MENÜ

Tarihi Köprü

Tarihi Köprü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarihi Köprü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.611 Tarihi Köprü haberi bulunmuştur.

Tarihi Köprü Haberleri

Rizede 300 yıllık kemer köprü çöktü

Rize'de 300 yıllık kemer köprü çöktü

RİZE'nin merkeze bağlı Ambarlık köyünde, 18'inci yüzyılda inşa edilen koruma altındaki taş kemer köprü çöktü. Geçen yıl restore edilen köprünün çökmesi yöre sakinlerini üzdü. Vatandaşlar, köprünün taşlarının toplanarak eski haline uygun yeniden inşa edilmesini istedi.

10.07.2019Gündem
İstanbulda tedirgin eden görüntü Profesörden kritik uyarı

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Profesörden kritik uyarı

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde toplu balık ölümleri yaşandı. Kıyıya vuran balıkların büyük bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kıyı şeridinden toplandı. Gölde çevresinde araştırma yapan Prof. Dr. Meriç Albay, “Hem su kalitesi ve hem de etraftaki biyoçeşitlilik bakımından göl bitmiş durumda" dedi.

13.06.2019Gündem
Resmen akına uğradı... 6 bin nüfuslu ilçeye 10 katı ziyaretçi geldi

Resmen akına uğradı... 6 bin nüfuslu ilçeye 10 katı ziyaretçi geldi!

BARTIN’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra, bayram tatilinin 2’nci gününde ziyaretçi akınına uğradı. Otoparklar doldu, plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, 6 bin nüfuslu ilçeyi 1 günde 50 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

5.06.2019Ekonomi
Tarihi mescitte restorasyon skandalı: Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar

Tarihi mescitte restorasyon skandalı: Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar

MUĞLA'nın Yatağan ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos seferi sırasında yaptırdığı mescit, han ve köprüdeki restorasyonun aslına uygun yapılmadığı ortaya çıktı. Yapılardaki orijinal taşların yerine traverten taşların döşendiği, pencerelerde dönemin çok uzağında demir doğramalar yapıldığı, 497 yıllık tarihi köprünün ise kemerlerinden birinin yıkıldığı belirlendi. Valilik, restorasyonun aslına uygun olarak yapılmamasını gerekçe göstererek hakedişin sadece yüzde 36.65'lik bölümünü Yatağan Belediyesi'ne ödedi. Parasının tamamını alamayan yüklenici firma ise belediyeye karşı hukuk mücadelesi başlattı.

14.01.2019Gündem
En gösterişli 13 köprü

En gösterişli 13 köprü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’deki 13 gösterişli köprüyü belirledi. Köprüler arasında, Adana’da ‘James Bond’un, Skyfall filminde üzerinde heyecanlı sahneler yaşadığı Varda Köprüsü de bulunuyor.

14.01.2019Gündem
Binlerce yıllık tarihi alanların üzerine moloz döktüler

Binlerce yıllık tarihi alanların üzerine moloz döktüler

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Roma döneminden kaldığı belirtilen 2 bin yıllık tarihi köprü ve farklı noktadaki kazı alanına moloz dökülmesi, tarihe olan saygısızlığı gözler önüne serdi. Edinilen bilgiye göre, tarihe olan saygısızlığın görüntüleri Ödemiş ilçesinde çekildi. Romalılar döneminden kalma olduğu uzmanlarca belirtilen ve 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen tarihi köprü ve kaza alanına sık sık molozlar dökülmesi tepki çekti. Tarihi alanda bulunan tel örgülerde, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildiği görüldü.

3.01.2019Haber
Diyarbakır’da kriz masası oluşturuldu Pazar gününe kadar sürecek…

Diyarbakır’da kriz masası oluşturuldu! Pazar gününe kadar sürecek…

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde bulunan Dicle Barajı'nda aşırı yağış nedeniyle biriken fazla suyun tahliyesi için açılan kapaklardan birinin kopması sonucu su seviyesinin yükselmesi devam ediyor - Bu kapsamda kriz masası oluşturulurken, jandarma, emniyet, belediye ve AFAD ekiplerince alınan önlemler sürüyor. DSİ Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kasap "Suyun kalan miktarı pazar gününe kadar bitecek” dedi.

14.12.2018Gündem
Binalar yıkılınca ortaya çıktı Trabzonda müthiş keşif

Binalar yıkılınca ortaya çıktı! Trabzon'da müthiş keşif

Trabzon’da kentsel dönüşüm yıkımlarında ortaya çıkan bin 500 yıllık tarihi köprünün akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.

6.11.2018Gündem
Tartışma yaratan iddia: Yanlış fotoğraf kullanıldı

Tartışma yaratan iddia: Yanlış fotoğraf kullanıldı

İÇİŞLERİ Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü tarafından hazırlanan yeni pasaportların ilk sayfasında tarihi Uzunköprü Taş Köprüsü yerine kent merkezindeki Meriç Köprüsü'nün fotoğrafının konulduğu iddia edildi. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, büyük bir hata olduğunu ve bir an önce de düzeltilmesini istediklerini söyledi.

5.11.2018Gündem
Efsaneler şehri Adıyaman

Efsaneler şehri Adıyaman

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Adıyaman, başta tarihi ve turistik olmak üzere birçok değeriyle dikkati çekerken, şehir efsaneleriyle de ilgi uyandırıyor.

