MENÜ

Yerli Malı Haftası

Yerli Malı Haftası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yerli Malı Haftası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yerli Malı Haftası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 315 Yerli Malı Haftası haberi bulunmuştur.

Yerli Malı Haftası Haberleri

2019 Yerli Malı haftası ne zaman

2019 Yerli Malı haftası ne zaman?

Türk Malı Haftası olarak da bilinen Yerli Malı Haftası, her yıl düzenli olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği günlerden biri olan Yerli Malı Haftası, ´Yerli malı yurdun malı´ fеlsеfеsini gelecek kuşаklаrа aktarmayı amaçlıyor. Peki, 2019 Yerli Malı haftası ne zaman?

1.10.2019Gündem
Yerli ama evrensel

Yerli ama evrensel

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) dün gerçekleşen 14. Sanayi Kongresi’nde ithal ürün hayranlığı ve yerli fetişizmi tartışmaları dikkat çekti. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “İnsanı odağına alan bütünsel kalkınmaya dayalı ve evrensel standartlarda üretim, bizim yerli üretim tanımımızdır. Bu aynı zamanda ithal ürün hayranlığı ile yerli üretim fetişizmi arasında yaşadığımız sıkışmayı aşacak yöntemdir” dedi.

3.05.2019Ekonomi
İSO Başkanı Bahçıvan: Sadece üretmek yetmiyor

İSO Başkanı Bahçıvan: Sadece üretmek yetmiyor

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan "Yerli üretim bir dans ise evrensel standart ve kalite ölçüleri de bu dansın müziğidir. Yerli üretim dansını, evrensel standart ve kalite ölçülerini içeren müzik eşliğinde yapmak günümüzün dünyasında artık hepimiz için artık bir zorunluluk" dedi.

2.05.2019Ekonomi
TROYdan ‘Yerli Malı Haftasına özel kampanya

TROY'dan ‘Yerli Malı Haftası'na özel kampanya

Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY, Yerli Malı Haftası'nı çok özel kampanyalarla kutlayacak. TROY, 12-18 Aralık tarihleri arasında 'TROY'la Tadımız Yerinde' isimli kampanya kapsamında zengin Türk mutfağından lezzetler sunan restoranların TROY'a özel hazırladığı menüleri kullanıcılarıyla yüzde 50 indirimli buluşturacağını duyurdu.

12.12.2018Ekonomi
2018 Yerli Malı Haftası | Yerli Malı Haftası ne zaman

2018 Yerli Malı Haftası | Yerli Malı Haftası ne zaman?

Yerli Malı Haftası'nın bu yıl ne zaman kutlanacağı merak konusu oldu. Türkiye'de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardan olan Yerli Malı Haftası'nın ne zaman kutlanacağı, öğrencilerin yanı sıra velilerin de araştırdığı konu oldu. Yerli Malı Haftası'nın ne zamana denk geldiğini sorgulayan öğrenciler ve velileri, konuya dair detaylı bilgi almak istiyor. Peki, Yerli Malı Haftası ne zaman?

12.12.2018Gündem
Yerli malı yurdun malı... İşte yurdumuzun dört köşesinden en güzel lezzetler

Yerli malı yurdun malı... İşte yurdumuzun dört köşesinden en güzel lezzetler

Gençlere yerli malı ürünler kullanma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan, ülke ekonomisini güçlendirmenin önemini anlatan, tutumlu olmayı öğreten ve birlik, beraberlik duygularını pekiştiren Yerli Malı Haftası'nda anılarınızı canlandırmaya geldik…

2018 Yerli Malı Haftası ne zaman İşte Yerli Malı Haftası şiirleri

2018 Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte Yerli Malı Haftası şiirleri

2018 Yerli Malı Haftası için kısa bir süre kalması nedeniyle şiir araştırmaları hız kazandı. Okullarda çeşitli etkinliklere geçen Yerli Malı Haftası’nın en yaygın geleneklerinden biri de bu haftanın anlam ve önemini içeren şiirler okumak. İşte 2018 Yerli Malı Haftası’nın tarihi ve şiir örnekleri

2.11.2018Gündem
Yerli Malı Haftası ne zaman Yerli Malı Haftası nedir

Yerli Malı Haftası ne zaman? Yerli Malı Haftası nedir?

