MENÜ

İski

İski ile ilgili tüm haberleri, son dakika İski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İski haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.294 İski haberi bulunmuştur.

İski Haberleri

Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın filmlerinde at üzerinde nasıl 6 ok attığını soran bir dinleyiciye "Sen oku bırak, bir vurdum mu oturtup, 20 kişi deviriyordum" diye yanıt verdi.

28.03.2018Kelebek
İSKİden klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü. Ayrıca İSKİ konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada,"İstanbul, geçmişten bugüne kaderi her daim su ile şekillenen, güzelliğini sudan alan, dünyanın göz bebeği bir kadim kenttir. Çevresi denizlerle çevrili olan, Altın Boynuz Haliç’i ve tam kalbinden geçen Boğaz’ı ile İstanbul, dünyada ismi su medeniyeti olarak anılan iki kentten biridir.İstanbul, kartpostal güzelliğindeki 2 bin yıllık tarihi su yolları ve günümüzün en modern su tesisleri ile bugün adeta bir açık hava su müzesidir. İstanbul’a ve suya hizmet etmek ise şüphesiz kutsal görevlerden biridir.İSKİ olarak 12 bini aşkın personelimiz ile 7 gün 24 saat, kimi zaman yerin metrelerce altında, kimi zaman dev tesislerin üzerinde büyük bir aşkla İstanbul’a ve suya hizmet etmeye devam ediyoruz.Bugün İstanbul, Melen’den Istrancalar’a dek uzanan 17 farklı su kaynağı ve yaklaşık yüzde 90 baraj doluluk oranı ile hiçbir su sıkıntısı olmayan bir dünya metropolüdür. Ancak hiçbir kaynağın israf edilmemesi bilinciyle, verimli kullanım ve geleceğimiz için bilinçli su tüketim alışkanlıklarının 7’den 77’ye yayılması gerekmektedir. Bu vesile ile tüm İstanbulluların 22 Mart Dünya Su Gününü kutlar, “su gibi aziz” olmanızı dileriz"denildi.

22.03.2018Haber
İSKİden klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü.

22.03.2018Gündem
İstanbulda 24 saat kesintisi

İstanbul'da 24 saat kesintisi

İstanbul'da 5 ilçede 24 saat su kesintisi yaşanacak.

17.03.2018Gündem
14 Martta su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri - Sular ne zaman gelecek

14 Mart'ta su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri - Sular ne zaman gelecek?

İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) İstanbul’dan su kesintisi yaşayacak ilçeler listesini güncelledi. İstanbul'da Beşiktaş, Şişli, Sarıyer ve Kağıthane ile Eyüp'te 30 saatlik su kesintisine neden olan bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek?

14.03.2018Gündem
Fatihte doğalgaz patlaması: Yaralılar var

Fatih'te doğalgaz patlaması: Yaralılar var

İstanbul Fatih'te kazı çalışması sırasında doğalgaz borusunda patlama meydana geldi. Olayda bazı vatandaşlar hafif şekilde yaralanırken, kazı yapan firmanın aracı yandı. Patlama sonucu 1'i bebek 4 kişi yaralandı. Patlamayla ilgili İGDAŞ yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kazı çalışması esnasında doğalgaz hattına zarar verilmiştir. Hatta oluşan hasar nedeniyle gaz çıkışı ve yangın meydana gelmiştir" denildi.

13.03.2018Gündem
İstanbulda sular ne zaman gelecek İSKİ 30 saat olmayacağını duyurmuştu

İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İSKİ 30 saat olmayacağını duyurmuştu

Su kesintisi, İstanbul'un birçok ilçesini etkiliyor. Bakım ve yenileme nedeniyle bazı ilçelere 30 saat boyunca su verilemeyeceğini duyuran İSKİ, mağduriyet yaşanmaması için duyuruyu erken dönemde gerçekleştirdi. Sular ne zaman gelecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar ise araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştirdi. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüp ilçelerini yakından ilgilendiren su kesintisi hakkında bazı bilgiler

12.03.2018Gündem
İstanbulda 30 saat su kesintisi

İstanbul'da 30 saat su kesintisi!

