GeriSağlık İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

İlk buluşma bir ilişkinin temellerinin atıldığı en önemli görüşme günüdür. Bugün ilişkiniz ister devam etsin isterse etmesin hep aklınızda kalacak ve yıllar boyunca anlatılacaktır. Bu sebeple sorulacak konular, konuşulacak meseleler, kurulacak cümleler hayati önem taşır. Bir ömür boyu hatırlayıp yüzünüzü kızartmamak için ise aşağıdaki sorulardan kesinlikle kaçınmak gerekir.

NE KADAR KAZANIYORSUN?

Statü çoğu insan için önemlidir. Siz de bunu kabul eden insanlardan biri olabilirsiniz. Ancak ilk buluşmada elinizden geldiğince maddiyat içeren her türlü konuşmadan kaçınmanız gerekir. Hesabın nasıl ödeneceğinden, nerede kaç paraya oturduğunuzdan bir dizi sorulmaması gereken sorunun en sonuncusu ne kadar kazanıyorsun sorudur. Siz siz olun sakın sormayın.

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

BENDEN ÖNCE KAÇ KİŞİYLE OLDUN?

Böyle bir soru karşınızdaki kişiye iki şey hissettirir: İlki sizin ne kadar münasebetsiz biri olduğunuz ikincisi ise bu konuda onu yargılamak istediğiniz. Bu nedenle böyle son derece kişisel ve özel bir soru ilk buluşmanın değil belki – o da belki- en derin ilişkilerin birbirine açıldığı zamanların konusudur. İlk buluşmadan bunu öğrenmeye çalışıp karşınızdakini ışık hızıyla kaçırmayın.

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

ŞİMDİ BİZ NEYİZ?

Siz ilk defa buluşmuş iki kişisiniz. Öncelikle bunu kabul etmeniz gerekiyor. Karşı tarafla ilgili türlü hayaller kurmuş ve bu hayallere şimdiden inanmış olabilirsiniz. Ancak bunu karşı tarafa hissettirip de onu baskı altına almaya çalışmanın bir manası yok. Acele etmeyin, o soruyu soracak zamanınız da gelecektir tabii. Ama bunu ilk görüşmede sorarsanız muhtemelen o zaman hiç gelmeyecek.

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUN?

İç daraltan insanın içinde ufak çaplı bir sıkışmaya ve kafasında binbir türlü soruya neden olan bir sorudur bu. Karşı taraf evet düşünüyorum dese başka, düşünmüyorum dese başkadır. Evet dese hemen sanki önümüzdeki ay evleneceksiniz gibi algılanmasından korkar, hayır dese güven vermeyen biri konumuna düşer. Böyle zor soruları sormayın bu nedenle. Sizin hakkınızda beni kapatmaya mı çalışacak sorusunun oluşmasına izin vermeyin.

İlk buluşmada sorulmayacak 5 soru

BENİ BEĞENDİN Mİ?

İlk buluşma duyguların tam açığa çıkamadığı naïf bir görüşmedir. Bırakın öyle kalsın. Eğer sizi beğendiyse zaten ikinci buluşmayı hemen teklif edecek ve beğendiği sözlü olarak ifade edecek. Diğer yandan beğenmediyse de zaten bird aha görüşmeyeceksiniz. Olay bu kadar basitken böyle bir soruyla karizmanızı çizdirmeyin.

[fotogaleri=2890,2170,391]

False