Türkiye'de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardan olan Yerli Malı Haftası'nın bu yıl ne zaman kutlanacağı merak konusu oldu. Okulların açılmasıyla birlikte Yerli Malı Haftası'nın ne zamana denk geldiğini sorgulayan öğrenciler ve velileri, konuya dair detaylı bilgi almak istiyor. Peki, Yerli Malı Haftası ne zaman? Yerli Malı Haftası nedir?

4.10.2018Gündem
Karataydan kadınlara botoks önerisi

Karatay'dan kadınlara 'botoks' önerisi

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Şimdi hanımlar güzellik için botoks yaptırıyor, en güzel kollajen ve botoks kelle paçada vardır." dedi.

6.05.2018Gündem
Canan Karataydan botoks yerine kelle paça önerisi

Canan Karatay'dan botoks yerine kelle paça önerisi

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Şimdi hanımlar güzellik için botoks yaptırıyor, en güzel kollajen ve botoks kelle paçada vardır." dedi.

5.05.2018Gündem
Vahşette sınır tanımadı Sakın bakma Yoksa seni de annen gibi yakarım

Vahşette sınır tanımadı! 'Sakın bakma! Yoksa seni de annen gibi yakarım'

Mersin'de 30 yaşındaki kadın, kaldığı yarı açık cezaevinden izinli çıkan kocası tarafından 8 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde elleri ve ayakları bağlanıp üzerine kaynar su dökülerek işkence gördü. Vücudunun büyük bölümünde ağır yanıklar oluşan kadın hastanede tedavi altına alınırken, aynı zamanda amcasının oğlu olan kocası gözaltına alındı.

17.12.2017Gündem
O an Makası aldı protokolü beklemedi

O an! Makası aldı protokolü beklemedi

Artvin’de “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Bunu Tanıtmalı” etkinliği kapsamında açılacak serginin kurdelesini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe minik öğrencilerle kesmek istedi. Bir öğrencinin makası alır almaz protokol üyelerini beklemeden kurdeleyi kesmesi açılışa katılanları güldürdü.

15.12.2017Gündem
Bu görüntü tepki çekti İmeceymiş

Bu görüntü tepki çekti! İmeceymiş!

İstanbul Kartal’da bulunan Özel Çınar Anaokulu’nda yapılan tiyatro gösterisi tepkilere neden oldu.

14.12.2017Eğitim
Yerli Malı haftası ne zaman

Yerli Malı haftası ne zaman?

Yerli Malı haftası, her yıl okullarda kutlanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Yabancı ülkelerin ürünlerini kullanmak yerine, Türkiye'de üretilen ürünler ile bilinç sağlamak isteyen Yerli Malı Haftası, 1946 yılından bu yana kutlanmaktadır. 1983 yılından sonras ise bu etkinliğin adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirilmiştir. Peki, etkinliklere sahne olacak Yerli Malı Haftası ne zaman kutlanacak? İşte, detaylı bilgiler

10.12.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Hem toprağımıza hem de yerli ve yerele sahip çıkalım...

Yeme-içme kültürü üzerine yazılar yazıyorsanız gündem zengin. Yeni açılan ya da kapanan mekanlardan hem sektörü, hem de biz nihai tüketicileri ilgilendiren haberlere yazacak çok şey var. Benim gibi birçok konuya yer vermeyi seçiyorsanız en zoru, hepsi birbirinden değerli olan haberlerin hangisini manşete çıkaracağınız ve seçeceğiniz başlıktır.

12.01.2018

Belki okurun sesine kulak verirsiniz

İZMİR’den bir okurum, emekli mimar Alp Engin Özaytekin, bol görselli bir mail atmış.

21.12.2017

İşçiye yeni oyun

7036 sayılı İş Mahkemeleri Yasası TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe girdi. Bu yasa ile zorunlu arabuluculuk bir dava koşulu olarak yasalaştı.

12.12.2017