EKSTRA
MENÜ

Varis Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 205 haberi bulunmuştur.

Varis Nedir Haberleri

Bacak Ağrılarınızın Sebebi Varis Problemi Olabilir

Bacak Ağrılarınızın Sebebi Varis Problemi Olabilir

Geçmeyen bacak ağrılarınızın sebebi varis sorunu olabilir. Özellikle kadınlarda bacaklarda ağrı şikayetleri ile kendini belli eden varis hatalığını Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler sizler için anlatıyor.

17.02.2021İyi Yaşam
Varis her yaşta görülebilir… Peki, daha çok kimler risk altında

Varis her yaşta görülebilir… Peki, daha çok kimler risk altında?

Her yaşta ve cinsiyette görülebildiği gibi yüksek oranda kadınların yaşadığı varis ile ilgili açıklamalarda bulunan Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Sıdıka Altop, sigara tüketiminin varise davetiye çıkardığına dikkat çekerek, “Gebelik, kilo alımı, hareketsizlik ve sigara tüketimi varis oluşumunu artırıyor” dedi.

21.01.2021Sağlık
Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Toplumda, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen varis, özellikle hareketsiz ve sürekli oturarak ya da ayakta çalışanlarla, kadınlarda daha çok görülüyor. Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehdi Zengin, varis ve tedavisi hakkında bilgi verdi, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

8.01.2021Sağlık
Varis tedavisi ne zaman yapılmalı

Varis tedavisi ne zaman yapılmalı?

Toplumda genellikle çok önemsenmeyen ve basit bir sorunmuş gibi görünen varisler, yaşam konforunun yanı sıra hayati tehlikeye de yol açan bir damar rahatsızlığı olarak ön plana çıkıyor.

12.10.2020Sağlık
Varis Tedavisi Nasıl Olmalı

Varis Tedavisi Nasıl Olmalı?

Varis, pek çok kadının yaşadığı bir problem olarak karşımıza çıkıyor. 'Genişlemiş damarlar' olarak da adlandırılan varis tedavisi mümkün mü? Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler anlattı.

19.02.2020Kişisel Bakım
Varis nedir Nasıl oluşur Neden özellikle kadınlarda görülür

Varis nedir? Nasıl oluşur? Neden özellikle kadınlarda görülür?

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 23. Bölümde konuk olan Prof. Dr. Murat Aksoy "Varis nedir? Nasıl oluşur? Neden özellikle kadınlarda görülür? Pıhtı beyne atıp felçe neden olur mu?" gibi sorulara önemli yanıtlar verdi!

27.11.2019Sağlık
Varis Tedavisi Nasıl Olmalı

Varis Tedavisi Nasıl Olmalı?

Varis hastalığı, kadınların korkulu rüyalarından biri. Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr.Aybanu Gökçen, doğru varis tedavisinin nasıl olması gerektiğini anlattı.

21.03.2019Kişisel Bakım
Varis Tedavisine Yardımcı 7 Yöntem

Varis Tedavisine Yardımcı 7 Yöntem

Varis hastalığı, kronik süreçli bir hastalıktır. Varis hastalığının tedavisinde klasik cerrahi yöntemlerin haricinde tedaviyi destekleyici bir takım farklı yöntemler de bulunuyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, o yöntemleri anlattı.

Varis Hastalığı Hakkında 7 Önemli Bilgi

Varis Hastalığı Hakkında 7 Önemli Bilgi

Varis günümüzde oldukça sık karşılaşılan ancak riskleri pek fazla bilinmeyen, daha çok estetik kaygılar nedeni ile sorun edilen bir hastalıktır. Ancak bacakta ciddi yaralar açılmasına ve hatta bacağın çeşitli seviyelerden kaybına dahi yol açabilecek olan bu toplardamar hastalığını ciddiye almak gerekiyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk 7 maddede varis hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi…

Topuklu Ayakkabı Varis Oluşumunu Tetikler mi

Topuklu Ayakkabı Varis Oluşumunu Tetikler mi?

Kadınların korkulu rüyası olan varis oluşumunu engellemek mümkün mü? Topuklu ayakkabı varis oluşumunu tetikler mi? Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak açıkladı.

Varis Neden Olur Varisin Tedavisi Nedir

Varis Neden Olur? Varisin Tedavisi Nedir?

Gün içinde ayakta fazla kalan kişilerin hastalığı olarak bilinen ve kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülen varis, en sık görülen damar hastalıklarının başında geliyor. Şiddetli ağrı, kaşıntı ve gece kramplarının yanı sıra estetik görünüm açısından da problemlere yol açan varisler, ameliyat gerekli değilse radyofrekans, lazer, buhar tedavisi ve doku yapıştırıcı gibi kateter bazlı yöntemlerle kolaylıkla tedavi edilebiliyor. Op. Dr. Okan Coşkun, varis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Günlük yaşamı olumsuz etkiliyor Varis nedir, neden olur

Günlük yaşamı olumsuz etkiliyor! Varis nedir, neden olur?