17.10.2018Seyahat
300 yıllık tarihi köprü ortada yok

300 yıllık tarihi köprü ortada yok

Gümüşhane’nin Arslanca köyü Balahor Deresi üzerindeki 300 yıllık tarihi kemer köprü, ortadan kayboldu. Sadece bir ayağının birkaç parça taşı kalan köprünün, taşan derenin etkisiyle yıkıldığını sananlar, dere boyunca yaptığı aramada diğer taşları bulamadı. 1 hafta önce yerinde olan köprünün taşlarının sökülerek, çalındığından şüphelenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

7.10.2018Haber
Kent bu olayı konuşuyor 300 yıllık köprü kayboldu

Kent bu olayı konuşuyor! 300 yıllık köprü kayboldu

Gümüşhane’nin Arslanca köyü Balahor Deresi üzerindeki 300 yıllık tarihi kemer köprü, ortadan kayboldu. Sadece bir ayağının birkaç parça taşı kalan köprünün, taşan derenin etkisiyle yıkıldığını sananlar, dere boyunca yaptığı aramada diğer taşları bulamadı. 1 hafta önce yerinde olan köprünün taşlarının sökülerek, çalındığından şüphelenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

7.10.2018Gündem
Tarihi köprüye dökülen asfalt bugün söküldü

Tarihi köprüye dökülen asfalt bugün söküldü!

Van'ın Muradiye ilçesindeki 19'uncu yüzyılda inşa edilen tarihi Şeytan Köprüsü üzerine kaplanan ve büyük tepkiye neden olan beton asfalt, dün akşam saatlerinde başlatılan çalışmalarla söküldü.

6.09.2018Gündem
Tarihi Şeytan Köprüsüne asfalt döktüler

Tarihi Şeytan Köprüsü'ne asfalt döktüler

Van'ın Muradiye ilçesindeki 19'uncu yüzyılda inşa edilen tarihi Şeytan Köprüsü üzerine asfalt döküldü.

5.09.2018Gündem
Tarihi dokusuyla özel bir şehir: Adana

Tarihi dokusuyla özel bir şehir: Adana

Adana'nın merkez ilçelerinden ve Türkiye'nin en kalabalık 5. ilçesi durumunda bulunan Seyhan, tarihi eserler anlamında özel bir öneme sahiptir. Seyhan'ın gezilecek tarihi ve turistik yerlerinden bazılarını haberimizde bulabilirsiniz...

18.07.2018Seyahat
Edirne’de nehirlerde kırmızı taşkın alarmı.... Su daha da yükselecek ancak...

Edirne’de nehirlerde 'kırmızı taşkın alarmı'.... 'Su daha da yükselecek ancak...'

EDİRNE’de aşırı yağışların ardından Tunca ve Meriç Nehri’ndeki debilerde artış devam ediyor. Ayaklarına su dolan tarihi Tunca ve Meriç Köprüsü trafiğe kapatılırken, DSİ 11’nci Bölge Müdürü Nesip Özden, su seviyesinin yükseleceğini ancak tehlikeli bir durumun olmadığını söyledi.

28.03.2018Gündem
Tunca Nehri taştı... Tarihi köprü sular altında

Tunca Nehri taştı... Tarihi köprü sular altında

Edirne'de taşkın alanını genişleten Tunca Nehri'nin yayılımı sürüyor.

28.03.2018Gündem
Tarihi köprü su altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya

Tarihi köprü su altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya

Edirne'de Tunca Nehri'nin debisindeki artış sürüyor. Geçen haftadan bu yana artan nehrin debisi, 270 metreküp/saniyeye yükseldi. Tarihi Fatih Köprüsü, su seviyesindeki artış nedeniyle su altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor.

27.03.2018Gündem
Fatihin çayırına bina geliyor

Fatih'in çayırına bina geliyor

Gebze’de, Fatih Sultan Mehmet’in son kez otağını kurdurduğu ve rahatsızlanarak hayatını kaybettiği ‘Hünkâr Çayırı’ olarak bilinen arazinin 133 dönümlük bölümü, 30 yıl süreyle üniversite yapılması için Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na verildi. Sanayileşmenin yoğun olduğu bölgede vatandaşların mesire yeri olarak da kullandığı arazinin vakıfa verilmesi tepki çekti.

28.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Başkente yakın küçük bir mola: Kırıkkale

Doğu Ekspresi ile Kars dönüşünde trene doyamayıp yine bir 25 saat kendimi tıkır tıkır giden trene ve muhteşem manzarasına teslim etmişken Kırıkkale'de oturan kuzenim aklıma geliveriyor. Son dakika açılan birkaç telefon ve ben sabah 6’da Kırıkkale'de trenden iniyorum. Yol beni her zaman değişik yerlere savurmuştur. A noktasından çıkıp B noktasına gidebildiğim ve aynı rotadan dönebildiğim yol neredeyse hiç olmadı. Şimdi de Kırıkkale'deydim... Peki bu güzel şehirde nereleri gezmeli neler yapmalı? İşte size tam da şu sıralar gidilecek Kırıkkale gezi rehberi…

13.12.2018