Kozalaktan çam ağacı nasıl yapılır?

Güncelleme Tarihi:

Kozalaktan çam ağacı nasıl yapılır
Oluşturulma Tarihi: Aralık 30, 2019 09:19

"Kış günü çocukları evden çıkaramıyoruz, hava çok soğuk evde gelişimlerini destekleyici nasıl faaliyetler yapabiliriz" ebeveynlerin en sık sorduğu sorular arasında. Uluslararası İngilizce Eğitmeni ve Montessori Lideri Yasmin Yılmaz Başaran, çocukları teknolojiden yeterince ve doğru kullanımı dışında uzak tutabilecek etkinlikleri anlatıyor.

Haberin Devamı

Günlük yaşam becerileri olarak bulaşık makinasını birlikte boşaltmak çorapların eşlerini bulmak gibi faaliyetlerin yanı sıra evlerimizdeki un, yağ, kakao ile de yapılacak birçok keyifli etkinlik. Bu etkinlikler oral tanıma dönemindeki bebeğiniz için de oldukça faydalı.

Yeni yılı kutlamaya sayılı günler kala çocuklarınızla birlikte kozalaktan kendi çam ağacınızı yapmak ister misiniz?

Malzemeler

  • Bir adet kozalak
  • Karbonat
  • Sıvı yağ
  • Su
  • Nişasta

Parmak boyasını yapmak için

1 kaşık nişasta

1 kaşık yağ ve beyaz renkli bir gıda boyası

Parmak boyasının hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir kapta karıştırıp beyaz parmak boyasını elde ettikten sonra kozalağımızı istediğimiz gibi boyayabiliriz.

Üzerine biraz sim de dökerek renklendirebiliriz.

Peki, bu çam ağacını karlar içinde yapmak istersek ihtiyacımız olan 1 su bardağı karbonat 1/ 3 oranında su ve yine 1/3 oranında yağ...

Haberin Devamı

Hepsini karıştırarak güzel bir yapay kar elde edebilirsiniz. Sonrasında ise kozalaktan yaptığımız çam ağacını da evinizde ya da bebeğinizin odasında bir köşe belirleyerek YILBAŞI KÖŞESİ adını verebilirsiniz.

Doğadan daha güzel ve daha iyi oyun duyu gelişim alanı olmadığına inancım sonsuz ama kış aylarında en azından bu tarz faaliyetler ile kaliteli zaman geçirebilirsiniz

BAKMADAN GEÇME!