GeriKadın Sağlığı Merhaba Etek!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Merhaba Etek!

Merhaba Etek!

"Podyumlarda, uçuşan eteklerini savura savura, yaylanarak yürüyen Adriana Lima’dan ne farkımız var?"

Pürüzsüz ve düzgün bacaklar, her kadının hayalidir. Sırf bacaklarındaki problemler yüzünden etk giyemeyen kadınların sayısını ne siz sorun ne de biz söyleyelim. Düşünsenize, çok beğendiğiniz bir etek, reyondan size göz kırpıyor ve adeta “al beni, al hadi” naraları atıyor, ancak siz boynunuzu büküp, o muhteşem eteğe mümkün olduğunca bakmamaya çalışarak, pantolon reyonuna doğru ilerliyorsunuz. Pantolona mahkum olmanızın sebebiyse; aslında yenmemeniz için hiçbir neden olmayan varisleriniz!
Podyumlarda, uçuşan eteklerini savura savura, yaylanarak yürüyen Adriana Lima’dan ne farkımız var? Var tabii birkaç farkımız, çok da sürrealist olmamak gerek, ama Adriana Lima’nın bacaklarındaki pürüzsüz görüntüyü elde etmek sandığımız kadar da zor değil.

Merhaba Etek

Öncelikle, varis nedir ve nasıl oluşur, buna bakalım. Malum, vücudumuzda kan sürekli devirdaim halinde, kirli kanı bir yana, temiz kanı öte yana taşıyaduralım, toplar damarların genişleyip bükümlü bir hal alması ve dolayısı ile görevini yerine getirememesi durumu varis hastalığı olarak isimlendirilir. Varislerin en çok bacaklarda görünme nedeniyse; kan basıncının en yüksek bacaklarda olmasıdır. Başımıza bin bir dert açan varisler, hem sağlık hem de kozmetik açıdan insanoğlunu rahatsız etmektedir.

Peki, varis kimlerde görülür? Sanmayın ki yalnızca kadınlara musallat olmuş bir derttir bu varis. Çoğunlukla 18 yaş üzeri bayanlarda ortaya çıkarken, erkeklerde de gayet oluşabilen bir rahatsızlıktır. Hele ki ailenizde mevcut olan bir hastalıksa, maça 1-0 yenik başlamışsınız demektir, her an gol yiyebilirsiniz, aman dikkat! Sürekli oturan ya da sürekli ayakta duran bir insansanız, yine varis oluşumuna hazır olmanız gerekli. Öğretmenler, doktorlar, hostesler bu konuda risk altında olan çalışanlardır. Gebelik sırasında da dikkat edilmeli, aksi halde varis oluşumunun olası olduğu unutulmamalıdır. Kontrolsüz kilo alımı, kronik kabızlık, alkol alımı ve kontrolsüz diyabet de varis oluşumuna zemin hazırlayan etkenlerdir.

Merhaba Etek

Aslında, vücudumuzun, doğru işlemeyen süreçlere verdiği tepkilerden biri olan varisten korkmak veya ona alışarak onunla yaşamaya çalışmak yerine, bir yerlerde problem oluştuğunun sinyalini algılayıp, problemi çözmeye yönelik hareket etmek gereklidir.

Varis tedavileri, korkulacak tedaviler olmayıp, doğru kurumlarda, doğru teknikle gerçekleştirdiğinde son derece iyi sonuçlar vermektedir. Örneğin, Estethica Hastanesi’nden bu konuda destek alan bir arkadaşım, “Bu zamana dek neden bu şirin varislerle bütünleşmişim ki, işte kurtuldum bile.” Sloganları atarak, eteklerden etek beğenmeye başladı. Siz de, varisten korkmadan ve varise alışmadan, tedavinizi gerçekleştirin, sonra gelsin etekler, gitsin etekler…

Facebook: www.facebook.com/estethica.com.tr
Instagram: www.instagram.com/estethica/
Detaylı Bilgi İçin: 444 1 692 www.estethica.com.tr