Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

KAPALI KIYAFET VE EŞARP

Merhaba Ayşe Hanım,

Ben sizi, daha önce sizden yardım alan bir komşumun vasıtasıyla öğrendim.

Ona gerçekten yardımcı olmuşsunuz. Hatta benim mail adresim yok şu an, o komşunun mailinden yazıyorum size.

Benim sizlerden ricam Allah nasip ederse ben artık kapanmaya karar verdim ama 2 çocuğum var ve malum ev giderleri, çocukların giderleri, bakıcı ve diğerinin kreş masrafı derken açıkçası biz karı koca asgari ücretle çalıştığımız için çok zorlanıyoruz.

Ama çalışmak zorundayım en azından sigorta primimi doldurana kadar çalışmalıyım.

Benim sizlerden ricam dediğim gibi Allah kısmet ederse ben kapanmaya karar verdim ve şu an kapalı kıyafet ve eşarp gibi şeyler alacak gücüm inanın yok.
Eğer sizin sevgili okuyucularınızdan hani olur ya modası geçti diye eşarp vesaire birilerine vermek isteyen olursa ya da gardırobunu yenilemek isteyen kapalı okurlarınız olursa ben 38-40 beden giyiyorum bana yönlendirebilirseniz çok memnun kalırım.

Teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Rumuz: Şule

CEVAP: Şulecim, okur dostlarımdan 38-40 beden kıyafet ve eşarp göndermek isteyen olursa sana yönlendireceğim. Sevgiler.

….. 

42 YAŞINDA DA ÇALIŞILIR

Canım Ayşeciğim, sesimi duyurabilir miyim acaba?

Ben 42 yaşındayım, eşim 50, üç ay iş aradık, kimse bizi işe almadı.
Yaşımız 40 yaşını geçti, olmaz diyorlar, neyse ki bu hafta bir iş bulduk, metal işleri yapan bir firma, iş ağır olduğu işin işçi bulması  oluyor, bir de tabi asgari ücret, neyse bizi karı koca işe aldılar şükür.
Ben 15 sene bir firmada sekreterlik yaptım, firma kapanınca işsiz kaldım ve üç ay iş aradım, nereye gittiysem beni 42 yaşında olduğum için işe almadılar.
 Peki, emekli yapın, o da olmaz yaş 52 olacak, primim dolu ama yaşımı beklemek zorundayız, emekli olana kadar çalışmamız lazım çalışacağız da 40 yaşından sonra kimse işe almıyor.
Biz karı koca üç ay boyunca işsiz kaldık, bu firma sahipleri sanki bizim çalışmamızı görmüşler de bunlar yaşlı olmaz diyorlardı. Neden bunu yapıyorlar, bizler aç mı kalalım, dilenci mi olalım? Lütfen firma sahipleri bu kadar yaşa takılı kalmayın.
Şu anda kocaman demirleri kaldırıp konduruyoruz Allah’a şükrediyoruz bir işimiz var diye.

Ayşecim seni çok seviyoruz
Saygılar, öptüm canım.
Necmiye

CEVAP: Necmiye Hanım, epostanızı bazılarına örnek olsun diye yayınlıyorum. Hem 42 yaş günümüz şartlarında hala çok genç bir yaş hem de sizin bu çalışma azminiz çok güzel, tebrik ediyorum. Kolaylıklar dilerim.

….. 