İSKİ, Kağıthane-Levent Ana İsale Hattı’ndaki yenileme ve bakım-onarım çalışması nedeniyle Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüpsultan’da 30 saat su kesintisi olacağını belirtti.

10.03.2018Gündem
Sağanak bu hale getirdi

Sağanak bu hale getirdi!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) verilerine göre, kente su sağlayan barajların doluluk oranını arttı.

5.03.2018Gündem
İstanbulda 4 ilçede 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 4 ilçede 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Pazartesi günü Kağıthane, Beyoğlu, Kartal ve Pendik'teki bazı bölgelere 12 saat süreyle su verilemeyecek.

3.03.2018Gündem
Oyuncu Oktay Kaynarcaya kaçak su kullanma cezası

Oyuncu Oktay Kaynarca'ya "kaçak su kullanma" cezası

İSKİ ekiplerince yapılan denetimde teknesinde kaçak su kullandığı gerekçesiyle yargılanan oyuncu Oktay Kaynarca'ya 4 bin lira para cezası verildi .

1.03.2018Magazin
Beyoğlunda su borusu patladı... Tazyikli su 30 metre yükseldi

Beyoğlu'nda su borusu patladı... Tazyikli su 30 metre yükseldi

Beyoğlu’nda kanalizasyon çalışması sırasında sokak üzerindeki ana isale borusu patladı. Borudan yaklaşık 30 metre yükselen tazyikli su binaların boyunu geçerken, İSKİ ekipleri müdahale ederek arızayı kısa sürede giderdi.

1.03.2018Gündem
Tarihi caminin bahçesini su bastı

Tarihi caminin bahçesini su bastı

İstanbul Eminönü'nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camii’nin bahçesi su altında kaldı.

28.02.2018Gündem
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İSKİ, "Karaköy-Beşiktaş-Sarıyer Ana İsale Hattı üzerinde gerçekleştirilecek olan bakım-onarım-yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Şubat 2018 Pazartesi günü 10:00 ile 27 Şubat 2018 Salı günü 02:00 saatleri arasında 16 saat süreyle Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli ilçelerinde bazı noktalarda su kesintisi yapılacağını duyurdu.

24.02.2018Gündem
Kuraklığa rağmen barajlar nasıl doldu

Kuraklığa rağmen barajlar nasıl doldu?

İSKİ verilerine göre İstanbul’daki 10 barajın doluluk oranı dün itibarıyla yüzde 79.88’e ulaştı. 15 gün önce yüzde 75.35 olan doluluk oranında yüzde 4.53 artış var. Peki bunun sebebi ne?

23.02.2018Gündem
İstanbul Barajlarındaki doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul Barajlarındaki doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul'da özellikle son günlerde yağan yağmurla birlikte barajlarda doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı.Barajlarda Doluluk oranı son dokuz ayda en yüksek seviyeye ulaşırken, kentin su ihtiyacını ve su seviyesinin 90,52’ye ulaştığı Ömerli Barajı ise havadan görüntülendi.İstanbul'da geçtiğimiz günlerde belirli aralıklarla etkili olan yağmur, barajların doluluk seviyesini de arttırdı. İSKİ'nin verilerine göre İstanbul'daki barajların doluluk oranı, Şubat ayının ilk günlerine göre yüzde 5 oranında yükseldi. Öte yandan son dokuz ayda İstanbul'da barajlarda doluluk oranı en yüksek seviye olan yüzde 79,68'e çıktı. Kentin su ihtiyacını karşılayan en önemli barajlardan biri olan Ömerli barajında doluluk oranı 15 günde artarak su miktarı ise yüzde 85,38 oranından yüzde 90,52’ye çıktı. Ömerli barajındaki son durum ise havadan görüntülendi. Görüntülerde Ömerli Barajı'nın adeta tamamına yakınının dolduğu görülüyor. Öte yandan Alibeyköy Barajı'nda da su kemerlerinde seviyenin yarısına ulaştığı görüldü.

21.02.2018Haber
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Bakırköy, Bahçelievler ve Beykoz'un bazı kesimlerinde, yarın ve 22 Şubat'ta su kesintisi uygulanacak.

20.02.2018Gündem
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Bakırköy, Bahçelievler ve Beykoz'un bazı kesimlerinde, yarın ve 22 Şubat'ta su kesintisi uygulanacak.

20.02.2018Gündem
İstanbulda 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 12 saatlik su kesintisi

Üsküdar ve Beykoz'un bazı bölgelerine bugün ve yarın belirli saatler aralığında su verilemeyecek.

7.02.2018Gündem
Bebekte yağmur yok su baskını var

Bebek'te yağmur yok su baskını var!

Bebek sahilinde kaldırım ve beton delme çalışmalarında iş makinesi operatörü İSKİ'nin su borusunu patlattı. Beşiktaş Bebek Cevdet Paşa Caddesi sahilde sabah saatlerinde kaldırım ve beton delme çalışması yapılırken iş makinesi operatörü İSKİ'nin su borusunu patlattı. Patlayan borudan fışkıran su çevreye yayıldı. İşçiler suyun basıncını azaltmak için iş makinesinin kepçesi ile su borusunun çevresini kapattı. Yola akan su nedeniyle araçlar yavaşlayarak geçti. Olay yerine gelen İSKİ ekipleri onarım için çalışma başlattı.

6.02.2018Haber
Bebekte yağmur yok su baskını var İSKİ açıkladı: Beşiktaş ve Sarıyerde saat 23:00a kadar su kesilecek

Bebek'te yağmur yok su baskını var! İSKİ açıkladı: Beşiktaş ve Sarıyer'de saat 23:00'a kadar su kesilecek

Bebek sahilinde kaldırım ve beton delme çalışmalarında iş makinesi operatörü İSKİ'nin su borusunu patlattı. İSKİ, Beşiktaş ve Sarıyer’in bazı mahallelerine bugün saat 23:00’a kadar su verilemeyeceğini açıkladı.

6.02.2018Gündem
İstanbulda 24 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 24 saatlik su kesintisi!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Çeliktepe- Ayazağa-Büyükdere-Maden Terfi Merkezlerinde yapılacak zorunlu bakım, onarım ve yenileme çalışmalarından dolayı Beşiktaş, Sarıyer ve Kağıthane'nin bazı mahallelerinde 24 saat su kesintisi yaşanacağını açıkladı.

3.02.2018Gündem
O binanın akibeti belli oldu... İki yıl önce yıkılmıştı

O binanın akibeti belli oldu... İki yıl önce yıkılmıştı

İSKİ’nin 2 yıl önce yıkılan Aksaray’daki eski binasının yerine yapılacak Zeminaltı Katlı Otopark Projesi sonunda hayata geçiriliyor.

3.02.2018Gündem
İSKİ çalışma saatleri 2018 – İSKİ kaçta kapanıyor/açılıyor

İSKİ çalışma saatleri 2018 – İSKİ kaçta kapanıyor/açılıyor?

İSKİ ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve İSKİ’nin açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. İSKİ 08:30 - 12:00 / 13:00 - 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte detaylar…

31.01.2018Gündem
İstanbulda 20 saatlik su kesintisi - Hangi illerde su kesintisi yaşanacak

İstanbul'da 20 saatlik su kesintisi - Hangi illerde su kesintisi yaşanacak?

Anadolu Ajansı, Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelerde 20 saatlik su kesintisi yaşanacağını duyurdu. Peki hangi illerde su kesintisi yaşanacak, sular ne zaman gelecek?

31.01.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek Bakırköy, Küçükçekmece ve Avcılarda su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? Bakırköy, Küçükçekmece ve Avcılar'da su kesintisi!

Sular ne zaman gelecek sorusu Bakırköy, Küçükçekmece ve Avcılar'da yaşayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. İSKİ tarafından bu ilçelerde yaşayan vatandaşlara 20 saatlik su kesintisi uyarısı verildi. İşte, su kesintisinin yaşanacağı ilçeler.

30.01.2018Gündem
İSKİ su faturası sorgulama işlemi nasıl yapılır İSKİ online fatura ödeme

İSKİ su faturası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İSKİ online fatura ödeme

İSKİ su faturası sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüzlerce vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. İSKİ su faturası sorgulama ve ödeme işlemi online olarak gerçekleşebiliyor. Peki, İSKİ su faturası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

30.01.2018Gündem