MENÜ

Kış Lastiği

Kış Lastiği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kış Lastiği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kış Lastiği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 937 Kış Lastiği haberi bulunmuştur.

Kış Lastiği Haberleri

Yollarda karla mücadeleye sıkı takip

Yollarda karla mücadeleye sıkı takip

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Karayolları Genel Müdürlüğünce açılan Karla Mücadele Merkezi'nde 68 bin 254 kilometrelik yol ağı, kamera ve bilgi sistemleriyle 7 gün 24 saat anlık takip ediliyor" dedi.

17.11.2019Ekonomi
Araç sahipleri dikkat: 1 Aralık son gün Cezası 1.084 TL...

Araç sahipleri dikkat: 1 Aralık son gün! Cezası 1.084 TL...

Hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına düştüğü ve yağışların başladığı bölgelerde trafiğin daha güvenli olması için 1 Aralık’ı beklemeden kış lastiği kullanılması gerektiğini belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Kış lastiğinde tarihten çok hava muhalefetleri göz önüne alınmalı. Öte yandan yalnızca ticari araçlar değil trafikteki tüm özel araçlar da kış lastiğine geçmeli” dedi.

16.11.2019Ekonomi
Kış lastiği takma ücreti ne kadar Kış lastikleri ne zaman takılacak

Kış lastiği takma ücreti ne kadar? Kış lastikleri ne zaman takılacak?

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan, özel araçlarda ise can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiklerini takmak için kısa bir süre kaldı. Peki, kış lastiği takma ücreti ne kadar? Kış lastikleri ne zaman takılacak?

15.11.2019Gündem
Tüm otomobil sahiplerini ilgilendiriyor 1 Aralıktan itibaren zorunlu olarak başlıyor

Tüm otomobil sahiplerini ilgilendiriyor! 1 Aralık'tan itibaren zorunlu olarak başlıyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 1 Aralık’ta başlayacak olan ‘kış lastiği takma zorunluluğu’nu hatırlatarak, “Kış lastiği hayati önem taşıyor. Daha güvenli bir yolculuk için kış lastiği mutlaka kullanılmalı” dedi.

12.11.2019Ekonomi
Ara tatilde yola çıkacaklar dikkat Çok önemli uyarı...

Ara tatilde yola çıkacaklar dikkat! Çok önemli uyarı...

LASİD Genel Sekreteri Erdal Kurt, "Güvenli sürüş ve güvenli bir trafik için gerekli şartlardan birisi de doğru lastiktir. Ara tatilde seyahate çıkacak sürücüler lastiklerinin hava basıncı, balans ayarları ve yedek lastik kontrollerini mutlaka yaptırmalı. Mutlaka bir uzman tarafından lastikler gözden geçirilmeli" açıklamasında bulundu.

12.11.2019Ekonomi
Kışlık lastik ne zaman takılmalı Kış lastiği takmak zorunlu mu

Kışlık lastik ne zaman takılmalı? Kış lastiği takmak zorunlu mu?

Milyonlarca araç sürücü, kış lastiği uygulamasının bu yıl ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Araçlarda sürüş güvenliği açısından takılan kışlık lastikler, ilerleyen haftalarda belirlenen tarihler arasında araçlara takılmaya başlanacak. Peki, kışlık lastik ne zaman takılmalı? Kış lastiği takmak zorunlu mu? İşte, 2019 kış lastiği uygulamasının başlayacağı tarihle ilgili merak edilen bilgiler.

11.11.2019Gündem
Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlayacak Kışlık lastik ne zaman takılır

Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlayacak? Kışlık lastik ne zaman takılır?

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber, "Kışlık lastik ne zaman takılır?" sorusunun cevabı merak konusu oldu. Sürücüler, her sene tüm ticari araçlar için uygulanan kış lastiği uygulamasının 2019 yılı içerisinde ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlayacak? İşte, İşte, 2019 kış lastiği uygulaması hakkında ayrıntılar...

6.11.2019Gündem
25 santim kar oluştu İşte beyazın en çok yakıştığı yer

25 santim kar oluştu! İşte beyazın en çok yakıştığı yer

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyü sınırlarında yer alan bölgeye kar yağışına rağmen kış lastiği bulunan araçlarla çok sayıda ziyaretçi geldi.

3.11.2019Ekonomi
Son dakika... Erzurum güne kar sürprizi ile uyardı

Son dakika... Erzurum güne kar sürprizi ile uyardı

ERZURUM’da yağan mevsimin ilk karı, kent merkezini beyaza bürüdü.

