MENÜ

Kaza Gerektiren Durumlar

Kaza Gerektiren Durumlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaza Gerektiren Durumlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27 Kaza Gerektiren Durumlar haberi bulunmuştur.

Kaza Gerektiren Durumlar Haberleri

Oruçluyken kaza gerektiren durumlar nelerdir

Oruçluyken kaza gerektiren durumlar nelerdir?

Ramazan ayının gelmesi ile beraber, orucu bozan durumlar da vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Oruç ibadetini idrak eden vatandaşlar oruç bozulması halinde, kaza gerektiren durumları Diyanet'in bilgileri doğrultusunda araştırıyor. Peki, oruçluyken kaza gerektiren durumlar nelerdir? İşte, Diyanet'in orucu bozup kazayı gerektiren durumlar ile ilgili verdiği cevap...

6.05.2019Gündem
Orucu bozan durumlar nelerdir Oruç hangi durumlarda bozulur

Orucu bozan durumlar nelerdir? Oruç hangi durumlarda bozulur?

Orucu bozan durumlar, Ramazan ayı içerisinde birçok Müslüman'ın gündeminde yer alacak. İbadetlerini yerine getirirken gün içerisinde ihtilaf durumuna sürükleyecek durumlardan uzak durmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın orucu bozan durumlar ile ilgili görüşlerini araştırmaya başladı. Peki, orucu bozan durumlar nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Trenle seyahat edecekler dikkat Resmi Gazetede yayımlandı

Trenle seyahat edecekler dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, demiryolu ile seyahat eden yolcuların haklarına dair yönetmelik hazırladı.

8.03.2019Ekonomi
Türkiye bunu konuşuyor: Yılda birkaç üniversite sınavı mı geliyor

Türkiye bunu konuşuyor: Yılda birkaç üniversite sınavı mı geliyor?

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili değişiklik olacağı açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da “Programımızda birden fazla sınav yapın yazıyor” demesi, 'Üniversiteye geçişte yeni sistem mi?' geliyor tartışmasını başlattı.

21.09.2017Gündem
Özel hastanenin acili SGK’lıdan para alır mı

Özel hastanenin acili SGK’lıdan para alır mı?

SGK’lı hastaların acil durumda özel hastanelere başvurmaları halinde herhangi bir ücret alınmaması gerekiyor. Bu konuda şikayet hatları bile oluşturulmuş durumda. Ancak düşme sonucu kafasında kanaması olan, beyin kanaması geçirdiğinden şüphelenilen hastalar bile ‘acil’ değil gerekçesiyle binlerce liralık fatura ile karşılaşıyor.

14.07.2017Ekonomi
Orucu bozan durumlar nelerdir Orucu bozan şeyler listesi

Orucu bozan durumlar nelerdir? Orucu bozan şeyler listesi

Orucu bozan durumlar hakkında bilgi edinerek ibadetini zor duruma sokmak istemeyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaları merak etti. Orucu bozan durumlar hakkında bilgilendirmede bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı durumları vatandaşlarla paylaştı. İşte, orucu bozan durumlar hakkında detaylı bilgiler

8.06.2017Gündem
Orucu bozan durumlar nelerdir 2017 Diyanet orucu bozan şeyler listesi

Orucu bozan durumlar nelerdir? 2017 Diyanet orucu bozan şeyler listesi

Orucu bozan durumlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilere göre araştırılmaya devam ediyor. Orucu bozan şeyler hakkında detayları öğrenerek ibadetlerinde herhangi bir sıkıntı olup olmayacağını sorgulayan vatandaşlar, araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Peki, vatandaşların merak ettiği orucu bozan durumlar nelerdir? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

1.06.2017Gündem
Tüsoder: Sigorta şirketleri trafik sigortasında tüm riski sürücüye yüklüyor

Tüsoder: Sigorta şirketleri trafik sigortasında tüm riski sürücüye yüklüyor

Tüketici Sorunları Derneği (Tüsoder) Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay, sigorta şirketlerinin, son dönemde yüksek orandaki prim artışlarıyla gündeme gelen zorunlu trafik sigortasında "tüm riski sürücülere yüklediklerini" savundu.

1.02.2016Ekonomi
Kriz iletişimi nasıl olmalı

Kriz iletişimi nasıl olmalı?

301 kişinin öldüğü madenin işletmecisi Soma Holding, kriz iletişimi konusunda da birçok hata yaptı. Şirket ve şirketin halkla ilişkiler ajansının kriz yönetimi, acı içindeki aileleri ve kamuoyunu çileden çıkardı. Olaydan günler sonra yapılan basın açıklaması, çelişkili bilgiler, ‘bizim sıfır hatamız var’, ‘biz de nasıl oldu anlamadık’ tarzı ifadeler herkesin tepkisini çekti. Şirketler bir kez daha kriz yönetiminin önemini anladı.

Öğrencilere veli izni

Öğrencilere 'veli izni'

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, lise öğrencilerinin velilerinin okul müdürlüklerine yazılı olarak başvurmaları halinde beyan edecekleri sürenin “özürlü devamsızlık” olarak değerlendirilmesi, veli dilekçelerinin özür belgesi gibi işlem görmesi talimatı verdi. ÖSYM'den yapılan açıklamada ise YGS tarihinde değişiklik olmadığı bildirildi.

