MENÜ

Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer

Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer haberi bulunmuştur.

Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer Haberleri

’Doğum paraları otomatik ödensin’

’Doğum paraları otomatik ödensin’

CDU Genel Başkanı ve Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer (AKK) partisinin Kadınlar Kolu Genel Kurulu toplantısında doğum ve çocuk paralarının büroksiye takılmadan doğum belgesi ve vergi numarasıyla otomatik ödenmesini istedi.

15.09.2019Avrupa
Eşcinsel evlilik konusunda fikrini değiştirdi

Eşcinsel evlilik konusunda fikrini değiştirdi!

2015’te yaptığı açıklamayla eşcinsel evliliklere karşı olduğunu açıklayan CDU Genel Başkanı ve Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, fikir değiştirdi.

13.09.2019Avrupa
SPD’yi ikna etti Askerler kalıyor

SPD’yi ikna etti! Askerler kalıyor

CDU Genel Başkanı ve Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, hükümet ortağı SPD’yi, Irak ve Suriye’deki Alman askerlerinin görev süresinin bir yıl daha uzatılması konusunda ikna etti.

8.09.2019Avrupa
‘Bu üniformayı taşımaya hakkın yok’ deyip saldırmışlar

‘Bu üniformayı taşımaya hakkın yok’ deyip saldırmışlar

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Alman ordusunda görevli Türkiye kökenli bir askerin kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradığı bildirildi.

3.09.2019Avrupa
Dediği gibi oldu: SPD geri adım attı, Alman askeri kalıyor

Dediği gibi oldu: SPD geri adım attı, Alman askeri kalıyor

SPD ve muhalefet partilerinin kesin bir dille reddettiği Irak ve Suriye’de istihbarat görevi yapan Alman askerleri ve Tornado uçaklarının görev süresinin uzatılması konusunda Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in dediği oldu. SPD geri adım atınca hükümet içinde olması beklenen kriz de teğet geçti.

1.09.2019Avrupa
Bakan ısrar ediyor, SPD ve muhalefet istemiyor: Tornado krizine doğru

Bakan ısrar ediyor, SPD ve muhalefet istemiyor: Tornado krizine doğru

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ısrar, Türkiye ile Almanya arasında yaşanan gerilimden sonra İncirlik’ten Ürdün’e kaydırılan Irak ve Suriye’de görevli Tornado uçaklar ile Alman askerlerinin görev süresinin uzatılmasını istiyor. Hükümet ortağı SPD ve muhalefet partileri ise 31 Ekim’de görev süresi dolacak birliklerin ülkeye dönmesini istiyor.

25.08.2019Avrupa
Suriyede güvenlik ve istikrarın sağlanması önemli

"Suriye'de güvenlik ve istikrarın sağlanması önemli"

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, Suriye'de Güvenli Bölge tesis edilmesinin, istikrar ve güvenliğin sağlanması noktasında önemli olduğunu söyledi.

21.08.2019Dünya
‘Koalisyonun parçası olarak desteklemeye devam edeceğiz’

‘Koalisyonun parçası olarak desteklemeye devam edeceğiz’

Ürdün’den sonra Irak’ı ziyaret eden Almanya Savunma Bakanı Kramp Karrenbauer, terör örgütü DEAŞ’a karşı Irak’a desteklerini sürdüreceklerini açıkladı.

20.08.2019Avrupa
Üniformalı askere tren bileti ücretsiz olacak

Üniformalı askere tren bileti ücretsiz olacak

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, askerlerin toplum içinde daha fazla görünür olmasını istiyor. Askerlerin üniformalarıyla yaşam alanlarında bulunmasını savunan Karrenbauer, bunun için ilk adımı da attı.

28.07.2019Avrupa
Karrenbauer: Meclis önünde de askeri yemin töreni olsun

Karrenbauer: Meclis önünde de askeri yemin töreni olsun

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, meclisteki yemin töreni konuşmasında askeri yemin töreninin daha fazla kamuoyuna açılmasını istedi. Karrenbauer, parlamento ordusu olarak, meclis önünde de yemin töreni arzu ettiğini söyledi.

25.07.2019Avrupa
Yeni Alman Bakan orduya para istedi

Yeni Alman Bakan orduya para istedi

MECLİSİN tatilde olduğu Almanya’da yeni Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in yemin töreni için dün özel oturum düzenlendi.

25.07.2019Dünya
Trump’ın hoşuna gidecek açıklama SPD’nin hoşuna gitmedi: Bizimle olmaz

Trump’ın hoşuna gidecek açıklama SPD’nin hoşuna gitmedi: Bizimle olmaz

Almanya’nın yeni Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in, ABD Başkanı Trump’ın da talep ettiği gibi savunma harcamalarını artırmak istemesi, hükümet içinde kavga çıkardı. SPD, “Bizimle olmaz” derken Yeşiller Partisi “Sen önce ordudaki sorunları çöz” karşılığını verdi.

22.07.2019Avrupa
Trump’ın talebine uygun başladı

Trump’ın talebine uygun başladı

Almanya’nın yeni Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, göreve geldikten hemen sonra yaptığı açıklamada Almanya’nın NATO taahhütleri çerçevesinde savunma harcamalarını artıracağını açıkladı.

