Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

175 TL MARKET BORCUM

Ayşe Hanım merhabalar,
Ben üç çocuk annesiyim. Eşim şu anda işsiz. Mahalle
marketinden borca alışveriş yapardım, denkleştirir öderdim parça parça ama şimdi elim çok sıkışık ödeyecek durumum yok.
Bana yardım edin. İsmimi yayınlamazsanız sevinirim.
Rumuz: Hanım Anne

CEVAP: Sevgili Hanım Anne, okur dostlarımdan eminim market borcunu ödemek isteyen ve hatta sana erzak yardımı yapmak isteyen çıkacaktır, olursa senin bilgilerini ona ileteceğim. Kolaylıklar dilerim.
....

4,5 YAŞINDA BEYNİNDE UR VAR

Ayşe Hanım merhabalar,

Sizin bu tarz yaklaşımlarda hassas olduğunuzu ve köşenizden zaman zaman böyle konuları paylaştığınızı duydum, bizim için de bir paylaşım yaparsanız belki de bu minik çocuğun artık normal çocuklar gibi uyumasına ve parklarda dileğince
koşmasına vesile olabilirsiniz. Kıraç'ımız 4,5 yaşında ve doğduğundan beri beynin sol lobunda ve sinirlerin üstünde bir kitleyle yaşıyor. Bu kitleye bağlı olarak 4,5 yaşında olmasına rağmen 28 kg, astım hastası, uykusunda eğer makineye bağlanmazsa nefesi kesiliyor ve oksijen seviyesi %40’lara kadar
düşüyor.
Doktorlar böyle giderse Allah vermesin bir gün çocuğunuz
uyanamayabilir diyor.

Lütfen sizden ricam, siz yapabiliyorsanız siz, eğer yapamıyorsanız paylaşabilen kişilere iletebilirseniz belki birileri bizlere yardımcı olur. İlginize ve alakanıza şimdiden teşekkür ederiz.

Hastane ve ameliyat tutarı 90bin TL yardıma ihtiyacımız var.
Durum acil lütfen yardım edin.
Yeşim

CEVAP: Yeşim Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Umarım minik Kıraç en kısa sürede sağlığına kavuşur. Okur dostlarımdan ameliyat konusunda destek vermek isteyen olursa yönlendireceğim. Bakarsınız bir doktor veya hastane sponsor olur. Acil şifa diliyorum.
....

FORMASYON

Merhaba Ayşe Hanım.
Ben size yaklaşık iki hafta kadar önce pedagojik Formasyon dolasıyla yardım talebinde bulunduğum bir yazı göndermiştim. Siz de teşekkür ederim yayımlamıştınız. Malesef geri dönüş olmadığı için tekrar yazma gereği duydum. Ayşe Hanım ben Gazi Üniversitesi’nden mezun olup şu an da Pedagojik Formasyona hak kazanmış bulunmaktayım. Gerekli olan ilk taksiti yatırabildim. Şimdi ihtiyacım olan meblağ bin lira bana yardım edebilecek olan olursa çok makbule geçecek ve de öğretmenlik yapma hakkı kazanmış olacağım. Mesleğimi elime aldıktan sonra yatırılan meblağı ödemeyi kabul ediyorum. Yardım eden olursa acil olarak çok sevineceğim. İlgili yerlere gerekli makbuzu da gönderebilirim. Saygılarımla Esra
Yazılarınızı sıkı bir şekilde takip ediyorum. Şunu belirtmek isterim yazılarınızı okurken en beğendiğim şey hayata, insana dair kurgusuz, olabildiğince yalın olması beni en çok etkileyen kısmı. Sağlığınızla alakalı durumlarda da dualarımla yanınızdayım. Görüşmek dileğiyle. Başarılarınızın devamını dilerim.
Esra

CEVAP: Sevgili Esra, araya bayram girdiği için okurdostlarım tatildeler, bu nedenle senin ve birkaç okurdostumun taleplerini de tekrar yayınlıyorum. Bayram dönüşü umarım birilerinin dikkatini çeker. Başarılar dilerim.
.....

ÖĞRENCİYİM LÜTFEN YARDIM EDİN


Merhaba Ayşe Ablacım
Ben üniversite öğrencisiyim ve ailemden uzakta olduğum için de geldiğimden beri birçok maddi sıkıntı yaşıyorum. Çalışmayı da denedim fakat okulla beraber yürütemedim. Tek başıma ayakta durma ve okuma savaşı veriyorum. Babamı kaybettik ve annemin de maddi durumu olmadığı için ondan da destek göremiyorum. Burdan hayırseverlerden yardım istiyorum. En azından zorunlu ihtiyaçlarımı karşılayabileceğim ufak bir burs istiyorum. Sesimi duyur lütfen Ayşe ablam. Allahım hepinizden razı olsun şimdiden teşekkür ederim.
Melis

Cevap: Sevgili Melis, okurdostlarımdan burs yardımı yapmak isteyen olursa yönlendireceğim. Başarılar dilerim.
....

