MENÜ

Kuruyemişlerin Faydası

Kuruyemişlerin Faydası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuruyemişlerin Faydası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Kuruyemişlerin Faydası haberi bulunmuştur.

Kuruyemişlerin Faydası Haberleri

İyi bir moral için arkadaşlarla zaman geçirin

İyi bir moral için arkadaşlarla zaman geçirin

LYS, ülkemizde yaklaşık 1 milyon öğrencinin ter döktüğü bir sınav. Bu kadar insan içinden başarılı olup saygın üniversitelere girebilmek kolay değil. Haliyle bu zorluk, bazıları üzerinde stres yapabiliyor ve özellikle son haftalarda performansı olumsuz yönde etkileyebiliyor.

16.06.2014Eğitim
Tabiat eczanesinden mucizeler

Tabiat eczanesinden mucizeler

Dışarıdan vitamin, mineral destekleri içmenize gerek yok. Ülkemizde yaygın şekilde tüketilen kuruyemişlerin hepsi adeta bir derde deva. İçlerinde bulunan kaliteli yağlar, özellikle Omega-3 beyin gelişiminde ve iyi kolesterolün yükselmesinde önemli bir yardımcı. Çocuklarda hem sert hem de alerji nedeni olduğundan 3 yaşından önce dikkatli tüketilmesi gerekse de hem yetişkinler hem de çocuklar için faydaları saymakla bitmiyor. Uzman diyetisyen Serkan Tutar, hem yerli hem dünya mutfağından kuru yemişlerin faydalarını anlattı.

17.12.2013Kelebek
Akdeniz diyeti + 30 gram kuruyemiş

Akdeniz diyeti + 30 gram kuruyemiş

Kuruyemişler yüksek miktarda zeytinyağına benzer doymamış yağın yanı sıra lif, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi faydalı besinler içeriyor.

Yazar Sonuçları

Bağışıklığa güç veren 10 süper besin

Güçlü bir bağışıklık sistemine hepimizin, her zaman ihtiyacı var. Özellikle kış enfeksiyonları yani grip, nezle, farenjit, bronşitle mücadelede sağlam bir bağışıklık sistemi şart. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın ilk adımı ise akıllı bir beslenme planı. Bazı besinler diğerlerine göre daha güçlü bağışıklık desteği verebiliyor. İşte o besinlerin ilk 10’u...

13.12.2017

Her antibiyotik bir bombadır

Antibiyotiklerin doğru zamanda, doğru doz ve sürede kullanıldıklarında hayat kurtarıcı oldukları bir gerçek. Ama bilinçsiz ve dikkatsiz kullanılmaları durumunda sağlığımızın canına okuyabilen zararlı maddelere dönüşebiliyorlar.

25.07.2016

Cinsel isteksizlik kadınları yoruyor

Cinsel isteksizlik, kadınlar arasında yaygınlaşan ama bir o kadar da gizlenen bir konudur.

14.12.2015

Türkiye’nin en çok tartışılan diyetinin doktoru Canan Karatay

Canan Karatay’ı görür görmez sevdim. O mavi gözlerini, çocuksu gülümsemesini, şatafattan, süsten uzak, makyajsız halini…

3.03.2012

Saç dökülmesi Bazen şakaya gelmez

“Tüy konusu”, hayatın adaletsiz-liklerinden biridir. Bazen çok oldukları için, bazen de ortadan kayboldukları için üzülürüz.

11.08.2010

Sigara içenler dikkat

Bir meslektaşım elektronik mesaj yollamış, “kolesterol yüksekliği sorunu için ilaç kullanmak zorunda olan ama aynı zamanda sigara içmeye devam edenlerin ilaç ücretlerini sağlık sigortaları ya da devlet ödesin mi” diye soruyor. Önemli bir soru bu. İşte yanıtım...

31.08.2009