Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’ye aaral@hurriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yetiş Ayşe’yle ilgili 1-2 küçük hatırlatma yapmak istiyorum. Yardım etmek isteyen okur dostlarım hangi tarihte yayınlanan, hangi başlıklı ve rumuzlu eposta ile ilgili bilgi istediklerini detaylı yazarlarsa bizim de cevap vermemiz kolaylaşmış olur. (mümkünse linkini de ekleyerek)

Epostanın konu kısmına da “Yetiş Ayşe” yazılmasında yarar var elbette.

Yardım talep edenler de bana eposta gönderirken taleplerinizi daha detaylı yazarsanız yardım olasılıklarını arttırmış olursunuz. Örneğin kıyafet talep ediyorsanız kaç beden giydiğinizi ve boyunuzun uzun ya da kısa olup olmadığını, ne tür kıyafetleri tercih ettiğinizi (spor, kapalı, abiye, takım elbise vs), eklerseniz herkesin işi kolaylaşmış olur.

İsminizin yayınlanmasını istemiyorsanız kendinize bir rumuz seçmenizde de yarar var, gelen taleplerin kime geldiğinin anlaşılabilmesi açısından.

Hangi şehirde olduğunuzu eklemeniz de o şehirdekilerden yardım alma olasılığınızı arttıracaktır.

Epostalarınızı bana gönderirken Yetiş Ayşe konu başlığını yazmayı ve yazınızın yayınlanacağını düşünerek size uygun dille yazmanızı da rica edeceğim. Yine daha özenli ve okunaklı yazarsanız bizim değerlendirmemiz kolaylaşmış olur. Özellikle Türkçe olmayan karakterler kullanmanız, kelimeleri kısaltmanız anlaşılmasını zorlaştırıyor. Örneğin “svg” yerine “sevgiler”, “hnm” yerine “Hanım” yazmanızı önemle rica ediyorum. Özellikle burs talebinde bulunan üniversite öğrencisi okurdostlarımın eğitimlerine yaraşır şekilde daha özenli yazması gerektiğini düşünüyorum doğrusu.

Son olarak lütfen “bu epostayı sadece sen oku diye yazdım, yayınlama” diyerek yardım talep etmeyin, okur dostlarımın desteği olmadan benim yardım etmem kolay olmuyor.

Kimliğinizi ortaya çıkarmayacak şekilde de kendinizi anlatabilirsiniz.

Epostalar yayına hazırlanırken zaten soyadları ve bazı kişisel bilgileri sansürlüyoruz.

Merak edenler için epostalar daha kolay okunabilmeleri ve anlaşılabilir olmaları için imla hataları ve sair bakımlardan da düzeltilip yayınlanıyor.

Epostalarınıza en geç bir sonraki Yetiş Ayşe yayın gününe kadar cevap vermeye gayret ediyoruz.

CEHENNEM AZABIYDI

Merhaba Ayşe Abla,

aslında bu durum nasıl açıklanır bilemiyorum anlatsam roman olacak bir hayat yaşadım ve hala yaşıyorum küçük yaşta yapmış olduğum bir hatanın esiri oldum.

aileden gördüm tepkiler şiddet vs mecburi bir evlilik yapmak zorunda kaldım. yani yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. evlilik süresince yaşadıklarım tam bir cehennem azabıydı eski eşim çalışmaz alkoliğin tekiydi benden sürekli para talebinde bulunuyordu ben kadın halimle nerden getirebilirdim ve sonucu da şiddete dökülüyordu. hamileydim 4 aylık çocuğumu düşürdüm daha sonra tekrar hamile kaldım bunlar sadece çocuk yaşımda (17) yaşında başıma geldi. ailem bir durumdan rahatsız olup beni çekip almak istediler aldılar amma bitmeyen çilem orda da devam etti.

