MENÜ

Taşerona Kadro

Taşerona Kadro ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taşerona Kadro haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 199 Taşerona Kadro haberi bulunmuştur.

Taşerona Kadro Haberleri

Yol işçilerinden çıplak eylem

Yol işçilerinden çıplak eylem

TÜRK-İŞ’e bağlı Yol-İş Sendikası üyesi taşeron işçiler, Yeşilli Meydanı’nda ’çıplak’ eylem yaptı.

16.01.2014Gündem
Taşerona kadro müjdesi

Taşerona kadro müjdesi

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda çalışan taşeronlar için müjdeyi verdi.

28.04.2014Ekonomi
Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

TAŞERON çalıştırmanın kuralları yeniden yazılıyor. Meclis’e dün sunulan 60 maddelik tasarıya göre, artık kamuda hangi işin taşerona verilebileceğine kanunlar değil Bakanlar Kurulu karar verecek. Kamudaki ana işlerin bir bölümünde de belirli koşullarla taşeron çalıştırılabilecek.

30.05.2014Ekonomi
Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak

Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak

Son şekli verilecek çalışma paketinde, iş güvenliğine ikazlara rağmen uymayan işçinin tazminatsız işten çıkarılma yolunun açılmasından, iş güvenliği uzmanlarının ücretlerinin ödenmesi için bir fon kurulmasına, kamuda asıl işi yapan işçilerin kadroya alınmasına kadar birçok düzenleme var.

19.10.2014Ekonomi
Orta yolu buldu

Orta yolu buldu

Dün seçim beyannamesini açıklayan MHP, hazirandaki seçim vaatlerine damgasını vuran asgari ücreti 1400 TL olarak belirledi. Genel başkan Devlet Bahçeli MHP’nin programının iki ana eksene oturduğunu belirtti ve ekonomik vaatleri için gereken kaynağın 71.9 milyar TL olduğunu söyledi.

3.05.2015Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım bildirgesini gençlere adayarak “Bir ülkede diktatöre diz çöktüren sevgili gençler, sizinle övünüyoruz ve gurur duyuyoruz. Onlar gençleri göz ardı etti, biz baş tacı yapacağız. Sizlerden istediğim sadece bir şey var. Siyasete ilgi gösterin. Siyaseti dinozorlardan temizleyin” dedi.

30.09.2015Gündem
Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden önce vaat ettiği ve 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek, dediği 1300 liralık asgari ücret işçi, memur, esnaf, çiftçi ve işveren kesiminin yer aldığı toplantıda masaya yatırıldı. Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan ve 7 saat süren toplantıda sadece asgari ücret değil, kıdem tazminatı, esnek çalışma ile memurun kravat zorunluluğu ve iş güvencesi de konuşuldu.  Başbakan Davutoğlu’nun ise kıdem tazminatı fonu konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde söylediği gibi ‘işçi-işveren bu konuda ortak karar almalıdır’ dediği öğrenildi.

12.11.2015Ekonomi
Taşeron işçilere bir müjde daha Hangi taşeron işçiler kadroya alınacak

Taşeron işçilere bir müjde daha! Hangi taşeron işçiler kadroya alınacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan kamuda çalışan taşeron işçilerle ilgili önemli açıklama geldi. Başbakan, "Asıl işlerde çalışan taşeron işçilerin kamuya alacağımızı açıklamıştık. Bu çalışmaları tamamladık. Bu kişileri kamuya alacağız” dedi. Sosyal güvenlik uzmanları, bu yeni düzenlemenin 700 bin kişiyi yakından ilgilendirdiğini söyledi.

22.03.2016Ekonomi
Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kilis'e yönelik roket saldırılarına dair, "İlave askeri tedbirler alınacak. Saldırılarda zarara uğrayanların zararlarının giderilmesi için karar alınmıştır." dedi.

25.04.2016Gündem
Bir günde iki müjde

Bir günde iki müjde

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin müjdesini verdiği, sicil affı Meclis’e gelirken Maliye Bakanı Ağbal, taşerona kadroda mutfak çalışmasının bittiğini söyledi.