2.11.2019Gündem
Kışlık lastik hangi tarihte takılmalı Araçlara kar lastiği ne zaman takılacak

Kışlık lastik hangi tarihte takılmalı? Araçlara kar lastiği ne zaman takılacak?

Sürüş güvenliğini saplamak için ülkemizde her yıl uygulanan kış lastiği zorunlulunun bu sene ne zaman takılacağı en fazla merak edilen konular arasında yer aldı. Özellikle yağışların başlamasıyla beraber, sürücüler kış lastiği uygulamasının hangi araçlar için zorunlu olduğunu yoğun şekilde araştırmaya başladı. Peki, Kışlık lastik hangi tarihte takılmalı? Araçlara kar lastiği ne zaman takılacak? İşte, kış lastiği uygulamasının 2019'da başlayacağı tarih...

31.10.2019Gündem
Kış lastiği takma zorunluluğu var mı Kış lastiğine ne zaman geçilecek

Kış lastiği takma zorunluluğu var mı? Kış lastiğine ne zaman geçilecek?

Ticari ve yolcu taşıtlarının takmasının zorunlu olduğu kış lastiği, bu yıl da birçok araç sürücüsü tarafından kış hazırlığı kapsamında takılacak. Şehirler arası yük taşımacılığı yapan araçların da kapsam dahiline olduğu kış lastiği uygulaması, Resmi Gazete'de belirlenen tarihte başlayacak. Peki, kış lastiği ne zaman takılacak? İşte, kanunlarda zorunlu tutulan o tarih hakkında bazı bilgiler.

29.10.2019Gündem
2019-2020 kış lastiği ne zaman takılır Kış lastiği ne zaman değiştirilmeli

2019-2020 kış lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği ne zaman değiştirilmeli?

Ticari ve yolcu taşıtlarının takmasının zorunlu olduğu kış lastiği, bu yıl da birçok araç sürücüsü tarafından kış hazırlığı kapsamında takılacak. Şehirler arası yük taşımacılığı yapan araçların da kapsam dahiline olduğu kış lastiği uygulaması, Resmi Gazete'de belirlenen tarihte başlayacak. Peki, kış lastiği ne zaman takılacak? İşte, kanunlarda zorunlu tutulan o tarih hakkında bazı bilgiler.

26.10.2019Gündem
Kış lastiği ne zaman takılmalı 2019-2020 kış lastiği ne zaman takılır

Kış lastiği ne zaman takılmalı? 2019-2020 kış lastiği ne zaman takılır?

Ticari ve yolcu taşıtlarının takmasının zorunlu olduğu kış lastiği, bu yıl da birçok araç sürücüsü tarafından kış hazırlığı kapsamında takılacak. Şehirler arası yük taşımacılığı yapan araçların da kapsam dahiline olduğu kış lastiği uygulaması, Resmi Gazete'de belirlenen tarihte başlayacak. Peki, kış lastiği ne zaman takılacak? İşte, kanunlarda zorunlu tutulan o tarih hakkında bazı bilgiler

24.10.2019Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Kış lastiği hangi araçlar için zorunlu

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kış lastiği hangi araçlar için zorunlu?

Kış aylarının gelmesine haftalar kala, kar ve olumsuz hava koşullarından etkilenmemek adına araçlara takılan kar lastiği uygulamasının ne zaman başlayacağı sürücüler tarafından merak konusu oldu. Sürücüler her sene yasal zorunluluk olan kış lastiği uygulamasının bu sene hayata geçeceği tarihi internet üzerinden sorguluyor. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kış lastiği hangi araçlar için zorunlu?

19.10.2019Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Kar lastikleri hangi tarihte takılacak

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kar lastikleri hangi tarihte takılacak?

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber sürücülerin "kış lastiği ne zaman takılacak?" sorusuna yönelik araştırmaları hız kazandı. Kar lastiği olarak da bilinen kış lastiklerini bu sene hangi tarihte takılmaya başlanacağını merak edenler, internette konunu detaylarını sorguluyor. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kar lastikleri hangi tarihte takılacak?

15.10.2019Gündem
Kış lastiği ne zaman takılır Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsar

Kış lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsar?

Kış aylarında sürücülerin güvenliği için araçlara takılması mecburi olan kış lastiği zorunluluğunun başlamasına kısa süre kaldı. Bu yılda zorunlu kış lastiği takmayan araç sahiplerine belli miktarda para cezası uygulanacak. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla araçlara uygulanacak olan kış lastiği zorunluluğunun 2019 yılında ne zaman başlayacağı sürücüler tarafından merak konusu oldu. Peki, kış lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsar?