çocuğuma ailem bir süre baktı ama mahalle çevre toplum baskısı beni dışladı. dul olmam herkesin gözüne battı

can güvenliğim bile yoktu, ölümle tehdit ediliyordum. nihayetinde tehditle kalmayıp erkek kardeşim beni bıçakla vurdu. 10 gün yoğun bakımda kaldım kendime geldiğimde ben yaşadığıma inanamıyordum hala ve iç organlarımın hepsi hasar gördü dalağımı kaybettim.

vurulduktan sonra engel gurubuna girdim kimse iş vermiyor ben kimseden balık istemedim bana balık tutmayı öğretin dedim ama herkes benim dul olmamdan yararlanmak istedi.

şimdi bir ciddi anlamda zor durumdayım kendim için bir şey beklemiyorum. sadece çocuklarım için mücadele ediyorum. onlar benim durumuma düşmesin ama sanırım gücüm kalmadı. sizin gibi duyarlı kişilerden Allah razı olsun. sadece hayatımı bir parça özetledim duyarlı olduğunuz için tekrar tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah razı olsun tüm kardeşlerimden

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostlarım olursa bilgilerinizi ileteceğim. Sevgiler.

….

ANKARA'DAKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

Merhaba Ayşe Hanım,

100 TL cep harçlığı isteyen Ankara'daki üniversite öğrencisi Ali ile irtibata geçmek istiyorum. Bir an önce ilgilenirseniz sevinirim.

İyi günler.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ayse-aral_344/yetis-ayse_27893601

Serap

CEVAP: Harikasınız. İlgili okurumuzun bilgileri size iletildi. Sevgiler.

...

DİLEK

Merhaba Ayşe Hanım,

22.12.2014 tarihli yetiş ayşe bölümünüzde yer alan "Dilek" başlıklı yazıdaki kişiye yardım etmek istiyorum.

İzmir’de oturuyor ve 3 çocuğu var.

bilgilerini iletirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar.

Bilgilerimi yayınlamamanızı rica ederim.

Deniz

CEVAP: Harikasınız. İlgili okurumuzun bilgileri size iletildi. Sevgiler.

....

KULLANILMIŞ KIYAFET ARIYORUM

Ayşe Hanım merhaba,

38 yaşında Ankara’da yaşayan, 4 yaşında 1 kız çocuk annesi bayanım.

Asgari ücretle özel bir firmada çalışıyorum ve geçen yıl ms rahatsızlığı ortaya çıkan eşime destek olmaya çalışıyorum.

maddi imkansızlık nedeni ile kıyafet sorunu yaşıyorum, sizin ölçülerinizde bir bayanım, kullanmadığınız günlük kıyafetleriniz varsa talibim.

yani inanın alamıyorum, zor durumdayım.

Kızımı da doğduğundan beri etrafımdan bulabildiğim kıyafetlerle büyütüyorum ve şu sıralar ona da kıyafet bulmakta güçlük çekiyorum.

Ben sadece kullanılmış kıyafet arıyorum.

Ve gerçekten ihtiyacım var, eğer ilgilenirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Başarılarınızın devamını diliyorum

Sevgi ve sağlıcakla kalın,

Öznur

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostlarım olursa bilgilerinizi ileteceğim. Sevgiler.

….

YARDIM

Merhaba,

5 ocak tarihli yazınızda çıkan kışlık mont ihtiyacı olan Esra' ya yardım etmek istiyorum.

Ayrıca yine aynı tarihte babanın çaresizliği. Başlığı ile yazan Sinan Bey'e de ufak da olsa bir yardımda bulunmak isterim.

iletişim bilgilerini rica ediyorum.

CEVAP: Harikasınız. İlgili okurlarımızın bilgileri size iletildi. Sevgiler.

...

MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TAMİRİ

Ayşe Hanım merhaba,

05.01.2015 tarihli Hürriyet gazetesindeki köşenizde yayınlanmış olan "masaüstü bilgisayar tamiri" konu başlıklı Beyza isimli kişiye ihtiyacı olan 140 TL'yı göndermek istiyorum. iletişim bilgilerini verirseniz memnun olurum.

iyi çalışmalar dilerim.

