"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Dikkat çekmek için abartmaya gerek yok

15 Şubat 2019

MİNE SÖNMEZ, BAHAR YAVUZ VE REYHAN SİLAHYÜREKLİ İLE 5 SORU 5 CEVAP

Farklı, özel, terletmeyen ve üşütmeyen kumaştan bir form yarattılar. Moda dünyasında adlarını duyuran bu üç arkadaşla, hem markalarını hem de moda ve stile bakışlarını konuştuk.1- Üç arkadaşın moda yolculuğu nasıl başladı?

Yazının devamı...

'Bağla çık’ şıklığı geliyor

10 Şubat 2019

Siz de evinizde, kıyafetlerinizde ufak değişiklikler yaparak yeni trendlere yer verebilirsiniz.
-Bol uzun gömleklerinizin boyunu kestirip, yanlarına uzun yırtmaç yaptırarak, yüksek bel pantolonlarınızın üzerine göğüs altından bağlayarak giyebilirsiniz.
-Yüksek bel pantolonlarınızın bel kısmına kalın kuşaklar yaptırıp fiyonk şeklinde bağlama yaptırabilirsiniz.
-Gömleklerinizin yakalarına, uzun kuşaklar diktirip fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Beyaz bir gömleğe, siyah kuşaktan kurdele ve siyah yüksek bel pantolon hiç de fena durmaz. Biraz maskülen şıklığa ne dersiniz?

BİLGE EREN İLE 5 SORU 5 CEVAP

Bilge Eren başarılı bir iş kadını ve aynı zamanda cemiyetin çok sevdiği isimlerden biri. Başarılı İş kadınlar Platformu’nun (BİKAP) başkanı. Sosyal sorumluluk projelerinin kadını diyebiliriz. Yarın da, BİKAP olarak Ankara’lılarla buluşmaya geliyorlar. Düzenleyecekleri alışveriş şenliğinde, takıdan kıyafete, ev dekorasyon ürünlerinden kozmetiğe birçok ürün ziyaretçilere sunulacak. Kapı girişinden elde edilecek gelir de, “Sarp’ın Umudu Genetik Hastalıklı ve Engelli Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”ne bağışlanacak. Şıklığı ve yardımı seven kadınlarımızın kaçırmayacağı bir gün olacak. Bilge Eren, “Modanın yarattığı değil, modaya yön veren kadın olmak en önemlisi” diyor. Ve sohbetimiz başlıyor...

BİKAP nasıl oluştu?

Yazının devamı...

Gizem Kasım ile 5 soru 5 cevap

8 Şubat 2019

Kasım’ın, el işçiliği ve hikâyesi olan çantalar hep hayaliydi ve hayalini gerçekleştirerek özel tasarım çantalar yarattı. Çanta, kıyafeti gösteren en önemli aksesuar ve kadınların vazgeçilmezi. Sevgili Gizem Kasım “Kadınlar büyük büyük paralar vermeden de şık olunabileceğini keşfettiler” diyor.Özel tasarım çantalar hayali nasıl başladı?

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunu girişimci kadın rolünü üstlenen birisi gibi görünsem de, bir kadın tüketici olarak moda, hayatımda her zaman vardı. 2013 yılında özel tasarım telefon aksesuarları ile bu yolculuğum başlamış oldu. Devamında bir yurt dışı seyahatim de, bu el işçiliği çantalarının hikâyeleri hikâyeme ortak oldu. Oluşturduğumuz atölyede bu kültürü Türk kadının zevki ve şıklığı ile buluşturmak için takım çalışması yaparak özel tasarım çantalar ile G.I. BAG doğdu.

Yazının devamı...

Kıyafetlerimize iyi bakmanın 8 yolu

3 Şubat 2019

Bütçenizin büyük bir kısmını kıyafetlere ayırmak yerine, vaktinizin bir kısmını kıyafetlere ayırarak bakımlarını yap(tır)mak, sizi ekonomik anlamda bir hayli rahatlatacaktır.
İşte, benden size 8 tavsiye.
1- Giydiğiniz kıyafetlerin içindeki etiketleri mutlaka okuyun. Etiketlerin üzerindeki talimatları yerine getirirseniz, giysilerinizi uzun süre bozulmadan giyebilirsiniz.
2- Kıyafetlerinizin üzerine dökülen yemek lekelerini çıkarmaya çalışıp daha kötü sonuçlar almamak için kuru temizlemeye gönderin ama kesinlikle lekenin ne lekesi olduğunu söyleyin.
3- Kıyafetlerinizi doğru askılara asın. Kıyafetiniz ne kadar ağırsa, askı da o kadar ağır ve sağlam olmalı.
4- Kıyafetinizin üzerine koku sinmiş ve buruşmuşsa, giysinizi buharlı bir banyoda kısa bir süre tutun. Buhar, hem kokuyu alır hem de kırışmış kıyafetlerinizin açılmasını sağlar.
5- Kravatlarınızı özel askılarda koruyun.

