"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Moda ekimi

Ekim ayı alışveriş ayı. Yeni sezondan alacağınız ilk ürünlerle dolabınızın buluşacağı ay. Peki ilk başta neler alacağız, neleri pas geçeceğiz?


Ekim ayı ne yaz, ne de tam kış ayı. Nasıl giyinilmesi gerektiğine bir türlü karar verilemeyen bir ay. Sonbaharın her tadını bulabileceğiniz bir aydır. Biz modaya gönülverenler için ise ekim ayı yeni sezonun en güzel zaman. Tam yeni sezon alışverişi yapılacak mağazaların yeni ürünlerle ve tüm bedenleriyle tastamam bizi beklediği güzel bir dönem. Hava da size yormayacak serinlikte, size yardımcı olur. Peki “bu güzel alışveriş ayında neler alacağız” derseniz…

Alınacak 5 ürün

*Trençkot
*Chelsea bot
*Sezonluk astarsız bir blazer ceket
*Ağaç tutacaklı şemsiye
*Koyu renklerde dokulu slim-fit gömlekler

Trençkotu her sezon es geçmeden yazabilirim . Bir erkeğin dolabında her zaman olması gereken bir klasiktir. Erkeği hem maskülen, hem oldukça ağır başlı ve kombinini de zengin gösterir.
Yanına şık bir şemsiye alıp, güzel gıcır gıcır botlarla tamamlarsanız ister jeanle giyin ister kumaş pantolonla, size ayrı bir hava verecektir.

Trençkot için şu mağazalara uğramadan geçmeyin.
Burberry, Kip, Pierre Cardin, Cacharel, Damat-Tween, Kiğılı, Sarar, Hugo Boss, Ralph Lauren, Calvin Klein, Corneliani, Gucci

*Trençkota iyi bir para harcayacaksanız, yani bir nevi yatırım gözüyle bakıyorsanız, oldukça klasik bir model seçin. Rengi de bej yada taş rengi olsun.

*Zaten hali hazırda bir trençkotunuz varsa bu sezon lacivert renk, yakaları farklı renkte ve iç astarda farkli bir kumaş kullanılanlardan seçebilirsiniz.

*Trençkot kalça altında, dizin hemen üzerinde biter. Diz altı olanlar uzun pardesü olacaktır. Kısalar da mont olur. Atlamayın. Beli kuşaklı sizi hiçbir zaman üzmez. Hep garanti seçimdir.


Beli kuşaklı trençkotlar, hep garantili seçimdir, sizi hiç üzmez

Diz altı olan modellere uzun pardesü diyoruz, trençkot alacağım diye yola çıkıp pardesüyle dönmeyin

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI