MENÜ

Kapıkule Trafik

Kapıkule Trafik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kapıkule Trafik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Kapıkule Trafik haberi bulunmuştur.

Kapıkule Trafik Haberleri

Gurbetçi ‘park sistemi’ sayesinde yola dinç çıktı

Gurbetçi ‘park sistemi’ sayesinde yola dinç çıktı

Kapıkule Sınır Kapısı’nda oluşturulan park alanı sayesinde yola dinlenmiş olarak çıkan gurbetçiler, uygulamanın tüm sınır kapılarında hayata geçirilmesini istiyor. Diğer taraftan gurbetçiler, yaşadıkları ülkelere dönerken memleketlerinin yöresel lezzetlerini yanlarında götürdü.

6.09.2019Avrupa
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: İyileştirme yapacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: İyileştirme yapacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapıkule Sınır Kapısında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından bekleme süresini azaltmak ve geçişleri daha rahat hale getirmek için yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Ersoy, sınır kapılarında her yıl uygulamaların artacağını ve iyileştirmeler yapılacağını söyledi.

25.08.2019Ekonomi
Kapıkulede gurbetçileri ziyaret etti

Kapıkule'de gurbetçileri ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaşadıkları ülkelere dönmek üzere yola çıkan gurbetçileri Kapıkule Sınır Kapısı’nda ziyaret etti. Avrupalı Türklerle sorunları hakkında görüşen Bakan Ersoy, 'Murat 124' aracıyla Almanya'ya dönen Sivaslı Engin Yiğit'le bir süre sohbet etti.

24.08.2019Avrupa
Akın akın dönüyorlar Kilometrelerce kuyruk oluştu

Akın akın dönüyorlar! Kilometrelerce kuyruk oluştu

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 2 kilometre kuyruk oluşturdu. Kavurucu sıcağın altında Kapıkule’den çıkış yapmayı bekleyen Türk işçiler, anavatana gelirken mutlu ve sevinçli ama giderken hüzünlü ve buruk olduklarını söyledi.

16.08.2019Ekonomi
‘Gurbetçiler sınır kapılarında sorun yaşamayacak’

‘Gurbetçiler sınır kapılarında sorun yaşamayacak’

Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşayan ve yaz talini Türkiye’de geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının yurda girişlerinde gümrüklerdeki bekleme sürelerini kısaltmak için ek tedbirler alınmaya devam ediyor.Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay “Gurbetçilerimiz sınır kapılarında sorun yaşamayacak” dedi

15.05.2019Avrupa
Saygılı olmak şartıyla bu ülkede herkes dilediği gibi yaşayabilir

"Saygılı olmak şartıyla bu ülkede herkes dilediği gibi yaşayabilir"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Selimiye Meydanı’nda halka hitap etti: “Edirne’den tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Bu ülke, tüm renkleriyle, tüm zenginlikleriyle, tüm farklılıklarıyla 82 milyon vatandaşımızın ortak vatanıdır. Bu ülkede herkes, diğerlerin hakkına, hukukuna saygılı olmak şartıyla dilediği gibi inanabilir, dilediği gibi yaşayabilir, dilediği gibi düşüncelerini ifade edebilir.”

17.02.2019Gündem
Yolcular en çok ‘Sarp’ı, araçlar ‘Kapıkule’yi kullandı

Yolcular en çok ‘Sarp’ı, araçlar ‘Kapıkule’yi kullandı

Türkiye’nin sınır kapılarından geçen yıl toplam 26 milyon 647 bin yolcu geçiş yaptı. En fazla yolcu geçişi 6,9 milyon ile Sarp Sınır Kapısı’ndan, en çok araç geçişi ise 2 milyon ile Kapıkule Sınır Kapısı’ndan gerçekleşti.

3.02.2019Avrupa
Gümrük kapılarında tarihi dönüşüm

Gümrük kapılarında tarihi dönüşüm

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "İştirakimiz Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ, bugüne kadar modernize ettiği tesislere 500 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Her yıl gümrük tesislerinin bakım-onarım, aydınlatma ve bunun gibi operasyonel giderleri için 20 milyon doların üzerinde bir maliyet oluşuyor. TOBB eliyle şu ana kadar toplamda 10 gümrük kapısının modernizasyonu tamamlandı, Kapıköy Gümrük Kapısı çalışmalarının bitirilmesiyle bu sayı 11'e ulaşacak. Sınır kapılarında, geçen yıl 5,5 milyon araca ve 19 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verildi" açıklamasında bulundu.

