Göz makyajı nasıl temizlenir?

Güncelleme Tarihi:

Göz makyajı nasıl temizlenir
Oluşturulma Tarihi: Eylül 17, 2015 11:00

Bu yöntemleri kullanarak hem göz çevrenize bakım yapın hem makyajınızı çıkarın!

Haberin Devamı

Göz çevresi estetik müdahalenin en zor olduğu en hassas bölgelerden biridir. Bu hassaslık makyaj yaparken kullanılan malzemelerle daha da artar. Çabuk kırışan, morlaşan ve torba görünümü alan göz çevresinin sağlıklı bir görüntüde olması için bakım yapılması ve göz makyajının gece yatmadan mutlaka çıkarılması şarttır.

Göz çevresinin bakımına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Emre Çiçek “Göz çevresi bakımı öncelikle genç yaşlardan itibaren yapılmalı. En basitinden 20’li yaşlarda göz çevresinin uygun bir temizleyici ile temizlenmeli ve toniklendikten sonra uygun bir krem ile nemlendirilmeli. Bu aşamaları uygulayıp güneş koruyucu krem kullanımın başlaması, akabinde güneş gözlüğü kullanımının yaygınlaştırılması gerekmektedir. Böylece göz çevresi lekeleri ve göz çevresi kırışıklıklarının önüne geçmiş olunur” dedi.

Haberin Devamı

Göz makyajı nasıl temizlenir

GÖZ MAKYAJI NASIL TEMİZLENMELİDİR?

  • Göz makyajı temizliğinizi gözünüze ve kirpiklerinize zarar vermemek için mutlaka içten dışa doğru yapın.
  • Göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda göz çevrenizi nemlendirmek istiyorsanız bir parça pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak göz makyajınızı hafif dokunuşlarla çıkarın.
  • Eğer evde kendi toniğinizi hazırlamak istiyorsanız bir salatalık rendeleyerek yarım kilo süt ile birlikte kaynatın, kaynayan karışımı süzerek tonik şişenize doldurun. Bu karışım hem göz çevrenizi yenileyecek hem de makyajınızın kolayca çıkmasını sağlayacaktır.
  • Hemen her evde bulunan vazelin çok iyi bir kurtarıcıdır. Göz makyajınızı çıkarmak için parça vazelini parmak uçlarınızla göz çevresine sürün ılık suya batırdığınız pamukla makyajınızı silin. Birçok toniğin bile çıkaramadığı rimelinizden eser kalmayacaktır.

 

Göz makyajı nasıl temizlenir

  • Göz çevreniz hassassa ve çabuk kızarıyorsa bebek yağlarından faydalanın. Bir parça pamuğa birkaç damla bebek yağı damlatarak makyajınızı çıkarın.
  • Çantanızda mutlaka göz çevresi temizliğine uygun ıslak mendillerden taşıyın. Göz çevresi makyajı suyla çıkmadığı için evde kalmadığınız günlerde kurtarıcınız olacaktır.
  • Göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda kirpiklerinize de bakım yapmak istiyorsanız tercihinizi badem yağından yana kullanın.

MAKYAJ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

BAKMADAN GEÇME!