 
SAĞLIK HUKUKU

Ayse Hanım merhaba,
Ben twitter’dan takipçiniz Şebnem, sağlığınıza dua edip hemen konuya geçmek istiyorum. 1yili geçkindir tek başıma sürdürdüğüm bir mücadelem var.
20.03.2012’de miyom ameliyatı olmamla beraber, bozulan ve kalıcı hasarlar oluşan beden sağlığım, toparlamaya çalıştığım ruh sağlığım, toparlamaya çalıştığım batan isterim ile beraber doktor, hastane ve hastane yönetimi ile ilgili mücadelem.
sesimi daha geniş kitlelere duyurabilmek için, bir web sitesi kurup, hiç abartmadan, hatta ajitasyon olmasın diye eksik bile yazarak paylaşıma sundum.
20.03.2013’den beri paylaşıyorum ve gerçekten manevi destek alıyorum. Size bu maili yazmamdaki sebep ise, doktor ve hastaneye karşı ceza davası açabilmem için, Adli tıp raporu gerekiyordu, aylarca bekledikten sonra mart ayı ortasında komplikasyon denen bir rapor geldi.
Komplikasyon tezini çürütecek gerçek bilgiler, bilimsel bilgiler olmasına rağmen, baştan savma bir rapor yazmışlar.
Ayrıca Antalya adliyesinden de evrakların eksik gitmiş olması bile, bu basit raporu yazmaya engel olmamış. Eksik evrakları istememiş bile Adli Tıp.
Biz de hemen savcılığa itiraz dilekçemizi sunduk, az önce öğrendik ki hâkim red kararı verip, takipsizlik demiş.
Şu an avukatım yine itiraz dilekçesi hazırlıyor, bu da başka bir ilçede sanırım Manavgat ağır cezaya gidecekmiş.
Şimdi sağlığını kaybetmiş, 9 gün boyunca dayanılmaz acı içinde yaşamaya mahkum edilmiş (vücut içine dolan idrardan), ruh sağlığı zedelenmiş, iflas etmiş, iç organlarında kalıcı hasar oluşmuş, çocuk sahibi olabilme ümidi kalmamış ama buna rağmen hayata tutunmaya çalışan ben, başka neler yapabilirim?
Hakkımı, hasta hakkımı, insanlık hakkımı, sağlık hakkımı nasıl arayabilirim?
Belki bana yol gösterebilirsiniz, belki elimden tutabilirsiniz, bilemiyorum, bunları yazmak benim için hiç kolay değil inanın ama çaresizlik, tek başıma mücadele etmek zorunda kalmış olmamdandır yazmam.
Kaldı ki hep ben koşardım insanların yardımına. sitemi okumanızı diliyorum, belki yapılabilecek bir şeyler vardır.
Şimdiden teşekkür ediyorum, sevgiyle kalın.
 (bir de öpücükler) bu maili cep telefonumdan ağlayarak yazdım, hata varsa özür dilerim.
 
Şebnem
CEVAP: Şebnemcim, geçmiş olsun. Üzüldüm çok. Av. Merve Gürcan sağlık hukuku konusunda özel eğitim aldı, bu konuda merve@mervegurcan.av.tr adresinden ona ulaşabilirsin. Yapılabilecek bir şey varsa ancak o yapar. Öpüyorum sarılarak.

….. 

YARDIM ELİ

Merhaba Ayşe ARAL,
Ben zor durumdayım ve sizinle paylaşmak istedim. 46 yaşındayım, emekli bir bayanım, bir yavrum var.
Son bir kaç aydır hayattan hiç zevk almayan bir insana dönüştüm, nedeniyse kızımın babası, gidecek yerim olmadığı için aynı evi paylaşmaktayım.
Bu insan benim her şeyimi elimden aldı, evimi, paramı, emekli maaşıma göz koydu. Bundan altı, yedi ay önce bana bankadan kredi çektirdi, geri ödeyeceğine söz vererek ama ödemedi ve avukatlık oldum.
Daha önce bir kaç kez şiddete maruz kaldım buna da kızım şahit oldu, yani hayatım cehenneme döndü, kızıma da kötü davranıyor.
Bu evden gitmek istiyorum, benden aldıklarını nasıl geri alacağımı bilemiyorum, hem maddi hem de manevi yardıma ve desteğe ihtiyacım var.
İş arıyorum ama emekli olduğum için bana dönüş yapılmıyor
Lütfen bana yardımcı olun Ayşe Hanım.
 
CEVAP: Değerli okurum, öncelikle geçmiş olsun. Şiddet maalesef çok yaygın toplumumuzda. Hukuki hakların konusunda merve@mervegurcan.av.tr adresinden Av. Merve Gürcan’a ulaşabilirsin. Okur dostlarımdan da iş bulman için veya maddi destek sağlamak için yardım etmek isteyen olursa sana yönlendireceğim. Kolaylıklar dilerim.

…..

BİLET PARASI

Merhaba Ayşe Abla,
Şu an şu yazıyı çok utana sıkıla yazıyorum ama aklıma senden başka kimse gelmiyor inan zor durumda kaldı mı insan aklına ilk etrafında olan insanlar geliyor ya kimseden böyle bir şey isteyemediğim için tek çarem sen kaldın.
Senin ki de dert mi diyen olabilir mutlaka ama son yazında yazmış olduğun benim derdim büyük, küçük demeyin lafı beni biraz olsun cesaretlendirdi.
Yardım isteyeceğim konu benim ise sadece bir bilet parası, haziran ayının başında çok yakın bir dostumun İstanbul’da düğünü var. Yakın zamanda işten ayrılmak durumunda kaldım, ailemin durumu inanın pek müsait değil, babam evi zor geçindiriyor.
 Düğüne gitmem onlar için maddi olarak masraf olacağından gönüllü değiller, bulursan git diyorlar yani.
Arkadaşıma gelemem de diyemiyorum, bilet işini de diyemiyorum bir sürü masrafları oldu zaten...
elbise işini bir şekilde arkadaşlardan hallettim ama tek sorunum bilet parası işte tabi ki benimki  bir çok insanın derdinin yanında hiçbir şey ama yine de bir umut yardımcı dostlarınızdan birinin yardımı dokunur belki.
Allah sizden razı olsun bir sürü insanın umut ışığı oldunuz işinizde başarılarınızın devamını dilerim Allah’a emanet olun.
Gizem
CEVAP: Gizemcim, Okur dostlarımdan yardım etmek isteyen olursa sana yönlendireceğim. Öpüyorum.

….. 

DİYETİSYEN SPONSORLUK-ANKARA

Merhaba Ayşe Hanım,
Ben Pediatri Birliği Derneği Başkan Yardımcısı, Nihal Tunçer Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi yönetici Diyetisyeniyim.
Yazılarınızı ve yaptıklarınızı ilgi ile takip ediyorum. 29 Nisan tarihli yazınızı okudum ve belki ben de bir katkıda bulunurum diye heyecanlandım.
Kilo problemi sizin de bildiğiniz gibi insanın hayatını altüst eden hem fiziksel hem de psikolojik sağlık açısından son derece negatif etkileri olan bir durum.
Özellikle genç yaşta insanların sosyal hayatını, ilerleyen yaşlarda ise sağlığını alt üst edebiliyor. Benim kendi ofisimde ücretsiz danışan kontenjanım var.
Ancak Ankara'da bulunduğum semt itibariyle bu sayı maalesef son derece düşük kalıyor. Çünkü insanlar bu taleple bana gelmiyor. Hatta ilginç bir anımı sizinle paylaşmak isterim. Bir alışveriş merkezinde mağaza sahibi bir danışım 30 kg. vermişti. Onu gören temizlik elemanı numaramı istemiş, eşi 120 kg. ağırlığındaymış.
Danışanım beni aradı, numaramı verdiğini söyledi, ancak temizlik elemanının bana ödenmesi gereken aylık ücreti ödemeyeceğini yardımcı olursam sevineceğini söyledi. Ben de seve seve dedim.
Beni aradıklarında onlardan ücret almayacağımı söylediğimde, bana şu soruyu yöneltti “yanlış anlamayın ama siz bizi kandırıyor musunuz, ücret almadan muayenehanenizde bize bedava hizmet vereceksiniz, benim eşim çok kilolu bizim işimiz uzun” dedi. Ben de neden sizi kandırayım tabi ki ücret almayacağım dememe rağmen, orası bize biraz uzak dediler, çekindiler ve gelemediler.
İnsanlar çekiniyor, amacı ne olabilir ki, neden bize ücretsiz hizmet versin diye düşünebiliyor. Sizin aracılığınız maddi durumu olmadığı için diyetisyene gidemeyen, umutları tükenmiş kilo problemi yaşayan bir insanın bile hayatında olumlu bir değişiklik yapabilmek bana son derece büyük mutluluk verecektir.
Ankara'dan kilo problemi olan yardım isteyen kişilere kontenjanım yettiği sürece yardım etmek isterim. İletişim bilgilerimi size yolluyorum. Böyle bir işe aracılık ettiğiniz için sizi yürekten kutluyorum.

