Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İki günün renklileri renksizleri

11 gün dinlen, sonra haydi sahalara. Evet bu zamana kadar rastlamadığımız Süper Lig fırtınası ikinci yarısıyla devam ediyor.

Bazı takımlar aldıkları sonuçtan mutlu, alamayanlar ise mutsuz: Bu da spor yarışmalarının güzelliğini taşıyor.

 

Şimdi iki günde oynanan maçlarda renkliler ve renksizler kimlerdi?

 

Bir çok spor sevenin beklemediği bir kişiortalığı renklendirdi, Bu çocuktan bir şey olmaz diyenler, bir günde dönüş yaptılar. Üç bücür vardı bunların başını da çeken Tabii ki Emre Çolak’tı .

 

RENKLİLER:

 

EMRE ÇOLAK:

 

Fatih Terim oyuncusunu idmanlarda gücüne daha fazla güç katmak için her yolu denedi. Baktıbu çocukta ekmek var sürekli sahalara sürdü. Son maçta kendisine sahanın tüm parselleri senin isteğin yerde çimleri biç dedi. Emre Çolak da bunu beklediği için sahanın her yerinde oldu. Ama biri yer vardı tam istediği gibi idi. Rakip ceza sahasının tam ortasında, top bu, ne zaman nasıl ayağa gelir belli olmaz, Emre'nin ayakkabısının ayna tarağına geldi oda yapacağını yaptı. Topu gidişini sahada, TV’lerde olsun takip edip durdular sonucu gördüler:

 

BATALLA:

 

Bursaspor'unhaftalarca ters yönde gidişini doğru yola çeviren bücürlerden biri de Batalla idi. atılan gollerde onun imzası vardı hem attı, hem de attırdı. Zaten Bursaspor formasını giydiği tüm zamanlarda kötü futbolu az zamanlarda oynadı. Yabancı oyuncular listesinde en istikrarlı oyuncuların başında geliyor.

 

EMRE BELÖZOĞLU:

 

Fenerbahçe'nin Orduspor karşısında hemen hemen ayakta duran futbolcu yok gibi idi. Orta alanı Emreüstlenmişti,mağlup durumdayken, kaleye şut atıp gol olan vuruşunu da o yaptı, ama yıllar önceden tanıdığımEmre bir sinir harbi yaşıyor, her şeye isyan ediyor bunları üzerinden atması şart, kendisini izleyenleri de üzüyor.

 

STANCU:

 

Uzun zamandan bu yana sahalarda uyuyordu, yeni Teknik direktör bir gün de kendisini herhalde "Uyun evladım mı" dedi Fenerbahçe maçında attığı gol Emre Çolak'ın atığı golden sonra ikinci sırada yerini aldı.

 

SİVOK:

 

Eşkişehirspor karşısında hücum adamlarının esneme günü idi, rakip fileleri i bir türlü tutturamıyorlardı, en kritik anda hem defans yapmakla meşgul olan Sivokarkadaşlarının esnemeleri geri aldı, hem de takımına hayat veren golü attı , bundan başka ne yapsın.

 

BURAK YILMAZ:

 

Trabzonspor Karadeniz'de lodosa tutulmuş vapur gibi sallanıp duruyordu. Bir türlü iskeleye demir atamıyordu. Burak da bu gemide ayakta duramıyordu. Manisaspor karşısında puan gitti derken, geri almasını bildi .O da Batalla gibihemattırdı hem de attı.

 

ERGİN :

 

Ankaragücü Mersin karşısına yarısı A2 takımı ile çıktı. Mersin ohhh dedi amayanlış oldu. Ankaragücü'nde bir ağabey vardı sahada Ergin. Oyunun başlarında golü attı,takımın liderliğinisaha içersindeyönlendiren kişi oldu. Onlara hırsı aşıladı, Savaşarak kazanılır masajını. İkinci golü de atan Ergin Ankaragücü'ne hayata devam dedi.

 

RENKSİZLER:

 

KAZIM:

 

Fatih Terim Kazım'ın daha iyi futbol oynaması için elinden gelini yapıyor, ama Kazım vurdum duymazlığı Terim'i çileden çıkartıyor.Kendine futbol oynaması takımda hem hücum adamlarını, hem de diğer oyuncuları üzüyor. Girdiği pozisyonlarda bencil olması takıma rahatsızlık veriyor.

 

SERKAN BALCI:

 

Devamlılık kendisini bir hayli yormuş gibi, hatalarına her gün bir yenisini ekliyor. Bunların karşılığı darakiplerine devamlı faul yapmasına neden oluyor. Serkan'ın biraz dinlemeye ihtiyacı var.

 

GÖKHAN GÖNÜL:

 

Fenerbahçe yönetimi, teknik heyet ve taraftarları eski günlerine dönmesini bekliyorlar.Bu futbolcunun eski oyununda eserler yok, Daha önceleri hem kendi alanını, hem de hücum alanlarına fırtına gidip gelen bir oyun tarzı vardı, şimdi herkes o performansı mumla arıyorlar.

 

ÖZER:

 

Alex'inFenerbahçe'ye çok şeyler katacağı bekleyenlerin başında geliyordu,Özer'de güç var ama saha içinde oyun okuma sanatı sıfır , ne zaman top kullanacağını, ne zaman şut atacağını bir türlü ayarını yapamıyor. Bu eksiklerini düzeltmezserenkliler sınıfa zor girecek gibi görünüyor.

 

MEHMET TOPUZ:

 

Kayseri’de oynarken zevkle izlediğim bir oyuncu idi, Fenerbahçe'de aynıoyunu sergilemiyor.Topla nerede olursa olsun önce hedefirakip kaleyi görmekti,bunun dışında attığı her pas bir hadise idi. Fenerbahçe forması ona ağır mı geldi bilmiyorum.

 

MEHMET YILDIZ:

 

Sivas iyi günlerindegol makinesiydi. Ayağından top kapmak rakip oyuncular için bir olaydı. Şimdi Eskişehirspor forması giyiyor, onu oyuna geçte girse bile rakibi rahatsızedecek oyunu ortadan kalkmış .

 

BATUHAN:

 

Oyuna oda geç girdi, Allah kendisine öyle bir fizik vermiş ki tam bir santrafor şeklinde. Ama bununereye gitse kullanamıyor, Pozisyonlara girse bileyapmak istediklerini yapamıyor, ondan sonraarkadaşlarına , rakibe ve hakemlere kızıp duruyor, bu durumlar kendisinden hiç bir zaman fayda vermiyor, Batuhan yol yakınken alışkanlıklarından uzak kalmazsa, futbol hayatı da kısa olacak. 

X