MENÜ

Varis Nedir

Varis Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Varis Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 156 Varis Nedir haberi bulunmuştur.

Varis Nedir Haberleri

Varis Tedavisi Nasıl Olmalı

Varis Tedavisi Nasıl Olmalı?

Varis, pek çok kadının yaşadığı bir problem olarak karşımıza çıkıyor. 'Genişlemiş damarlar' olarak da adlandırılan varis tedavisi mümkün mü? Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler anlattı.

19.02.2020Kişisel Bakım
Varis nedir Nasıl oluşur Neden özellikle kadınlarda görülür

Varis nedir? Nasıl oluşur? Neden özellikle kadınlarda görülür?

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 23. Bölümde konuk olan Prof. Dr. Murat Aksoy "Varis nedir? Nasıl oluşur? Neden özellikle kadınlarda görülür? Pıhtı beyne atıp felçe neden olur mu?" gibi sorulara önemli yanıtlar verdi!

27.11.2019Sağlık
Varis Tedavisi Nasıl Olmalı

Varis Tedavisi Nasıl Olmalı?

Varis hastalığı, kadınların korkulu rüyalarından biri. Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr.Aybanu Gökçen, doğru varis tedavisinin nasıl olması gerektiğini anlattı.

21.03.2019Kişisel Bakım
Varis Tedavisine Yardımcı 7 Yöntem

Varis Tedavisine Yardımcı 7 Yöntem

Varis hastalığı, kronik süreçli bir hastalıktır. Varis hastalığının tedavisinde klasik cerrahi yöntemlerin haricinde tedaviyi destekleyici bir takım farklı yöntemler de bulunuyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, o yöntemleri anlattı.

Varis Hastalığı Hakkında 7 Önemli Bilgi

Varis Hastalığı Hakkında 7 Önemli Bilgi

Varis günümüzde oldukça sık karşılaşılan ancak riskleri pek fazla bilinmeyen, daha çok estetik kaygılar nedeni ile sorun edilen bir hastalıktır. Ancak bacakta ciddi yaralar açılmasına ve hatta bacağın çeşitli seviyelerden kaybına dahi yol açabilecek olan bu toplardamar hastalığını ciddiye almak gerekiyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk 7 maddede varis hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi…

Topuklu Ayakkabı Varis Oluşumunu Tetikler mi

Topuklu Ayakkabı Varis Oluşumunu Tetikler mi?

Kadınların korkulu rüyası olan varis oluşumunu engellemek mümkün mü? Topuklu ayakkabı varis oluşumunu tetikler mi? Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak açıkladı.

Varis Neden Olur Varisin Tedavisi Nedir

Varis Neden Olur? Varisin Tedavisi Nedir?

Gün içinde ayakta fazla kalan kişilerin hastalığı olarak bilinen ve kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülen varis, en sık görülen damar hastalıklarının başında geliyor. Şiddetli ağrı, kaşıntı ve gece kramplarının yanı sıra estetik görünüm açısından da problemlere yol açan varisler, ameliyat gerekli değilse radyofrekans, lazer, buhar tedavisi ve doku yapıştırıcı gibi kateter bazlı yöntemlerle kolaylıkla tedavi edilebiliyor. Op. Dr. Okan Coşkun, varis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Varis tedavisi yaz aylarında da yapılabilir

Varis tedavisi yaz aylarında da yapılabilir!

Varis sadece dış görünümü etkileyen, estetik bir sorun değildir, bir sağlık sorunudur ve tüm sağlık sorunları gibi bir uzman tarafından tedavi edilmesi gerekir. Varis tedavileri hakkında bilgisine başvurduğumuz Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, varisin cilt üstünden tedavi edilebilen bir hastalık olmadığına dikkat çekerek hastaları yanlış yönlendirmelere karşı bilinçli olmaları konusunda uyardı.

21.06.2018Sağlık
Merhaba Etek

Merhaba Etek!