Nihal

CEVAP: Nihal Hanım, harikasınız. Ankaralı okur dostlarımdan zayıflamak isteyen olursa size yönlendireceğim. Kolaylıklar dilerim.

….. 

İŞ ARIYORUM

Ayşe Hanım Merhaba,

Yazılarınızı her gün okuyorum takip ediyorum. Ayrıca Yetiş Ayşe'nin televizyona yayında başlamasını da tüm kalbimle destekliyorum. Geçen sene yeni fakat giymediğim kıyafetlerimi ihtiyacı olan birine verebilirim diye yazmıştım. Ufak da olsa bu yardımlaşmaya katkım olsun istedim. Siz de aracı olmuş, ihtiyacı olan arkadaşımızı yönlendirmiştiniz. Sizin sayenizde birçok insanın yüzü gülüyor, tükenen umutlar tekrar yeşeriyor. Bunun için size bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu sefer size yazmamın sebebi kendim için. Bir umut dedim ve size yazmaya karar verdim. 8 sene boyunca Otomotiv firmasında yönetici olarak çalıştım. İşyerimin şehir dışına taşınmasında dolayı ayrıldım. Yaklaşık 6 aydır işsizim. Birçok yerle görüşmeye gittim. Görüşmelerim ne kadar olumlu geçtiyse sonuçları da bir o kadar olumsuz oldu. Ayşe Hanım sizden derdime çare olmanızı rica edeceğim. Son çarem sizsiniz. Cv mi size iletmek istiyorum. İlgilen kişilere iletebilirsiniz çok memnun olurum.

Birde ismimi yayınlamamanızı rica ederim. Anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum.

Rabbim her zaman yanınızda olsun.

CEVAP: Değerli okur dostum, iş konusunda destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, inşallah en kısa zamanda iş bulabilirsin.

….. 

ALLAH AŞKINA BIR YARDIM

Merhaba Ayşe Hanım,
 Ben Salih, Balıkesir Üniversitesi’nde uygulamalı bilimlerde 2. sınıfta okuyorum, ailemin durumu kötü olduğu için bana maddi açıdan yardımları olamıyor. Burs talep ettim devletten çıkmadı. Tek çarem siz kaldınız. Böyle giderse okulu falan bırakacağım artık.
 300TL ev kiram + 60 TL yol masrafım oluyor. İş arıyorum okul saatlerime ters olduğu için iş de bulamıyorum, en son çare sizi duydum Burs verecek bir hayırsever vatandaş yok mu hiç gerçekten zor durumdayım.
 Allah aşkına bir yardım. Ve bilgisayar lazım oluyor derslerim için onu da geçtim.
Ayşe Hanım yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlara iletirseniz çok duacı olacağım, ne olur yardım edin.
Salih

CEVAP: Salihcim, destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, başarılar dilerim.

….. 

BURS


Ayşe Hanım,

29.04 tarihli Yetiş Ayşe köşesinde yer alan Bornova Anadolu Lisesi talebesi kızınızın iletişim bilgilerini alabilir miyim? Eşim İzmir’de bir Anadolu lisesinde yönetici inşallah onun için bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Benim bilgilerimi saklı tutarsanız sevinirim.

Saygılarımla,

CEVAP: Değerli okur dostum, cansınız siz. Eşinize de size de teşekkürler desteğiniz için. Başarılar dilerim.

….. 