Estetik kaygılar ve ağrılar, en çok kadınlarda görülen ortak bir problem; varis… Özellikle gece ağrıları ve bir anda ortaya çıkan kramplarla günlük yaşamı olumsuz etkileyen varis problemini Kalp Ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Ali Rıza Cenal anlatıyor.

1.01.2019Sağlık
En çok hareketsiz yaşam süren kadınları seviyor

En çok hareketsiz yaşam süren kadınları seviyor

Özellikle gece ağrıları ve bir anda ortaya çıkan kramplarla günlük yaşamı olumsuz etkileyen varis problemi en çok kadınları etkiliyor. Kalp Ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Ali Rıza Cenal varisle ilgili merak edilenleri anlat

31.12.2018Sağlık
Varis tedavisi yaz aylarında da yapılabilir

Varis tedavisi yaz aylarında da yapılabilir!

Varis sadece dış görünümü etkileyen, estetik bir sorun değildir, bir sağlık sorunudur ve tüm sağlık sorunları gibi bir uzman tarafından tedavi edilmesi gerekir. Varis tedavileri hakkında bilgisine başvurduğumuz Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, varisin cilt üstünden tedavi edilebilen bir hastalık olmadığına dikkat çekerek hastaları yanlış yönlendirmelere karşı bilinçli olmaları konusunda uyardı.

21.06.2018Sağlık
Merhaba Etek

Merhaba Etek!

Podyumlarda, uçuşan eteklerini savura savura, yaylanarak yürüyen Adriana Lima’dan ne farkımız var?

Dikkat, sıcak havalar varisi tetikliyor

Dikkat, sıcak havalar varisi tetikliyor!

Damarların büyüyüp çok daha belirgin hale gelmesine sebep oluyor.

27.07.2016Sağlık
Otururken bacak bacak üstüne atmayın

Otururken bacak bacak üstüne atmayın

Varis oluşumunu engellemek için bu önerilere dikkat!

25.07.2016Sağlık
Varis neden oluşur

Varis neden oluşur?

Kadınlarda erkeklere oranla daha çok görülür.

24.07.2016Sağlık
Varis tedavinizi ertelemeyin

Varis tedavinizi ertelemeyin

Uzmanlara göre son yıllarda varis şikayetiyle başvuran hastalar arttı. Daha çok kadınlarda görülen ve estetik olarak da rahatsız eden varis için tedavi seçenekleri de arttı. Genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy, ”Mevsimi kaçırma endişesiyle tedaviyi ertelemek istenmeyen sonuçlar doğurabilir.” dedi

11.04.2016Sağlık
Varis nedir ve varisler için kullanılan doğal yöntemler nelerdir

Varis nedir ve varisler için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Varis, yüzeysel bir toplardamar hastalığıdır. Peki, varislere iyi gelen doğal yöntemler hangileridir?

3.01.2016Sağlık
Varis nedir Belirtileri nelerdir

Varis nedir? Belirtileri nelerdir?

Varisi, bacaklardaki kirli kanı taşıyan toplardamarların genişlemesivolarak tanımlayan Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler,  bu durumun genellikle uzun süre ayakta duranlarda görüldüğünü söylüyor.

Varis nedir, nasıl oluşur, nasıl giderilir

Varis nedir, nasıl oluşur, nasıl giderilir?

Varisten kurtulmanın kolay yolu!

10.06.2010Advertorial
Varis neden oluşur, tedavisi nedir

Varis neden oluşur, tedavisi nedir?

Estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olduğu için, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varisler, aynı zamanda sağlık açısından da önemli bir problem.

Varisten kurtulma zamanı

Varisten kurtulma zamanı

"Varis tedavisi konusunda varis çorabı halk arasında yaygın olarak kullanılır. Ancak varis çorabının tedavi edici özelliği yoktur."

VARİS

VARİS

Varis, toplardamarların genişlemesi, uzaması ve kıvrımlı hal alması olarak tanımlanan varis, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen önemli bir sağlık problemidir.

10.04.2008Sağlık
Varislerinizden kurtulun

Varislerinizden kurtulun!

Damar içi lazer tedavisi ile varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Varislerinizden kurtulabilirsiniz

Varislerinizden kurtulabilirsiniz!

Damar içi lazer tedavisi ile varislerden kurtulmak mümkün artık! Sema Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Aşkın Ali Korkmaz damar içi lazer tedavisi hakkında merak edilenleri anlattı...

19.07.2007Kişisel Bakım
Varislerden kurtulma mevsimi

Varislerden kurtulma mevsimi

Estetik görünüş ve sağlık açısından birçok olumsuz tarafı olan varis, özellikle kadınların derdi. Alınacak önlemlerle ve zamanında yapılacak tedavi ile varis probleminden kurtulmak mümkün.