Podyumlarda, uçuşan eteklerini savura savura, yaylanarak yürüyen Adriana Lima’dan ne farkımız var?

Varis tedavinizi ertelemeyin

Varis tedavinizi ertelemeyin

Uzmanlara göre son yıllarda varis şikayetiyle başvuran hastalar arttı. Daha çok kadınlarda görülen ve estetik olarak da rahatsız eden varis için tedavi seçenekleri de arttı. Genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy, ”Mevsimi kaçırma endişesiyle tedaviyi ertelemek istenmeyen sonuçlar doğurabilir.” dedi

11.04.2016Sağlık
Varis nedir ve varisler için kullanılan doğal yöntemler nelerdir

Varis nedir ve varisler için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Varis, yüzeysel bir toplardamar hastalığıdır. Peki, varislere iyi gelen doğal yöntemler hangileridir?

3.01.2016Sağlık
Varis nedir Belirtileri nelerdir

Varis nedir? Belirtileri nelerdir?

Varisi, bacaklardaki kirli kanı taşıyan toplardamarların genişlemesivolarak tanımlayan Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler,  bu durumun genellikle uzun süre ayakta duranlarda görüldüğünü söylüyor.

Varis nedir, nasıl oluşur, nasıl giderilir

Varis nedir, nasıl oluşur, nasıl giderilir?

Varisten kurtulmanın kolay yolu!

10.06.2010Advertorial
Varis neden oluşur, tedavisi nedir

Varis neden oluşur, tedavisi nedir?

Estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olduğu için, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varisler, aynı zamanda sağlık açısından da önemli bir problem.

Varisten kurtulma zamanı

Varisten kurtulma zamanı

"Varis tedavisi konusunda varis çorabı halk arasında yaygın olarak kullanılır. Ancak varis çorabının tedavi edici özelliği yoktur."

VARİS

VARİS

Varis, toplardamarların genişlemesi, uzaması ve kıvrımlı hal alması olarak tanımlanan varis, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen önemli bir sağlık problemidir.

10.04.2008Sağlık
Varislerinizden kurtulun

Varislerinizden kurtulun!

Damar içi lazer tedavisi ile varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Varislerinizden kurtulabilirsiniz

Varislerinizden kurtulabilirsiniz!

Damar içi lazer tedavisi ile varislerden kurtulmak mümkün artık! Sema Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Aşkın Ali Korkmaz damar içi lazer tedavisi hakkında merak edilenleri anlattı...

19.07.2007Kişisel Bakım
Varislerden kurtulma mevsimi

Varislerden kurtulma mevsimi

Estetik görünüş ve sağlık açısından birçok olumsuz tarafı olan varis, özellikle kadınların derdi. Alınacak önlemlerle ve zamanında yapılacak tedavi ile varis probleminden kurtulmak mümkün.

Varislerden kurtulma mevsimi yine geldi

Varislerden kurtulma mevsimi yine geldi

Estetik görünüş ve sağlık açısından birçok olumsuz tarafı olan varis, özellikle kadınların derdi. Alınacak önlemlerle ve zamanında yapılacak tedavi ile varis probleminden kurtulmak mümkün.

12.12.2004Kelebek
Varisle tanışmadan önleminizi alın

Varisle tanışmadan önleminizi alın

Birçok insanın ortak sorunu varis sadece görüntü bozukluğu oluşturduğundan değil, ciddi hastalıklara yol açabileceğinden önemsenmesi gereken bir hastalık. Üstelik sanıldığı gibi sadece erişkinlerde değil çocukluk çağında da görülebilmekte. Elbette yapısal etkenler varis oluşumunda önemli rol oynamakta. Ancak bazı önlemlerle varis oluşumunu engellemek elimizde.

