"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Bennu Gerede ile 5 soru 5 cevap

20 Ocak 2019

Böyle bir kişiyle sohbet tabi ki hayata, stile dair oluyor. Çok yakında kitabı çıkıyor. Sevgili Bennu Gerede’yle daha fazlası röportajımızda...

Bennu Gerede neler yapıyor? Projelerinizden bahseder misiniz?

Şimdiki en önemli projem, BEN BEN NU. Yani Bennu çıplak. Sansürsüz. Otobiyografik bir roman bu. Fazla zaman oldu artık, sustum, sustum ve sustum ama artık karar verdim susmayacağım. Yıllarca kendimi güçlü sandım, öyle gösterdim, ben yaparım dedim, dibe vurdum hemde kaç defa ama en önemlisi yıkılmadım. Dik durdum, savaştım, savaşırım da, ama hakkımı da yedirmem asla. Yıllar sürdü bu kıvama gelmem ama sonunda uyandım. Geç bile olsa, “better late than never” diye bir tabir var ya… Yani gücümü geri aldım, kadının gücü gerçekten bambaşka. Çok yakında kitabım çıkıyor, ayrıca WomanTv de programım olacak, kolaylaştırıcı olarak Psych-k seanslara devam ediyorum, pilatese de… Ve en güzel meslek anneliğimi yapıyorum dört oğluma.

Stilinizi hep beğenmişimdir. Stil sahibi birisinden biraz stil kodlarını alsak diyorum?
Aslında gönlünden ne geçiyorsa, hiç bir uyum bile olması gerekmiyor. Yeter ki severek giy ve taşı. Açıkçası ben pek takip etmiyorum modayı çünkü zaten bir kısır döngü, gençliğimde bir sürü şeyi öylesine düşünmeden verdiğim için pişmanım. Çünkü şimdi tekrar moda oldu ve müthiş olurdu oğullarıma verebilmek. Ama hiç olmazsa Dr. Martens mavi botlarım halen duruyor.

Mottonuz?

Yazının devamı...

Güzel yaş alan Fransız kadınları

17 Ocak 2019

“Günümüz kadınlarına güzel bir örnek olsun” düşüncesiyle, her yaşta güzel oluşlarıyla ünlü Fransız kadınlarını incelemek istedim.
Çıkardığım ilk sonuç şu oldu:
“Belli bir yaştan sonra korkmanıza gerek yok. Hâlâ genç, dinamik ve göz alıcı olabilirsiniz.”
İşte, size vereceğim bazı bilgiler ve küçük tüyolar...
* * *
Aslında, Fransız kadınları her zaman daha genç görünmüyorlar. Kendilerini daha şık, daha sofistike ve daha alımlı şekillerde ifade ettikleri ise bir gerçek. Zaten bu sayede daha genç görünüyorlar.
* * *

Yazının devamı...

Şule Kuban Arditti ile 5 soru 5 cevap

13 Ocak 2019

Böylesine önemli bir noktada/görevde böylesine başarılı bir kadını görmek ve onunla röportaj yapmak, gerçekten büyük bir mutluluk.
Türkiye’de üst yönetimlerde, belediyelerde, Meclis’te daha çok kadın olmalı.
Çünkü, kadınlar olursa, daha çok büyüyeceğimize inananlardanım.
Ve gelelim, Şule Kuban Arditti ile yaptığımız “moda ve sitil” sohbetimize.
Bugün evlerimizde, ofislerimizde otururken, kocaman ekibiyle ulaşılabilir şıklığı ve trendleri ayağımıza kadar getiren Şule Kuban Arditti’ye şu beş soruyu yönelttim.
Şule Kuban Arditti’yi tanıyabilir miyiz?

Yazının devamı...