8.10.2019Gündem
İstanbulda gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da yol kenarında fıskiyelerden yola akan su sürücüler için ölüm tuzağına dönüşüyor. Sancaktepe'de dün bir polis memuru yola akan suyun kayganlaştırdığı yolda kaza yaparak hayatını kaybetti. Uzmanlar, bu durumun özellikle motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturduğunu kaydediyor.

15.08.2019Gündem
Bolu Dağında kar etkisini sürdürüyor

Bolu Dağı'nda kar etkisini sürdürüyor

D-100 kara yolu ve Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde yağan kar etkisini sürdürüyor.

20.04.2019Gündem
Sürücülere çok önemli yaz lastiği uyarısı

Sürücülere çok önemli yaz lastiği uyarısı

TOBFED Başkanı Bakırtaş, "Güvenliğiniz için hava sıcaklığı 7 derecenin üzerindeyken yaz lastiği kullanmayı ihmal etmeyin" açıklamasında bulundu.

16.04.2019Ekonomi
Otomobil sahipleri dikkat 1 Nisanda bitiyor

Otomobil sahipleri dikkat! 1 Nisan'da bitiyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık 2018'de başlatılan zorunlu kış lastiği uygulaması, 1 Nisan itibarıyla sona erecek.

30.03.2019Ekonomi
TŞOFtan sürücülere lastik uyarısı

TŞOF'tan sürücülere lastik uyarısı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın "Performans, güvenlik ve yakıt tüketimi açısından mevsim sıcaklıklarına uygun lastik kullanımı önemli" dedi.

29.03.2019Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor Kış lastiği kullanma süresi bitiyor

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Kış lastiği kullanma süresi bitiyor

Soğuk hava şartlarında güvenli sürüş sağlayan kış lastiklerinin kullanım süreleri 1 Nisan'dan itibaren sona eriyor.

28.03.2019Ekonomi
Onlarca sürücü saatlerce yolda kaldı

Onlarca sürücü saatlerce yolda kaldı

Kazdağları’nda kar sebebiyle yolda mahsur kalan araçları karayolları ekipleri kurtardı.

23.02.2019Gündem
Kazdağları’nda kar yağışı nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekiyor

Kazdağları’nda kar yağışı nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekiyor

Balıkesir’in Edremit ve Havran ilçelerinde bulunan Kazdağları’nda yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İki gün önce de kar yağışı nedeniyle onlarca kişinin kar esareti yaşadığı yolda bu günde araçlar aşırı yağış nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Bazı sürücüler ise araçların yol kenarında terk etmek zorunda kaldı.

15.02.2019Gündem
Karayollarından sürücülere son dakika uyarısı

Karayollarından sürücülere son dakika uyarısı!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından, kar ve tipinin yoğun olduğu koşullarda, yol kullanıcıları ve kara yolu ekiplerinin can güvenliği açısından seyahatte ısrarcı olunmaması ve kapatılan yola kesinlikle girilmemesi istendi.

21.01.2019Gündem
Kritik yol: Kapatılan yola kesinlikle girmeyin

Kritik yol: Kapatılan yola kesinlikle girmeyin!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından, kar ve tipinin yoğun olduğu koşullarda, yol kullanıcıları ve kara yolu ekiplerinin can güvenliği açısından seyahatte ısrarcı olunmaması ve kapatılan yola kesinlikle girilmemesi istendi.

21.01.2019Ekonomi
Sürücülere çok önemli uyarı

Sürücülere çok önemli uyarı!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, geçen yıl okullarda yarıyıl tatilinin yapıldığı ocak ve şubat aylarında toplam 60 bin 718 trafik kazası meydana geldiğini belirterek, "Özellikle kişisel araçlarıyla yolculuk yapacak vatandaşlarımız zorlu kış şartlarına hazırlıklı olmalı. Kış lastiği takmadan, araçta zincir ve halat bulundurmadan yola çıkılmamalı." ifadesini kullandı.

17.01.2019Ekonomi
Uludağ yolunda 4 kmlik araç kuyruğu

Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'a akın edenler, Milli Parklar gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yağan kar nedeni ile uygulama yapan jandarma ekipleri, kış lastiği ve zinciri olmayan araçları geri çevirdi.

