Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

Güncelleme Tarihi:

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)
Oluşturulma Tarihi: Haziran 26, 2019 00:00

Hamilelik döneminde sağlıklı ve keyifli bir cinsel ilişki yaşamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte hamilelik dönemi için özel seks pozisyonları…

Haberin Devamı


1. Misyoner (klasik) pozisyon:

Bu pozisyon gebelik için tercih edilen pozisyonlardan değildir. Özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında kontrolsüz bir hareket sonucu karın üzerine basınç olabilir. Bu durumda sıkışan bebek kesesi yırtılabilir ve erken su gelmesi durumu oluşabilir. Bu durumda bebeği, hangi haftasındaysa doğurtmak gerekebilir ve prematüre doğan bebek uzun süre küvöz tedavisi gereksinimi duyabilir. Gebelik esnasında cinsellik devam etmelidir ancak pozisyonlardan karın içi basıncını artırmayacak olanlar tercih edilmelidir.

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?


2. Anne adayının el bilekleri ve dizleri üzerinde olduğu kurbağa pozisyonu

Bu pozisyon gebe olan ya da olmayan hemen her kadının ve erkeğin tercih ettiği pozisyonlardan biridir. Gebelik esnasında ilişkide en çok tercih edilen pozisyondur. Karın içi basınç bu pozisyonda yükselmez. Bu nedenle bebeğin su kesesinin yırtılma riski yoktur. Diz ve dirseklere dayanarak karın üzerine güç vermemek tek dikkat edilecek durumdur. Bu pozisyonda klitoral uyarı olduğu gibi aynı zamanda G noktası uyarısı da olur. Bu vajinal orgazmı kolaylaştırır. Yani peş peşe çoklu orgazm gerçekleşebilir. Tüm çiftler ve özellikle gebeler rahatlıkla bu şekilde ilişkilerini sürdürebilirler.

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?


3. KADININ ÜSTTE OLDUĞU POZİSYON

Hemen hemen kadınların tümü bu pozisyonda orgazma rahatlıkla ulaşabilir. Gebelik esnasında karın içi basıncını artırmayan bir pozisyondur. Bu nedenle gebeliğin bütün dönemlerinde ilişkide tercih edilen pozisyonlardan biridir. Erkekten çok kadın daha aktif olduğu için hareketlerini kontrol edebilir. İlişki süresini ayarlayabilir ve penisin vajene girme derinliğini kontrol edebilir. Bu pozisyon erkeklerinde favori pozisyonlarından biridir. Erkekte ilişki süresini daha kontrollü hareketlerle uzatabilir ve erken boşalma durumu bu pozisyonda daha az yaşanır. Klitoris uyarısı rahatlıkla sağlanır ve uyarı kontrolü kadında olduğu için orgazmın zamanlamasını belirlemek de daha kolay olur. Gebeler ilişkilerinde bu pozisyonu kısıtlama olmaksızın rahatça kullanabilirler. Tek dikkat edilecek şey eğer erkeğin penisi normal ölçülerden iri ve uzunsa bu durumda penisin tamamının rahme aşırı basınç yapacak kadar girmesini engellemek gerekir. Bu da kadının elinde olan bir durumdur. Gebelere tavsiye ettiğimiz pozisyonlardan biri de budur.

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?


ÇİFTLERİN ARKADAN BİRBİRLERİNE SARILARAK UYGULADIĞI KAŞIK POZİSYONU

Bu pozisyon gebelikte en güvenli pozisyonlardandır. Hem erkek hem de kadın ilişki esnasında en az eforu bu pozisyonda sarf eder. Penisin vajene giriş derinliği erkek tarafından rahatlıkla ayarlanabilir. Vajen içindeki G noktasının uyarılması bu pozisyonda da mümkündür. Özellikle gebeliğin ileri dönemlerinde karın büyüklüğü iyice arttığında bu pozisyonu tercih etmek gerekir. Gebelikte tüm pozisyonlarda geçerli olduğu gibi bu pozisyonda da memeler uyarılmamalıdır. Meme uyarımı rahim kasılmasını tetikleyerek erken doğumlara ve kanamalara yol açabilir. Yine boşalma esnasında penis geri çekilmeli ve boşalma mümkün olduğunca dışarıya olmalıdır. Bu pozisyon gebelikte uygulanabilecek en güvenli pozisyonlardan olup özellikle gebeliğin ileri dönemlerinde tavsiye ettiğimiz bir pozisyondur.

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?


KANEPE VE YATAKTAN DESTEK ALINARAK YAPILAN KANEPE POZİSYONU:

Bu pozisyon da gebelikte tercih edilen pozisyonlardandır. Kadın pasif pozisyonda olduğu için çok az enerji harcar. Erkek aktiftir ve rahatlıkla penisin vajene giriş miktarını ayarlayabilir. Gebeliğin her döneminde bu pozisyon rahatlıkla uygulanabilir. Klitoris uyarısı daha kolay olup G noktası uyarısı daha azdır. Memeler uyarılmamalıdır. Boşalma vajen içine değil dışarıya olmalıdır. Gebelik esnasında bu pozisyon diğer pozisyonlarla beraber kombine edilebilir.  

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?


KADININ ERKEĞİN ÜSTÜNE TERS OTURDUĞU POZİSYON

Gebelik ilişkilerinde zararı olmayan fakat kadının fazla efor sarf ettiği bir pozisyondur. Kısa sürede aşırı yorulmaya sebep olabilir. Klitoris ve G noktası uyarımı iyi olmasına rağmen kadın açısından çok tercih edilecek bir pozisyon değildir. Gebe her zaman ve her durumda aşırı efordan kaçınmalıdır. Bu prensip ilişki için de geçerlidir. Diğer pozisyonlarla kombine edilerek ve kısa sürelerle uygulanabilir. İlişkinin sadece bu pozisyonla sürdürülmesi tercih edilmez.

Hamilelikte seks pozisyonları 2019 (Resimli)

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?

[fotogaleri=6]

BAKMADAN GEÇME!