MENÜ

Kemal Kükrer

Kemal Kükrer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kemal Kükrer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Kemal Kükrer haberi bulunmuştur.

Kemal Kükrer Haberleri

Uzak Doğu atakta

Uzak Doğu atakta!

Önceki gün 1.3 milyar dolarlık yerli güneş paneli üretim ve santral projesine teklif veren, dün de Çanakkale köprüsü için imza atan uzak doğulu firmaların Türkiye’ye bu ilgisi tesadüf değil. Uzak Doğulu devlerin ilgisinin son 3 yıldır arttığını kaydeden Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ünlü, Japon, Çinli, Malezyalı ve Koreli şirketlerin Türkiye’ye yönelik planlarını ve stratejilerini anlattı.

16.3.2017Ekonomi
Mitsubishi Türkiye’de oda havalandırma sistemi üretilecek

Mitsubishi Türkiye’de oda havalandırma sistemi üretilecek

Mitsubishi Electric havalandırma sistemlerini Türkiye'de üretmek için firma kurdu.

14.4.2016Ekonomi
Kemal Kükrer 100 yaşında

Kemal Kükrer 100 yaşında

Gıda sektöründe 100. yılını kutlayan Kemal Kükrer’in Genel Müdürü Sabri Gülel “Geleneksel Türk lezzetlerini, uluslararası hale getirmeye çalışıyoruz" dedi

17.11.2015Kobi
İdo ve Engincanın yeni rakibi Kanat Heparı

İdo ve Engincan'ın yeni rakibi Kanat Heparı

Uzay Heparı ile Zeynep Tunuslu’nun oğulları Kanat, önceki gün katıldığı lansmanda ilginç tarzıyla dikkat çekt

28.5.2015Magazin
Bayisiyle Kükrer

Bayisiyle Kükrer

Eskişehirli merhum Kemal Kükrer’in 1915’te ‘sirke’ üreterek temelini attığı ‘Kemal Kükrer’ markasının kaderi, 1999’da Antalya bayisi Gülel ailesi tarafından 2 milyon dolara satın alındıktan sonra değişti. Yeni ürünler ve kapasite yatırımları ile markanın 2014 cirosu 50 milyon TL oldu.

9.3.2015Ekonomi
Ortak bulamadı, üretimi durdurdu

Ortak bulamadı, üretimi durdurdu

Peynir ve süt üretimi konusunda Türkiye'nin önde gelen markalarından olan Moova'da bir süredir gündemde olan yabancı ortak arayışı olumsuz bir şekilde sonuçlandı. Eski TÜSİAD başkanlarından Muharrem Kayhan ile kardeşi Hilmi Kayhan'a ait olan şirket üretimi durdurma kararı aldı. Efeler Çiftliği'ndeki çiğ süt üretimi ise devam edecek.

19.5.2014Ekonomi
Asırlık Türk devine Arap ortak

Asırlık Türk devine Arap ortak

Namet, Yörsan, Kemal Kükrer gibi Türkiye’nin gıdada önde gelen gıda markaları ile yabancıların yaptığı ortaklıklara bir yenisi eklenmek üzere. Türkiye’nin en eski markalarından olan ve 1923 yılında kurulan Kayserili Şahin Sucuk’a Körfez bölgesinden yabancı ortak geliyor.

18.4.2014Ekonomi
Gıdaya bir yabancı daha geliyor

Gıdaya bir yabancı daha geliyor

Son dönemde Türkiye'deki dev gıda markalarına yönelik artan yabancı ilgisinden sektöre henüz 2011 yılında giren Moova da nasibini almak üzere. Eski TÜSİAD başkanlarından Muharrem Kayhan ve kardeşi Hilmi Kayhan'ın başında olduğu Moova yeni ortak arayışına girdi.

20.12.2013 Ekonomi
Beş Türk devinin satışına onay

Beş Türk devinin satışına onay

Rekabet Kurulu, bazı devralma ve ortaklık başvurularını karara bağladı. Buna göre 5 büyük Türk firmasının ortaklık ve satışları onaylandı.

6.12.2013Ekonomi
Kükrere Japon ortak

Kükrer'e Japon ortak

Lider sirke ve sos üreticisi Kemal Kükrer, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Japon Ajinimoto ile ortaklık anlaşmasına imza attı. Sos ve lezzetlendiriciler konusunda dünyanın en büyük gıda şirketleri arasında yer alan şirket 60 milyon TL’ye Kükre A.Ş.’ye yüzde 50 ortak oldu.

12.11.2013Ekonomi
Kükrer’e Japon ortak

Kükrer’e Japon ortak

Türkiye’nin en eski firmalarından birisi olarak 1915’te kurulan ve Kemal Kükrer markası ile tanınan Kükre Gıda’nın yüzde 50’si dünyanın en büyük sos üreticisi Japon Ajinomoto’ya 60 milyon lira karşılığında satıldı.

5.11.2013Ekonomi
Asırlık Kemal Kükrere Japon ortak

Asırlık Kemal Kükrer'e Japon ortak

Türkiye'nin en eski firmalarından birisi olarak 1915 yılında kurulan Kemal Kükrer'in yüzde 50'si, dünyanın en büyük sos üreticisi Japon Ajinomoto'ya 60 milyon lira karşılığında satıldı. Kemal Kükrer, 'Kükre Gıda' şirketi altında faaliyetlerini sürdürüyor.

5.11.2013Ekonomi
Gençlik ve sağlık iksiri sirke

Gençlik ve sağlık iksiri sirke

‘Gençlik ve Sağlık İksiri Sirke’'nin yazarı Müller'in zayıflatan büyükanne tarifi başta olmak üzere birçok sağlık reçetesi var.

25.11.2010Hürriyet Arşiv
Tilki kürkçü dükkanına döndü

Tilki kürkçü dükkanına döndü

Alışveriş Cadısı, kolunda sepetiyle yeniden alışveriş dünyasında.
Sahalara dönmeden önce biraz ısınmak için geçen haftayı alışveriş merkezlerinde geçirdim.

9.10.2009Hürriyet Arşiv
Mutlaka yapın

Mutlaka yapın!

Katılın, izleyin, yararlanın, tadın, kullanın, giyin, yarışın, deneyin... Hafta sona ermeden mutlaka yapın...

26.12.2008Hürriyet Arşiv
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

25.12.2008Kelebek
Fuar Hattı

Fuar Hattı

7.9.2007Ege

Yazar Sonuçları

Bugünlere nasıl geldik...

Bugünlere nasıl geldik...

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, İstanbul’da Babıâli toplantısında ‘Tarih-Coğrafya-Dünya-Türkiye Ekseni’nde Topluma, İnsana ve Geleceğe Bakış’ başlıklı ilginç bir konuşma yaptı.

22.6.2012Yalçın BAYER
Yeni ürünler geliştirdiler 2009’a damgalarını vurdular

Yeni ürünler geliştirdiler 2009’a damgalarını vurdular

DÜNYAYI etkisi altına alan krizle mücadele eden Türk firmaları, geliştirdikleri ürünlerle yeni pazarlar oluşturmayı başardı.

27.12.2009Erkan ÇELEBİ
Sirke 10 yıl yerinde saydı, elma ve narla 40 milyon doları yakaladı

Sirke 10 yıl yerinde saydı, elma ve narla 40 milyon doları yakaladı

ELMAYLA diyet listelerine girip, vişne, nar, limon, hurma ve balzamikle gençleri yakalamayı başaran sirkeciler, 10 yıl yerinde saydıktan sonra 40 milyon dolarlık pazara ulaştı.

4.7.2009Erkan ÇELEBİ
Sebze temizlemeye sirke yetmedi 16 milyon TL’lik yeni pazar oluştu

Sebze temizlemeye sirke yetmedi 16 milyon TL’lik yeni pazar oluştu

TEMİZLEME özelliği olmamasına rağmen her 100 ev kadınından 54’ünün sebze ve meyvelerin temizliğinde sirkeli su kullandığı Türkiye’de, bitkisel bazlı bir temizleyici geliştiren Sirkeci Kemal Kükrer, 16 milyon dolarlık yeni pazar oluşturdu.

6.6.2009Erkan ÇELEBİ
Haydi İstanbul’a bir selam çakalım

Haydi İstanbul’a bir selam çakalım!

1970’den beri Ege ve İzmir’i yazıyorum. Tam 40 yıl olmuş.. Üniversite gençliğimin geçtiği İstanbul için tek yazı yazmanın tadını çıkarmak istiyorum.

15.5.2010Yaşar AKSOY
Hedefe bak, otur ağla

Hedefe bak, otur ağla

Sonunda kime oy vereceğime kanaat getirdim. Araştırıp taraştıracağım; hangi partinin kadrosunda daha fazla kadın aday varsa, ona oy vereceğim bu yıl. İsterse köyün delilerinden mütevellit bir parti olsun, umrumda değil.

17.3.2007Ebru ÇAPA