LC Waikiki çocukların mutlu düşlerinden koleksiyon hazırladı

Güncelleme Tarihi:

LC Waikiki çocukların mutlu düşlerinden koleksiyon hazırladı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 04, 2019 16:04

LC Waikiki, çocukların rüyalarından aldığı ilhamla 3-9 yaş arası çocuklara özel bir koleksiyon hazırladı. Çocukların büyürken kendilerini mutlu hissetmelerini sağlayan rüyalardan esinlenilen çizgilerin hakim olduğu Mutlu Düşler Koleksiyonu’nda çocukların hayal dünyası ve düşleri aktarıldı.

Haberin Devamı

LC Waikiki, çocukların sınır tanımayan rüyalarından ve mutlu, huzurlu bir güne başlamasına yardımcı olan sağlıklı uykunun öneminden hareketle özel bir koleksiyona imza attı.

Çocukların rüyalarından ilham alarak hazırlanan koleksiyonda, uykuya geçiş aşamasında hem kendileri hem de ebeveynleri için daha keyifli bir deneyim yaşamaları adına rüyalarını yansıtan eğlenceli grafiklerin de olduğu bir pijama ve nevresim koleksiyonu ortaya çıktı. Koleksiyon fikri ortaya çıktığı ilk andan itibaren İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Psikolog Prof. Dr. Yıldız Dilek Ertürk ile ortaklaşa bir çalışma yürütüldü.

Yıldız Dilek Ertürk ve ekibi, tekstil alanında Türkiye’de ilk kez çocukların rüyalarına odaklanarak bu çalışmayı gerçekleştirdi. Betimsel araştırma yöntemi temel alınan bu çalışma projektif bir teknik olan “Resim Çizme” ve “Hikaye Anlatma” üzerinden yürütüldü. Resim çizme sırasında çocuğa yönergeye uygun olarak resimde ne çizdiği soruldu, resmi anlatması istendi.

Haberin Devamı

LC Waikiki çocukların mutlu düşlerinden koleksiyon hazırladı

“ÇOCUKLARA MUTLU UYKU ARMAĞAN EDİYORUZ”

Uykuya yönelik gereksinimin yaşla beraber değiştiğine vurgu yapan Prof. Dr. Yıldız Dilek Ertürk; “LC Waikiki gibi sağlığa, özellikle çocuklarımızın sağlığına böylesine önem veren bir marka ile bir arada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Sağlıklı uyku alışkanlığı bebeklikte başlar. Bu nedenle çocuğun, yeterli uykuyu almasını sağlamak için, sağlıklı bir uyku rutini oluşturulmalı. Bu uyku rutinlerini çocuğun gelişimine göre düzenlemek önem taşır. Kültürlere göre uykuya yüklenen anlam ve uyku ritüelleri farklılıklar gösterir. Oda tasarımı, çocuğun uyku kalitesini ve süresini artırmak için önemlidir. Çocuğun uyuduğu odanın ısısının, ışığının, tasarımının uygun ve rahatlatıcı olması; belli bir yaştan sonra onun isteğine göre düzenlenmesi, çocuğun kendini rahat hissetmesine ve uykuya daha rahat geçmesine yardımcıdır. Biz de LC Waikiki ile çocuklara daha mutlu bir uyku armağan etmek için çocukların rüyalarından ilham aldığımız bir koleksiyon hazırladık” dedi.
Çocuklara uykuyu sevdirecek bir koleksiyona imza attıklarını vurgulayan LC Waikiki Tasarım Müdürü Mine Güllüdağ ise şunları söyledi: “Çocukların rüyalarından ilham alarak yürüttüğümüz araştırmadan elde ettiğimiz verilerle hazırladığımız koleksiyonda, çocukların daha keyifli bir uyku deneyimi yaşamalarını istedik. Bu kapsamda çocuklarla bir araya gelerek, ebeveynleriyle olan paylaşım ve iletişimlerini artırmayı hedefledik. Rüyalarını yansıtan eğlenceli grafiklerin olduğu pijama takımları ve nevresimlerden oluşan koleksiyonu hazırlamak üzere çalışmalara başladık. Söz konusu çocuklar olduğu için projeyi gerçekleştirirken konusunda uzman isimlerden destek aldık ve Mutlu Düşler Koleksiyonu’muzu bilimsel bir çerçevede hazırladık”.
  

Haberin Devamı

 

LC Waikiki çocukların mutlu düşlerinden koleksiyon hazırladı
 

“MUTLU DÜŞLER”LE “UYUYORUM, BÜYÜYORUM, MUTLUYUM”

Mutlu Düşler Koleksiyonu, çocukların rüyalarından çıkan 4 temaya ek olarak uyku ritüellerinin de eklendiği temayla birlikte 5 farklı içerikle keyifli bir uyku deneyimi sunuyor. Mutluluk ve Neşe temasında çocukların en sevdiği ikonlardan unicorn başrolde yer alırken masallardaki şato, çizgilerde öne çıkan bir diğer detay… Bulutların gökkuşağı ve balonlarla buluştuğu Mutluluk ve Neşe teması, çocukların harikalar diyarını en neşeli haliyle dışa vuruyor. Çocukların aidiyet ve aile kavramına verdiği önemden hareketle tasarlanan Sevilmek ve Güven Duygusu temasında ise aile bireyleriyle mutlu anlar çizgilere yansıtılıyor. Fantastik duyguların dışa vurumu olan Heyecan, Macera ve Yolculuk temasında ise çocukların uzaya ve gökyüzüne olan merakı balon ve uzay mekikleriyle resmediliyor. Çocukların kahramanlarının yer aldığı Kurtarılmak, Kurtarmak ve Güçlü Hissetmek temasında pijamanın yanı sıra nevresim ve havlu da mevcut. Uyku öncesi ritüellerini yine çocukların gözünden yansıtan Uyku Ritüeli temasında uykuya hazırlık anları aktarılıyor.

Haberin Devamı

Çocukların kendi uyku ve rüyalarını aktardıkları çizimlerden hareketle tasarlanan koleksiyon; “Mutluluk ve Neşe”, “Sevilmek ve Güven Duygusu”, “Heyecan, Macera ve Yolculuk”, “Kurtarmak, Kurtarılmak ve Güçlü Hissetmek” ve “Uyku Ritüeli”ni yansıtıyor. Çocuğun hayal dünyasını harekete geçiren yatak, çarşaf, yastık gibi ev tekstilinin yanı sıra sakin ve huzurlu bir uykuda çocuklara eşlik eden pijama ve uyku arkadaşları da LC Waikiki tarafından yine onlardan ilhamla hazırlandı. Çocuğun kendi kendine uyumayı öğrenmesine yardımcı olan uyku arkadaşı ise minikler için güven simgesi...  

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!