İşte, ideal cinsel birleşme süresi!

Güncelleme Tarihi:

İşte, ideal cinsel birleşme süresi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 08, 2015 00:00

Cinsel birleşmede ideal süre değişken olmasına rağmen...

Haberin Devamı

Psikiyatrist Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney; cinsel birleşmede ideal süre değişken olmasına rağmen 8-10 dakika denilebileceğini belirtti, erken boşalma sorunu yaşayanlara önerilerde bulundu.

Erkekler esasen aktif eşli cinsel yaşantıları başladığında boşalma süreleri oldukça kısadır. Tek eşli ilişkilerde zaman içerisinde kişinin boşalma süresi uzar, yani boşalmasını denetleyebilir hale gelir. Erkek cinselliğinin bir başka özelliği ise boşalma yaşadıktan sonra, yeni bir cinsel birleşme için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmasıdır.

CİNSEL BİRLEŞMEDE İDEAL SÜRE NE KADAR?

Cinsel birleşmede ideal süre değişken olmasına rağmen 8-10 dakika denilebilir. Bu, kadının orgazm olmasını da sağlayabilecek süredir. Tabii ki ideal şartlarda bu süre uygundur, yani tek eşle ve uzun süreli ilişkide. Ancak; kaçamak ilişkiler, kişinin düzenli bir ilişkisinin olmaması, sık eş değiştirmek, az cinsel birleşme sıklığı, endişe bozuklukları, aşırı stresli yaşantı, eşler arasında uyumsuzluk, uygunsuz ortamlar gibi durumlar bu durumu etkiler. Boşalma süresi yeterli olan kişiler bile bu gibi olumsuz durumlarda boşalma süresini denetleyemeyebilir.

İşte, ideal cinsel birleşme süresi

ERKEKLERİN %40’INDA ERKEN BOŞALMA GÖRÜLÜYOR

Erken boşalma en sık karşılaşılan cinsel sorundur. Neredeyse erkeklerin yüzde 40’ında görülmektedir. Ancak bunu erkekler çoğunlukla bir sorun olarak görmezler. Yalnızca erken boşalma sorunuyla başvuru, yok denecek kadar azdır. Başka cinsel sorunlarla başvurduklarında durum anlaşılır. Erken boşalma problemi yaşayan kişiler, aynı gün içerisinde birden çok cinsel birleşme yaşayarak, süreyi uzatmaya çalışırlar. Bazıları ise erken boşalma korkusuyla sevişmeden, cinsel birleşmeye başlamak ister.

[fotogaleri=1353]

GECİKTİRİCİ SPREY VE İLAÇLARA DİKKAT!

Erken boşalma en sık rastlanılan cinsel sorun olması ancak kişilerin utanması ya da nereye başvuracaklarını bilmemeleri bu durumda yanlış çareler peşinde koşmalarına neden olmaktadır. Bu sık rastlanan sorun için ciddi bir pazar oluşmuştur. İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte sağlığı ciddi tehdit edebilecek yanlış çözümler ve saçma yöntemlerle kişiler sömürülmektedirler. Bunların başında geciktirici spreyler gelmektedirler. Geciktiriciler penisi uyuşturarak cinsel hazzı azaltmaktadırlar ve bazen kadınlarda sağlık problemlerine neden olmaktadırlar.

Merdiven altı yapılan ilaçlar, bitkisel ilaçlar bu sorunla ilgili oldukça yoğun satılmaktadırlar. Bunların içinde insan sağlığını tehdit eden ve içeriği bilinmeyen kimyasal maddeler bulunabilmektedir. Bazıları ise cinsel birleşme öncesinde bazı antidepresan ilaçlar kullanarak gecikmeyi sağlamaktadırlar, ancak bu tür ilaçlar cinsel hazzı azaltmaktadırlar.

İşte, ideal cinsel birleşme süresi

UZMANDAN YARDIM ALINMALI

Erken boşalma sorununda öncelikle deneyimli bir psikiyatristten yardım alınmalıdır. Çiftin beraber tedaviye katılması daha uygundur. İlaç kullanmadan tedavi edilmesi esastır. Zaten kişinin her cinsellik öncesi ilaç kullanması ya da geciktirici sprey kullanması cinselliğin doğasına uygun değildir. Erken boşalma, yapılan cinsel tedavi/terapilerle 8-12 seansta ilaç kullanmadan, kalıcı olarak çözülebilmektedir.

İHA

BAKMADAN GEÇME!