EKSTRA
MENÜ

Annegret Kramp-Karrenbauer

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 316 haberi bulunmuştur.

Annegret Kramp-Karrenbauer Haberleri

Alman ordusuyla ilgili korkutan rapor: Yetersiz

Alman ordusuyla ilgili korkutan rapor: Yetersiz

Federal Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı bir rapora göre Alman ordusu, olası bir tehdit durumunda müdahale etmek için hazırlıksız ve yetersiz. Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ve Genelkurmay Başkanlığı müfettişi Eberhard Zorn imzasıyla hazırlanan rapor, Federal Meclis’e sunuldu. Raporda, “Ordu, bugünün zorluklarına ve yarının tehditlerine yeteri kadar hazırlıklı değil” değerlendirilmesinde bulunuldu.

10.02.2021Avrupa
Akar’dan Alman bakana İHA teklifi

Akar’dan Alman bakana İHA teklifi

Berlin’de önceki gün Alman mevkidaşı Annegret Kramp-Karrenbauer ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi akar, insansız hava aracı (İHA) konusu dahil birçok konuda işbirliğini gündeme getirdiklerini söyledi. Akar, önümüzdeki dönemde güvenlik ve savunma konusunda somut adımların atılabileceğini de belirtti.

4.02.2021Dünya
Alman Savunma Bakanı: Türkiye önemli NATO müttefiki

Alman Savunma Bakanı: Türkiye önemli NATO müttefiki

Almanya’nın Doğu Akdeniz’de tansiyonu düşürücü girişimleri sürüyor.

3.02.2021Dünya
Milli Savunma Bakanı Akardan kritik görüşme Birçok konuyu konuşma fırsatı bulduk

Milli Savunma Bakanı Akar'dan kritik görüşme! 'Birçok konuyu konuşma fırsatı bulduk'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ile görüştü. Gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Akar, "Sayın Bakan ile çok samimi, yapıcı görüşmemiz oldu. Hem iki ülke hem de NATO ve AB çerçevesinde güvenlik ve savunma konuları başta olmak üzere birçok konuyu konuşma fırsatı bulduk" dedi.

2.02.2021Gündem
Hulusi Akar Almanya yolcusu

Hulusi Akar Almanya yolcusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp–Karrenbauer’in daveti üzerine salı günü Berlin’e gidiyor. Edinilen bilgiye göre iki bakanın temaslarında genel güvenlik ve savunma konuları ile savunma sanayisi alanında işbirliği öne çıkacak.

31.01.2021Dünya
Bakan Akar, Berlin’de Alman mevkidaşı Kramp-Karrenbauer ile görüşecek

Bakan Akar, Berlin’de Alman mevkidaşı Kramp-Karrenbauer ile görüşecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, salı günü Berlin’e çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Bakan Akar, Berlin ziyareti kapsamında Alman mevkidaşı Annegret Kramp-Karrenbauer ile bir araya gelecek.

30.01.2021Avrupa
Atina’nın hadsiz talebine Almanya’dan ‘Nein’

Atina’nın hadsiz talebine Almanya’dan ‘Nein’

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp–Karrenbauer, Türkiye’nin sipariş ettiği 6 adet Reis sınıfı (214) denizaltının verilmemesi ya da teslimatın geciktirilmesini isteyen Yunan mevkidaşı Nikos Panayiotopulos’a ‘Nein’ (Hayır) cevabını verdi.

29.01.2021Dünya
Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Alman Anayası’nın 23 Mayıs 1949 tarihinde kabul edilmesiyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde 51 yıldan fazla iktidarda söz sahibi olan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) yeni Genel Başkanı Armin Laschet oldu.

18.01.2021Avrupa
İkinci kez kaybetti ama bırakmıyor

İkinci kez kaybetti ama bırakmıyor

CDU liderliğine iki kez aday olan ve ikisinde de kaybeden Friedrich Merz, hemen bakan koltuğu talep etti. Ama Merkel’den “Kabine değişikliği planı yok” diyerek ‘hayır’ yanıtı aldı.

17.01.2021Avrupa
Amerika olmayalım

Amerika olmayalım

Almanya’nın en güçlü siyasi partisi Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) yeni lideri Armin Laschet, çok önemli mesajlar verdi. Ülkenin kutuplaşmasına, toplumun bölünmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Laschet, aşırı sağ oyların gelecek seçimlerde yüzde 5’in altına düşmesi ve böylece meclise girememesi için tüm gücüyle çalışacağını vurguladı.

17.01.2021Avrupa
Merkel’in halefi ‘Türk Armin’ oldu

Merkel’in halefi ‘Türk Armin’ oldu

Almanya’da Merkel, eylüldeki seçimlerde başbakanlığı bırakacak. Almanya’da iktidarın büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik dün yeni liderini seçti. Yarışı, Türklerle sıcak ilişkisi nedeniyle ‘Türk Armin’ diye bilinen Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Armin Laschet kazandı. Partide Merkel’in halefi olan Laschet’in başbakan adayı olup olmayacağı gelecek aylarda belli olacak.

17.01.2021Dünya
Merkel’in halefi bugün seçiliyor

Merkel’in halefi bugün seçiliyor

Almanya’da bugün koalisyonun büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Parti, Angela Merkel’in halefini belirlemek için dijital kurultay düzenliyor.

16.01.2021Dünya
Almanya’da 10 bin asker, Covid-19 testi için sahaya çıkıyor

Almanya’da 10 bin asker, Covid-19 testi için sahaya çıkıyor

Almanya, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 10 bin askerini ülke genelinde Covid-19 testi yapmaları için görevlendirdi.

14.01.2021Avrupa
‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

Almanya’da yıllar önce ‘öncü kültür’ tartışmalarını gündeme getiren ve şu günlerde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) genel başkanlığına soyunan Friedrich Merz, şimdi de kafayı sığınmacılara taktı.

11.01.2021Avrupa
CDU’lu kadınlar Merz’e sırtını döndü

CDU’lu kadınlar Merz’e sırtını döndü

CDU Kadın Kolları, Annegret Kramp Karrenbauer’in yerine aday olan Friedrich Merz’e destek olmayacaklarını açıkladı. CDU Kadın Kolları Başkanı Annette Widmann Mauz, “CDU’lu kadınlar açık olarak Armin Laschet ya da Norbert Röttgen’i parti genel başkanı olarak görmek istiyor”

8.01.2021Avrupa
Başbakan kim olsun

Başbakan kim olsun?

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in onay vermesi üzerine, Almanya’da genel seçimlerin 26 Eylül 2021’de yapılması kesinleşti. Tabii Almanya’nın 2005 yılından beri başbakanlığını yapan Angela Merkel, yeniden aday olmayacağını iki yıl önce ilan ettiği için, seçimlere 10 ay kala Almanya’da ‘yeni başbakan’ arayışı da başladı.

14.12.2020Avrupa
CDU’da AfD sancısı

CDU’da AfD sancısı

Eski Doğu Almanya sınırları içindeki yeni eyaletlerden Saksonya Anhalt’da Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU), Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller’den oluşan ‘Kenya Koalisyonu’ (siyah-kırmızı-yeşil) son günlerde iyice çatırdamaya başladı. Hem de yapılması planlanan ayda 86 Cent’lik zam yüzünden.

7.12.2020Avrupa
Başbakanlık binası önünde silahlanma protestosu

Başbakanlık binası önünde silahlanma protestosu

Almanya’da, federal hükümetin savunma harcamalarını artırma planları protesto edildi. Başkent Berlin’de çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından “Silahlanma yerine silahsızlandırma” sloganıyla düzenlenen gösteri kapsamında başbakanlık binası önünde yüzlerce kişi toplandı.

5.12.2020Avrupa
Alman ordusunda 8 aşırı sağ vakası daha

Alman ordusunda 8 aşırı sağ vakası daha!

Alman ordusunda ortaya çıkan aşırı sağ vakalardaki artış korkutuyor. Askeri istihbarat teşkilatı (MAD) 8 ordu mensubu hakkında daha aşırı sağcı Reichsbürger (İmparatorluk Vatandaşları) mensubu oldukları şüphesiyle soruşturma başlattı.

2.12.2020Avrupa
Prens Charles anma ziyaretinde konuştu: ‘Geçmişteki bağlarımızı güçlendirelim’

Prens Charles anma ziyaretinde konuştu: ‘Geçmişteki bağlarımızı güçlendirelim’

İngiltere veliaht prensi Charles ve eşi Düşes Camilla Parker Bowles Yas Günü nedeniyle savaş kurbanları anısına 1993 yılında Unter den Linden Caddesi üzerinden kurulan Neue Wache Anıtı’nı ziyaret etti. Prens Charles, Cumhurbaşkanı Steinmeier ile birlikte anıta çelenk koydu. Savaşta ölenlerin anısına saygı duruşunda bulundu.

