Meyan kökü ile vücudunuzu toksinlerden arındırın!

Güncelleme Tarihi:

Meyan kökü ile vücudunuzu toksinlerden arındırın
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2015 10:00

Bahar temizliğine detoks ile önce vücudunuzdan başlayın.

Haberin Devamı

Son yılların en çok denenen tazelenme ve yenilenme yöntemleri arasında yer alan detoks, vücudu arındırmak ve toksin maddeleri bedenden uzaklaştırmak için yapılıyor. Diyetisyen Hale Taşgın, hem detoks ve detoks diyetler hakkında bilgilendirdi hem de oldukça basit ve herhangi bir sağlık sorununa yol açmayan bir detoks çayı tarifi verdi.

Detoks diyetler için öncelikle hazır gıdalardan, sigara, asitli içecek, alkol ve tatlandırıcılardan uzak durulması gerekiyor. Yemeklerin evde hazırlamalı ve kesinlikle dışarıdan herhangi bir yiyecek alınmamalı. Bahar temizliğine vücudunuzdan başlayın. Yeşillikler her zaman detoks dostudur ama acı tadı olan yeşillikler her zaman tercih edilmelidir. Roka, tere, karahindiba gibi acı tadı olan yeşillikler karaciğeri uyararak, temizlenmesine yardımcı olurlar. Salatalarınızın içine mutlaka tere ya da roka ekleyin. Sabah uyanır uyanmaz oda ısısında bulunan ve akşamdan limon dilimleri eklediğiniz suyunuzu içmenizde fayda var. Detoks zamanında mutlaka günde 3 litre su içilmesini öneriyoruz. Şekeri bırakın ve tuzu mümkün olduğunca aza indirgeyin. Ülkemizde son derece fazla tüketilen süt ve süt ürünlerinin yağsız olanlarını tercih etmelisiniz. Yağsız yoğurdunuza keten tohumu ekleyerek bir ara öğün oluşturabilirsiniz.

Haberin Devamı

Meyan kökü çayı ile vücudunuzu arındırın

Detoks diyetinde günde bir defa meyan kökü çayı içilebilir. Meyan kökünü aktarlardan satın alabilirsiniz ve demleme usulü çayınızı hazırladıktan sonra sadece günde 1 defa tüketiyorsunuz. Meyan kökü çayı, bakterileri öldürme özelliğine sahip, tadı şekerli olsa da sıfır kalorili bir bitkidir.

Vücut fırçası ile hem ölü hücrelerden arının hem de selülitlere meydan okuyun

Detoksta içten temizliği sağlarken, bedeninizin dış yüzeyi için de uygulamalar yapmalısınız çünkü açılan gözeneklerle cildiniz oksijen almaya ve canlanmaya başlar. Sabahları aceleyle işe gitmek için sabırsızca aldığımız duşların, cildimizi ölü hücrelerden arındırmaya hiçbir faydası olmuyor. Geniş yüzeyli vücut fırçalarından kullanarak haftada en az 2 defa bedeninizi toksinlerden arındırın. Bu fırçalama ile sinir sisteminizi uyarır, derinize biriken ölü hücreleri çıkartır ve cildinizin hava almasını sağlarsınız, selülitlere bile faydası var. Özellikle deniz yosunu içeren banyo sabunlarından önerebilirim. Uğraşamam diyenlerdenseniz, yine geleneksel banyo kültürümüz olan hamamı kullanarak, kese yaptırabilirsiniz.

Haberin Devamı

Beyin detoksu da önemli!

Yeni insanlarla tanışın ve etrafınızda hep pozitif enerji yayan insanlar bulunsun. Negatif ve bencilce sürekli kendi derdini anlatan insanlardan uzak durun. Yeni insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenme her zaman vücudunuzu ve düşüncelerinizi tazeleyecektir

İHA

BAKMADAN GEÇME!