18.08.2003Kelebek
Turizm ne zaman başlayacak Bakan Ersoy tarih verdi

Turizm ne zaman başlayacak? Bakan Ersoy tarih verdi

Son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada "Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

16.05.2020Gündem
Esmaül Hüsna Allahın 99 İsmi Nedir Allahın (C.c) İsimleri Ve Anlamları

Esmaü'l Hüsna Allah'ın 99 İsmi Nedir? Allah'ın (C.c) İsimleri Ve Anlamları

Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtmiş olduğu Esma’ül Hüsnalar ve faziletleri, ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Esma’ül Hüsnalar Kuran’da da geçmektedir. Peki, Allah’ın en güzel isimleri olarak bilinen Esma’ül Hüsna ne demektir? Allah’ın isimleri nelerdir ve hangi anlamlara gelmektedir? İşte detaylar.

10.05.2020Ramazan Özel
Şura Suresi Oku - Şûrâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Şura Suresi Oku - Şûrâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Şura suresi, 53 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen sure, adını 38. âyette geçen “Şûrâ” kelimesinden almıştır. Şûrâ, danışma demektir. Sûrede başlıca müslümanların işlerini kendi aralarında danışma yoluyla yürüttükleri, ayrıca kâinatta Allah’ın birliğini gösteren deliller ve kıyamet gününün hâlleri konu edilmektedir. İşte Şura suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu…

19.04.2020Namaz Sureleri
Hud Suresi Oku - Hûd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hud Suresi Oku - Hûd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hûd suresi okunuşu, anlamı ve tefsiri Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Mekke döneminde inen sure, 123 ayetten oluşmaktadır. Adını içinde söz konusu edilen Hûd peygamberden alan surede başlıca tevhit, peygamberlik, öldükten sonra dirilme ve ceza konuları ele alınmakta ve bunlar bazı peygamberlerin kıssalarıyla desteklenmektedir. İşte Hud suresi Türkçe ve Arapça okunuşu…

14.04.2020Namaz Sureleri
Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa suresi Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından, onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. ‘Nisâ’ kadınlar demektir. Nisa Suresi anlamı ile büyük önem arz etse de tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile de araştırılıyor. İşte, Nisa Suresi okumak, anlamı ve tefsiri ile birlikte Diyanet Mealini görmek isteyen Müslümanlar için Nisa Suresi Arapça ve Türkçe okunuşu bilgileri

Kaval Kemiği Nedir Nerededir Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval Kemiği Nedir? Nerededir? Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval kemiği, bacaklarımızın diz altında bulunan iki kemikten biridir. İri ve dayanıklı olarak bilinen bu kemiklerin deforme olması durumunda şiddetli ağrı ve hareket güçlüğü hissedilebilmektedir. Peki, kaval kemiği nedir? Kaval kemiği ağrısı ve kırığı nasıl olur? Kaval kemiği kırığı tedavisi nedir? İşte tüm soruların detaylı cevaplarını derledik.

25.03.2020Sağlık
Dolaşım sistemi nedir Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir

Dolaşım sistemi nedir? Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir?

Kalbin işleyişinde 7/24 kan pompalama sürecinde, sistemin sorunsuz bir şekilde devamlılığı oldukça önemlidir. Maalesef bu durum hep bu şekilde değildir. Dolaşım sisteminde meydana gelen problemler, bu problemlerin altında yatmakta olan sebepler, gen diziliminden yaşam şekline kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Peki, dolaşım sistemi nedir? Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir? İşte, detaylar.

12.03.2020Sağlık
Kandillide depremin kalbi burada dinleniyor

Kandilli'de depremin kalbi burada dinleniyor

Elazığ ve Manisa'da yaşanan depremlerin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Şu ana kadar Elazığ'da 1300'ün üzerinde, Manisa'da ise 3400'ün üzerinde artçı deprem oldu.