21.02.2011Gündem
Sürat artınca ölüm de artıyor

Sürat artınca ölüm de artıyor

Yüzde 5 oranında bir hızlanma, ölümlü trafik kazalarında yüzde 20, yaralanmalı kazalarda ise yüzde 10 artışa yol açıyor.

29.06.2010Gündem
Diyabet ilaçlarına yeni düzenleme

Diyabet ilaçlarına yeni düzenleme

Yeni Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki (SUT) düzenlemeye göre, bazı diyabet ilaçları endokrinoloji uzman hekimlerince ya da bu uzman hekim raporu ile tüm hekimlerce; üniversite ve eğitim ve araştırma hastanelerinde ise iç hastalıkları uzman hekimlerince ya da bu uzman hekim raporu ile tüm hekimlerce reçete edilebilecek.

27.03.2010Gündem
MEDULA arızalansa da ilaç verilebilecek

MEDULA arızalansa da ilaç verilebilecek

SAĞLIK hizmeti veren kuruluşların, hastaların provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemlerinin SGK ile entegre ve eş zamanlı olarak gerçekleştirmesini sağlayan bilişim sistemi MEDULA’nın arızalanması nedeniyle ilaç temin edemeyen hastalara iyi haber geldi.

26.03.2010Ekonomi
Domuz gribinde tarihi gün

Domuz gribinde tarihi gün

Sağlık Bakanı Recep Akdağ domuz gribi salgınının muhtemelen tamamlandığını ve domuz gribi aşılarının bir kısmının iade edileceğini söyledi.

11.03.2010Gündem
Ambulans helikopter, Güneydoğuya hayat verdi

Ambulans helikopter, Güneydoğu'ya hayat verdi

ACİL sağlık hizmetlerinin daha etkili sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Diyarbakır'a gönderilen ambulans helikopter, bölgeye hayat verdi.

9.08.2009Gündem
Hamilelere sağduyulu rehber

Hamilelere sağduyulu rehber

Eskiden kadınlar arasında, hamilelik ve doğumda neyin doğru, etkili ve güvenli olduğuna dair, tecrübelerden kaynaklanan ortak bir sağduyu vardı. Sonra bunun yerini modern bilim ve uzmanlar aldı. Hamileler artık beslenmeden spora ve nasıl nefes alıp vereceklerine kadar her şeyi uzmanlara danışıyor. Psikoterapist ve doğum danışmanı Pat Thomas ise bu iki yöntem arasında bir denge kurmaya çalışıyor.

22.05.2009Kelebek
Biz mi motosikleti kullanıyoruz motosiklet mi bizi kullanıyor

Biz mi motosikleti kullanıyoruz motosiklet mi bizi kullanıyor?

Bugün biraz nostalji yaptım. Bugüne kadar yazdığım yazılara baktım. Özellikle yeni başlayanlara hitaben pek çok şey yazdığımı gördüm. Gördüğüm kadarıyla yeni motosiklete başlayanlar arasında gerçekten bilinçli olarak bu işe gönül koyan, ciddi ciddi araştıran, mantıklı çözümler yaratan insanlar olduğunu görüyorum. Ancak uzun zamandan beri motosiklet kullanan kesim hala aynı tas aynı hamam.

10.03.2009Kelebek
Ceza 5 yıl hapis Ama...

Ceza 5 yıl hapis! Ama...

İstanbul Yeniköy’de sokak köpeklerini besleyen anne kız önce dövüldü sonra gözlerinin önünde bir köpek pompalı tüfekle öldürüldü. Öldüren şehir magandası, "Dikkat et size de gelmesin" diye tehdit savurmayı da ihmal etmedi. Yakalanan maganda aynı gece serbest bırakıldı. Şimdi TCK'ya göre yargılanacak ancak bir köpeği vurduğu için değil. Magandalıktan ve tehditten. Köpeği vurduğu için alacağı en büyük ceza ise 600 TL olacak. Peki herkesi tedirgin eden bu suçun cezası vicdanları rahatlatacak mı? Uzmanlar olayı değerlendirdi. Okuyun kararınızı siz verin...

5.01.2009Gündem
Amerikalılara göre Türk sürücüler kabiliyetsiz

Amerikalılara göre Türk sürücüler kabiliyetsiz

Türkiye'deki trafik şartlarıyla ilgili detaylı bir rapor hazırlayan Amerikan Hükümeti, bu raporu Türkiye'de araç kullanacak vatandaşlarına dağıtıyor. Raporda, Amerikan vatandaşlarının trafikte dikkat etmesi gerekenlerle ve Türk sürücülerin trafikteki davranışlarına yer veriliyor. Bu raporu, Oto Yaşam merceğinden geçirerek yayınlıyoruz.

16.03.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Özel hastanenin acili SGK’lıdan para alır mı?

SGK’lı hastaların acil durumda özel hastanelere başvurmaları halinde herhangi bir ücret alınmaması gerekiyor. Bu konuda şikayet hatları bile oluşturulmuş durumda. Ancak düşme sonucu kafasında kanaması olan, beyin kanaması geçirdiğinden şüphelenilen hastalar bile ‘acil’ değil gerekçesiyle binlerce liralık fatura ile karşılaşıyor.

15.07.2017

Merkür yarın geri harekete geçiyor

Kişisel görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebilir, sevdiğimiz kişilerle vakit geçirebilir, istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışabiliriz.

17.12.2016