15.11.2020Avrupa
Almanya’nın Biden sevinci

Almanya’nın Biden sevinci

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde Amerika’yla geleneksel köklü ilişkilerde büyük sorun yaşayan Almanya, seçimleri son anda Joe Biden’ın kazanmasıyla rahatladı. Ülkede bayram havası oluştu. Başbakan Angela Merkel, ABD’nin 46’ncı Başkanı Biden’ın zafer konuşmasını beklemeden tebrik mesajı yayımladı.

8.11.2020Avrupa
ABD’de kıran kırana yarıştılar Postaya takıldılar

ABD’de kıran kırana yarıştılar! Postaya takıldılar

Dünyanın kilitlendiği ABD seçimlerinde sonuç posta ile kullanılan oylardan ötürü dün netleşmedi. ABD Başkanı Trump, kazandıklarını açıklayarak Demokratları seçimleri çalmakla suçladı. Trump’ın ekibi, iki eyalette sayımın durdurulması için dava açtı. Sonuç, oy sayımının sürdüğü üç kritik çekişmeli eyalete kaldı. Dün bunlardan ikisinde Biden, birinde Trump öndeydi. Sandıklar ilk açıldığında Trump başı çekerken, öngörülere uygun olarak, posta oylarının sayımına geçilmesiyle ilerleyen saatlerde hava Biden lehine döndü.

5.11.2020Dünya
Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer karantinaya girdi

Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer karantinaya girdi

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in, yakın çevresindeki bir kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle önlem amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.

2.11.2020Avrupa
Kurultay Ocak 2021’de yapılacak

Kurultay Ocak 2021’de yapılacak

Hıristiyan Demokrat Birlik’in (CDU) yeni genel başkanı ocak ayında belli olacak. CDU Genel sekreteri Paul Ziemiak Twitter’dan yaptığı paylaşımda, CDU Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer (AKK) ile üç genel başkan adayı Armin Laschet, Friedrich Merz ve Norbert Röttgen’in kurultayın ocak ayında toplanması konusunda fikir birliğine vardığını duyurdu.

1.11.2020Avrupa
CDU parti kongresi yine ertelendi

CDU parti kongresi yine ertelendi

Hıristiyan Demokrat Birlik’in 4 Aralık’ta Stuttgart’ta yapılması planlanan kurultayı yine ertelendi. Erteleme kararını pazartesi günü Berlin’de toplanan partinin federal yönetim kurulu aldı. Böylece CDU kurultayı gelecek yıl nisan ayına kaldı. Daha önce de kurultay koronavirüs nedeniyle 4 Aralık’a ertelenmişti.

26.10.2020Avrupa
Merkel aday olacak mı

Merkel aday olacak mı?

Berlin sokaklarında dolaşırken tanıdığım ve beni gazetedeki yazılarım ile fotoğrafımdan, Alman televizyonlarında katıldığım açık oturumlardan tanıyan Türkler ve Türkiye kökenliler, genelde hep “Başbakan Angela Merkel yeniden aday olacak mı?” diye soruyorlar.

24.10.2020Avrupa
Genel kurul öncesi gençlerle buluştular

Genel kurul öncesi gençlerle buluştular

CDU Genel Başkanlığı için yarışan Armin Laschet, Friedrich Merz ve Norbert Röttgen, genel kurula iki aydan az süre kala partinin gençlik teşkilatı Junge Union’un düzenlediği toplantıda destek istediler. Berlin’de video konferans şeklinde düzenlenen toplantıda adaylar, gençlere politikalarını anlattılar. Yaklaşık bir saat 30 dakika süren toplantının son bölümünde ise gençlerin sorularını cevapladılar.

18.10.2020Avrupa
Almanyada uzay operasyon merkezi açıldı

Almanya'da uzay operasyon merkezi açıldı

Almanya'da ordu bünyesinde ülkenin uydularını koruma yeteneğini güçlendirmek ve uzaydan gelebilecek tehditlere karşılık verebilmek üzere Havacılık ve Uzay Operasyon Merkezi (ASOC) açıldı.

22.09.2020Teknoloji
Almanya’da uzay operasyon merkezi açıldı

Almanya’da uzay operasyon merkezi açıldı

Almanya’da ordu bünyesinde ülkenin uydularını koruma yeteneğini güçlendirmek ve uzaydan gelebilecek tehditlere karşılık verebilmek üzere Havacılık ve Uzay Operasyon Merkezi (ASOC) açıldı.

21.09.2020Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Akar, Almanya Savunma Bakanı ile görüştü

Son dakika haberi: Bakan Akar, Almanya Savunma Bakanı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ile telefonda görüştü.

