MENÜ

İski

İski ile ilgili tüm haberleri, son dakika İski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İski haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.283 İski haberi bulunmuştur.

İski Haberleri

Eylül ayında 143 işçi öldü

Eylül ayında 143 işçi öldü

Torunlar’da yaşanan asansör facasında 10 işçinin hayatını kaybetmesi, İSKİ’de atık su kanal çalışması sırasında bir işçinin göçük altında kalarak can vermesi ve Çankırı’da TOKİ inşaatında bir kişinin yüksekten düşerek ölmesi, eylül ayında yaşanan ve basına yansıyan iş cinayetleri oldu. Fakat ne yazık ki iş cinayetleri bununla sınırlı kalmadı. İş Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin tespit ettiği kadarıyla eylül ayında en az 143 işçi öldü.

Bir yıl önce yıkılan Sefaköy Köprüsü ile ilgili herkes topu birbirine attı

Bir yıl önce yıkılan Sefaköy Köprüsü ile ilgili herkes topu birbirine attı

Ayamama Deresi’nin ıslah çalışmaları kapsamında Sefaköy Köprüsü geçtiğimiz yıl eylül ayında yıkıldı. İBB, köprünün 4 ay içinde yeniden inşa edileceğini açıkladı. Aradan 1 yıl geçmesine rağmen yapılmayan köprü ile ilgili kurumlardan gelen yanıtlar ise kafa karıştırdı. İBB, “köprüyü Karayolları yapacak” dedi. Karayolları “Biz değil İSKİ yapacak” derken, İSKİ’den ise “Biz değil İBB yapacak” yanıtı geldi. Söz konusu köprünün yapılmaması nedeni ile 200 metrelik yolun 2 saat sürdüğüne işaret ediliyor.

2.10.2014Ekonomi
İSKİden İstanbullulara kötü haber

İSKİ'den İstanbullulara kötü haber!

İstanbul'un birçok semtinde su kesintileri başladı. İSKİ'nin, Ömerli Barajı'ndaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle hem Avrupa hem de Anadolu Yakası'nda da sıkıntı yaşanacak.

1.10.2014Gündem
Kadıköyde su kuyruğu ve bornozlu protesto

Kadıköy'de su kuyruğu ve bornozlu protesto

SULARININ 4 gündür kesik olduğunu söyleyen Kadıköylüler, gündelik ihtiyaçlarını giderebilmek için Kadıköy Belediyesinin dağıttığı kuyu suyunu almak için sıraya girdi. Moda Parkı’nda bir araya gelen bir grup da su kesintisini protesto etti. Eylemin adı grupta bulunan bazı kişilerin bornoz giymesi nedeniyle ’bornozlu protesto’ oldu.

29.09.2014Gündem
İstanbulda su kesintisi

İstanbul'da su kesintisi

Bağcılar ve Esenler'in bazı mahallelerine yarın saat 10.00'dan başlamak üzere 24 saat süreyle su verilemeyecek.

29.09.2014Gündem
İSKİ çalışmasında göçük: 1 işçi öldü

İSKİ çalışmasında göçük: 1 işçi öldü

Ümraniye'de İSKİ'nin atık su kanal çalışmasında meydana gelen göçükte bir işçi hayatını kaybetti.

29.09.2014Gündem
İSKİ çukuru işçiyi yuttu

İSKİ çukuru işçiyi yuttu

Ümraniye’de İSKİ’nin atıksu kanal çalışması sırasında 1 işçi göçük altında kaldı. İtfaiye toprak altındaki işçiye ulaşmaya çalışıyor.

29.09.2014Haber
Yağmur başladı fırtına bitirdi

Yağmur başladı fırtına bitirdi

Hafta sonu itibarıyla olumsuz hava şartlarının hâkim olduğu Türkiye’nin birçok bölgesi, şiddetli yağmur ve fırtınayla boğuştu.

28.09.2014Gündem
Kadıköylüler su kuyruğuna girdi

Kadıköylüler su kuyruğuna girdi

İstanbul Ömerli Barajı’ndaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle İstanbul geneli su kesintileri olmuş, Kartal, Bakırköy gibi büyük ilçelerde su sıkıntısı yaşanmıştı. Kadıköy ise su kesintilerine damgasını vuran semt oldu. Kadıköy’de tam 4 gündür sular kesik. Vatandaş, sular kesilmeden depoladıkları suları tüketti.Kadıköy halkı ise şimdi içme sularıyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Sosyal medyada özellikle Twitter üzerinden İSKİ’ye büyük tepkiler veren Kadıköylüler, suların ne zaman geleceğini merakla bekliyor.

28.09.2014Haber
Sular kesildi, halk Twitterdan seferber oldu

Sular kesildi, halk Twitter'dan seferber oldu!

İstanbul geneli su kesintisine Kadıköy damgasını vurdu. 4 gündür suların kesik olduğu Kadıköy'de, bakkal ve marketlerde su kalmadı, halk Twitter'dan seferberlik ilan etti. Peki Kadıköy'de sular ne zaman gelecek?