Salih

CEVAP: Harikasınız. İlgili okurumuzun bilgileri size iletildi. Sevgiler.

....

YARDIM ETMEK İSTİYORUZ

Merhaba Ayşe Hanım,

Eşim ve ben imkanlarımız ölçüsünde, maddi imkanlardan yoksun bir kişiye yardım etmek istiyoruz. bu durumda olan bir kişinin iletişim bilgilerini bize iletirseniz memnun oluruz. yardımımız 100£ civarında olacaktır. ismimin yayinlanmamasini istiyorum.

Saygılarımızı iletiriz.

CEVAP: Benim isimsiz meleklerim, iyi ki varsınız. Harikasınız. İlgili bir okurumuzun bilgileri size iletildi. Sevgiler.

....

ASKERE YARDIM

Merhaba,

05.01.15 tarihli Yetiş Ayşe köşesinde yayınlanan "askere yardım" başlıklı Yasin'in iletişim bilgilerini gönderebilirseniz ayda belki 50tl yardımda bulunabilirim.

Saygılarımla,

Selda

CEVAP: Harikasınız. İlgili okurumuzun bilgileri size iletildi. Sevgiler.

....

42 BEDEN PANTOLON, 37 NUMARA AYAKKABI

Abla yeni işe başladım giyecek kıyafetim yok. Yokun halinden bu yoldan geçenler anlar. Ofiste hep aynı şeyleri giyiyorum diye arkamdan konuşuyolar ya da bakıyolar neden böyle bilmiyorum ama...

Daha maaşımı da almadım.

Bana yardım etmek isteyen olur mu bilmiyorum. 42 beden pantolon bedenim, 37 numara ayakkabı numaram.

Kübra

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostlarım olursa bilgilerinizi ileteceğim. Sevgiler.

….

AYAKKABILARIM ÇOK SU GEÇİRİYOR

Merhaba Ayşe Hanım,

Geçenlerde size yazmıştım, yanlız hiçbir talep göremedim. 20 yaşında Ankara’da okuyan bir bayanım.

Ayşe Abla ayakkabılarım çok su geçiriyor iki kat çorap giyip üstüne poşet geçiriyorum ayaklarım üşümesin diye.

Babamlar köyde çiftçi, bana yetemiyorlar isteyemiyorum da bana aylık 100 lira gönderecek birini arıyorum.

İsmimi yayımlamazsanız sevinirim, bu mail üzerinden dönüş yaparım.

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostlarım olursa bilgilerinizi ileteceğim. Sevgiler.

….

YARDIM EDİN

Ben izmir’den geçen gün de yazmıştım Ayşe Abla, eşimden ayrıyım, 3 çocuğumla çok perişanım, en küçük kızım, 1 yaşında bu soğuk günlerde evimde odunum, kömürüm, sobam olmadığı için elektirikli soba yakıyorum faturam çok yüksek geldi. Elektiriğimi kesecekler hayır sever okurlarınızdan yardım istiyorum.

Evde yiyecek ekmek yok elektirik de giderse biterim yardım edin bana. seri numarasını yazarım kendileri ödesin çocuklarım hasta olacak Allah rızası için yardım edin.

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostuma bilgilerinizi ilettim. Başka isteyen olursa da yine yönlendireceğim. Sevgiler.

….

GİYECEK MONTUM, AYAKKABIM BİLE YOK

Merhaba Ayşe abla;

Ben 8. sınıfta okumaktayım. 2 ablam var, ikisi de üniversite okuyor. Babam işçi, asgari ücrete çalışıyor.

Maddi durumumuz hiç iyi değil. Annemlerden bir şey isteyemiyorum.

Kış geldi ve giyecek montum, ayakkabım bile yok. Bana yardımcı olmanızı çok istiyorum. Gerçekten buna çok ihtiyacım var. Annemler bana harçlık bile veremiyorlar. Ablamlar da zor şartlar altında üniversite okuyorlar. Babam bizim ihtiyaçlarımızı karşılayamayınca kendini kötü hissediyor. Ben çok üzülüyorum. Bunu onlardan habersiz yazıyorum. Bana yardım elinizi uzatırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Melih

CEVAP: size yardım etmek isteyen okur dostum olursa yönlendireceğim. Sevgiler.

….

TEK İSTEĞİM UMREYE GİTMEK

Merhaba Ayşe Hanım,

Nasılsınız, iyisinizdir inşallah. Yaptığınız yardımlardan yeni haberdar oldum. Hala sizin gibi insanlar olması beni çok mutlu etti Allah da sizlere bu yardımlarınızın katıyla karşılığını göstersin. Ayşe Hanım, benim sizden küçük bir yardım isteğim var. Ben tek başına bir kadınım yaşlı bir annem var, hasta, birlikte yaşıyoruz. Tek başıma bakıyorum ona. Tek isteğim umreye gitmek, annemi de alıp yıllarca bunun özlemini yaşadım.

Ufak da olsa bir yardım istiyorum sizlerden.

Durumum pek müsait olmasa da paramı toparlamaya çalışacağım. Hiçbir şey için geç olmadan bu hayalimi gerçekleştirmemde bana yardım eli uzatın lütfen.

Küçük de olsa bir yardım beni dünyanın en mutlu insanı yapacak. Şimdiden binlerce kez teşekkür ederim..

CEVAP: Merhaba, bildiğim kadarıyla hacca gitmek için kimseye borçlu olmamak ve geride kalanlara yardım sağlayabilecek kadar hal-i refahta olmak gerekiyor. Umre için de farklı olmasa gerek. Yine de size yardım etmek isteyen okur dostlarım olursa bilgilerinizi ileteceğim. Sevgiler.

….

BURS TALEPLERİ

Yetiş Ayşe’ye çok fazla burs talebi geldiğinden hepsini tek başlık altında toplayacağız bundan sonra.

Okur dostlarımdan burs vermek isteyen olursa talep edenlerin bilgilerini ona ileteceğim.

Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

AYŞE ABLA YARDIM İSTİYORUM

Ayşe Abla merhaba.

Bu yıl her zamankine göre daha zor günler geçiriyorum. Maddi açıdan okulla ilgili hiçbir ihtiyacımı karşılayamıyor olduğum halde üniversite sınavına hazırlanıyorum.

Yaza girene kadar okul masraflarımı karşılamamda aylık en az 100-150 gibi bir yardım istiyorum.

Okulum çok uzak olmasa da kötü havalarda yol arabasına binmek zorunda kalıyorum yaza kadar yol kitap defter ve ihtiyaçlarımı karşılasam yeterli. Yaza girince illa ki bayan eleman alan bir yerde işe girerim ve üniversite hayatımda da çalışarak okuyabileceğimi düşünüyorum.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Buse

....

BENİ OKUTMAKTA ZORLANIYORLAR

Merhaba Ayşe Abla ;

Ben Selin.

... Üniversitesi 1.sınıf pazarlama öğrencisiyim. Sizin de bildiğiniz gibi öğrenci okutmak zor iş. Benim ailemin de geliri anca kendilerine yetiyor ve beni okutmakta zorlanıyorlar.

Ben de sizin sayfanızı duydum, bir umutla yazmak istedim. İnşallah sesimi duyan olur.

Yardımseverlerden desteklerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Selin

....

BURS YARDIMI

Merhaba Ayşe Abla ;

Ben Nazlı. .... üniversitesi işletme yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim. Aile içinde yaşadığımız maddi sıkıntılar ve belirli yüksek meblağlı borçlarımız yüzünden ailemin geliri beni onlardan uzakta olumsuz etkiliyor.

Yaptığınız bu iyilikten haberdar olunca sayfanıza hemen yazmak istedim. Bu yardıma çok ihtiyacım olduğunu içtenlikle belirtmek ve yardımseverlere sesimi duyurmak isterim.

Maddi açıdan sıkıntısı olan bir ailenin evladını okutmasının zor olduğunu hepimiz biliyoruzdur.

Önce bana, sonra da aileme faydası dokunacak bu yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Nazlı

....

BURS YARDIMI

Merhaba Ayşe Abla ;

ben ... üniversitesi 1.sınıf dış ticaret öğrencisiyim. Maddi geliri düşük bir ailenin kızıyım. Zor şartlarda olsa da okulumu bitirmek istiyorum.

Bilgilerimizi ulaştırma amacıyla yaptığınız bu iyilikten ben de yararlanmak isterim.

Babamın maddi geliri okul hayatımı olumsuz yönde etkiliyor. Tek maaşla geçinmek ve bir öğrenci okutmak ailemi de zorluyor. Bu yüzden hayırsever insanlardan mesajımı dikkate alınmasını ve buna gercekten ihtiyacım olduğunu büyük bir samimiyetle belirtiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Neşem

....

YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİYİM

Merhaba Ayşe Hanım,

Ben ... Üniverstesi yüksek lisans öğrencisiyim.

Yüksek lisansa bu yıl eylül ayında yerleştim. şu an maddi olarak çok kötü durumdayım. hiç bir yerden burs almıyorum ve ... çok küçük olduğu için iş de bulmadım.

Ailemin durumu çok kötü, ben hariç üç kardeşim daha var okuyan. Ailemde tek çalışan babam, o da asgari ücretle işçi. Lisansımı devletten aldığım bursla ve part time işlerle tamamladım fakat ... gibi bir şehirde iş bulamadım. Bursum da yok, eğitim hayatım şu an çok zor durumda, ne olur bana yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

Keziban

...

BURS YARDIMI İSTİYORUM

İyi akşamlar Ayşe Abla,

Ben üniversite okuyorum, 2 kardeşim var, kız kardeşim lise 4.sınıf okuyor diğer erkek kardeşim 8. Sınıfta okuyor.

Babam 6 ay önce inşaattan düştü omiriliğinde kırıklık var ve 6 aydır çalışamıyor.

Maddi yönden sıkıntı çekiyoruz, yardımınızı bekliyorum.

Lütfen yardım edin, şimdiden teşekkür ederim

Sibel

...

SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM

Ayşe Abla ben Canan,

Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Ailemden destek almadan okudum. Ailemin de maddi durumu çok kötü ailem de devletten destek alarak bizleri büyüttü.

Annem tarlada, evlere temizliğe giderek bize bakmaya çalıştı şu an yaşlı çalışamıyor da. Babama gelince nerdeyse hiç tanımıyorum bakmadı nerde olduğunu bile bilmiyoruz binde bir gelir. Ben de kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım yakın akrabalarıma temizlik yaptım bana verdikleri harçlıklarla okumaya çalıştım. Tek bir amacım var okumak, anneme ve kardeşlerime bakabilmek. Kimseden asla bir şey istemedim. Annem babamın sorumsuzluklarından dolayı psikolojik sorunlar yaşıyor. Çocuk olmadan büyük olmayı öğrendim. Geçen yıl küçük bir ilde okuyordum. Bu yıl İstanbul’dayım kendimi yapayalnız, kimsesiz görüyorum. Okulumda derece yapmış biriryim ama maddi sıkıntılardan dolayı eksik kalıyorum bana yardım etmenizi saygılarımla arz ediyorum.

Teşekkürler.

Canan

.....

YÜK TAŞIMAYA BİLE GİTTİM

Merhaba,

ben bilgilerim paylaşılsın istemiyorum, utanıyorum, üniversite öğrencisiyim.

hiçbir burs desteğim yok, part time çalışarak geçiniyordum ama küçük bir şehir olduğu için iş imkanı çok kısıtlı.

iş olsun, yük taşımaya bile gittim ama kışın malesef iş yok.

yazın şükür geçinirim ama bu ara ne kitabımı aldım ne yurt ücretimi ödedim. sadece bir seferlik 100 TL bir burs desteği istiyorum.

...

KPSS KİTABI

Merhaba,

Biz idari yargı hakimliği sınavına hazırlanan arkadaşlarız.

Üç kız olarak üçümüzün de maddi durumu kötü. Kullanılmış da olur, kpss kitabı rica ediyoruz.

Teşekkürler

Leyla

...

AYLIK 50 TL-100 TL DESTEK İSTİYORUM

Merhaba Ben Aslı,

...’de edebiyat okuyorum. Ailem istanbul’da yaşıyor.

babam belediyenin çöp arabasında şöfor. Üçkardeşiz, üçümüz de öğrenciyiz. Maalesef kirada yaşadığımız için babamlar zaten kıt kanaat geçiniyorlar. Onlardan maddi destek alamıyorum.

Derslerim iyi olmasına rağmen hiç bir vakıftan burs alamadım.

Aylık 50 TL-100 TL destek istiyorum sadece, yardımınızı bekliyorum inşallah.

Aslı

...

7 KARDEŞ ÖĞRENCİYİZ

Merhaba ben Aliye,

... Üniversitesinde felsefe öğretmenliği öğrencisiyim. Annem vefat etti babam ve 8 kardeşim Gaziantep'te yaşıyor. 7 kardeş öğrenciyiz, ikimiz şehir dışında. Babam işçi maaşıyla anca evi geçindirebiliyor, benim de hiçbir burs desteğim yok. Aylık en azından yurt ücretimi ödemek için 150 TL bursa ihtiyacım var.

yurt ücretimi ödediğim için çoğu kitabımı alamıyorum, fotokopilerle çalışıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Aliye

...

3 KARDEŞİZ, HEPİMİZ DE OKUYORUZ

Merhaba Ayşe Abla;

Ben üniversite öğrencisiyim. Ailemden uzakta bir şehirde okuyorum. Ailemin maddi durumu iyi değil. Yurt ücretimi bile ödemekte zorlanıyorum. 3 kardeşiz, hepimiz de okuyoruz. Bu zor şartlara rağmen okumaya çalışıyorum.

Ama gerçekten çok zorlanıyorum. Sizden burs istiyorum, lütfen yardımcı olur musunuz?

Gerçekten buna çok ihtiyacım var.

Esra

....

SOMA 13 MAYIS MADENCİLER İLKOKULU MERKEZ/AĞRI

Merhaba, ben Ağrı merkez, Soma 13 Mayıs Madencileri İlkokulu’nda anaokulu öğretmeniyim.

okulumuz bu yıl yeni açıldı.Okulumuzda masa, sandalye dışında bir şey yoktu. Biz iki sınıfız, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama yeterli olmuyor. Kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunabilirsiniz gerçekten çok sevinecek çocuklarımız. Çocuklarımız muhtaç durumda olan ailelerin çocuklarıdır.

1.ve 4.sınıflar da 300 öğrenci bulunmaktadır. Okul kütüphanemiz boştur.

Bize olumsuz olsa da cevap verirseniz seviniriz. İlginiz için teşekkürler.

Saygılarımızla

İHTİYAÇLARIMIZ

*Okul kütüphanemiz için öğrencilerimizin seviyesine uygun hikayeler, masallar, test kitapları

*Kırtasiye Malzemeleri

*Eğitici Oyuncaklar

*İlkokul seviyesine uygun fen ve matematik materyalleri *Bilgisayar

*Projeksiyon Öğretmen Münevvere Yakar

Okul Müdürü Kerem Doğan: 0505 562 91 17

Okul Sabit Telefon Numarası: 0505 562 91 17

Okul Açık Adresi: Soma 13 Mayıs Madenciler İlkokulu Merkez/ Ağrı

Okul Veb Adresi: http://agri.meb.gov.tr/vvv/soma-13-mayis-madencileri-ilkokulu-acildi/icerik/447

....

TURGUTLU İLKOKULU TURGUTLU KÖYÜ NUSAYBİN/MARDİN

Merhabalar. Ben de köy öğretmeniyim. Bilindiği üzere köyde imkanlar kısıtlı, buna rağmen elimden gelen gayreti ortaya koyuyorum.

Öğrencilerimin eksiklerini kısmen tamamlıyorum. Sizin gibi umut ışığı insanları görünce de çok mutlu oluyorum. Her çocuğa ışık oluyorsunuz. Umudunuz çocuklara aydınlık bir yol oluyor. Yaptığınız ve yapacağınız bütün yardımlar için sizlere çok teşekkür ediyorum.

OKUL BİLGİLERİ:Okulumuz Mardin İli’nin Nusaybin İlçesi’nin Turgutlu Köyü’ndedir.

Okulumun adı Nusaybin Turgutlu İlkokulu diye geçmektedir. Köyde tek öğretmen benim.

Okulum Birleştirilmiş sınıf ve toplamda 16 öğrenciye sahiptir.

1. sınıfta 5 öğrenci (1 kız - 4 erkek), 2.sınıfta 2 öğrenci (1 kız - 1 erkek), 3. sınıfta 5 öğrenci (3 kız - 2 erkek), 4. sınıfta 4 öğrenci (3 kız - 1 erkek) bulunmaktadır.

İHTİYAÇLARIMIZ

- Hikayeler ve Test kitapları

- Kırtasiye malzemeleri

- Matematik dersinde kullanılabilecek araç gereçler

- Eğitisel Oyuncaklar

Köy Öğretmeni Mahsum DEMİR: 0542 498 33 54

Okul Sabit Telefon Numarası: 0482 428 10 36 (Not: Okulun sabit telefonu hat kesintilerinden dolayı kullanılamamaktadır.)

Okul Açık Adresi: Turgutlu İlkokulu Turgutlu Köyü Nusaybin/Mardin

Okul Veb Adresi: http://879485.meb.k12.tr/

...

OZANLAR İLKOKULU OZANLAR KÖYÜ EYYÜBİYE /ŞANLIURFA

Merhaba, ismim Yunus Yıldırım size Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi Ozanlar İlkokulu'ndan yazıyorum.

Burada 3 öğretmeniz, ben müdür yetkiliyim, öğrencilerimin çok sayıda roman, hikaye ve kırtasiye malzemesine ihtiyacı var, defter kalem, silgi, açaçak...

Okulumuzun özellikle hikaye kitabı, roman ihtiyacı ve kırtasiye malzemesi ihtiyacı var (kurşun kalem, çizgili ve kareli defter, resim defteri, boya kalemleri, tebeşir, tebeşir kalemi, a4 kağıdı, Türkçe-İngilizce sözlük, fon kağıtları, kalem açacağı. silgi, kırmızı kalem, cetvel, tahta silgisi, 1.sınıflar için ilk okuma seti, poşet dosyalar,).

Köyümüzdeki velilerin gelir düzeyi düşük olduğundan her türlü kırtasiye yardımınızı bekliyoruz.

NOT:Gönderimlerin ... Kargo ile gönderilmesi rica olunur , köyümüze ... Kargo gelmektedir.

İHTİYAÇLARIMIZ:

*Öğrencilerimizin seviyesine uygun hikaye kitapları, ilk okuma setleri

*Türkçe -ingilizce sözlük

*Kırtasiye MalzemeleriÖğretmen/Yetkili Müdür Yunus Yıldırım 0554 856 57 63

/ yunusyildirim_4545@hotmail.com

Okul Sabit Telefon Numarası: 0554 856 57 63

Okul Açık Adresi: Ozanlar İlkokulu Ozanlar Köyü Eyyübiye/Şanlıurfa

Okul Veb Adresi :http://ozanlario.meb.k12.tr/

...