26.01.2019Ekonomi
Sınırdaki kuyruk, TIR şoförlerini bezdirdi

Sınırdaki kuyruk, TIR şoförlerini bezdirdi

Edirne’den yurt dışına çıkmak isteyen TIR’lar sınır kapılarında yoğunluğa neden oldu. Kapıkule’de 15, Hamzabeyli’de ise 8 kilometre kuyruk oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle TIR parkında da yer kalmadı. Polis, sırayı bozan bazı TIR şoförlerine trafik cezası kesti.

3.12.2018Avrupa
Avrupa genelinde hafta sonu protestolar düzenlendi

Avrupa genelinde hafta sonu protestolar düzenlendi

Avrupa'da hafta sonu çeşitli ülkelerde yapılan gösterilerde, zamlar, hükümet politikaları, yolsuzluk ve ırkçılık protesto edildi.

19.11.2018Dünya
Kapıkulede sıra bozma cezası

Kapıkule'de sıra bozma cezası

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkmak için bekleyen tırlar, yaklaşık 10 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Sırayı bozan şoförlere trafik cezaları kesildi.

8.09.2018Avrupa
Kuyruk çilesi 14 kilometreyi geçti

Kuyruk çilesi! 14 kilometreyi geçti

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen tırların oluşturduğu kuyruk, 14 kilometreye ulaştı.

2.09.2018Gündem
Avrupalı Türklere cepten canlı yayın

Avrupalı Türklere cepten canlı yayın

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) akıllı telefon uygulaması YTB Cep Rehberi, yurt dışında yaşayan vatandaşlara Türkiye’deki kamu hizmetlerinden nasıl yararlanılacağını öğrenme ve yola çıkmadan önce canlı yayın ile Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Dereköy ve Pazarkule kara sınır kapılarının güncel durumunu görme fırsatı sunuyor.

29.08.2018Avrupa
Kapıkule’de kilometrelerce kuyruk...

Kapıkule’de kilometrelerce kuyruk...

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler, dönüş yolculuklarında Kapıkule’de uzun kuyruklar oluşturdu.

25.08.2018Gündem
Anadolu Otoyolunda 30 kilometrelik araç kuyruğu

Anadolu Otoyolu'nda 30 kilometrelik araç kuyruğu

Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücülerin, Anadolu Otoyolu'nun Karadeniz bağlantı yolu olarak kullanılan Gerede gişelerinde oluşturduğu araç kuyruğu 30 kilometreyi buldu.

19.08.2018Ekonomi
Ulaşımda bayram seferberliği

Ulaşımda bayram seferberliği

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından hem memleketlerine gidecekler hem de tatile çıkacaklar için yaşanacak yoğunluk nedeniyle kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemlerimizi aldık" açıklamasında bulundu.

15.08.2018Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanından flaş Kanal İstanbul açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'ndan flaş 'Kanal İstanbul' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 100 Günlük İcraat Programı'ndaki Türkiye'nin gurur projeleri için çalışmaları hızlandırdık. Programın en önemli projeleri arasında yer alan Türkiye'nin prestij projesi Kanal İstanbul etüt proje işinin tamamlanması ve yapım ihale ilanına çıkılması için hem Karayolları hem de Altyapı Yatırımları genel müdürlüklerimizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor" diye konuştu.

7.08.2018Ekonomi
Başbakandan önemli çağrı: Bir an önce müracaatınızı yapın

Başbakan'dan önemli çağrı: 'Bir an önce müracaatınızı yapın'

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da çevre projeleri açılışında yaptığı konuşmada imar barışı ile ilgili başvuruların 8 Haziran'da başlayacağını belirterek, "13 milyona yakın hanenin, iş yeri konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yaptığımız düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu bir milat olacak. Bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyecek" dedi. Vatandaşlara çağrıda bulunan Yıldırım, ''8 Haziran itibariyle imar barışıyla ilgili müracaatlar resmen başlıyor. Vatandaşlarımdan özellikle talebim, bir an önce müracaatı yapmaları. Çünkü müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek'' diye konuştu.

4.06.2018Gündem
Muharrem İnce’den ‘gariban’ yanıtı

Muharrem İnce’den ‘gariban’ yanıtı

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘gariban’ sözü üzerine “AK Parti Genel Başkanı benim için gariban demiş. Türkiye bu haldeyken bana gariban diyor, Genel Başkana da karikatür diyor. Ben baba tarafından Selanikliyim, anne tarafından Rizeliyim. Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, meydanlarda böyle laflar etme hemşehrim. Gariban olmak, şaibeli olmaktan iyidir. Ben rahmetli kamyon şoförü Hacı Şerif’in oğluyum. 16 senedir milletvekiliyim, 14 senesi kirada geçti" dedi. Muharrem İnce, İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'i ziyaret etti.

8.05.2018Gündem
Türkiye’yi Doğu ve Batı arasında bir köprü haline getirmek

Türkiye’yi Doğu ve Batı arasında bir köprü haline getirmek

Avrupa Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc Türkiye'nin Doğu ve Batı arasındaki durumunu yorumladı. Bulc; "Türkiye, biz Avrupalılar için, yalnızca ortak geçmişimiz sebebiyle değil aynı zamanda aramızdaki mevcut ve gelecek potansiyel sebebiyle büyük önem taşıyan, köklü bir tarihi ve engin kültürü olan bir ülkedir" ifadelerinde bulundu.

19.04.2018Ekonomi
Son dakika: Kar İstanbulun dibine kadar sokuldu

Son dakika: Kar İstanbul'un dibine kadar sokuldu!

Edirne'de kar yağışı yoğun şekilde kendini gösterdi. Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altındaki Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde de ise etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da kar için ise çarşamba gününü işaret etti.

26.02.2018Gündem
Kesilen cezaların yüzde 30’u yabancı plaka

Kesilen cezaların yüzde 30’u yabancı plaka

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de bulunan yabancı plakalı araçlara kesilen trafik cezalarını gümrük kapılarında tahsil etmek için Gelir İdaresi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa proje hazırladı.

21.02.2018Dünya
Kule radarlar yeniden devreye giriyor

Kule radarlar yeniden devreye giriyor

Edirne’de geçen yıl kurulduğunda 10 günde 10 bin sürücüye 2 milyon 596 bin lira ceza kesilmesine neden olan kule hız radarları yeniden devreye girecek.

17.10.2017Dünya
Kapıkulede 9 kilometre tır kuyruğu

Kapıkule'de 9 kilometre tır kuyruğu

EDİRNE'de Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak için gelen TIR'lar 9 kilometre, Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda ise 4 kilometre kuyruk oluşturdu.Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yükledikleri ihraç ürünlerini Avrupa ülkelerine götüren TIR'lar Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yoğunluğu neden oldu. TIR kuyruğu Kapıkule'de 9, Hamzabeyli'de ise 4 kilometreye ulaştı.Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Türk sınır kapılarından geçişlerde bir sorun olmadığını sorunun, Bulgar gümrüğünde çalışanların işlemlerin yavaş yapmasından kaynaklandığını belirtti. İstanbul'dan aldığı tekstil yükünü Almanya'ya götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen TIR sürücüsü Doğan Bağrıyanık, 24 saattir sınır kapısında çıkış yapmak için beklediğini söyledi. Kuyruk çilesini sürekli çektiklerini söyleyen Bağrıyanık, Dün saat 15.00'de geldim hala bekliyorum. Neden beklediğimi de bilmiyorum. Kimsenin bir şey söylediği yok. Bizim Türk gümrüğü kuyruğun Bulgar tarafından, Bulgar tarafı da Türk gümrüğünden kaynaklandığını söylüyor. Burada aç susuz mülteciler TIR'a kaçak binecek diye uykusuz perişan şekilde sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Kimsenin bir şey söylediği yok. Ben 40 yıldır şoförüm hep bu kuyruk çilesini çekiyorum. Yetkililer bu soruna bir çare bulması gerekir dedi. Hollanda'ya fındık götüren Cengiz Elleç, tuvalet banyo olmadan sınırda beklemenin kendilerine bir işkence olduğun söyledi. Polis ve jandarma trafik ekipleri TIR kuyruklarının bulunduğu bölgelerde güvenlik önlemlerini artırdığı görüldü.