28.09.2014Gündem
İstanbul barajlarından müjde var

İstanbul barajlarından müjde var

İstanbul'da bir ara yüzde 15'in de altına düşen baraj doluluk oranları son yağışlarla birlikte toparlanmaya başladı. Bugün itibariyle İstanbul barajlarındaki doluluk oranı yüzde 20'nin üzerine çıktı.

28.09.2014Ekonomi
İSKİye borcu olanlara müjde

İSKİ'ye borcu olanlara müjde

"Torba Yasa" olarak da bilinen 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların YenidenYapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında İSKİ'ye borcu olan aboneler, borçlarını yeniden yapılandırabilecek.

25.09.2014Ekonomi
Öldüğü için Dilara kusurlu

Öldüğü için Dilara kusurlu

2007’de İstanbul’da mukavvayla kapatılmış rögar çukuruna düşüp 3 kilometre uzaktan cansız bedeni çıkan küçük Dilara’ya ilgili yargı kararı çıktı: “İş ihale şartlarına göre yapılmış, idare de işi kusursuz devralmış.”

25.09.2014Gündem
İstanbulda 24 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 24 saatlik su kesintisi

Maltepe, Kartal ve Pendik ilçelerinin tamamına yarın sabah 08.00'den itibaren 24 saat süreyle su verilemeyecek.

23.09.2014Gündem
İSKİde 30 Nisan 2014 öncesindeki su faturaları yapılandırılacak

İSKİ'de 30 Nisan 2014 öncesindeki su faturaları yapılandırılacak

"Torba Yasa" olarak da bilinen 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların YenidenYapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında İSKİ'ye borcu olan aboneler, borçlarını yeniden yapılandırabilecek.

23.09.2014Ekonomi
İSKİ güvenlik görevlileri kanala uçtu: 2 ölü

İSKİ güvenlik görevlileri kanala uçtu: 2 ölü

Sancaktepe'deki İSKİ Tesisleri içerisinde, güvenlik görevlilerinin bulunduğu araç su kanalına uçtu. Kazada 2 güvenlik elemanı yaşamını yitirdi.

16.09.2014Haber
Yalovanın 3 ya da 4 günlük suyu kaldı

Yalova'nın 3 ya da 4 günlük suyu kaldı

YALOVA Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, şehrin sadece üç ya da dört günlük suyunun kaldığını belirtip, Yalovalıları, su israfından kaçınmaya çağırdı.

6.09.2014Gündem
Barajlardaki doluluk oranı yüzde 16.41’e düştü

Barajlardaki doluluk oranı yüzde 16.41’e düştü

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre İstanbul’da geçtiğimiz yıl bu aylarda yüzde 64.32 olan barajlardaki doluluk oranı, bu yıl yüzde 16.41’e düştü. Geçen yıl 528 milyon metrekübe tekabül eden bu rakam, bu yıl 142.567 metreküp düzeyinde seyrediyor. Bu seviye, en düşük olarak 2008 yılında 183 milyon metrekübe kadar düşmüştü.

26.08.2014Ekonomi
Türkiyedeki içme suyunun yüzde 40ı Kayıp

Türkiye'deki içme suyunun yüzde 40'ı "Kayıp"

Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği (AKATED) Başkanı Yasin Torun "İSKİ'nin 2013 faaliyet raporuna göre İstanbul'daki su kaybı yüzde 24. Türkiye ortalaması yüzde 40'ın üzerinde" diye konuştu.

15.08.2014Ekonomi
Sarhoş öğretmen sınıfta çıplak bulundu

Sarhoş öğretmen sınıfta çıplak bulundu

Amerika'da bir kadın öğretmen, sınıfta öğrenciler tarafından yarı çıplak bir şekilde bulununca polis tarafından kısa süreliğine gözaltına alındı.

7.08.2014Avrupa
3. havalimanı 70 göleti bitirdi

3. havalimanı 70 göleti bitirdi

TMMOB, 3. havalimanı inşaatı nedeniyle 70 göletin denize karıştırıldığını ve 8 derenin kurutulduğunu iddia ederek, “Ciddi su krizi yaşanacak” uyarısında bulundu.

25.07.2014Ekonomi
Barajlar son 10 yılın dibinde

Barajlar son 10 yılın dibinde

Geçen hafta sonu sağanak yağışların bıraktığı etki, İstanbul’da barajların doluluk oranlarının düşmesine engel olamadı. Hatta İSKİ'nin barajlardaki ölçüm oranlarını açıkladığı 2005 yılından bu yana ilk kez İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde 20'nin altına indi ve yüzde 19.87 seviyelerine geriledi.

24.07.2014Ekonomi
İstanbullu, kullanmadığı suya yılda 1,2 milyar ödüyor

İstanbullu, kullanmadığı suya yılda 1,2 milyar ödüyor

İstanbul’a günde verilen yaklaşık 3 milyon meterküp suyun, 871.850 metreküpü vatandaşa ulaşamadan iletim hatlarında kaçaklardan boşa akıyor. Musluklara ulaşmadan yolda giden bu suyun parası ise faturalara yansıyıp vatandaşın cebinden gidiyor. İstanbullu, kullanmadığı suya günde 3 milyon 480 bin, yılda ise 1 milyar 270 milyon 200 bin lira ödüyor.