KADRİYE HANIM'IN YARIDM TALEBİ-TEDAVİ MASRAFLARI

Merhaba,

Kadriye Hanım'ın tedavi masrafları ile ilgili yardım talebini okudum ve yardımcı olmak istedim. Yazısından anladığım kadarıyla kendisi ve bebeğinin Amerika'ya seyahati sözkonusu. Kendisinin orada bulunacağı süre zarfında aylık 100 USD civarında bir destek sağlayabilirim (12 süresince). Bu miktar elbet yetmez ancak elimden geleni yapıp daha fazla miktar toplanması için etrafımdaki insanlarla da iletişime geçebilirim. İletişim bilgilerini ulaştırabilirseniz hem moral vermek hem de bu haberi paylaşmak isterim.
İsmimi lütfen yayınlamayın.

Kolay gelsin.

CEVAP: Benim isimsiz melek okur dostlarım, iyi ki varsınız. Öpüyorum sarılarak.

….. 


GELİNLİK TEMİNİ
Ayşe Hanım, merhaba. Ben Seçil. Bir makalenizde, ihtiyaç sahibi ailelere gerekli kıyafetleri temin edebildiğinizi yazmıştınız. Ben de 2 sene önce evlendim ve gelinliğimi ihtiyacı olan bir kızımıza vermek istiyorum. Size böyle bir durum iletilirse bu adresten bana ulaşabilirsiniz. İyi günler, saygılarımla...
Seçil
CEVAP: Seçilcim, cansın. Gelinlik isteyen olursa yönlendireceğim. Mutluluğunuz daim olsun inşallah.

….. 
 
AİLEYE YARDIM

Sevgili Ayşe;

Program işine pek bir sevindim. Bu ülkenin gerçekten bu tip yardımlaşma, dayanışmalara ihtiyacı var. Gazetedeki köşenden paylaştıkların / sosyal medyadan biz bize paylaştıklarımızdan ibaret pek fazla öte gidemiyoruz.
Gazete okuyan insan sayısı ne yazık ki az, twitter’da paylaşılanlar sabun köpüğü gibi uçup gidiyor neredeyse her saat başı başka bir gündem geyiği ile hayatın gerçeklerini ardımızda bırakıp devam ediyoruz.

Ekte kupürünü yolladığım aileye (KEÇİBAŞ) Aralık ayında tesadüfen okuduğumuz  gazete sayesinde ulaştık.
Önce Zonguldak muhabirini bulduk, sonra kaymakamlık kendisinin cep telefonunu verdi. Resimdeki 3 tane (ellerinde kedileri  dünya tatlısı, şevkle, azimle okumaya çalışan çocuklarından söz etti önce anne, daha sonra da kaza sonucu ellerini kullanamayan, işsiz, onurlu, perişan kocasından.
Eşi tedavi ettirecek paraları olmadığı için kendisi el işi yaparak pazarda takas karşılığı yemeklik erzak aldığını, kaymakamlığın biraz biraz yardımcı olduğunu anlattı. Ve iş yerinden kimsenin aramadığını. Biz elimizden geldiğince kargo yoluyla kıyafet, oyuncak, kahvaltılık, kuru bakliyat vb. şeyler yollamaya çabaladık ablamla. Son derece gururlu, mütevazı, hayat mücadelesini bırakmayan bir kadın izlenimini verdi. Eşini bir umut tedavi için İstanbul’a götürüp getirmek üzere kayınvalidesinden aldığı 200 TL’yi nasıl geri ödeyeceğini düşünüyordu en son...
Ufak da olsa bir yardımsever insana ulaşabilsek onlara gerçek yardımda bulunacak mutluluk onların olacak ve tabii sayende bizlerinde.

Bu tv programı teşebbüsünü çok cesur buluyor ve seni girişimciliğinden dolayı tebrik ediyorum. Bu işin altından en iyi senin düşünce yapındaki bir kadın kalkar helal.

Bu arada "yalnız uyumak" olarak yazdığın köşeye kendimden eklemeler yapmışım aylar önce mail kutumda kalmış. Konuyu bir gün tekrar gündeme getirdiğinde yollarım.

Sevgiler ve muvaffakiyetler

Suna
 

CEVAP: Suna’m ne tatlısın sen. Destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, sevgiler.

….. 