12.01.2019Haber
Uludağ yolunda kilometrelerce araç kuyruğu

Uludağ yolunda kilometrelerce araç kuyruğu

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'a akın edenler, Milli Parklar gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yağan kar nedeni ile uygulama yapan jandarma ekipleri, kış lastiği ve zinciri olmayan araçları geri çevirdi.

12.01.2019Gündem
Uludağ yolunda 4 kmlik araç kuyruğu

Uludağ yolunda 4 km'lik araç kuyruğu

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'a akın edenler, Milli Parklar gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yağan kar nedeni ile uygulama yapan jandarma ekipleri, kış lastiği ve zinciri olmayan araçları geri çevirdi.

12.01.2019Gündem
Son dakika... Beyaz esaret geri geldi: İşte son durum...

Son dakika... 'Beyaz esaret' geri geldi: İşte son durum...

Kar yağışı nedeniyle Türkiye'de çok sayıda noktada ulaşımda zorluklar yaşanıyor... D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tırlara zincir takma mecburiyeti getirildi. Sertavul Geçidi'nde ve 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde ise kar ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Samsun, Amasya, Çankırı, Kahramanmaraş ve Malatya'da da kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

6.01.2019Gündem
Karlı ve buzlu yollar çelik örümcek ile aşılacak

Karlı ve buzlu yollar "çelik örümcek" ile aşılacak

Konya'da bir esnaf, karlı ve buzlu yollarda araçların güvenle seyrini sağlamak için çekici tekerlere kısa sürede uygulanabilen, çelik dört kollu aparat yaptı.

2.01.2019Teknoloji
Bolu Dağında kar yağışı başladı

Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı

Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili oluyor.

29.12.2018Gündem
Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor Hususi araçlar için zorunlu mu

Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor? Hususi araçlar için zorunlu mu?

Araçların yol tutuşunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla getirilen kış lastiği takma zorunluluğunun, hangi araçları kapsadığı merak konusu oldu. 1 Aralık'ta başlayan ve 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam edeceği açıklanan uygulamanın hususi araçlar için zorunlu olup olmadığı araştırılıyor. Peki, kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor? Hususi araçlar için zorunlu mu?

26.12.2018Gündem
Bunu yapmayan yandı Binlerce sürücüye ceza...

Bunu yapmayan yandı! Binlerce sürücüye ceza...

Ülke genelinde kış lastiği takma zorunluluğuna uymayanlara yönelik denetimler kapsamında 2 haftada 2 bin 551 sürücüye cezai işlem uygulandı. En fazla ceza kesilen iller sırasıyla Şırnak, İstanbul ve Ankara oldu.

19.12.2018Ekonomi
Türkiye kara teslim... İşte son durum

Türkiye kara teslim... İşte son durum

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili oluyor Bursa ile Ankara’yı birbirine bağlayan önemli güzergahlardan İnegöl’deki Mezit Boğazı’nda kar yağışı etkili olurken, Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaptı.

12.12.2018Gündem
Lastiklerim dört mevsim dese de cezadan kaçamadı

"Lastiklerim dört mevsim" dese de cezadan kaçamadı

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kullanması zorunlu olan kış lastiği uygulaması kapsamında tüm Türkiye'de dört gün sürecek özel denetim başlatıldı. Edirne'deki denetimlerde bir sürücü polis ekiplerinin kestiği cezaya "Lastiklerim dört mevsim" diyerek itiraz etse de bu sürücüye ceza uygulandı.

10.12.2018Haber
Dikkat Tüm Türkiye’de başlatıldı, 4 gün sürecek…

Dikkat! Tüm Türkiye’de başlatıldı, 4 gün sürecek…

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kullanması zorunlu olan kış lastiği uygulaması kapsamında tüm Türkiye'de dört gün sürecek özel denetim başlatıldı. Edirne'deki denetimlerde bir sürücü polis ekiplerinin kestiği cezaya 'Lastiklerim dört mevsim' diyerek itiraz etse de bu sürücüye ceza uygulandı.

10.12.2018Ekonomi
Polis denetledi... Taksiciler memnun oldu

Polis denetledi... Taksiciler memnun oldu

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Taksim Meydanı’nda taksilerde kış lastiği denetimi yaptı.

9.12.2018Gündem
Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Hususi araçlar için zorunlu mu

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı! Hususi araçlar için zorunlu mu?

Bazı araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başladı. Nisan 2019'da sona erecek uygulama kapsamında kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesilecek. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor?

7.12.2018Gündem