20.09.2017Haber
Sınır kapılarında izinci trafiği bitti

Sınır kapılarında izinci trafiği bitti

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçiren Avrupalı Türkler, yaşadıkları ülkelere döndü. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapıları Kapıkule, Hamzabeyli, Pazarkule, İpsala ve Dereköy’de trafik yoğunluğu yok denecek kadar azaldı.

18.09.2017Dünya
Kapıkuleden günde 3 bin 500 araç çıktı

Kapıkule'den günde 3 bin 500 araç çıktı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan tarafına günde 3 bin 500 aracın çıkış yaptığını bildirdi.

30.08.2017Ekonomi
Avrupaya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor

Avrupa'ya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor

Avrupa'ya açılan sınır kapılarında, yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde geçirdikleri izin sürelerinin sona ermesi üzerine dönüşe geçen Türklerin oluşturduğu trafik yoğunluğu devam ediyor. Araç kuyrukları; Kapıkule'de 7, İpsala'da 3,5, Hamzabeyli'de 2,5 ve Pazarkule'de 1,5 kilometreye ulaştı. Öte yandan, Kapıkule yolunda Türk Kızılayı Edirne Şubesi ekipleri vatandaşlara su ve soğuk sandaviç ikram ederken, Edirne Belediyesince de seyyar tuvalet konuldu.

27.08.2017Haber
Avrupaya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor

Avrupa'ya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor

Avrupa'ya açılan sınır kapılarında, yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde geçirdikleri izin sürelerinin sona ermesi üzerine dönüşe geçen Türklerin oluşturduğu trafik yoğunluğu devam ediyor. Araç kuyrukları; Kapıkule'de 7, İpsala'da 3,5, Hamzabeyli'de 2,5 ve Pazarkule'de 1,5 kilometreye ulaştı.  Öte yandan, Kapıkule yolunda Türk Kızılayı Edirne Şubesi ekipleri vatandaşlara su ve soğuk sandaviç ikram ederken, Edirne Belediyesince de seyyar tuvalet konuldu.

27.08.2017Gündem
20 sınır kapısına Plaka Tanıma Sistemi geliyor

20 sınır kapısına 'Plaka Tanıma Sistemi' geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Gümrüklerde daha hızlı ve aynı zamanda güvenli geçiş için 20 sınır kapısına Plaka Tanıma Sistemi kuruyoruz." dedi.

3.08.2017Ekonomi
İpsala’dan sonra Kapıkule de geçiyor

İpsala’dan sonra Kapıkule de geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kapıkule’de incelemelerde bulundu. Yolcu giriş peronlarında yurt dışından gelen Türk vatandaşları ve Avrupa’ya çıkış yapan TIR şoförleriyle sohbet eden Tüfenkci, istek ve sıkıntıları dinledi.

3.08.2017Dünya
Gümrüklerde yeni dönem

Gümrüklerde yeni dönem

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Taşıt plaka okuma sistemini getiriyoruz. Bunun testini İpsala'da yaptık. Başarıyla çalıştığını gördük. Kapıkule'de ve diğer kapılarımızda da taşıt plaka okuma sistemini hayata geçireceğiz" dedi.

3.08.2017Ekonomi
Altı günde 93 bin tatilci Kapıkule’den giriş yaptı

Altı günde 93 bin tatilci Kapıkule’den giriş yaptı

Avrupa’nın en büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule’den altı günde 20 bin 881 yolcu aracı ve 93 bin 464 yolcu anavatana giriş yaptı.

5.07.2017Dünya
Türk vatandaşları yurda girişte jandarma karşılıyor

Türk vatandaşları yurda girişte jandarma karşılıyor

Kapıkule Sınır Kapısının yakınında güvenlik noktası oluşturan Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, yurda girişte Türk vatandaşlarını karşılıyor, onlara trafik ve güvenlik kurallarına ilişkin bilgi veriyor.

6.06.2017Dünya

Yazar Sonuçları