Merhaba Ayşe Hanım,

Hepimiz için keyifli ve güzel bir hafta olmasını diliyorum.

Size yakından tanıdığım bir bayan için yazıyorum. Kendisi evli ve iki tane kız çocuğu var. Eşi 900 TL maaşla çalışıyor ama evleri de kira olduğu için (430 TL) maalesef yetmiyor. Zaman zaman ekmek parası bile bulamadıkları günler oluyor.
Çocukların birisi 4 yaşında diğeri 3 aylık. Çoğunlukla bebek için bez ve mama almak bile onlar için sıkıntı oluyor.

Elektrik parasını ödeyemedikleri için elektrikleri, doğalgaz parasını ödeyemedikleri için doğalgazları kesiliyor sık sık.

Bu aile Kocaeli’nde yaşıyor. Ben kendimden her ay yardımcı olmaya çalışıyorum ama yardımlarım her zaman yeterli olamıyor maalesef.

Kocaeli’nde yaşayan hayırsever insanlar gerek gıda yardımı gerekse bebeğe mama, bez ya da belki fazladan evi olan birisi evlerinde onları oturtarak yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Hayat çok çok zor. Pırıl pırıl iki tane evladın zaman zaman aç kaldığını düşünmek bile insanı çok üzüyor.

İnşallah bu aileye de yardımcı olacak kişiler olur.

Rabbim hayra vesile olduğunuz için sizlerinde yardımcısı olsun.

Sevgilerimle,

Emel

CEVAP: Emel’im, destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, sevgiler.


….. 

BURS

Merhaba Ayşe Abla,
Aslında ilk önce annem sayesinde öğrendim yavaş yavaş yazılarınızı okumaya başladım. Yaptığınız işi de o kadar takdir ettim ki birilerine umut kapısını açmak aralık bırakmak birilerinin o kapıyı çalmasına izin vermek…
Şimdi ben de o umut kapısını çalıyorum, yani sizin sayenizde bana yardım edebilecek birisine sesimi duyuruyorum
2 kardeşiz ve ikimiz de okuyoruz.
Ben üniversiteye kardeşim de liseye hazırlanıyor. Üniversiteye hazırlanmak için dershanelerle konuştuk fakat ailem ancak miktarın bir kısmını karşılayabilmekteler. Tek isteğim iyi bir üniversiteyi kazanıp bir meslek sahibi olabilmek.
Senin aracılığınla bana burs verebilecek birisi olursa çok mutlu olurum. Çok teşekkür ederim.

ELİF
 
CEVAP: Elif’im,  destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, başarılar.

….. 


ZAYIFLAMAK İSTİYORUM

Çok kilolu değilim. Ankara'da vücut analizi yaptırdım. Boyum 1.57, kilom 78,5 BMI (vücut kitle indeksi) 31.8 çıktı "obezite" dendi, vücuttaki yağ oranım %44.9 çıktı. Metabolizma yaşım 32 imiş. Yaşım 21 ama!
Bu nedenle sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Ayrıca polikistik over tanısı kondu. Adet olamıyordum daha önceden ilaç yardımıyla olmuştum ama ilaçlar bittikten sonra uzun bir süre yine adet olamadım. En son aralık ayında kendiliğinden adet olmuştum. Geçen hafta Ankara'ya eve gittiğimde doktora gittim tahlillerim yapıldı ve sebebin Estradiol hormonumun düşük olmasından kaynaklandığı anlaşıldı, bu da kilo almama sebep oluyormuş, kilo aldıkça hormonum düşüyor ve bu kısır döngü halinde devam ediyormuş. Y. adında bir ilaç kullanmaya başladım, doktorum verdi. Aynı zamanda depresyon tanısıyla psikiyatri doktorumun verdiği P. ilacını kullanıyorum. Kilo vererek daha sağlıklı ve daha güzel bir genç kız olmak istiyorum. Kendimi şişman ve çirkin bulduğumdan özgüven eksikliği yaşıyorum ve yalnızım. Sağlıklı bir genç olup güzel bir ilişkim olsun istiyorum. Şimdiye kadar hiç erkek arkadaşım olmadı ablacım. Kusura bakma yine çok uzattım başını şişirdim...
CEVAP: Tam zamanında geldi epostan, yetiş Ayşe televizyonda başlıyor, diyetisyenimiz ücretsiz yardım edecek sana programda.
….