Pelin Çift ile 5 soru 5 cevap

9 Ocak 2019

Röportajımızı TRT 1 ekranlarında İyi Fikir programına konuk olarak gittiğimde yaptık. İyi bir ev sahibi, konuklarıyla yakından ilgileniyor. Okumayı, araştırmayı çok seviyor ve aynı zamanda da stiline de önem veriyor. Bilginin insanı güçlendirdiğini, emek vermeden hiç bir başarının kalıcı olmadığı söylüyor.Pelin Çift’i siz nasıl anlatırdınız?
Hayatımda önceliğim ailem. Kendimi tanımlarken ilk cümlem: “Ömer’in annesiyim.”
Her zaman öğrenmeye meraklı oldum. Bilginin insanı güçlendirdiğine inanırım. Mesleğimi çok seviyorum. Yaptığım işlerde faydalı olmayı gözetiyorum. Emek vermeden ve azmetmeden hiçbir başarının kalıcı olmadığını iyi biliyorum. Kıymet bilmeden ve şükretmeden mutlu olunamayacağına kaniyim. Hemen herkes gibi gayem, huzurlu ve bereketli bir yaşam sürmek.

Yazının devamı...

Kâkül ile genç ve dinamik görünmeye ne dersiniz

6 Ocak 2019

Değişime saçlarınızdan başlayın ve kâkül kestirin, emin olun 5 yaş genç göstereceksiniz.
Geçenlerde fotoğraf albümümü incelemeye başladım. Yeni bir fotoğraf albümü oluşturmaya karar verdim. Geçmişe yönelik saç stillerini gösteren yüzlerce en az 10 yıllık fotoğraf buldum.
Evet, yırtıp atmak istediğim berbat kesilmiş ve mandal tokalarla toplanmış bir sürü fotoğraf vardı. Ama bu süreç paha biçilemezdi ve bütün saç kesimleri arasında en iyi görünenler kâkül kesilmiş olanlardı. Bu konuyu saçlarımı kesen kuaförümle görüştüğümde, belirli bir yaşa gelindiğinde kâkül kesilmiş saçların en iyi görüntüyü verdiğini onayladı.
Kâküller, saçlarınızı modaya uyarlamanın basit ve ucuz bir yolu. Güzelliği ortaya çıkaran ve kötü görüntüyü kamufle eden bir kesimdir. Özellikle geniş, kırışık ve ya çökük bir alına sahipseniz.

TUĞBA DEVECİ İLE 5 SORU 5 CEVAP

İşi başta Ankaralıları sağlıklı güzelleştirmek olan başarılı bir iş kadını Tuğba Deveci. Mottosu; sağlıklı olmak ve zamanı doğru kullanmak. Başarılı estetisyenle güzelliği ve son güzellik trendlerini konuştuk.
Tuğba Deveci’yi tanıyalım?

Yazının devamı...

Aynur Tartan ile 5 soru 5 cevap

3 Ocak 2019

Ankara’yı ve Ankaralıları ayrı seven sevgili Aynur Tartan’la “moda ve stil” üzerine konuştuk. “Ergen Erkekler Yalnız Kadınlar” kitabıyla ilgili de “Kadınlar güçlü ama yalnız” diyor. Evet, bu haftanın konuğu Aynur Tartan ve o 5 özel soru.1-Aynur Tartan’ı sizden dinlemek isterim?
Kalabalıklar içinde büyüdüm. Zamanla ve hayatla güzel dostlar biriktirdim. Dostlarımla çoğaldım, zenginleştim. Görerek, dokunarak, hissederek, araştırarak, zaman zaman da mücadele ederek başarıyı elde ettim. CNN TÜRK ekranlarında 7 yıl boyunca Türkiye’nin tek kent kültürü ve söyleşi programı “Burada Hayat Var”ı hazırlayıp, sundum. Aynı şehirde doğmuş siyaset, sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerle memleketlerini konuştum. Kentlerin unutulan değerlerini, gelenek ve göreneklerini, lezzetlerini ekrana taşıdım. Yine aynı kanalda “Tatlı Sohbetler” ile ekranları lezzetlendirdim. “Bak Mutfakta Kim Var!”, “Bak Mutfakta Hayat Var!” ve “Bak Mutfakta Barış Var!” adlı üç yemek kitabımla “Hayat mutfaktan geçer” dedim. “Kavramlarla İyileş” ve “Ergen Erkekler Yalnız Kadınlar” kitaplarına da hayat verdim. Hürriyet Gazetesi’nin hafta sonu eklerinde köşe yazıyorum. Paylaşmaya, anlatmaya, çoğalmaya ilk günkü aşkla, tutkuyla devam ediyorum.