Varislerden kurtulma mevsimi yine geldi

Varislerden kurtulma mevsimi yine geldi

Estetik görünüş ve sağlık açısından birçok olumsuz tarafı olan varis, özellikle kadınların derdi. Alınacak önlemlerle ve zamanında yapılacak tedavi ile varis probleminden kurtulmak mümkün.

12.12.2004Kelebek
Varisle tanışmadan önleminizi alın

Varisle tanışmadan önleminizi alın

Birçok insanın ortak sorunu varis sadece görüntü bozukluğu oluşturduğundan değil, ciddi hastalıklara yol açabileceğinden önemsenmesi gereken bir hastalık. Üstelik sanıldığı gibi sadece erişkinlerde değil çocukluk çağında da görülebilmekte. Elbette yapısal etkenler varis oluşumunda önemli rol oynamakta. Ancak bazı önlemlerle varis oluşumunu engellemek elimizde.

18.08.2003Kelebek
Veraset Ne Demek Veraset Sistemi Nedir Osmanlıda Veraset Sistemi Hakkında Bilgi

Veraset Ne Demek? Veraset Sistemi Nedir? Osmanlı'da Veraset Sistemi Hakkında Bilgi

Veraset kulağa oldukça farklı gelen ve anlamı merak edilen bir kelimedir. Arapçada bulunan “wiraşa” yani “varis edinme” kelimesi dilimize geçerek zamanla veraset haline gelmiştir. Şimdi Veraset ne demek? Veraset sistemi nedir? Osmanlı'da veraset sistemi nasıldı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Aşıda hatırlatma dozu dönemi… Sağlık çalışanlarına ve 65 yaş üstüne ne zaman uygulanacak

Aşıda hatırlatma dozu dönemi… Sağlık çalışanlarına ve 65 yaş üstüne ne zaman uygulanacak?

Salgınla mücadele sürecinde uygulanan toplumsal aşılama hızla devam ederken, şimdi de gündemde ‘hatırlatma dozu’ aşısı var. İkinci dozdan belli bir süre sonra yapılması gerektiği vurgulanan aşı, hâlâ kafalarda cevaplanmayı bekleyen birçok soruyu barındırıyor

11.05.2021Gündem
El-Varis Ne Demek El Varis Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Varis Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Varis Ne Demek? El Varis Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Varis Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Viraset fiilinden türetilmiş olan Varis, iki farklı anlamda kullanılır. İlk anlamı, mirastan kendisine pay düşen kimsedir. Esmaül Hüsnada ise yerlerin ve göklerin yegane sahibi anlamına gelir. İslam inancına göre kainattaki her şeyin mutlak sahibi Allah'tır. El Varis esmasının Türkçe anlamını ve Ya Varis zikrinin faziletlerini sizin için tüm detaylarıyla derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Veganlara ve et tüketenlere sorduk: Yapay ete nasıl bakıyorsunuz

Veganlara ve et tüketenlere sorduk: Yapay ete nasıl bakıyorsunuz?

Hücre kültüründen elde edilen ve bir bilim insanı tarafından laboratuvarda yetiştirilen etleri satın alıp pişirebildiğinizi hayal edin. Bu artık çok da uzak değil. Peki vegan beslenenler yapay ete nasıl bakıyor? Ya et yiyenler?

25.04.2021Gündem
Uşak Posta Kodu kaçtır Uşak ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Uşak Posta Kodu kaçtır? Uşak ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları ülkemizdeki kargo sistemini düzenleyen 5 haneli kodlardır ve il - ilçe farklılığına göre değişkenlik gösterir. Posta kodları kargoların kısa sürede teslim adresine ulaştırılmasını sağlayan kodlardır. Uşak ilinin posta kodu kaçtır ve Uşak ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? Uşak ili posta kodu ile ilgili merak edilenleri derledik.

9.04.2021Gündem
Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır? Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları kargo hizmetlerini ve kargo dağıtım sistemini düzenleyen 5 haneli numaralardır. Ülkemizdeki illerin her birinin posta kodu bir diğerinden farklıdır. Şanlıurfa ilinin posta kodu nedir? Şanlıurfa ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte Şanlıurfa posta kodları ile ilgili merak edilen her şey.

9.04.2021Gündem
Mersin Posta Kodu kaçtır Mersin ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Mersin Posta Kodu kaçtır? Mersin ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları adres bilgilerinde kullanılan, kargo hizmetlerini düzenleyen 5 basamaklı numaralardan oluşan sayılardır. Posta kodları sayesinde önemli belge ve karo taşımacılığı herhangi bir karışıklık meydana gelmeden, kolaylıkla gerçekleşir. Mersin ilinin posta kodu nedir? Mersin ilçelerinin posta kodları nelerdir? Mersin (İçel) ilinin posta kodlarıyla ilgili tüm detayları derledik.