ÇOCUKLARIM İÇİN

Ayşe Hanım merhabalar.
Ben Perihan, 6 çocuk annesiyim, çocuklarımın hepsi okuyor. maddi anlamda çok sıkıntı yaşıyorum. size bir tanıdık vesilesiyle ulaştım. sizden ricam bana yardım etmeniz. gerçekten zor durumda olmazsam sizi meşgul etmezdim. şimdiye kadar var gücümle gayret ettim çocuklarım için. 3 kızım üniversite okuyor diğer 3’ü de lise okuyor. sizden çocuklarım için burs yardımı istiyorum. lütfen yardımsever okucularınıza beni tavsiye edin. şimdiden çok teşekür ederim Allah razı olsun.
Perihan

CEVAP: Sevgili Perihan, okurdostlarımdan burs yardımı yapmak isteyen olursa yönlendireceğim. Yavrularına başarılar dilerim.

....

15 AYLIK KIZ BEBEK

Merhaba Ayşe Hanım,
Yazılarınızı takdirle takip ediyorum. Size bir arkadaşım adına İzmir’den yazıyorum . Kendisinin 15 aylık kız bebeği sağlık problemleri nedeni ile yürüyemiyor.
Borçları yüzünden evine haciz geldi. Kızı için giyecek, kendisine maddi olarak yardım rica ediyorum tüm duyarlı insanlardan.... Ya da hastahane masraflarını üstlenecek birileri olursa minnettar kalırım.
İleride yürüme yetisi olmayan engelli birinin hüznü veya koşabilen bir genç kızın gözlerindeki mutluluk tamamı ile hayırsever yurtdaşlarımıza bağlı.
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Rumuz : Ramazan

CEVAP: Sevgili Ramazan, okur dostlarımdan yardımcı olmak isteyenleri yönlendireceğim. Geçmiş olsun.
.....


KIYAFET YARDIMI

Ablacım merhaba,
Öncelikle böyle hayırlı bir işe vesile olduğunuz için çok teşekkürler.
Benim patronum 42 yaşında, erkek ve beden olarak large olan giymediği birçok giysisini gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere benim tarafımdan ulaştırmak istiyor.
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler
Cansu

CEVAP: Cansu Hanım, talep edenlerin iletişim bilgilerini göndereceğim. Öpüyorum sarılarak.

.....

EVDE KALMIŞLARA EŞ

15/11/2012 tarihli gazetede şöyle yazıyor:
“kayıplarınız bulunuyor. Ayrılanlar barışıyor. İsteyenler evlendiriliyor. İhtiyaç sahipleri ihtiyaçlarına kavuşuyor. Hastalar doktora yönlendiriliyor.
Avukatıyla doktoruyla Yetiş Ayşe geliyor.”
Nerede ise 2 yıl olmuş yazı yayınlanalı. Halen geçerli mi bu yardım durumları?
Bir de isteyenler evlendiriliyor kısmı yoruma açık, evleneceklere maddi destek mi olunuyor, yoksa evde kalmışlara da eş bulunuyor mu?
Eylül

CEVAP: Eylül Hanım, Yetiş Ayşe yardımları elbette devam ediyor. Pazartesi günleri takip edebilirsiniz. Evleneceklere ev eşyası, çeyiz, bazen de maddi yardımlar sağlanıyor Evde kalmışlara eş bulmuyoruz. Zaten evde kalmış tabiri de çok çirkin. Bekar diyelim biz isterseniz. Ama elbette Yetiş Ayşe’de her şey mümkün, kısmet bu işler, bakarsınız o da mümkün olur.
.....

GAZİ ÇOCUĞU BURS İSTEĞİ

Ayşe Abla merhaba,
Daha önce yardım isteğinde bulunduğum an Allah razı olsun hemen yardımcı olup beni o dönem nasıl rahatlattıklarını kelimelerle anlatamam.
Şükür şu an iyi durumdayım ama okul başlayınca aileme yük olmamak için malesef her öğrenci gibi zorluk yaşıyorum. ... üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü 3.sınıf öğrencisiyim, ortalamam 2.90, gazi çocuğuyum, babamın sağ kolu sakat çalışamıyor, hiçbir burs desteğim yok.
sadece yurdumda ücretsiz kalıyorum. okulun başladığı eylül ayından itibaren her ay 150 TL burs desteğine ihtiyacım var (otobüs akbili ve yemekhane param) burs desteği geri ödemeli de kabulümdür, okul bitince kişiye ödemesini yapabilirim. şimdiden Allah razı olsun, tüm ihtiyaç sahiplerine derman olursunuz umarım.
çok teşekkürler
Rabia

CEVAP: Sevgili Rabia, okur dostlarımdan yardımcı olmak isteyenleri yönlendireceğim. Başarılar dileirm.
.....

TEST KİTAPLARI

Merhaba Ayşe Hanım,
Kardeşim bu sene üniversiteye hazırlanıp kazandı. Tüm derslerden özellikle de sayısal derslerin kitaplarından pek çok kaynak kitabımız var. Konu anlatımı ve test kitapları çoğunlukta ve çoğu sıfır hiç kullanılmamış. İhtiyacı olan dersaneye gidecek bütçesi olmayan birilerine yollayabilirim. Sevgiler...
Çiğdem

CEVAP: Sevgili Çiğdem, okur dostlarımdan isteyenleri yönlendireceğim. Sevgiler.
.....

YETİŞ AYŞE’YE NASIL ULAŞIRIM?

Yetiş Ayşe’yeaaral@hurriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Yazarken konuyu ve taleplerinizi ve özellikle telefon, adres ve sair iletişim bilgilerinizi de açıkça yazın ki sizlere yetişmemiz hızlı ve kolay olsun.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI