Hayaller engel tanımaz!

Güncelleme Tarihi:

Hayaller engel tanımaz
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 27, 2015 14:10

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi'nden anlamlı etkinlik...

Haberin Devamı

2008 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıları Sapanca’daki Doğapark Sanat Çiftliği’nde buluşturuyor.

Kısa sürede başarıları ile dikkat çeken sanat kolonisinin bu sene 7.si düzenlendi ve şimdiye kadar 48 ülkeden 495 sanatçıyı bir araya getirdi. Koloni, Tüyap Uluslararası Sanat Fuarı tarafından verilen ‘Sanatsever Kurum Onur Ödülü’ ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından verilen ‘TÜRKSOY 20. Yıl Madalyası’na layık görüldü.

Zamanını ülkemizde sanatın gelişmesine, sanatçıların desteklenmesine ve geleceğin sanatçılarının yetiştirilmesine adayan Sanatsever Ahmet Şahin önderliğinde her yıl sanat kolonileri, sergiler, sanat kampları ve MEB işbirliği ile Türkiye genelinde resim yarışmaları düzenleniyor. Bu etkinliklerin bir ayağı olan çocuk sanat kampı bu yıl da Türkiye genelinde herhangi bir engelinden dolayı destek eğitime ihtiyacı olan ve Özel Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim alan 50 öğrenci ve öğretmenlerini Sapanca’daki Doğapark Sanat Çiftliğinde ağırladı. Çocuklar, Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi CEO’su Hakan Körpi’nin önderliği ve Ressam ve Sanat Eğitmeni, Portakal Çiçeği Çocuk Etkinlikleri Koordinatörü Nurdan Likos’un hazırladığı program ile unutulmaz bir sanat haftasında buluştular.

16-21 Ağustos tarihleri arasında Sapanca Doğapark Sanat Çiftliği’nde yapılan kampta, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde Resim, Heykel, Fotoğraf, Ritim ve Drama atölyelerinin yanı sıra müze ve hayvanat bahçesi gezileri, konser, konferans fidan dikimi ve film gösterimleri de yapıldı. Eğitim ve eğlencenin yanı sıra, çocukları okul ve aile yaşantısının dışında farklı bir sosyal ortama dahil eden bu kamp, katılan çocukların kişisel gelişimleri, arkadaşlık ilişkileri gibi birçok alanda olumlu sonuçlar veriyor. Projenin hedefi gelişerek her yıl daha çok öğrenciye ulaşmak ve diğer kurumlara örnek teşkil etmek. 

BAKMADAN GEÇME!