9.04.2021Gündem
Karabük Posta Kodu kaçtır Karabük ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Karabük Posta Kodu kaçtır? Karabük ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları kargo hizmetlerini düzenleyen, adres bilgilerinde bir karışıklık olmasının önüne geçilmesini sağlayan, posta işlemlerini belirli bir sisteme sokan dijital numaralardır. Posta kodları sayesinde herhangi bir adrese yapılan gönderi kısa sürede teslim edilir. Peki, Karabük ilimizin ve Karabük ilimizdeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

9.04.2021Gündem
Eskişehir Posta Kodu kaçtır Eskişehir ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Eskişehir Posta Kodu kaçtır? Eskişehir ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları adres bilgilerinin en önemli adımı olarak karşımıza çıkan numaralardır. 5 haneden oluşan posta kodları kargo ve taşımacılık hizmetlerinin aksamadan devam etmesini sağlar. Peki, Eskişehir ilinin posta kodu nedir? Eskişehir ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte bütün merak edilenler.

8.04.2021Gündem
Denizli Posta Kodu kaçtır Denizli ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Denizli Posta Kodu kaçtır? Denizli ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları her yerde karşımıza çıkan 5 haneli dijital numaralardır. Bu numaralar sayesinde adrese teslim belgeler ve kargo hizmetleri düzene girmektedir. Posta kodları her il ve ilçeye göre değişmektedir. Bu sayede kargolar gidecekleri bölgeye göre kolaylıkla sınıflandırılabilmektedirler. Denizli ilinin posta kodu nedir? Denizli ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte bütün merak edilenler.

7.04.2021Gündem
Amasya Posta Kodu kaçtır Amasya ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Amasya Posta Kodu kaçtır? Amasya ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları adres işlemlerinin düzene girmesini sağlar. Posta kodlarının herkes tarafından bilinmesi oldukça önemlidir. Ülkemizde kullanılan posta kodları düzenli bir sistematiğe oturtulmuş olan numaralardır ve bu numaralar fazlasıyla kullanışlıdırlar. Peki, Amasya ilinin posta kodu nedir? Amasya ili ve ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için Amasya ili ve ilçelerinin tam liste posta kodlarını derledik.

6.04.2021Gündem
Siroz nedir, neden olur  Siroz hastalığının belirtileri ve tedavisi

Siroz nedir, neden olur? Siroz hastalığının belirtileri ve tedavisi

Siroz hastalığı, zehirli ve toksik atıkların karaciğerden temizlenememesi ya da zor temizlenmesi nedenli ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Siroz nedir ve neden olur sorusu pek çok kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, siroz nedir, neden olur? İşte, Siroz hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

5.04.2021Sağlık
Bulut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Duman Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bulut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Duman Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bulut ağacı, duman ağacı adıyla da bilinen, bordo ve pembe yapraklarıyla oldukça hoş görünümlü bir süs ağacıdır. Güzel renkleri sebebiyle peyzaj ve bahçe tasarımında sıklıkla kullanılır. Peki bulut ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Duman ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Sizler için bulut ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Varis nedir, ortaya çıkışı engellenebilir mi?

Varis çeşitli nedenlerden dolayı, kan dolaşımının duraksaması ve bu durumun damarları deforme etmesiyle oluşur. Kılcal damar genişlemeleri ya da varisler, kan dolaşımındaki aksamadan kaynaklanırlar. Bunlar, tıptaki adıyla “ven”ler, kanı kalbe taşıyan kan damarlarıdır. Kalbe gittiğine göre, kanın akış yönü yukarı doğru olmalıdır.

30.12.2019
Ameliyatsız varis tedavisi mümkün

Ameliyatsız varis tedavisi mümkün!

Bu tedavi yöntemleri ile varis artık korkulu rüya olmaktan çıkıyor.

11.05.2016
Emziren kadınlarda varis tedavisi mümkün mü

Emziren kadınlarda varis tedavisi mümkün mü?

Varisi olan bir annenin tedavisine bebeği engel değil...

12.08.2015
Varis, krem ile tedavi edilebilir mi

Varis, krem ile tedavi edilebilir mi?

Sürüldüğünde anlık rahatlama sağlayabilir ancak birkaç saat sonra...

21.07.2015

Radyoterapide yeni tedavi alternatifleri

Bu hafta konumuz radyoterapide özelikle kanser tedavilerinde kullanılan ve çok iyi sonuçlar alınan Cyberknife, yani Uzayneşteri veya Robotik bıçak, bu tedavinin isminde neşter adı geçse de tedavinin özünde ışın kullanılıyor.

13.12.2013