MENÜ

Kısa Haberler

Kısa Haberler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kısa Haberler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.639 Kısa Haberler haberi bulunmuştur.

Kısa Haberler Haberleri

Kısa haberler ve fırsatlar

Kısa haberler ve fırsatlar

Seyahat editörlerimiz sizlerin için kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları ve haberlerini derledi...

6.01.2019Seyahat
Doğan Dergi’nin Ekim sayısı yayında

Doğan Dergi’nin Ekim sayısı yayında!

Doğan Dergi'nin 7’inci sayısı yayınlandı.

16.10.2014Ekonomi
Facebook haberci oluyor

Facebook haberci oluyor

Facebook yeni bir alana daha el attı. Aynı zamanda haber kaynağı da olmayı hedefleyen Facebook, kendi haber servisini kuruyor.

25.04.2014Teknoloji
Sönmüş volkanın ağzında bir gün

Sönmüş volkanın ağzında bir gün

Ege Denizi’nin en fotojenik adası, vizesiz kruvaziyer turlarının vazgeçilmez uğrak noktası Santorini aslında suya gömülmüş dev bir volkanın ağzında. Bugün beyaz ve mavi boyalı evlerin, yeldeğirmenlerinin sıralandığı yamaçlar en son 3600 yıl önce faaliyete geçmişti. Okurumuz Filiz Üskül, bu güzel Yunan adasında bir gün geçirdi, gözlemlerini yazdı.

9.07.2012Advertorial
Kaş’ın vefalı komşusu

Kaş’ın vefalı komşusu

Antalya’nın Kaş ilçesinin yanı başındaki Meis Adası, bizim kıyılarımızdan heybetli görünmesine rağmen küçük bir yerleşim. Adalılar haftanın üç günü Rodos’tan gelecek yolcu vapurunun yolunu gözlüyor. En büyük eğlenceleri ise cuma günü Kaş Pazarı’na geçip, alışveriş yapmak. Okurumuz Ömer Mazi yazdı.

11.06.2012Advertorial
Çöldeki altın şehir JAISALMER

Çöldeki altın şehir JAISALMER

Kehribar renkli kum taşından yapılmış, balkonları dantel gibi işlenmiş konakların, görkemli Jain tapınaklarının, saray ve kalelerin şehri Jaisalmer. Hindistan’ın kuzeybatısında, Thar Çölü’nün kıyısında, eski İpek Yolu’nun üzerinde. Ulaşımı zor olduğu için bugün sadece meraklı gezginler görüyor güzelliğini. Okurumuz Muammer Ertan, eşi ve kızıyla gitti. İzlenimlerini yazdı.

14.05.2012Advertorial
Hıdrellez zamanı geldi

Hıdrellez zamanı geldi

4-5-6 Mayıs tarihlerinde Edirne ve Tekirdağ’da bahar bayramı olarak da bilinen Hıdırellez Şenlikleri kutlanıyor. Nehir ya da deniz kenarındaki bir yeşil alanda özel yemekler hazırlanıyor. Oyunlar, şarkılar, niyet çekmelerle süslenen gün, dileklerin dilenmesi ve güneşin doğumuyla birlikte bir gün önceden gül ağaçlarına bağlanmış dilek kağıtlarının denize ya da nehire atılmasıyla son buluyor.

30.04.2012Advertorial
Andaman’da iki hafta

Andaman’da iki hafta

Hindistan'ın Bengal Körfezi'ndeki adalarından Andaman, henüz turistik rotaların dışında. Bakir sahilleri yapılaşmaya karşı özel yasalarla korunuyor. Halkı misafirperver ve tursitlere saygılı.Fiyatlar bölgedeki diğer tropik adalarla karşılaştırılmayacak kadar ucuz. Berlin'de yaşayan okurumuz Şilan Küçükokur Bartel gitti, izlenimlerini yazdı.

16.04.2012Advertorial
Karayipler’in gurme merkezi PORTO RİKO

Karayipler’in gurme merkezi PORTO RİKO

Karayipler’deki Porto Riko sadece tarih ve doğa keyfi sunan bir ada değil; restoranları gurmeleri mutlu etmek üzerine kurulmuş. Eğlence mekanları açısından da bölgedeki en iddialı merkezlerden. 177 kilometre uzunluğa, 56 kilometre genişliğine sahip adanın kuzey ve güneyinde geniş sahiller, ortasında ise ormanlarla kaplı dağlık bölge bulunuyor. Ülkenin sembolü “Coqui” denilen minik bir kurbağa. Vatanseverliğini anlatmak isteyenler “Ben de en az coqui kadar Porto Rikoluyum” diyor.

