MENÜ

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Fakültesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mimarlık Fakültesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mimarlık Fakültesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.709 Mimarlık Fakültesi haberi bulunmuştur.

Mimarlık Fakültesi Haberleri

14 yeni fakülte kuruldu

14 yeni fakülte kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesi kararları Resmi Gazete’de yer aldı. Kararla 13 üniversitede 14 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksekokul kuruldu.  Beş üniversitede ise 3 fakülte, 3 yüksekokul kapatıldı.

3.07.2017Eğitim
Hakim: Maktule toplumsal kayıp

Hakim: Maktule toplumsal kayıp

İSTANBUL Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Temel Tasarım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Aytanga Dener (54), 17 Ocak 2014 günü Üsküdar Zeynep Kamil Hastanesi önünden, Salih Karabudak’ın (50) kullandığı minibüse bindi.

30.06.2017Gündem
Gayrimenkulde büyük yarış

Gayrimenkulde büyük yarış

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasına başvurular başladı. 5 ana kategori ve 24 ödülde finale kalmak için yarışacak projeler, 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda belirlenecek.

22.06.2017Ekonomi
Abla, kardeş fakülteden birinci ve ikinci olarak mezun oldu

Abla, kardeş fakülteden birinci ve ikinci olarak mezun oldu

Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık bölümü bu yıl ilk mezunlarını verdi ve iki kız kardeş ilk iki dereceyi paylaştı.

22.06.2017Kampüs
Üniversiteden yüzde 100 burs

Üniversiteden yüzde 100 burs

Bu yıl ilk lisans öğrencilerini alacak yükseköğretim kurumunun rektörü, fakültelerin lisans bölümlerine tüm öğrencilerin yüzde 100 burslu olarak alınacağını belirtti. Rektör, “Bu yıl fakülte lisans bölümlerimizi tercih eden ve kazanan 180 öğrenci, hiçbir ücret ödemeden üniversitemizde okuyabilecek. Burslar öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak” dedi.

9.06.2017Eğitim
Sit alanı özel üniversite için imara açıldı

Sit alanı özel üniversite için imara açıldı

İstanbul Beykoz'da Yavuz Sultan Selim Köprüsünün devamındaki Kuzey Marmara Otoyoluna yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan sit alanı, özel bir üniversiteye tahsis edildi. Orman arazisinin ortasında bulunan ve şantiye levhalarının yerleştirildiği 60 bin metrekarelik araziyi Beykoz Üniversitesi kullanacak.

Mimarinin izinde  zamanda yolculuk

Mimarinin izinde zamanda yolculuk

Türkiye mimarlığının önde gelen isimlerinden Doğan Hasol’dan binaların, yapıların hikâyeleriyle bir Türkiye panoraması... ‘20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı’ 150’ye yakın mimarın 190 yapısının öyküsünü dönemi ışığında okumak, dönüşümü yapıların izinde keşfetmek için bir fırsat...

25.05.2017Kitap Sanat
Şehrin yıldızları 4. kez seçiliyor

Şehrin yıldızları 4. kez seçiliyor

Gayrimenkul sektörünün en önemli yarışmalarından biri haline gelen Sign of the City Awards 2017 için geri sayım başladı. Yoğun bir katılım beklenen ve dördüncü kez düzenlenen ödüller için başvuru 5 Haziran’a başlıyor. 19 kişilik jüri bir araya gelerek başkanlarını seçti.

7.05.2017Ekonomi
Fotoğrafın hocası öldü

Fotoğrafın hocası öldü

FOTOĞRAF dünyasında ‘Hocaların hocası’ olarak anılan duayen fotoğraf sanatçısı Prof. Sabit Kalfagil, hayata veda etti.

5.05.2017Gündem
Edirne, mimarlık öğrencilerinin ‘açık hava amfisi’ olacak

Edirne, mimarlık öğrencilerinin ‘açık hava amfisi’ olacak

Osmanlı'nın Edirne'deki mimari bakiyeleri, mimarlık öğrencilerinin rehberi olacak.

3.05.2017Eğitim