Yazının devamı...

Stil bir yıla girmeye ne dersiniz?

30 Aralık 2018

Stil bir kadın olmak istiyorsanız ne vaktinizi ne de nakitinizi kaybetmeyin. Modayı takip etmek, tasarım giymek, markacı olmak, sizi hiçbir zaman stil sahibi yapmaz. Stil bir dokunuştur, bir gülüştür, nerede ne giyeceğini bilmektir. Giydiğiniz şeylerle kimliğinizi yansıtmaktır. Ucuzla, lüksü harmanlamaktır. Şıklıkla stili karıştırmayın. Şık olmak ayrı, stil sahibi olmak ayrıdır. Eğer farklılıkları bir araya getiriyorsanız, herkes gibi değilseniz, yaratıcılığınızı ve doğallığınızı kaybetmiyorsanız, kıyafetlerinizde sakinseniz, çok çabalamıyorsanız, çok yormuyorsanız o zaman 2019’a stil olarak giriyorsunuzdur.

AYŞE BURCU KAYA İLE 5 SORU 5 CEVAP

Hayallerini gerçekleştiren Ayşe Burcu Kaya, tam bir girişimci. Kendi markasını kurarak moda yolculuğuna başlayan Kaya, “Ne yaparsam yapayım işimi aşkla yapmak hayat mottom” diyor. Kaya’nın tasarımlarının hikâyeleri, stil ile ilgili tüyoları ve daha fazlası bu güzel sohbetimizde.

Sizi tanımak isteriz?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü bitirdim. Tasarım ve modaya olan düşkünlüğüm; kızımın doğumundan belli bir süre sonra, beni kendi markamı kurma sürecini tamamlamaya yönlendirdi. Böylece hayallerimin gerçekleşme yolculuğu başlamış oldu.

Ceketlerinizin, aksesuarlarınızın, bel çantalarınızın hikâyelerini öğrenebilir miyiz?

Markam ‘Ayşe Burcu Kaya’nın tasarım yolculuğu dört sene önce clutch tasarımlarıyla başladı. İpek ikat, canvas, deri, süet, piton ve gümüşlü swarovskili aksesuarlar ile her sezon farklı modeller birbirini izledi. İki sezondur çok revaçta olan bel çantaları, çanta koleksiyonlarımın tamamlayıcısı oldu. Dört senelik bu serüvende, her sezonda koleksiyonlarımın ürün gamına farklı ürünler eklendi. Çantalar, plaj grubu, kimonolar, aksesuar grubu, ceketler, kemerler eklendi. Dört seneye sekiz koleksiyon sığdırarak; zamansız parçalar oluşturmaya çalıştım.

Hayat mottonuz?

Yazının devamı...

Berrin Eser ile 5 Soru 5 cevap

28 Aralık 2018

Türkiye’den Fransa’ya yapılan kadın hazır giyiminin yüzde 30’unu gerçekleştirdiği için kendisine, İstanbul Ticaret Odası’nın düzenlediği törende ‘Türkiye’nin En Başarılı Girişimcisi’ ödülü verildi. Ayrıca, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatci Birlikleri (ITKIB), üç sene arka arkaya ‘Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirdi.
Tasarım ve yöneticilik konusunda da başarılara imza atan Berrin Eser, bugün onlarca ülkeye ihracat yapan bir tasarımcı ve Türk girişimcisi. İşte böylesine başarılı bir kadınla, modaya ve yaşama dair konuştuk.1) Berrin Eser’i tanıyalım?

Yazının devamı...
Aysun KABA Kimdir?

.