26.03.2012Advertorial
Karayipler’in kalipso adaları

Karayipler’in kalipso adaları

En renklisi en güneyde... Karayipler’de hemen her yerde karşılaşacağınız bu sözün ne anlama geldiğini Trinidad ve Tobago Adaları’na gittiğinizde anlıyorsunuz. Yılın birçok döneminde rastlayabileceğiniz karnavallar ülkeyi gökkuşağının tüm renkleriyle buluşturuyor. Üstelik bu adalar insanın kanını kaynatan kalipso ve limbonun da anavatanı.

12.03.2012Advertorial
Hint Denizi’nin rüya adaları

Hint Denizi’nin rüya adaları

Afrika’nın doğusunda, anakaradan 1500 kilometre uzaklıktaki Seyşeller bugüne kadar gittiğim 118’inci ülke. Türkiye kışla boğuşurken ben yazı yaşadım, adayı gezdim ve hoş bir tatil yaptım. Komşu ada Mauritius’tan geldiğim uçaktan inince mavinin ve yeşilin çok farklı tonları ile karşılaştım. Ülkenin tanıtım sloganının neden “Cennet Adalar” olduğunu daha iyi anladım. Seyşeller 40 granit ve 75’ten fazla mercan adası olmak üzere Hint Okyanusu’ndaki 115 kadar adadan oluşuyor. Kimilerinin sadece birkaç kişiyi alabilecek büyüklükte olduğunu hatırlatayım. Bu nedenle rezervasyonunuzu yaptırırken doğru adayı seçmelisiniz.

6.02.2012Advertorial
Hayatımda ilk kez donmuş şelalere tırmandım, unutulmazdı

Hayatımda ilk kez donmuş şelalere tırmandım, unutulmazdı

İstanbul’da yaşayan inşaat mühendisi Mustafa İspir Gürbüz, doğa sporlarının yanı sıra seyahat etmeyi seviyor. 2005-2011 arasında ABD’nin Colorado Eyaleti’nde yaşadı. Buz parkıyla ünlü küçük dağ kasabası Ouray’e iki kez gitti. Buranın doğal güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra donmuş şelalelerine çıktı. Gürbüz, “Buz tırmanışı zor değil, herkes yapabilir” diyor.

9.01.2012Advertorial
Brezilya’nın kültür potası SAO PAULO

Brezilya’nın kültür potası SAO PAULO

Bugünlerde yazı karşılayan Sao Paulo, farklı ülke ve kökenlerden kişileri buluşturan kültürel bir mozaik. Japonya dışında en fazla Japon’un bulunduğu kent. Brezilya’da zenginlik, dinamizm, hırs ve keyfin adresi. Gökdelenleri, caddelerinde işe koşturan takım elbiselilerle ilk bakışta işkolik bir şehir izlenimi uyandırsa da yanılmayın, Sao Paulo aslında tarihin, modanın ve eğlencenin de adresi. Geçmişte Türkiye’den 30 saati aşan yolculuklar İstanbul’dan direkt uçuşlarla 14 saate indi.

6.12.2011Advertorial
Balkanların en genç başkenti Priştine

Balkanların en genç başkenti Priştine

Kosova’nın başkenti Priştine, savaşın acılarını ve izlerini geride bıraktı. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkede artık dinamik, kültür sanata düşkün, modern bir toplum, huzur içinde yaşıyor. Yavaş yavaş turistlerin de ilgisini çeken bölgeye Türkiye’den temin ettiğiniz ekonomik uçak biletleriyle siz de gidebilir, ucuza alışveriş yapabilir, etraftaki diğer Balkan şehirlerini de keşfedebilirsiniz.

21.11.2011Advertorial

Yazar Sonuçları

OHAL’den istifalara... Sorular, sorular

İZNİNİZLE bugün yazı tarzımda bir değişiklik yapmak istiyorum. Yazılacak konu çok olduğu için kısa kısa haberler vermek istiyorum.

1.11.2017

Tavuğun ömrü kaç yıldır

ÖNCEKİ akşam, Davos’ta tanıdığım büyük arkadaşım Claudia Gonzales’in yaş günüydü.

25.01.2014

Ulan ne arıza adamsın be

BİR ay kadar önce Sinan Çetin’in evinde, Sertab Erener laptop’undan “İyileşiyorum” şarkısını dinletti.

19.04.2013