MENÜ

Oy Kullanmamak

Oy Kullanmamak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oy Kullanmamak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oy Kullanmamak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 49 Oy Kullanmamak haberi bulunmuştur.

Oy Kullanmamak Haberleri

STK’lardan seçmene, “Sandığa git, oy ver” çağrısı

STK’lardan seçmene, “Sandığa git, oy ver” çağrısı

Berlin seçimlerine, kentte faaliyet gösteren Türklerin kurduğu sivil toplum kuruluşları (STK) büyük önem veriyor. ‘Seçime katılma oranı düşük kalırsa AfD’nin oyları yükselir’ kaygısıyla STK’lar seçmenleri sandığa gitmeye çağırıyor.

17.09.2016Dünya
Kuşuluların sandık boykotu sürüyor

Kuşuluların sandık boykotu sürüyor

KUŞULULAR, “Belediyemiz geri verilmezse sandığa gitmeyeceğiz” dedi, sözlerinin arkasında durup son 3 seçimde de sandığa gitmedi.

12.04.2015Ege
En kuvvetli Ret Bayraktara

En kuvvetli Ret Bayraktar'a

Dün geceki oylamada Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı. Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı. İkinci olarak Muammer Güler hakkında önerge oylandı. Muammer Güler'in 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyuyla Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Daha sonra eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın Yüce Divan'a sevk edilmesini içeren önerge görüşüldü. Bağış hakkındaki önerge 245 kabul oyuna karşılık 255 ret oyuyla reddedildi. Oylamada 7 vekil çekimser, 6 boş, 4 vekil geçersiz oy kullandı. Gecenin en güçlü ret oyunu Erdoğan Bayraktar aldı. Bayraktar'ın 219 kabul oyuna karşılık 288 ret oyuyla Yüce Divan'a gönderilmesi reddedildi.

20.01.2015Gündem
Yüce Divan oylamasında taktik savaşları

Yüce Divan oylamasında taktik savaşları

TBMM'de dört bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesi konusundaki tarihi oylama öncesinde, partiler arasında taktik savaşları yaşanıyor.

20.01.2015Gündem
İsyandayız Hakkımızı alamazsak 2 bin sene daha oy kullanmayız

İsyandayız! Hakkımızı alamazsak 2 bin sene daha oy kullanmayız

Tüm Türkiye bugün cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti, ama onlar hariç. Son iki seçimde hiç oy kullanılmayan ve yerel yönetim sistemini kilitleyen Kütahya’nın Kuşu köyünde sandıklar yine boş kaldı. Türkiye’nin en kolektif köy hareketini, Kuşululardan dinledik.

10.08.2014Hayat
Katliamın ardından ilk kez

Katliamın ardından ilk kez

Norveç’te seçmenler Temmuz ayında 77 kişinin ölümüyle sonuçlanan çifte saldırılardan sonra bugün ilk kez sandık başına gitti. Seçimler, saldırıların faili Anders Behring Breivik’in yıkmak istediği demokratik sisteme Norveç halkının bağlılık sınavı özelliğini taşıyor.

12.09.2011Gündem
Anayasa’yı ihlal ederlerse biz de ederiz

Anayasa’yı ihlal ederlerse biz de ederiz

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın , “Gelmezlerse de Meclis çalışır” sözlerini yanıtladı. Kılıçdaroğlu “Anayasa’yı ihlal ederlerse, biz de ederiz. Onlar bize rağmen komisyon kurma sürecine girerlerse biz de genel kurulda çıkar konuşuruz ” dedi.