14.02.2020Gündem
Gezginler için en iyi 7 seyahat uygulaması

Gezginler için en iyi 7 seyahat uygulaması

Bir seyahat planını, ustaca hazırlamak, aslında hem eğlencelidir hem de kahredicidir. Hangi yerlere mutlaka gidilmeli ya da hangilerini direkt es geçmeli? Bir sanat müzesinde ne kadar vakit geçirilmeli? Ziyaret edilecek şehirde toplu ulaşımın en konforlusu ve en ucuzu hangisidir? Özellikle görmek istenilen kütüphane, konaklanan otele ne kadar uzaklıktadır? Bütün fikirleri ve rezervasyonları düzgünce nasıl organize etmeli? Seyahat sitesi Smartertravel tarafından derlenen ve tüm bu soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olacak en iyi seyahat planlama uygulamalarını, haberimizde bulabilirsiniz.

23.01.2020Seyahat
Sabah duası nedir Sabah duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Sabah duası nedir? Sabah duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Sabah duası için internette arama yapanlar Sabah duasının hem Arapça hem de Türkçe okunuşunu merak ediyorlar. Peki Sabah duası nedir, okunuşu nasıl yapılır? İşte Sabah duası ile ilgili merak edilenler

16.12.2019Dualar
Şahmeran duası nedir Şahmeran duasının fazileti, Arapça ve Türkçe okunuşu

Şahmeran duası nedir? Şahmeran duasının fazileti, Arapça ve Türkçe okunuşu

İnsanlar dualarla huzur bulurlar. Dualar Allah'tan mağfiret dilemeleri için kapıdır. Sonsuz güzellikten nasip alabilmenin açılan penceresidir. Şahmeran duası da bunlardan biri. Peki, Şahmeran duası nedir? İşte Şahmeran duasının fazileti, Arapça ve Türkçe okunuşu...

8.12.2019Dualar
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: YPGlilerin DEAŞlıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: YPG'lilerin DEAŞ'lıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor

Gine-Bissau Dışişleri Bakanı Suzi Carla Barbosa ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'lilerin DEAŞ'lıları para karşılığı bıraktığına dair duyumlar geliyor." dedi.

28.10.2019Dünya
Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir

Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir?

Kadınlarda karnın alt kısmındaki toplardamarların bir hastalığı olan Pelvik Konjesyon Sendromu (PKS) toplumda sık karşılaşılan bir hastalık. Nedeni bulunamayan ve uzun süre (6 aydan fazla) kasık, alt karın ağrısı yaşayan kadınların üçte birinde tek başına veya diğer hastalıklarla birlikte PKS bulunuyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, hastalık hakkında önemli bilgiler verdi.

Blues ve caza ilham veren din Voodoo haccından izlenimler...

Blues ve caza ilham veren din! Voodoo haccından izlenimler...

Batı Afrika’da üç ülkeyi; Gana, Benin ve Togo’yu üç yıldır hedefime koymuş bekliyordum. Yılda sadece bir gün, 10 Ocak’ta Benin’de gerçekleşen ‘Voodoo Haccı’ zamanı orada olmaktı hedefim. Nihayet geçen ocak, Voodoo’nun Vatikan’ı Ouida’da (Benin’in eski başkenti) törenleri izlemek için yola çıktım...

24.03.2019Seyahat
Güzel Bacakların En Büyük Düşması Varis

Güzel Bacakların En Büyük Düşması Varis!

Varis, ciddi tıbbi sorunlarla seyreden bir hastalık olmasının yanı sıra estetik sorunlara da neden olan ve kadınların hayatını olumsuz etkileyen hastalıkların başında geliyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, varis hakkında önemli bilgiler verdi.

17.01.2019Kişisel Bakım
29 Ekim mesajlarında en güzel seçenekler | 2018 Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim mesajlarında en güzel seçenekler | 2018 Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı sosyal medyada yapacakları paylaşımlarla kutlamak isteyen çok sayıda vatandaş, Cumhuriyetin 95. yılına özel 29 Ekim mesajlarını araştırıyor. Bu özel günde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en akılda kalıcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajlarını sizler için derledik. İşte, 29 Ekim mesajlarında en akılda kalıcı seçenekler...

