"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Düşman da dost da ayağa!

İddialı genç erkeklerimiz sağ olsun, bu yaz vitrinler, sokaklar renkli mokasenlerden, espadrillerden, loafer’lardan geçilmiyor.

Peki kombinlerken nelere
dikkat etmeli, ‘kırmızı çizgi’leriniz neler olmalı?

Yıldızı beş sezon önce parlamış loafer’lar, ‘dandy’ erkek modasına eşlik etmesiyle kapsama alanını iyice genişletmiş; ciddi bir moda meselesine dönüşmüştü. Lacivert-beyaz, kahve-siyah-lacivert renkleriyle ‘lace shoe’ dediğimiz bu mokasenler hemen hemen tüm takımlarla ve koton pantolonlarla kullanılmaya başlandı. Özellikle yazın gelmesiyle daha da renklenen sokaklar ve vitrinler mokasenlerin yanına bu kez çorapsız da giyilen son derece rahat ve pratik loafer ve espadrillerin eklenmesiyle çeşitleri çoğalttı.
Neredeyse tüm erkek ayakkabı markalarında şort ve kısa paça pantolon altına giyilen bu yumuşak espadril ve loaferlardan bulabilirsiniz. Hem de istediğiniz her renkte. Peki giyerken asıl nelere dikkat etmeli? Moda kurbanı olmamak adına neler yapmalı? Şu adımları takip edin:

Rengârenk giyinip altına renkli mokasen giymeyin. Üzerinizde daha sakin tonlar ve desenlerde ürünler olsun.
Garanti kombin: Beyaz ya da mavi jean, bermuda veya düz renk haki pantolon, altına da renkli loafer!
Mühim detay: Tercihiniz ille de renkli, çorapsız giyilen loafer ve espadrilse pantolonunuz normalden kısa ve dar paça olmalı.
Kilit ürün: Spor astarsız ceketler, bu ayakkabıları ve kombininizi bir anda şıklaştırarak gece kombini haline getirir.
Yazlık takım elbise ya da gece şık kombinlerinizde nubuk ve süet loafer’lar değil yine çorapsız giyilen deri mokasenleri tercih edin. Kravat ve mendille bile yazın güzel bir alternatif sunar. Özellikle iddiayı seven fit erkekler için.
Mavi, beyaz, lacivert ve kırmızı nubuk loafer’larla ve mavi-beyaz cizgili koton espadrillerle marin havası yaratabilir sahil ve teknelerde özenli kombinler yapabilirsiniz.
Yazın renkli espadril ve mokasenlerle siyah pantolon yerine koyu renk lacivert, gri mavi ve yeşil pantolonları tercih edin.
Bakmanız gereken 10 mağaza: İnci Niyazi Erdoğan, Tween, Pierre Cardin, Hogan, Tod’s, Divarese, Ramsey, Gucci, Vakko ve
W Collection.


X