30.06.2011Gündem
ARINÇTAN KILIÇDAROĞLUNA GÖNDERME

ARINÇ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA GÖNDERME

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, `evet' sonucu çıkan referandumun ardından yaptığı ilk açıklamada, ``Hiçbir zaman intikam peşinde değiliz. Çok Örselendik, Çok rencide olduk, Haksızlıklara uğradık. Ben bu tarz şeylere tahamül edemem. Tahammül edemeyen insanım, rencide oldum. Bizim ne olduğumuz belli anamız belli, babamız belli, nerden geldiğimiz belli. Bu ülkeyi ayağa kaldırmanın mücadelesini verelim' dedi. Oy kullanamayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da laf atan Arınç, ``Evet veya hayır demek şereftir. Sandık başına gitmeden oy kullanmamak yanlış bir şeydir. Biz yaptığımız her işin hesabını şerefle verdik. Başımız Manisa dağı kadar diktir. Anlımız açıktır' diye konuştu.(Haber-Kamera: Evren KASIRGA /MANİSA, DHA)

13.09.2010Haber
Arınç: Hayır oyu bile kullanamadılar

Arınç: Hayır oyu bile kullanamadılar

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Her gün 'hayır'la kalkan, 'hayır' için her türlü şeyi söyleyen insanlar, 'hayır' oyu bile kullanamadılar. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir” dedi.

12.09.2010Gündem
Arınç: İntikam peşinde değiliz

Arınç: İntikam peşinde değiliz

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘evet’ sonucu çıkan referandumun ardından yaptığı ilk açıklamada, “Hiçbir zaman intikam peşinde değiliz.

12.09.2010Gündem
Sosyal Güvenlik Yasası geçti CHP ’iptal’ davası açıyor

Sosyal Güvenlik Yasası geçti CHP ’iptal’ davası açıyor

Sosyal Güvenlik Reformu olarak tanımlanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Tasarısı, dün nihayet Meclis’te yasalaştı.

18.04.2008Gündem
Dokunulmazlık için gergin toplantı

Dokunulmazlık için gergin toplantı

Anayasa-Adalet Karma Komisyonu, 66 milletvekili hakkındaki 116 dosyayı görüşecek hazırlık komisyonlarını oluşturmak üzere toplandı. Komisyon Başkanı Burhan Kuzu ve AK Parti milletvekillerinin basın mensuplarının toplantıyı izlemesini istememeleri üzerine tartışma çıktı.

7.01.2004Gündem
Siyasi Partilerin Liderleri oyunu kullandı

Siyasi Partilerin Liderleri oyunu kullandı

KKTC'de milletvekili seçiminde, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Vehbi Zeki Serter ve siyasi partilerin liderleri oyunu kullandı.

14.12.2003Dünya
Siyasi partilerin liderleri oyunu kullandı

Siyasi partilerin liderleri oyunu kullandı

KKTC'de milletvekili seçiminde, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Vehbi Zeki Serter ve siyasi partilerin liderleri oyunu kullandı.

14.12.2003Dünya
Özgür Özel aday olacak mı

Özgür Özel aday olacak mı?

CHP’li Özgür Özel, “CHP yerine, Hayır’ı bir arada tutacak modelleri tartışmalıyız” diyerek, 2019 seçimleri için ortay aday önerisini anlattı. Özel, Kılıçdaroğlu'na karşı aday olup olmayacağı sorusunu da yanıtladı. Özel, "Kılıçdaroğlu’nun aday olduğu hiçbir yerde karşısında aday olmayı asla düşünmem" dedi.

8.05.2017Gündem
MÜSİAD’tan TÜSİAD’a çok sert eleştiri

MÜSİAD’tan TÜSİAD’a çok sert eleştiri

23. Olağan MÜSİAD Genel Kurulu’nda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, TÜSİAD’ı sert sözlerle eleştirdi. Olpak, “TÜSİAD Başkan yardımcısı MÜSİAD’a hakarete cüret etti. Hazımsızlıklarını dışa vurmaya başladılar” diye konuştu.

26.04.2015Ekonomi
% 50 nefretle bakıyor

% 50 nefretle bakıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CNN Türk’te AK Parti’nin geleceği konusundaki endişelerini anlattı. “Biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor. Eskiden sokağa çıkardık taraftarımız bizi çok severdi. Karşıdaki muhalifler de saygı duyardı. Şimdi bir nefretle bakış seziyorum. Kemikleşme, kamplaşma var” diyen Arınç özetle şunları söyledi:

8.02.2015Gündem
Fransaya yaklaşık 40 kişi iade edildi

Fransa'ya yaklaşık 40 kişi iade edildi

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Türkiye'nin yabancı savaşçı olarak aranan yaklaşık 40 Fransız vatandaşını Fransa'ya iade ettiğini açıkladı.

4.02.2015Avrupa
Binali Yıldırım: % 52’yle gelen ‘Karışmıyorum’ diyemez

Binali Yıldırım: % 52’yle gelen ‘Karışmıyorum’ diyemez

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanlığını da yürüten Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’ndeki yeni yapılanmayla ilgili eleştirileri yanıtladı.

15.12.2014Gündem
Yolsuzluk zırhıyla işi çözdü

Yolsuzluk zırhıyla işi çözdü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaşanan siyasi sürecin sağlıklı bir seçim getirmeyeceğini belirterek, “Gecenin 12.00’sinden sonra çıkarılmış yasalara serpiştirilmiş yolsuzluk zırhları var. Başbakan bu zırhlarla, bu işleri çözdü. Böyle bir kaos içinde siyaset de anlamsız” dedi.

5.02.2014Gündem
Gürsel Tekin: Rakibimiz sayın Başbakan olacak

Gürsel Tekin: "Rakibimiz sayın Başbakan olacak"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, yerel seçimlerde İstanbul'daki rakiplerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

21.09.2013Gündem
Kaymakama etik dışı davranış uyarısı

Kaymakama 'etik dışı davranış' uyarısı

Kamu Görevlileri Etik Kurulu, eski Mustafakemalpaşa Kaymakamı Adem Saçan'ın, görevde bulunduğu süre içinde, Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığında oğlunu işe almasının, yakın arkadaşlığı nedeniyle Sosyal Dayanışma Vakfı'nda çalışan bir kadının çalışma disiplinine uymamasına göz yummasının ve kaymakamlığa ait aracı alkollü kullanmasının etik davranış ilkelerine açıkça aykırılık oluşturduğuna karar verdi.

28.01.2010Gündem
Mahkeme, Gül’ün yaptığı rektör seçimini iptal etti

Mahkeme, Gül’ün yaptığı rektör seçimini iptal etti

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde rektörlük seçiminde oyların yüzde 47’sini alan Prof. Sedef Gidener YÖK’ün Çankaya Köşkü’ne gönderdiği listede ilk sıradaydı.

23.12.2008Gündem
Rektör atamasına mahkemeden yürütmeyi durdurma

Rektör atamasına mahkemeden yürütmeyi durdurma

DOKUZ Eylül Üniversitesi'nde rektörlük seçiminde oyların yüzde 47'sini alan Prof. Dr. Sedef Gidener'in YÖK'ün Çankaya Köşkü'ne gönderdiği listede ilk sırada olmasına karşın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oyların yüzde 15'ini alan ve ikinci sırada bulunan Prof.Dr. Mehmet Füzün'ü rektör atamasında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme verdiği bu kararla bir ilke imza attı. İlk kez bir mahkeme Cumhurbaşkanı'nın verdiği bir kararı durdurdu. Mahkemenin vereceği nihai karar ise merakla bekleniyor.

23.12.2008Gündem
Vergi iadesine son

Vergi iadesine son

Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Yasa, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Emeklilerden sonra, yasayla çalışanlar için de vergi iadesi uygulamasına son verilirken, yerine asgari geçim indirimi getirildi.

4.04.2007Ekonomi
Çalışanın vergi indirimi belli oldu

Çalışanın vergi indirimi belli oldu

Vergi iadesi uygulamasına son veren ve yerine asgari geçim indirimini getiren kanun tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Benimsenen düzenlemeye göre, asgari geçim indirimi, mükellefin kendisi için asgari ücretin yıllık brüt tutarının yarısı olacak.

8.02.2007Ekonomi
Birliğe çağırdı

Birliğe çağırdı

CHP, DSP ve SHP genel başkanlarına birer mektup yazan YTP Lideri İsmail Cem, yaklaşan yerel seçimlerde işbirliği önerisinde bulundu. Cem, AKP'yi kastederek ‘‘Yüzde 25 oyla belediyelerin yüzde 80'ini alırlarsa demokrasi zorlanır’’ dedi.

11.08.2003Gündem
İsmail Cemden sola işbirliği çağrısı

İsmail Cem'den sola işbirliği çağrısı

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem; CHP, DSP ve SHP genel başkanlarına birer mektup yazarak, ''yerel seçimde sosyaldemokrat-demokratik sol partilerin işbirliği yapmaları'' önerisini iletti. DSP lideri Bülent Ecevit, çağrıya, "İşbirliği niyetleri oysaydı DSP'yi bölmezlerdi" diye yanıt verdi.

11.08.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Siyah beyaz ama çok renkli...

Geçenlerde bir fotoğraf geçti elime, hemen köşemde paylaşmalıyım dedim kendi kendime...

6.06.2015

Hepimizin kaderi için git ve oy kullan

KARA kitaplarda her ne kadar, vatandaşlık görevlerinden biri de oy vermektir, diye yazıyorsa da, Türkiye’de bu görevi yerine getirmeyenlerin oranı hayli yüksek.

10.06.2011

Referandum stratejileri

BAZI yazarlar “Anayasa Değişikliği Referandumu” için liderlerin meydanlarda yaptıkları propagandaların şahsi kavgaya dönüştüğünden, seviyesini giderek yitirdiğinden, konunun özünü teşkil eden 26 maddede yapılacak değişikliğin özüne girilmediğinden şikâyetçiler.

17.08.2010

Oyumu hangi adaya vereceğimi açıklıyorum

CUMHURBAŞKANI adayı Muharrem İnce, meydanlarda sürekli bir mesajının altını çiziyor.

11.05.2018

Gül iki seçimi karşılaştırıp "görüntümüz bozuldu" dedi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 3 Kasım 2017 günü Bahçeşehir Üniversitesi 9. Diplomat Okulu açılışında konuşmuştu.

8.11.2017

YAŞADIKLARIMIZ BİZE MÜSTAHAK!

Atılan gaz bombaları, sıkılan Toma’lar, atılan coplar, yaralamalar, saldırılar… Hepsi bize müstahak! Evet müstahak diyorum. Neden mi? Çünkü bunların yapılmasını biz sağladık.

24.06.2013

Bu nasıl bir gerekçe anlayamadım

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Mardin Kızıltepe’de düzenlenen Demokratik Özerklik Toplantısı’nda konuştu.

12.09.2011

Bir gün Ogün’den özür dilersek şaşmayın (!)

Hırant Dink cinayeti Türk yarıgı sisteminin bir yüz karasıdır. Zaman geçtikçe bu ayıptan kurtulacağımızı düşünürken, tam aksine daha da batıyoruz. Son hediyeyi nasıl karşıladınız? Bir katile açıkça “çocuk” muamelesi yapacağız. Bravo yasalarımıza, yaşasın yasalardaki boşlukları kullandıran yargıçlarımıza.

26.10.2010

Antidepresan kullanmalı mı kullanmamalı mı

Acayip mutluyum, yine sizinle birlikte bir konu yapıyoruz. Üstelik, hemen hemen herkesin bizzat yaşadığı ya da çevresinde tanık olduğu bir meseleyi ele alıyoruz.

4.04.2008

Bana solcular yapmaz demeyin

GEÇEN cumartesi günü Başbakan’la ANA uçağı ile Kayseri’ye gittik.Havaalanında uçaktan indiğimizde bizi bekleyen otobüsün üzerindeki yazı dikkatimi çekti.

4.07.2007