yenibahar iş birliğindeki tüm peştamaller kaliteli yerli pamuk ipler kullanılarak küçük kara tezgahlarda elde dokunmuştur. Hafif ve su emicidir, hızlıca kurur. Instagram ve Facebook üzerinden satışlar yaz boyunca sürecek.

Facebook.com/Hayatimyenibahar ve Instagram.com/Hayatimyenibahar adreslerinden ürünlere ulaşabilmek mümkün...

False