DENIZGÖLÜ ILKÖĞRETIM OKULU KAĞIZMAN/KARS

Ben Eren PAKKAN. Kars Kağızman Denizgölü İlköğretim okulunda görev yapıyorum.
Okulumuzun kitap ihtiyacı vardır. Kaynak kitaplar, Türkçe sözlükler, hikâye kitapları gibi. İlköğretim öğrencilerinin okuyabileceği hikâye kitaplarına, test kitaplarına ve ansiklopediye ihtiyacımız var. Okulumuzun kütüphanesini zenginleştirmeye çalışıyoruz. Yardım edebilirseniz seviniriz.
Sağolun
Müdür Yardımcısı Eren PAKKAN
Okul Açık Adresi :Denizgölü İlköğretim Okulu Denizgölü Köyü Kağızman/KARS
Okul
Sabit telefonu: 0 474 368 11 21 .
Okul Web Adresi: http://denizgoluio.meb.k12.tr/
 
….

KIZ TEKNIK VE MESLEK LISESI KURTALAN/SIIRT

Merhaba, sayfanızı fark ettim, mesaj atıp şansımı denemek istedim. Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kız Teknik ve Meslek lisesinde öğretmenlik yapıyorum.
Öğrencilerimiz YGS’ye hazırlanmaktalar fakat yeterli kaynağa sahip değiliz, elimizde olan kitapları, üzerinde karalama yapmadan dönüşümlü olarak kullanmalarını sağlıyoruz.
Özellikle köylerden gelen öğrencilerimizin maddi imkanları kitap almak için yeterli değil bu yüzden sınava hazırlık konusunda sorun yaşanıyor.
Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.
Okulumuz Kurtalan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Anadolu Lisesi’nin binasında eğitim veriyoruz henüz kendi okulumuz yok iki yıldır misafir olarak farklı okullardayız.
En büyük sorunumuz okul binamızın olmaması misafir olduğumuz için Anadolu lisesinin her imkânından yararlanamıyoruz, biz de kendi imkanlarımız ve talep ettiğimiz yardımlarla öğretmenler odasında öğrenciler için bir kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz. Okulumuzda toplamda 159 öğrenci bulunuyor.
İHTİYAÇLARIMIZ :
YGS hazırlık kitapları (Dil ve Anlatım, Edebiyat, Matematik, Geometri, Tarih, Felsefe) konu anlatımı, soru bankası, denemeler ve yaprak testlere ihtiyacımız var. İlginiz için çok teşekkür ederim.
Çocuk Gelişimi Öğretmeni: Melek ÇANKAYA
Okul Sabit Telefon Numarası:  0484 411 21 29
Okul Müdürü Çetin AKTAR 0505 488 00 79
Okul Açık Adresi : GARZAN MAH. 1305. SOKAK ANADOLU LİSESİ BİNASI 4.KAT SİİRT/KURTALAN
Okul Elektronik Posta Adresi : kurtalankızteknikmsl@k.12.tr
Okul Web Adresi : http://kurtalankizteknikmsl.meb.k12.tr/
 
….

EĞİTİM YARDIMI


Merhaba,

Van depreminden sonra İstanbul’a göç etmiş ve eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmış 14 yaşında bir çocuk için burs olanaklarını araştırıyorum.
Ailesi Van'da kaldığı için İstanbul’da yalnız yaşıyor ve çıraklık yaparak ailesine para gönderiyor. Eğitimine devam etmesini sağlayabilmek için sürekli burs / yardım olanaklarını araştırıyorum. Güvenilir bir destek bulunursa ailesi ile kontağa geçilebilir. Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

İlginiz için teşekkürler
Özlem

CEVAP: Özlemcim, destek olmak isteyen okurlarım olursa yönlendireceğim, başarılar.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI