GeriPratik Bilgiler Ptt Kargo Ücretleri (2022) Ne Kadar? Ptt Kargo Gönderim Ve Eve Çağırma Çağırma Ücreti Hesaplama 2022
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ptt Kargo Ücretleri (2022) Ne Kadar? Ptt Kargo Gönderim Ve Eve Çağırma Çağırma Ücreti Hesaplama 2022

Ptt Kargo Ücretleri (2022) Ne Kadar? Ptt Kargo Gönderim Ve Eve Çağırma Çağırma Ücreti Hesaplama 2022

PTT kargo ücretleri (2022) ne kadar? Şehir dışına veya yakın bölgelere kargo yoluyla birçok ürün, eşya vb. şeyler taşınmaktadır. Ulaşımı ve güvenirliği yüksek olan kargo firmaları ile günümüzde sık şekilde taşımacılık yapılmaktadır. Belirlenen özelliklere göre ücretlendirme yapılıp ürünlerin kısa sürede ulaşımı sağlanmaktadır. PTT kargo ücretleri (2022) ne kadar detayları ile derledik.

PTT kargo ücretleri (2022) ne kadar? Ürünün ağırlık ve diğer özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte 25 tl civarlarında ücret ödenmektedir. Farklı artılara göre fiyat değişiklik gösterebilir.

PTT Kargo Ücretleri (2022) Ne Kadar?

Sık kullanılan kargo firmaları arasında yerini alan PTT kargo taşıma ücretler sınıf olarak ayrılmış ve ürün özelliğine göre gruplandırılmıştır. Taşınması gereken ürünün özellikleri önemli etken olurken mesafe ve buna benzer hususlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Gönderilen ürün 1 kiloya kadarsa 1 kiloda dahil 26 civarları ücret tutmaktadır. Eğer 2 kiloya kadar ise 30 TL civarı 3 kiloya kadarsa 32 TL civarı ücret ödenmektedir. Bunun yanı sıra daha fazla miktarlarda gönderim yapılacağı takdirde kilo başına ücretlendirme uygulaması yapılmaktadır. Bu etken maddelerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

PTT Kargo Gönderim ve Eve Çağırma Ücreti Hesaplama 2022

Sık kullanılanlar arasında yerini alan bu kargo firması belirli şartlar doğrultusunda evden kargo alımında yapmaktadır. Bunun özellikler sürekli sözleşmeli olan özel müşteriler herhangi bir ücret ödemez. Yüklü miktar tek seferde 10 ve üzeri gönderim yapanlarda alım ücreti ödememektedirler. Bunun dışında gönderim kilosuna ve çeşitli özelliklere göre evden alma ücretleri değişiklik göstermektedir. Ve gönderilecek olan ürünlerin evden alınma hizmeti kapsamına girebilmesi için belirli bir kiloda ve miktarda olma şartının da sağlanması gerekmektedir. Bu doğrultularda PTT kargo firması sizlere evde alım hizmeti sağlayacaktır. Bu hizmetin bedeli yaklaşık 10 tl civarlarında olduğu bilinmektedir.

False