Gerçek bir hikaye: Şansa Bak

Güncelleme Tarihi:

Gerçek bir hikaye: Şansa Bak
Oluşturulma Tarihi: Nisan 01, 2012 15:00

Arkadaşlık, sevgi ve hayatta kalma mücadelesi...

Haberin Devamı

Arkadaşlık, sevgi ve hayatta kalma mücadelesi hakkında, komik, duygu dolu ve özgün bir hikaye. Başrolde Joseph Gordon-Levitt ile Seth Rogen’ın oynadığı Şansa Bak, genç bir adamın ölümcül  hastalığını, eşsiz bir fırsata dönüştürüyor.

Filmin konusu

Adam Lerner’ın (Josep Gordon-Levitt) gayet güzel bir hayatı vardır. Yetenekli ve seksi bir ressam sevgilisi ve mükemmel işiyle, 27 yaşındaki Adam’ın hayatında her şey yolunda gibidir. Ancak dinmek bilmeyen sırt ağrılarından mustarip olunca, muhtemelen ölümcül ve ender rastlanan bir tür kanser hastalığına yakalandığını öğrenir. Belkemiği boyunca gelişen, büyük ve kötü huylu bir tümör hayatını bir anda değiştirir. Arkadaşlarla kahve içmenin yerini kemoterapi klinikleri, sergi açılışlarının yerini psikolojik terapi seansları ve gelecek planları da hayatta kalma stratejilerine bırakır yerini.

Haberin Devamı

Senarist Will Reiser da kanserle mücadele etti ve genç bir adamın tamamen hazırlıksız yakalandığı bir dünyada duygu dolu ve genelde eğlenceli bir yolculukta birbiriyle çakışan mizah ve ıstırap öğelerini barındıran, özgün bir senaryo yazmak için ilham buldu bu süreçte. Beklenmedik derecede komik olan ve insanlara bazen kahkahanın en iyi ilaç olduğunu hatırlatan bu filmde, en iyi arkadaşı olan Kyle (Seth Rogen) Adam’ın durumunu kızları yatağa atmak için kullanır, baskıcı annesi (Anjelica Huston) kendi korkuları içinde oğlunu göremez hale gelir ve sevgili Rachael (Bryce Dallas Howard) son derece çılgın bir sosyal hayat içinde dikkatini dağıtmaya çalışır ve Adam’la ilgilenen, genç terapist Katherine (Anna Kendrick) üçüncü hastasının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır.

ŞANSA BAK FİLM FRAGMANI
[video=hurriyetaile_video/sansabakfilmfragmani.flv]

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!