16.12.2016Ekonomi
Taşeron işçilerde son durum hakkında açıklama, Bakan Ağbaldan geldi

Taşeron işçilerde son durum hakkında açıklama, Bakan Ağbal'dan geldi

Taşeron işçilere kadro açıklaması kamuya bağlı çalışmaları yürüten birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için yürütülen çalışmayla ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal bazı açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilere verilmesi planlanan kadro çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Ağbal, bu çalışmaların devam ettiğini ve diğer kurumlarla ortak çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. İşte Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamanın detayları

20.12.2016Ekonomi
Taşeron işçilere kadro için sabır telkini

Taşeron işçilere kadro için 'sabır' telkini

Taşeron işçilerin kadro durumu ile ilgili resmi açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Yüz binlerce işçi tarafından yakından takip edilen Taşeron işçilere kadro konusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu tarafından gündeme getirildi. Peki Taşeron işçilere kadro konusu ne zaman belli olacak? İşte Bakan Müezzinoğlu'nun yapmış olduğu Taşeron işçi açıklaması ve detayları

27.12.2016Ekonomi
Melih Gökçek açıkladı: Ulus pavyonları tarih oluyor

Melih Gökçek açıkladı: Ulus pavyonları tarih oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ulus’taki pavyonlardan çok acaip şikayetler geliyor. Zaten orada kamulaştırma faaliyetleri devam ediyor. Özellikle bizim yeni bir projemiz var; Çankırı Caddesi’ni kamulaştıracağız. Bu konuda hükümetimiz bize kaynak sağlayacak" dedi.

21.01.2017Gündem
Çalışma hayatında 6 yeni düzenleme Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor

Çalışma hayatında 6 yeni düzenleme! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor

Referandumdan sonra iş hayatından birçok çalışma yapılmaya devam edecek. İşte çalışma hayatında yaşanacak değişiklikler...

15.04.2017Ekonomi
Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Kıdem tazminatıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili olarak, 'Önümüzdeki haftadan itibaren belirlenen taslaklar üzerinden işvereniyle, çalışanıyla sendikalarıyla çalışacağız.' dedi

19.04.2017Ekonomi
Taşerona kadro düzenlemesi ne zaman yapılacak Taşerona kadroda son durum

Taşerona kadro düzenlemesi ne zaman yapılacak? Taşerona kadroda son durum

Kadro bekleyen binlerce taşeron için son açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi. 2018 bütçesine maliyetinin 13 milyar lira olduğunu söyleyen ve Çalışma Bakanlığı'nın çalışmalarından bahseden Ağbal, taşerona kadro konusuna da değindi. Peki Taşerona kadro düzenlemesi ne zaman yapılacak?

24.08.2017Gündem
Derbi maçın güvenliği tehlikede

Derbi maçın güvenliği tehlikede!

Özel güvenlikçilerin örgütlü olduğu TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, güvenlikçilerin maçlarda sömürü yaşadıklarını belirterek, “Kulüpler şirketlerle kişi başı 70 TL’ye anlaşıyor, şirketler taşerona 60 TL’den devrediyor, taşeronlar da 50 TL’ye özel güvenlikçileri toplayan ‘simsar’lara yönlendiriyor, onlar da 40 TL’ye güvenlikçi tutuyor” dedi. Çağırıcı, özel güvenlikçilerin seslerini duyurmak için bir derbi maçta görev yapmayacaklarını açıkladı. Sezonun ilk derbisi 23 Eylül cumartesi günü Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak.

9.09.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek

Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek?

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadroda son durumu merak edenler için açıklamada bulundu. Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Yıldırım, çalışmaların yıl sonunda bir karara bağlanacağını ifade etti.

26.09.2017Gündem
Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı... Taşeron işçilere kadro geliyor mu İşte son durum

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı... Taşeron işçilere kadro geliyor mu? İşte son durum

Taşeron işçileri çok yakından ilgilendiren kadro hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan açıklamalar geldi. Taşeron işçilere kadro gelecek mi sorusu taşeron firmalarda çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. Ağbal, 'Taşeronlarla ilgili çalışmalar öteden beri yaptığımız çalıştığımız konu, çalışma bakanlığımız da bir çalışma yaptı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu ve Bakanlar Kurulu'nda bir araya getirmek için kapsamlı bir çözüm paketi hayata geçirmeyi hedefliyoruz.' dedi. İşte o açıklamalar.

16.10.2017Ekonomi
Taşeron kadroda son durum ne, kadro ne zaman Başbakandan umutlandıran sözler

Taşeron kadroda son durum ne, kadro ne zaman? Başbakan'dan umutlandıran sözler

Taşeron işçilerin kadro beklentisi için yapılan son açıklamalar beklentileri yükseltti. Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki açıklaması ardından Başbakan Binali Yıldırım da taşerona kadro konusuna değindi. Başbakan, kadro için 2018'i işaret etti. Peki taşeron kadro ne zaman verilecek, net tarih belli mi?

2.11.2017Gündem
Taşeron işçilere kadro konusunda yeni açıklamalar

Taşeron işçilere kadro konusunda yeni açıklamalar!

Taşeron işçilere kadro durumunu günbegün araştıran vatandaşlar, yeni gelişmeleri sorgulamaya devam ediyor. Devlet erkanının taşeron işçilere kadro konusunda yapmış olduğu yeni gelişmelerle ilgili açıklamalar gelmeye devam ederken, sendika yöneticileri de konuyla ilgili görüşlerini aktarmayı sürdürüyor. İşte, taşeron işçilere kadro konusunda yeni gelişmler

9.11.2017Ekonomi
Taşeron işçiye kadro haberlerinde son gelişmeler

Taşeron işçiye kadro haberlerinde son gelişmeler

Taşeron işçilere kadro haberleri arasına her geçen gün bir yenisi daha katılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan kamu yetkililerinin dışında, sendikaların yöneticilerinden de açıklamalar gelmeye devam ediyor. Taşerona kadroyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başbakan ve Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı, yıl sonuna kadar bu durumun kararlılıkla devam edeceğini ifade etti. İşte, Taşeron işçilere kadro hakkında detaylı bilgiler

11.11.2017Ekonomi
Açıklamalar geldi: Taşeron işçilere kadro için tarih bekleniyor

Açıklamalar geldi: Taşeron işçilere kadro için tarih bekleniyor

Birçok kurumda istihdam edilen taşeron işçilere kadro konusunda gelişmeler gelmeye devam ediyor. Türkiye genelinde birçok kişinin merakla beklediği ve her gün araştırmaya devam ettiği taşerona kadro konusu, kurumlarda istihdam edilen kişilerin sorguladığı konular arasında yer aldı. Peki, taşeron işçilere kadro konusunda ne gibi gelişmeler ortaya çıktı? İşte, tüm detaylar

15.11.2017Ekonomi
Taşerona kadroda son durum: Yapılabilecek en iyi çalışma hayata geçecek

Taşerona kadroda son durum: 'Yapılabilecek en iyi çalışma hayata geçecek'

Kamuda taşeron işçilere kadro konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan yeni açıklama geldi. Bakan Sarıeroğlu, taşerona kadro kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların devam ettiği, bu aşamaların tamamlandıktan sonra gelişmelerin çok hızlı bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacağı bilgisini verdi. İşte, taşerona kadro konusunda Bakan Sarıeroğlu'nun açıklamalarının detayı

15.11.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadroda son durum ne Kadro ne zaman verilecek

Taşeron işçilere kadroda son durum ne? Kadro ne zaman verilecek?

Taşerona kadro konusu son günlerin en çok konuşulan ve araştırılan konularından biri oldu. Kadro bekleyen milyonlarca taşeron hükümet cephesinden yapılan her açıklamayı büyük bir dikkatle takip ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan gelmişti. Peki taşeron işçilere kadroda son durum ne? Kadro ne zaman verilecek?

16.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kaldırım problemi

Her öğrenci bi kez de olsun sormuştur...Ya bu matematik hayatta nerede karşımıza çıkacak? diye. Cevap klişedir: ‘Matematik hayatın her yerinde.’

24.09.2015

Taşerona ara formül

Kamuda çalışan ve kadro bekleyen 750 bin taşeron işçinin sorunu yıl sonuna kadar çözülecek. Taşeron işçiler kamuda çalışmaya devam edecek ancak yeni statü verilecek. Mevcutta bir yıl olan sözleşme süresi 3 yıla çıkarılacak, 3 yılın sonunda sözleşme yenilenecek.

26.09.2017