AŞAĞI BALCILAR İLKOKULU AŞAĞI BALCILAR KÖYÜ PERVARİ/SİİRT

Merhaba, Siirt'in Pervari İlçesi’nin Aşağı Balcılar İlkokulu öğretmeniyim.

İhtiyaçlarımız:

*Öğrencilerimizin seviyesine uygun (1.,2.,3.,4.sınıflara uygun)

Hikayeler, derse yardımcı kaynak kitaplar, testler

*Kırtasiye Malzemeleri

*Projeksiyon

*Bilgisayar ve hoparlörü

Bu konuda bizlere yardımcı olabilirseniz seviniriz.

Öğretmen Veysi Ertuğral

Okul Sabit Telefon Numarası: 0542 844 72 02

Okul Açık Adresi: Aşağı Balcılar İlkokulu Aşağı Balcılar Köyü Pervari/Siirt

Okul Veb Adresi: http://pervariasagibalcilario.meb.k12.tr/

.....

GÜNYAZI ORTAOKULU GÜNYAZI KÖYÜ ŞEMDİNLİ/HAKKARİ

Merhabalar ben Nefise AKYÜZ. Hakkari'nin Şemdinli İlçesi’nin Günyazı Köyü Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Okulumuz henüz bu yıl açıldığı için birçok eksiği var. En çok ihtiyacımız olan şey ise projeksiyon cihazı.

Öğrencilerime bir şey izleteceğimde dizüstü bilgisayarın küçük ekranından izletmek zorunda kalıyorum ve öğrencilerim ekranı görmekte çok zorlanıyorlar.

Bunun dışında okulumuzun bir kütüphanesi yok ancak oluşturmak için büyük uğraş içindeyiz.

Bu konuda da yardımda bulunursanız çocuklarım ve biz yani tüm okul olarak size minnettar kalacağız.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılarımı sunuyorum.

İHTİYAÇLARIMIZ

1.Kütüphanemiz için öğrencilerimizin seviyesine uygun (5.,6.,7.,8. sınıf seviyesinde) hikaye kitapları

2.Yazım kılavuzu, Türkçe Sözlük

3.Kırtasiye Malzemeleri

4.Projeksiyon Türkçe Öğretmeni Nefise AKYÜZ

Okul Müdiresi Özge DEMİR : 0507 134 91 08

Okul Sabit Telefon Numarası : 0507 134 91 08

Okul Açık Adresi : Günyazı Ortaokulu Günyazı Köyü Şemdinli/Hakkari

Okul Veb Sitesi : Şemdinli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü:http://semdinli.meb.gov.tr/vvv/gunyazi-yerli-mali-haftasi-kutlamasi/icerik/149

...

TAŞKESEN İLKOKULU-ORTAOKULU TAŞKESEN KÖYÜ DİYADİN/AĞRI

İyi günler, ben Ağrı Diyadin Taşkesen Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeniyim.

Geçen sene okulumda hiçbir kitap yoktu, arkadaşlarımın desteği ile bu eksiği bir nebze de olsa gidermeye çalıştık, lakin hala eksikliklerimiz var.

Çocuklarımız köyde olduğu için özellikle araştırma ödevlerini yapamıyorlar, bu yüzden başta ansiklopedi olmak üzere kitap desteğinizi nasıl alabilirim?

Yardımcı olursanız çok mutlu oluruz. şimdiden teşekkürler.

İhtiyaçlarimiz

*ansiklopedi

*öğrencilerimizin seviyesine uygun hikayeler, romanlar

*kırtasiye malzemesi Türkçe öğretmeni: Ebru Atman

okul sabit telefon numarası : 0533 470 69 80

okul açık adresi : Taşkesen İlkokulu/Ortaokulu Taşkesen Köyü Diyadin/Ağrı

okul veb adresi: *taşkesen ilkokulu:http://taskesenkoyuilkokulu.meb.k12.tr/

*taşkesen ortaokulu :http://taskesenkoyuortaokulu.meb.k12.tr/

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI