Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı?

Güncelleme Tarihi:

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2019 00:00

Önceden “Hamilelikte seks zararlı mıdır?” sorusuna cevap aranırken şimdilerde ise en çok “Hamilelikte eşin, içine boşalması bebek ve doğum için tehlike yaratır mı?” sorusu merak ediliyor. İşte, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan’dan merak edilen konunun ayrıntıları…

Haberin Devamı

HAMİLEYKEN CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLİR Mİ?

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı

Hamilelik döneminde 32. haftaya dek cinsel ilişki mümkündür. Elbette ki risk taşımayan gebeliklerde bu böyledir. Gebeliğiniz doktorunuzun kontrolünde ve de sorunsuz ilerliyorsa cinsel ilişkiniz de sorunsuz sürebilir.

HAMİLELİĞİN İLK AYLARINDAN CİNSEL İSTEKSİZLİK YAŞANABİLİR

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı

Hamileliğin başlangıcında anne adayında cinsel isteksizlik baş gösterir, bu çok normaldir. Fakat anne adayı zamanla kendisinde gerçekleşen bu değişime uyum sağladıkça isteğinde yeniden artma görülür. Ancak rahmin iyice büyümesiyle cinsel ilişki teknik olarak zor bir hal alabilir. İki kişinin de konforu sağlanabildiği sürece cinsellik bütün güzelliğiyle sürebilir.

HAMİLELİĞİN SON 4 HAFTASINA DİKKAT

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı

Gebeliğin son dört haftasına dek cinsel ilişkiye girmek konusunda bir sıkıntı yoktur. Bu son 4 haftada kısıtlama yapılmasının nedeni de erkeğin menisindeki bazı maddelerin rahim kasılmasını başlatması ve erken doğuma sebep olma ihtimalidir.

HAMİLELİKTE EŞİNİZİN İÇİNİZE BOŞALMASI SAKINCALI MI?

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı

“Hamilelikte eşin, içine boşalması bebek ve doğum için tehlike yaratır mı?” sorusunu, Erdoğan şu şekilde cevaplıyor; “Hayır, ‘tıbben sakıncalıdır, kesinlikle yapılmamalıdır’ diyemeyiz. İçine boşalmak yasaklanmaz. Fakat bazı riskleri vardır; bunlardan biri enfeksiyon kapma riskidir ki bunu önlemek için de mutlaka prezervatif kullanmanız gerekir. Ayrıca eğer kanlı akıntı söz konusuysa cinsel perhiz gerekebilir ki bu durumda da doktora danışmakta fayda vardır. Bu anlaşılması çok rahat küçük riskler dışında, bebeğinizi, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam sürdürerek bekleyebilirsiniz.”

HAMİLEYKEN HAMİLE KALINIR MI?

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

BAKMADAN GEÇME!