9.09.2020Gündem
Almanya ile Rusya arasında gerilim tırmanıyor

Almanya ile Rusya arasında gerilim tırmanıyor

Almanya ile Rusya arasındaki ilişkiler muhalif Aleksey Navalni’nin zehirlenmesinden sonra daha da gerildi. Moskova ve Berlin’den peş peşe gelen açıklamalarda taraflar birbirini suçladı.

7.09.2020Avrupa
Mikrofon açık kaldı, Alman bakanın Türkiye sözleri ifşa oldu

Mikrofon açık kaldı, Alman bakanın Türkiye sözleri ifşa oldu!

Almanya, Doğu Akdeniz'de yükselen Türkiye - Yunanistan geriliminde arabuluculuk girişimlerine devam ediyor. Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer, gayrıresmi AB toplantısında mikrofonun açık olduğunu unutup konuşunca Türkiye hakkındaki sözleri herkes tarafından duyulup ifşa oldu. Alman bakanın flaş sözleri Yunan medyasında da manşet oldu.

27.08.2020Dünya
Avrupa’nın gündemi Doğu Akdeniz

Avrupa’nın gündemi Doğu Akdeniz

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz krizi, Berlin’deki iki kritik toplantıda ele alınıyor.

27.08.2020Dünya
Almanya kısa süreli çalışma ödeneği süresini uzatıyor

Almanya kısa süreli çalışma ödeneği süresini uzatıyor

Almanya'da koalisyon hükümetinin ortakları Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat (SPD) Parti, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olacak destek programını uzatma konusunda anlaştı.

26.08.2020Ekonomi
‘Riskli bölgeden dönen test parasını ödesin’

‘Riskli bölgeden dönen test parasını ödesin’

Almanya’nın Kuzey Ren Eyalet Başbakanı Armin Laschet, karantina ihlalini çok sıkı takibe alacaklarını açıkladı. Kurallara uymayanların kasıtlı olarak başkalarının sağlığını tehlikeye attığını belirten Laschet, 25 bin Euro’ya kadar para cezası öngörüldüğünü ve cezaları uygulamaya başlamak için harekete geçeceklerini söyledi.

23.08.2020Avrupa
Türkiye’nin sismik gemisi Avrupa’yı karıştırdı

Türkiye’nin sismik gemisi Avrupa’yı karıştırdı

Türkiye’nin Oruç Reis gemisinin Akdeniz seferi Avrupa’yı karıştırdı. Yunanistan alarma geçerken Kıbrıslı Rum lideri Anastasiadis destek için Paris’e gitti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise ‘Türkiye’ye yaptırım’ isteyerek Yunan ve Rum tezlerine arka çıktı.

24.07.2020Dünya
Son dakika haberi: İlginç kaza senaryosu Ankaradan Atinaya ders

Son dakika haberi: İlginç kaza senaryosu! Ankara'dan Atina'ya ders

Yunanistan’ın Türkiye’nin sismik araştırma faaliyetine tepki göstermesine Ankara’dan yanıt geldi. Dışişleri Sözcüsü Aksoy, Atina’nın kıta sahanlığı iddialarını reddederek, “Yüzölçümü 10 kilometrekare olan, Anadolu’ya 2 kilometre, Yunan anakarasına ise 580 kilometre uzaklıkta olan bir adanın 40 bin kilometrekarelik kıta sahanlığı alanı yaratması uluslararası hukuka uygun bir tez değildir” dedi.

23.07.2020Dünya
İstifa sırası İçişleri Bakanında

İstifa sırası İçişleri Bakanı'nda!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde polis bilgisayarından neonazi ölüm tehdidi skandallarının arkası gelmiyor. Hessen Emniyet Müdürü Udo Münch’ün istifasından sonra şimdi oklar eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’a yöneldi.

15.07.2020Avrupa
Koronanın kazananları

Koronanın kazananları

Koronavirüs krizi bazı politikacıların yıldızını yeniden parlatırken bazılarının ise söndürdü. Bild am Sonntag gazetesinin Kantar Enstitüsü’ne yaptırdığı kamuoyu yoklamasına göre krizin en büyük kazananı Başbakan Angela Merkel. Arkasından ise Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ile Maliye Bakanı Olaf Scholz geliyor.

12.07.2020Avrupa
CDU da anladı kotasız olmayacağını

CDU da anladı kotasız olmayacağını

83 milyon 200 bin nüfuslu Almanya’da 42 milyon 100 bin kadın yaşamaktadır. Yani nüfusun yarıdan fazlasını kadınlar oluşturmaktadır. Liseyi bitiren kadınların sayısı erkeklerden daha fazladır. Yüksek öğrenim yapmış kadınların sayısı da öyle.

11.07.2020Avrupa
Zorunlu askerlik geri mi geliyor

Zorunlu askerlik geri mi geliyor?

Federal Meclis Ordu Sorumlusu SPD’li Eva Högl, zorunlu askerliğe geri dönüşü savunurken, Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ise buna karşı çıkıyor.

5.07.2020Avrupa
Alman ordusuyla ilgili korkutan rapor Binlerce silah ve patlayıcı...

Alman ordusuyla ilgili korkutan rapor! Binlerce silah ve patlayıcı...

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in, uzun süredir aşırı sağ vakalarla sarsılan Özel Kuvvetler Birliği (KSK) hakkında hazırladığı rapor tüyler ürpertici. Binlerce silahın kayıp olduğunu açıklayan Karrenbauer, vakaların görüldüğü bölükleri lağvetmei planlıyor.

1.07.2020Avrupa
Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda ortaya çıkan neonazi skandalları, aşırı sağın ordu içine yuvalandığı korkularını giderek güçlendiriyor. Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU’nun iki elebaşısı da Alman ordusunda silah kullanmayı öğrenmişti. Ordu içinde özellikle yedekler arasında neonazi vakaların korkutucu boyutta artması dikkati çekiyor.

1.07.2020Avrupa
CDU 75 yaşında

CDU 75 yaşında

Almanya’da hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) bundan tam 75 yıl önce kuruldu. Hem de ‘Kızıl Ordu’ olarak bilinen Sovyetler Birliği ordusunun Berlin’i işgalinden birkaç hafta sonra.

29.06.2020Avrupa
Eleştirilere dayanamadı...

Eleştirilere dayanamadı...

Almanya’da çocuklara cinsel saldırıda bulunan pedofillere yönelik cezaların ağırlaştırılmasına önce karşı çıkan Federal Adalet Bakanı Christine Lambrecht, gelen eleştiriler karşısında ‘u’ dönüşü yaptı. Lambrecht, bu suçlulara karşı cezaları düzenleyen yasaların en kısa sürede ağırlaştırılacağını duyurdu.

12.06.2020Avrupa
Bu suçların işlendiği ülkeyle kimse gurur duymaz

Bu suçların işlendiği ülkeyle kimse gurur duymaz!

ALMANYA’da son dönemlerde çocuklara yönelik cinsel saldırıda bulunan çok sayıda pedofili yakalandı. Adli makamlara teslim edilen sapıklara verilen cezalar ise toplumun ve siyasetçilerin vicdanını rahatlatmayınca cezaların ağırlaştırılması gündeme geldi.

9.06.2020Avrupa
Almanya, aşırı sağcı askerleri uzaklaştırmak için yasayı değiştiriyor

Almanya, aşırı sağcı askerleri uzaklaştırmak için yasayı değiştiriyor

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’un, aşırı sağ yapılanmalarla ilişkisi tespit edilen askerlerin ordudan ilişiğinin daha hızlı kesilebilmesi için silahlı kuvvetler yasasında değişiklik yapmak istediği ifade edildi.

30.05.2020Avrupa
İlk parti geldi... Savunma Bakanı karşıladı...

İlk parti geldi... Savunma Bakanı karşıladı...

Çin’den sipariş verilen 25 milyon maskenin 10 milyon adetlik ilk partisi Almanya’ya ulaştı. Maskelerin yüklendiği dev kargo uçağı Leipzig Havaalanı’na indi. Uçağı Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer (AKK) karşıladı. Maskeleri taşıyan uçakla genelde helikopter ve panzerler taşınılıyor.

27.04.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Akar, ‘FETÖ’cü albay YAŞ’ta nasıl general oldu’ sorusuna ne yanıt verdi

Geçen cumartesi günü öğleden sonra iki meslektaşımla birlikte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile uzun bir sohbet yapma imkânı buldum. Kendisine FETÖ ile mücadeleden ABD ile S-400 anlaşmazlığına, son Almanya gezisinden Libya’daki Türk askerlerinin geleceğine kadar birçok konuda soru yöneltme fırsatım oldu. Sohbetin önemli bir bölümü TSK’nın FETÖ’ye karşı yürütmekte olduğu mücadeleyi konu aldı.

9.02.2021

Avrupa salgına teslim

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’ya kulak verelim. “2 bine yaklaşan ağır hasta sayısını düşürmek zorundayız” diyor. Ekliyor: “Tedbirden daha güçlü silahımız yok. Hareketliliği azaltalım.” Yılbaşından beri dünyayı sarsan COVID’in damlacık yoluyla geçtiği artık kesin biliniyor.

3.11.2020