28.10.2018Gündem
D2 belgesi nedir UBER nedir D2 belgesi neden gerekiyor

D2 belgesi nedir? UBER nedir? D2 belgesi neden gerekiyor?

D2 belgesi, şehir içinde taşımacılık görevini gerçekleştirmek isteyen gerçek ve tüzel kişilere verilmektedir. D2 yetki belgesiyle birlikte 'Arızi' olarak adlandırılan, belirli zaman tarifesine uymaksızın seferler düzenlenebilmektedir. Güzergah boyunca aynı yolcu grubunun taşınması, kapalı kapı seferler ya da mekik seferler şeklinde taşıma, D2 belgesi ile yapılabilmektedir. İşte, taşımacılık yapmak isteyenlerin sahip olmasının zorunlu kılındığı bu belge hakkında detaylı bilgiler

30.05.2018Ekonomi
Egzama nedir Neden olur ve nasıl geçer

Egzama nedir? Neden olur ve nasıl geçer?

Ülkemizde de çok yaygın olarak görülen egzama hastalığı, farklı tipleri olan yaygın kaşıntılı bir cilt rahatsızlığıdır. Deriden tırnağa, genital bölgeden ağız içi dahil olmak üzere egzama türünü vücudun her alanında görmemiz mümkün.  Vatandaşlar özellikle, egzama hastalığının belirtilerini ve neden olduğuna dair internette araştırma yapıyor? Peki egzama nedir? Egzama kimlerde görülür? Egzamanın belirtileri nelerdir? Egzama nasıl geçer?

30.03.2018Sağlık
Tur rehberi kimdir Tur rehberinin görevleri nelerdir

Tur rehberi kimdir? Tur rehberinin görevleri nelerdir?

Yıl içinde gerek iş gerekse tatil amacıyla birçok seyahat yapıyorsunuz. Peki gittiğiniz her seyahatte karşılaştığınız tur rehberlerinin kim olduğunu, görevlerini ve size hangi durumlarda yardım edebileceğini biliyor musunuz? İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için sıraladık…

7.11.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Radyoterapide yeni tedavi alternatifleri

Bu hafta konumuz radyoterapide özelikle kanser tedavilerinde kullanılan ve çok iyi sonuçlar alınan Cyberknife, yani Uzayneşteri veya Robotik bıçak, bu tedavinin isminde neşter adı geçse de tedavinin özünde ışın kullanılıyor.

13.12.2013

21 Mart'ta Başlıyor…Satürn 2023 Yılına Kadar KOVA Burcunda!

Dikkatimizi belirleyen, yeni yapıları inşa eden hatta yeniden düzenleyen değişimin kaptanı Satürn gezegeni kova burcuna geçiyor. Satürn gezegeni doğum harita planınızda hangi evinize geçiş yapıyorsa o alana çeki düzen vermeye gelir ve uzun vadeli bir başarı için sizlere ekim fırsatı sunar.

19.03.2020

Sağlıklı bir yaşam için... Huzura giden yol 

DAHA iyi bir sağlık ve mutluluk için “huzur” en çok ihtiyaç duyduğumuz şey!

2.09.2019

Hamile Pilatesi Nedir? Hamile Pilatesinin Faydaları Nelerdir?

Hamile pilatesinin normal pilatesten ayıran özellikler nelerdir? Anne adayları pilates yaparken nelere dikkat etmeli?

22.05.2019

Bodrum kaçış değil, varış yeridir

Gülben Ergen, geçtiğimiz hafta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la bir araya geldi. Bodrum’da Ergen’in sorularını yanıtlayan Kocadon, ilçeye yapılması gereken yatırımları, trafik sorununu ve turizmde yaşanan gelişmeleri anlattı.

14.08.2018

Variste lazerli tedavi dönemi

Bu hafta yaz ayları da gelmişken daha çok dikkat çekmeye başlayan varislerde yeni yeni kullanılmaya başlanan lazer tedavisinden bahsedeceğiz.

18.06.2018