Yazının devamı...

Gökhan Dumanlı ile 5 soru 5 cevap

31 Ocak 2019

Doğuştan gelen bir yeteneği var. Tabii bu yeteneği, eğitimlerle birleştirmiş. Hele hele, ‘imaj’, ‘iletişim’ ve ‘zarafet’ konularında gerek yazdıklarına, gerekse söylediklerine kulak kesilmek gerekin biri.
Bu hafta, böylesine özel bir ismi yakalamışken, siz okurlarımız için şu 5 soruyu sevgili Gökhan Dumanlı’ya sordum.1-Zarafet Akademisi’nden ve verilen eğitimlerden biraz bahseder misiniz?

Yazının devamı...

Sosyal sorumluluk projeleri benim için çok önemli

27 Ocak 2019

Başkan Yardımcısı görevini yürüttüğü Bizim Çocuklarımız Derneği’nin faaliyetlerine son dönemde hız verdi. Yani çocuklar için koşuyor, koşuşturuyor.
“Sosyal sorumluluk projeleri benim için çok önemli. Çünkü orada vicdanınızla baş başasınız” sözü de, bu işe gösterdiği hassasiyeti anlatmaya yetiyor.
Pervin Ersoy, aynı zamanda kalbinin güzelliği, yüzüne vuran biri.
Gerek duruşuyla, gerek hayata bakışıyla, gerekse şık giyim tarzıyla örnek alınıyor/gösteriliyor. Kurucularından olduğu Projehane ile de çok güzel projeler üretmeye hazırlanıyor.
İşte bu hafta, böylesine özel, böylesine güzel bir ismi yakalayıp... Çok çok özel şu 5 soruyu yönelttim.

1- Adınızı daha çok sosyal sorumluluk projeleriyle duyuyoruz. Bizim Çocuklarımız Derneği ile Projehane’den biraz bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?

Yazının devamı...

Adaylar nasıl giyinmeli?

25 Ocak 2019

Moda ve stil hayatın her yerinde.
Elbette, siyasette de çok önemli bir yeri var.
Bu nedenle, bu hafta “Adaylar nasıl giyinmeli?” sorusundan yola çıkarak, bazı tüyolar vereceğim.
* * *
KURAL-1: Adaylar; bilgileri, üslupları, davranışları kadar kıyafetlerine de önem vermeli, özen göstermeliler.
KURAL-2: Adaylar; görünümüne önem vererek, seçmenine saygı göstererek giyinmeli ancak giyimiyle onu ezmemeli.
KURAL-3: Adaylar; katılacakları toplantıların veya halkla buluşmaların içeriğine, mekâna, hedef kitlesine göre giyinmeliler.

Yazının devamı...

Bennu Gerede ile 5 soru 5 cevap

20 Ocak 2019

Böyle bir kişiyle sohbet tabi ki hayata, stile dair oluyor. Çok yakında kitabı çıkıyor. Sevgili Bennu Gerede’yle daha fazlası röportajımızda...

Bennu Gerede neler yapıyor? Projelerinizden bahseder misiniz?

Şimdiki en önemli projem, BEN BEN NU. Yani Bennu çıplak. Sansürsüz. Otobiyografik bir roman bu. Fazla zaman oldu artık, sustum, sustum ve sustum ama artık karar verdim susmayacağım. Yıllarca kendimi güçlü sandım, öyle gösterdim, ben yaparım dedim, dibe vurdum hemde kaç defa ama en önemlisi yıkılmadım. Dik durdum, savaştım, savaşırım da, ama hakkımı da yedirmem asla. Yıllar sürdü bu kıvama gelmem ama sonunda uyandım. Geç bile olsa, “better late than never” diye bir tabir var ya… Yani gücümü geri aldım, kadının gücü gerçekten bambaşka. Çok yakında kitabım çıkıyor, ayrıca WomanTv de programım olacak, kolaylaştırıcı olarak Psych-k seanslara devam ediyorum, pilatese de… Ve en güzel meslek anneliğimi yapıyorum dört oğluma.

Stilinizi hep beğenmişimdir. Stil sahibi birisinden biraz stil kodlarını alsak diyorum?
Aslında gönlünden ne geçiyorsa, hiç bir uyum bile olması gerekmiyor. Yeter ki severek giy ve taşı. Açıkçası ben pek takip etmiyorum modayı çünkü zaten bir kısır döngü, gençliğimde bir sürü şeyi öylesine düşünmeden verdiğim için pişmanım. Çünkü şimdi tekrar moda oldu ve müthiş olurdu oğullarıma verebilmek. Ama hiç olmazsa Dr. Martens mavi botlarım halen duruyor.

Mottonuz?

Yazının devamı...
Aysun KABA Kimdir?

.