"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

5 hamlede yeni bir imaj

Baharlıkları bir kenara kaldırın, bronz tenin modası farklı olur. İşte sadece birkaç parçayla tüm yazlık imajınızı oturtacak sihirli parçalar ve onları kullanma rehberi


Yaz aylarının coşkusu ve tatile girmiş olmanın tatlı halleri yavaş yavaş başlamışken, bu enerjik ruh halleri kıyafetlerimize de yansır. Seçtiğimiz kıyaftelerde bir farklılık, renklilik ve heyecan de göze çarpmaya başlar. Bu sezon daha önce de parlak renk ve bol desenin moda olduğunu söylemişken, elimizi korkak alıştırmaya gerek yok. Hemen çalışmaya başlayalım.

Eğer hali hazırda biraz güneş ve deniz görüp, hafif de olsa bronzlaşmışken gelin bu yaz iddialı ama pratik bir şekilde uygulamaya koyulacak farklı, neşeli, eğlenceli bir kombin yaratalım.

İhtiyaç listesi:

1)Renkli hafif keten ve koton ceketler: Burada renkleri çok abartmayın yeşil, haki, kamel, mavi, lacivert renklerde hafif, astarsız, vatkasız keten veya koton ince ceketler seçin.
2)Desenli koton yıkanmış gömlekler: Desenden kastımız herşey olabilir. Çizgili de bir desendir ekose de. Fakat son yaz trendlerine uymak istiyorum diyorsanız ve biraz da iddialı görünmek adına tropikal çiçek, tropikal hayvan ve meyve desenleri seçebilirsiniz.

3)Yazlık tek ceket: İçi desenli ve renkli gömlekleri giymek hem çok moda hem de yaz aylarında size canlı, genç ve iddialı bir görüntü verecektir. Tatil duraklarınız, deniz kenarı gece aktiviteleri, tekne gezileri ve sahillerde gündüz gece giyebileceğiniz şık bir kombindir.

Kombin alternatifleri:

Gömlek ve ceketi aldınız. Neyle giyeceksiniz?

1) Koton ya da keten pantolon, chino pantolon, beyaz ve mavi jeanlerle yapabilirsiniz.
2) Diğer bir alternatif: Bermudalar ve altına giyeceğiniz espadril ve loafer ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.
Bermuda ve şort seçecekseniz teniniz güneş görmüş ve bronzlaşmış olsun. Bembeyaz bacaklara şort giymek istemezsiniz. Ayrıca parlak renkler ve desenler yanık tende daha iyi duracaktır.

Hemen hemen bütün erkek mağazalarında bu tarz tropikal desenli, yazlık, ince yıkamalı gömleklerden bulabilirsiniz. Gant, W collection, Sisley, Mavi, Network, Kip, Boyner, F&F, Facconable, Tween, H&M, Quicksilver ve Topman’e e bir göz atın.

Bermuda ve şort giyecekseniz dikkat!Bembeyaz bacaklara şort giyilmez!
Eğer iyice bronzsanız, parlak renk ve desenleri seçin.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI