MENÜ

Toz Taşınımı

Toz Taşınımı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Toz Taşınımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Toz Taşınımı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 191 Toz Taşınımı haberi bulunmuştur.

Toz Taşınımı Haberleri

Bodruma çamur yağdı

Bodrum'a çamur yağdı

BODRUM'da, rüzgarla Kuzey Afrika'dan taşınan tozlar, yağmurla birlikte çamur olarak yağdı. Sürücüler, çamurla kaplanan araçlarını yıkatmak için oto yıkamacılara götürdü.

24.05.2019Gündem
Son dakika Dikkat... Uyarılar peş peşe geldi... Saat verildi

Son dakika! Dikkat... Uyarılar peş peşe geldi... Saat verildi

METEOROLOJİ, İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Öte yandan Edirne'de yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bursa Valiliği de sel, dolu, su baskını ve çatı uçmaları gibi oluşacak muhtemel risklere karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji Bölge Müdürlükleri de yurdun bir çok noktası için saat vererek uyarılarda bulundu.

23.05.2019Gündem
Meteorolojiden İstanbula yağmur uyarısı | Yarın hava nasıl olacak

Meteoroloji'den İstanbul'a yağmur uyarısı | Yarın hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Açıklamada, 24 Mayıs'ta Marmara ve Karadeniz'in birçok kentinde sağanak uyarısı yapılırken, vatandaşların sel baskınlarına karşı tedbirli olmaları istendi. Konya, Aksaray, Karaman ve Niğde için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulunuldu. Peki, hangi illere yağmur yağacak? İşte, 24 Mayıs hava durumu tahminleri...

23.05.2019Gündem
Meteorolojiuyardı: Yarın akşama kadar sürecek

Meteoroloji'uyardı: Yarın akşama kadar sürecek

Ege, Batı Akdeniz, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, bu akşamdan yarın akşama kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı bekleniyor.

22.05.2019Gündem
Meteorolojiden uyarı geldi Çamur şeklinde olacak…

Meteorolojiden uyarı geldi! Çamur şeklinde olacak…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, kuzey, iç ve batı bölgeler için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.

22.05.2019Gündem
Meteorolojiden toz aşımı uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den toz aşımı uyarısı | 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, bu akşamdan yarın akşama kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı bekleniyor. Bazı bölgelerde ise sağanak yağış bekleniyor. Peki, hangi bölgelere yağmur ve toz aşımı gelecek? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre, 5 günlük hava durumu verileri.

22.05.2019Gündem
Meteorolojiden fırtına uyarısı | 21 Mayıs hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den fırtına uyarısı | 21 Mayıs hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, Güney Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde yarın kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına bekleniyor. Açıklama ile beraber, yurt genelindeki vatandaşlar da hava durumu tahminlerini sorgulamaya başladı. Peki, hava nasıl olacak? Hangi illere fırtına gelecek? İşte, 21 Mayıs hava durumu tahminleri.

21.05.2019Gündem
Hava nasıl olacak 6 Mayıs hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? 6 Mayıs hava durumu tahminleri

Meteoroloji genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde toz taşınımının etkili olacak, hava sıcaklığı ise iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Bu açıklamalarla beraber, vatandaşlar da hava durumu tahminleri ile ilgili bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaya başladı. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 6 Mayıs hava durumu tahminleri.

6.05.2019Gündem
İstanbula gece çamur yağdı, sürücüler soluğu oto yıkamacılarda aldı

İstanbul'a gece çamur yağdı, sürücüler soluğu oto yıkamacılarda aldı

İstanbul'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah uyanan vatandaşlar araçlarını çamur kaplı görünce oto yıkamacıların yolunu tuttu.

5.05.2019Gündem
Meteorolojiden son dakika yağış uyarısı

Meteoroloji'den son dakika yağış uyarısı

Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun bazı illerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

5.05.2019Gündem
Meteorolojiden toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de rüzgarın yarın kuvvetli fırtına şeklinde eseceği bildirildi. Ayrıca, Marmara ve Ege'de, bu gece saatlerinden sonra Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği söylendi.

4.05.2019Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak | İşte 27-28 Nisan hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? | İşte 27-28 Nisan hava durumu tahminleri

Hafta sonu için plan yapan vatandaşlar yağmur sürpriziyle karşılaşmamak için hafta sonu hava durumu tahminleri ile ilgili bilgi almak için internetten araştırma yapmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda önümüzdeki günlerde yurt genelinde hava sıcaklığının artacağı öngörülüyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji'nin verilerine göre, 27-28 Nisan hava durumu tahminleri.

26.04.2019Gündem
Hava bugün nasıl olacak 26 Nisan hava durumu tahminleri

Hava bugün nasıl olacak? 26 Nisan hava durumu tahminleri

Haftanın son iş gününün başlamasıyla birlikte, yurtta hava durumunun bugün nasıl seyredeceği merak konusu oldu. Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, Türkiye'nin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 26 Nisan hava durumu tahminleri...

26.04.2019Gündem
Son dakika: İstanbula toz taşınımı uyarısı: Hafta sonuna kadar sürecek

Son dakika: İstanbul'a toz taşınımı uyarısı: Hafta sonuna kadar sürecek

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı son dakika açıklamasında "İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Modelleme Takımı değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin batısı sahradan gelen çöl tozu etkisinde. Avrupa genelinde görülen çöl tozu etkisi hafta sonuna kadar ülkemizin batı kesimlerinde yer yer etkin olarak hissedilecek. Yoğun ve uzun süreli toza maruz kalmak bağışıklık sistemimizi olumsuz etkiler" ifadelerini kullandı.

25.04.2019Gündem
Meteorolojiden sevindiren hava durumu raporu: Bahar kendini göstermeye başlıyor

Meteorolojiden sevindiren hava durumu raporu: Bahar kendini göstermeye başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu raporu geldi. Müdürlüğüm resmi sayfasından yayımlanan duyuruya göre, Zonguldak ve Bartın'ın kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, bu gece saatlerine kadar Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde toz taşınımı beklenirken; iç kesimlerde sıcaklığın 2 ila 4 derece artacağı öngörülüyor. İşte, 25 Nisan tarihli hava durumu raporu

25.04.2019Gündem
İstanbulda çamur yağdı

İstanbul'da çamur yağdı

İstanbul'da, etkili olan Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı oto yıkamacılara yaradı. Sabah uyandıklarında araçlarının tozla kaplı olduğunu gören vatandaşlar, araçlarını temizletmek için oto yıkamacılara hücum etti.

24.04.2019Haber
Dikkat, İstanbulda çamur yağdı Bugün için de uyarı geldi...

Dikkat, İstanbul'da çamur yağdı! Bugün için de uyarı geldi...

İstanbul'da, etkili olan Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı oto yıkamacılara yaradı. Sabah uyandıklarında araçlarının tozla kaplı olduğunu gören vatandaşlar, araçlarını temizletmek için oto yıkamacılara hücum etti.

24.04.2019Gündem
Meteorolojiden toz taşınımı uyarısı - 24 Nisan tarihli hava durumu raporu

Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı - 24 Nisan tarihli hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Nisan tarihli hava durumunu resmi sayfası üzerinden paylaştı. Zirai don uyarısında bulunan Müdürlük, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz bölgesi için ise toz taşınımı uyarısında bulundu. İşte, 24 Nisan tarihli hava durumu raporu

24.04.2019Gündem
Toz taşınımı nedir ve nasıl oluşur

Toz taşınımı nedir ve nasıl oluşur?

Toz taşınımı, temel olarak kuraklık ve çölleşme temelli ortaya çıkmaktadır. Dünya üzerindeki bazı toz kaynakları olan Sahra Çölü, Gobi, Taklamakan gibi noktalar, toz taşınımının temelini oluşturmaktadır. Peki, toz taşınımı nasıl oluşur? İşte, bazı zamanlarda gündeme gelen o konu hakkında bazı bilgiler

23.04.2019Gündem
Son dakika... Meteoroloji duyurdu: Bu akşam İstanbulda başlıyor

Son dakika... Meteoroloji duyurdu: Bu akşam İstanbul'da başlıyor

İstanbul'un bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi bekleniyor.

23.04.2019Gündem
Meteoroloji dün uyarmıştı: İstanbula çamur yağdı...

Meteoroloji dün uyarmıştı: İstanbul'a çamur yağdı...

İSTANBUL'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah uyandıklarında araçlarını çamur kaplı görenler oto yıkamacılara akın etti.

26.01.2019Gündem
Hava durumu etkisini göstermeye devam ediyor Resmen çamur yağdı

Hava durumu etkisini göstermeye devam ediyor! Resmen çamur yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 26 Ocak Cumartesi günü için toz taşınımı uyarısında bulundu. Yurdun bazı kesimlerinde yağmur yağışının etkisini arttıracağını söyleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gün içerisinde çamur yağışının etkili olabileceğini aktardı. İşte, 26 Ocak tarihli hava durumu verileri ve detaylı bilgiler

26.01.2019Gündem
İzmir’i fırtına vurdu, kentte alarm verildi

İzmir’i fırtına vurdu, kentte alarm verildi

İzmir'de akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, binaların çatıları uçtu, bir minarenin ise külah bölümü yıkıldı. İzmir Körfezi'ndeki vapur seferleri de geçici olarak iptal edildi.

25.01.2019Gündem
Dikkat Meteoroloji uyardı; Çamur şeklinde yağacak

Dikkat! Meteoroloji uyardı; Çamur şeklinde yağacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı ve çamur şeklinde yağış beklendiği belirtildi.

25.01.2019Gündem
Son dakika:  Meteoroloji’den önemli uyarı geldi…

Son dakika: Meteoroloji’den önemli uyarı geldi…

Meteoroloji’den yapılan son dakika değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu ve güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Şanlıurfa hariç Güneydoğu Anadolu'nun sağanak ve yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

24.10.2018Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak Hafta sonu hava durumu raporu

Hafta sonu hava nasıl olacak? Hafta sonu hava durumu raporu

Hafta sonu hava durumu yurt genelinde merak konusu oldu. Tatil planlarında kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen vatandaşlar, internet üzerinden ‘hafta sonu hava nasıl olacak?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, hafta sonu hava durumuna ilişkin bilgiler

19.10.2018Gündem
Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat Sağanak geliyor…

Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Sağanak geliyor…

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Niğde, Kayseri, Çankırı, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

19.10.2018Gündem
Dikkat Meteoroloji sağanak yağış için saat verdi

Dikkat! Meteoroloji sağanak yağış için saat verdi

Marmara, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kütahya, Hakkari, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.

18.10.2018Gündem
Meteorolojiden bir uyarı daha

Meteoroloji'den bir uyarı daha

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Güneydoğu'daki 6 il için toz taşınımı uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre de, Suriye üzerinden bugün gelen toz taşınımının, yurdun bazı bölgelerinde perşembe ve cuma günü de sürmesi ve hafta sonunda yağışlı sistemin gelişiyle etkisini kaybetmesi bekleniyor.

17.10.2018Gündem
Toz taşınımı İç Anadoluyu da etkiledi

Toz taşınımı İç Anadolu'yu da etkiledi

Bir süredir yurdun güneydoğu kesimlerinde etkili olan ve Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları, şehirlerdeki hava kirliliğini de olumsuz etkiledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı açıklamasında “Çöl tozları, şehirlerde hava kirliliği artmasına sebep olabiliyor. Toz taşınımının etkisiyle İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz'de hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların açık alanlarda uzun süre kalmamaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

17.10.2018Haber
Çok önemli uyarı Tehlikeli boyutlara ulaştı…

Çok önemli uyarı! Tehlikeli boyutlara ulaştı…

Bir süredir yurdun güneydoğu kesimlerinde etkili olan ve Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları, şehirlerdeki hava kirliliğini de olumsuz etkiledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı açıklamasında “Çöl tozları, şehirlerde hava kirliliği artmasına sebep olabiliyor. Toz taşınımının etkisiyle İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz'de hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların açık alanlarda uzun süre kalmamaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

17.10.2018Gündem
Marmara için sağanak yağış uyarısı

Marmara için sağanak yağış uyarısı

Marmara Bölgesi genelinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Doğu kesimlerde düşük yoğunlukta toz taşınımı bekleniyor.

17.10.2018Gündem
Meteorolojiden İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'da bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

17.10.2018Gündem
Dikkat Korkutan uyarı... İstanbula geliyor

Dikkat! Korkutan uyarı... İstanbul'a geliyor

Marmara Bölgesi'nin doğusunda, toz taşınımı olacağı tahmin ediliyor.

16.10.2018Gündem
Toz taşınımı nedir, neden olur

Toz taşınımı nedir, neden olur?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı iller için toz taşınımı uyarısında bulundu. Uyarılar ve gündemdeki haberlerin ardından toz taşınımına dair soru işaretleri doğdu. Peki, toz taşınımı nedir, neden olur?

16.10.2018Gündem
Toz bulutu Ankara’ya da ulaştı

Toz bulutu Ankara’ya da ulaştı

Suriye üzerinden gelen ve Güneydoğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan toz bulutu Ankara’ya kadar ulaştı. Öğle saatlerinde etkili olan toz taşınımı nedeniyle kentin simgelerinden Anıtkabir, Kocatepe gibi yapılar uzak mesafelerden görülemedi.

16.10.2018Gündem
Son dakika... Meteorolojiden sağanak ve toz bulutu uyarısı

Son dakika... Meteoroloji'den sağanak ve toz bulutu uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Marmara Bölgesi'nde, öğleden sonra İstanbul'un kuzey kıyılarında, kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak bekleniyor. Müdürlük, güney illerinde yaşanan toz bulutu hakkında ise uyarıda bulundu

16.10.2018Gündem
Meteorolojiden Güneydoğuda toz taşınımı uyarısı

Meteorolojiden Güneydoğu'da toz taşınımı uyarısı

Meteorolojiden Güneydoğu'da bazı iller için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.

15.10.2018Gündem
Dikkat Meteorolojiden sağanak uyarısı

Dikkat! Meteorolojiden sağanak uyarısı

Türkiye genelinde salı günü havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı, bazı yörelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

15.10.2018Gündem
Son dakika... Meteoroloji yağış için bu kentleri uyardı

Son dakika... Meteoroloji yağış için bu kentleri uyardı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara'nın doğusu, Kütahya, Bolu, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale'nin doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevreleri ile bu akşam saatlerinde Manisa'nın kuzeydoğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gaziantep ve Şanlıurfa çevreleri başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor.

15.10.2018Gündem
Meteorolojiden 6 bölge için son dakika uyarısı

Meteoroloji'den 6 bölge için son dakika uyarısı

Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyılarıyla Doğu Anadolu'nun güneyinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

11.10.2018Gündem
Meteorolojiden İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji, İstanbul için bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

7.05.2018Gündem
Meteorolojiden 5 il için uyarı

Meteoroloji'den 5 il için uyarı

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için kuvvetli rüzgar, toz taşınımı ve sağanak uyarısında bulunuldu.

29.03.2018Gündem
Meteoroloji uyardı... Soğuk sürpriz Felaketin kıyısında

Meteoroloji uyardı... Soğuk sürpriz! Felaketin kıyısında

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin çok bulutlu, Marmara'nın batısı dışında tüm yurdun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (4-12 derece) düşecek. Yağışlar ve Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması sonucu Tunca ve Meriç nehirleri taştı, tarihi köprüler yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

29.03.2018Gündem
Meteorolojiden rüzgar ve toz uyarısı

Meteorolojiden rüzgar ve toz uyarısı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı için kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı uyarısı yapıldı.

28.03.2018Gündem
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı uyarısı

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı uyarısında bulunuldu.

28.03.2018Gündem