Kişiliğinize uygun parfüm seçimi

Güncelleme Tarihi:

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 19, 2014 12:40

Parfüm seçiminin püf noktaları bu yazıda!

Haberin Devamı

Her kokunun insanlarda çağrıştırdığı farklı bir özellik vardır. Nasıl koktuğunuz en az nasıl göründüğünüz kadar önemlidir. Enes Bio Estetik Center Uzmanı İnt. Dip. Kozmetisyen Nesrin Sürer, kendinizi iyi hissettirecek ve kişiliğinizi yansıtacak parfüm seçiminin nasıl olması gerektiğini anlattı.

Parfüm kokularının her biri ayrı ayrı iddialıdır. Kişiliğimizi yansıtan mesajlar taşır veya olmak istediğimiz kişiliği yansıtırlar. Seçtiğimiz parfüm kokuları kişiliğimizin bir parçası gibidir. Romantik insanlar tatlı ve çiçeksi, oryantal insanlar baharatlı, sportif insanlar limonsu ve ekşi, entelektüel insanlar ise pudramsı veya otsu kokulara bağımlıdırlar.

Parfüm hangi bölgelerde daha kalıcıdır?

Parfüm özellikle bilek içi, kulak arkası, saç dipleri, nabız noktalarına sıkılmalıdır. Böylece kalıcılığı artmış olur. 2 saat sonra teninizdeki koku hala sizinle beraberse ve koklayınca size hoş bir mutluluk veriyorsa evet bu sizin kokunuzdur.

Gelelim, kişiliğe uygun parfüm seçimine…

Kokunuzu seçerken öncelikle neyi vurgulamak istediğinize karar verin; romantik mi, sportif mi, duygusal mı, kışkırtıcı mı yoksa çekici mi kokmak istiyorsunuz?


Romantik kişiler: Çiçek ve meyve karışımları içerir. Orkide, gül, limon, mandalina, portakal çiçekleri, vanilya notalarından oluşur. Romantiklerin hislerini yansıtır.

  

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
  


Sportif kişiler: Bitki özü, bergamot, ada çayı, çam, biberiye, karışımları canlılık ve çalışkanlık intibası uyandırır.

    

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi


Kışkırtıcı ve çekici kişiler: Oryantal koku notalarından oluşan amber, zencefil, vanilya, reçineler, baharat içerikli kokular, çekici kadınlığı vurgulayan özlerdir.

     

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
     


Elegant (zarif) kişiler: Pudra, çiçek kokuları karakteri vurgular. Yasemin, gül, lotus, çiçek kokuları stil notalarını oluşturur.

       

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
       


Gizemli kişiler: Duygusal ve masum karakter yansıtan tarçın, gül, menekşe, yasemin, sandal ağacı, yanık odun kokular temel notalarıdır.

         

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
         


Canlı ve neşeli kişiler: İçindeki neşeyi dışa yansıtmasını bilenlerin kokuları çilekli, muzlu, portakallı meyve özleri, Hindistan cevizi, çikolata kokusu gibi canlılığı taşıyan ve nanenin verdiği ferahlığı yansıtanların kokularıdır.

          

Kişiliğinize uygun parfüm seçimi
          

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!