22.07.2019Dünya
İlk işi Trump’a ‘evet’ mesajı vermek oldu

İlk işi Trump’a ‘evet’ mesajı vermek oldu

Almanya’nın yeni Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, ilk iş olarak ABD Başkanı Trump’ın da Almanya’dan istediği NATO’ya desteği gayri safi milli hasılanın yüzde 2’sine çıkarılmasına ‘evet’ dedi. Kramp Karrenbauer, ABD ve NATO’ya karşı Başbakan Merkel’den farklı bir politika izleyeceği mesajı da verdi.

21.07.2019Avrupa
Laschet kapıyı açık bıraktı

Laschet kapıyı açık bıraktı

Almanya’nın eski başbakanlarından Gerhard Schröder, alışılmışın dışında bir politikacıydı. Gençliğinde, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) ‘Jusos’ kısa adıyla tanınan gençlik teşkilatı Genç Sosyalistler’in başkanlığını da yapan Gerhard Schröder’in gözü hep yükseklerdeydi.

9.09.2019Avrupa
Merkel’e anket dopingi

Merkel’e anket dopingi

Almanya’da kamu yayın organı ZDF’in yaptırdığı bir anket, halkın büyük bölümünün, Başbakan Angela Merkel’in 2021 yılına kadar görevde kalmasını istediğini ortaya koydu.

6.09.2019Avrupa
Dün dündür, bugün bugündür

Dün dündür, bugün bugündür

Almanya’da son yıllarda yapılan kamuoyu yoklamalarında, politikacılara duyulan güvenin sistematik olarak azaldığı görülüyor. En son ‘Tüketici Araştırma Kurumu’ (GfK) adına yapılan ve birkaç ay önce açıklanan araştırmaya göre, Almanya’da insanlar en çok itfaiyecilere, ilk yardım personeline, hemşirelere, doktorlara, makinistlere, vatmanlara, otobüs şoförlerine, eczacılara ve polislere güven duymaktadır.

24.08.2019Avrupa
SPD’de Sarrazin, CDU’da Maassen

SPD’de Sarrazin, CDU’da Maassen

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) sonra Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’de (CDU) de ‘partiden ihraç’ tartışmaları gündeme yerleşti. Eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya’nın Chemnitz kentinde yaklaşık bir yıl önce Suriye ve Iraklı üç sığınmacı, bir Alman vatandaşını bıçaklayıp öldürdü, iki Alman’ı da ağır yaraladı.

19.08.2019Avrupa
‘Almanya yedek kulübesinde oturup izlememeli’

‘Almanya yedek kulübesinde oturup izlememeli’

İran’ın İngiltere bandıralı tankeri alıkoymasından sonra Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinin Hürmüz Körfezi’ne askeri göndermesi tartışmaları Almanya’da da sürüyor. İngiltere’nin çağrısına hükümet henüz bir cevap vermezken, Münih Güvenlik Konferansı Başkanı Wolfgang Ischinger, Almanya’nın körfeze asker göndermesi gerektiğini söyledi.

28.07.2019Avrupa
Merkel’in varisleri

Merkel’in varisleri

Almanya’da bir kez daha başbakanlığa aday olmayacağını açıklayan Angela Merkel’in (65) halefleri olarak görülen iki çalışma arkadaşı önemli koltuklara oturdu. Ursula von der Leyen’in (61) önceki gün AB Komisyonu Başkanlığı’na seçilmesinin ardından ondan boşalan Almanya Savunma Bakanlığı koltuğu Merkel’in sağ kolu Annegret Kramp Karrenbauer’in (56) oldu.

18.07.2019Dünya
Almanyada yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer yeni Savunma Bakanı oldu.

17.07.2019Dünya
Bir kadın gitti, bir kadın geldi

Bir kadın gitti, bir kadın geldi

Almanya’da iki sürpriz siyasi gelişme birden yaşandı. Savunma Bakanı görevinden istifa eden Ursula von der Leyen, AB Komisyonu Başkanı seçilirken, ondan boşalan koltuğa yine kadın bir aday olan Kramp Karrenbauer oturdu. Şimdiye kadar, “Bakanlık koltuğu istemiyorum” diyen hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Annegret Kramp Karrenbauer Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue’de düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

17.07.2019Avrupa
Merkel yine ezber bozdu

Merkel yine ezber bozdu

Almanya’da genel seçim 24 Eylül 2017 tarihinde yapıldığı, yani aradan yaklaşık 5 ay geçtiği halde, yeni hükümet hala kurulamadı. Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller arasında oluşturulması planlanan ‘Jamaika koalisyonu’ liberallerin ‘yan çizmesi’ nedeniyle yattı.

28.02.2018Dünya
Merkel’e ‘Adaylığını ilan et’ baskısı

Merkel’e ‘Adaylığını ilan et’ baskısı

Almanya'da genel seçimler gelecek yıl Eylül ayında yapılacak. Yani tam bir yıl sonra.

5.10.2016Dünya
Merkel zirvede bırakmak istiyor

Merkel zirvede bırakmak istiyor

Alman haftalık Spiegel dergisinin haberine göre, Başbakan Merkel zirvedeyken görevini bırakmak istiyor. Merkel’in yakın çevresinden alınan bilgiye göre Angela Merkel, 1949 yılından beri Almanya’da ilk kez görevini gönüllü bırakan başbakan olarak tarihe geçme niyetinde...

14.07.2014Dünya