22.07.2014Gündem
Pazartesiye kadar yağış var

Pazartesiye kadar yağış var

Cumartesiye güneşli başlayan İstanbul saat 09:00'dan itibaren yaz yağmuruna teslim oldu. Sel ve su baskınlarına neden olan sağanak yağış tüm şehri etkiledi. Yağmura yakalananlar arasında şık giyimli bir kadın ise Gezi olaylarında TOMA'nın önünde duran siyahlı kadını hatırlattı. Yetkililer yağışların Marmara Bölgesi'nde pazartesiye kadar devam edeceğini açıkladı. Yağışla ilgili İBB'den açıklama yapıldı. Açıklamada, "Birimlere bir saatte 420 su tahliyesi müracaatı geldi" denildi.

19.07.2014Gündem
Ortaköy’de müzik grubu yağmur suyuna uyandı

Ortaköy’de müzik grubu yağmur suyuna uyandı

ORTAKÖY’de bir müzik gurubunun home ofis olarak kullandığı daireyi, grup üyeleri uykudayken su bastı. Bir esnafın köpeği Badi ise işyeri sahibinin son anda gelmesiyle boğulmaktan kurtuldu.

19.07.2014Gündem
Müzik grubu uykudayken su bastı

Müzik grubu uykudayken su bastı

Şiddetli yağmurun ardından meydana gelen su baskınlarında çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. Ortaköy'de bulunan ve müzik stüdyosu olarak kullanılan daireyi, içinde Peron Müzik Grubu üyelerinin bulunduğu sırada su bastı. 5 kişiden oluşan grubun Tonmaister'ı Sercan Kaya, "sabah suyun içinde kalktık. Ben suya uyandım, diğer arkadaşlarımı kaldırdım. Biz bir müzik grubuyuz geçimimizi burada kazanıyoruz. Tesisatlar, anfiler falan hepsi suyun içindeydi. İtfaiyeyi aradık, İSKİ'yi aradık, hiçbiri cevap vermedi. Sonra ulaştığımızda bir itfaiye geldi. Alan büyük olduğu için daha büyük bir su tahliye aracıyla geleceklerini söyledi. Büyük bir maddi kaybımız var" dedi. Ümit TÜRK İSTANBUL / DHA

19.07.2014Haber
Sudaki koku “alarm”

Sudaki koku “alarm”

TTB (Türk Tabipleri Birliği) Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hüseyin Demirdizen, İstanbul’da çeşmelerden akan suyun kokmasının bir uyarı kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Kokunun bozulmayı işaret ettiğini belirten Dr. Demirdizen, “Koku ister İSKİ’nin açıkladığı gibi yosundan, ister dip sularındaki yoğun kirlilik, ister sıcaktan meydana gelsin bozulma ve yoğun kirliliği işaret eder” dedi.

17.07.2014Sağlık
İstanbulda su sıkıntısı olmaz

"İstanbul'da su sıkıntısı olmaz"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'da su kesintisi olmayacağını 1995'te söylediklerini belirterek, "Şu ana kadar kesinti de olmadı, suyumuz var çok şükür. Nüfusumuz 15 milyona ulaştı ama suyumuz kesilmiyor. Kuraklık var ama bizim çalışmalarımız ve Allah'ın yardımıyla su kesintisi olmuyor" dedi.

17.07.2014Gündem
İSKİden koku açıklaması

İSKİ'den 'koku' açıklaması

İSKİ, son günlerde vatandaşların sularda koku olduğuna yönelik şikayetleri üzerine bir açıklama yaptı.

15.07.2014Gündem
10 yılın en kurak İstanbul’u

10 yılın en kurak İstanbul’u

İSTANBUL’a su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 21.09’la, son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi.

14.07.2014Gündem
1961 sonrası en kurak yıl

1961 sonrası en kurak yıl

TÜRKİYE’nin kişi başına düşen toplam yenilenebilir su miktarı birçok ekonomi devi ülkeyi geride bıraksa da uzmanlar Türkiye’nin gelecek yıllarda su kıtlığı tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceği uyarısı yaptı.

13.07.2014Gündem
Avcılarda su borusu patladı, mahalle göle döndü

Avcılar'da su borusu patladı, mahalle göle döndü

AVCILAR’da Tahtakale Mahallesi’nde ana su borusunun patlaması nedeniyle sokak göle döndü, yol çöktü. Metrelerce yükseğe fışkıran su çevredeki evlerde hasara neden oldu.

4.07.2014Gündem
İstanbuldaki su sıkıntısı için B planı

İstanbul'daki su sıkıntısı için B planı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AKOM’da düzenlenen su yönetimi ve acil eylem planları sunumu ’Sakarya Nehri’nden İstanbula ilave su akıyor’ dediği Sakarya Nehri kenarında bulunan su alma yapısı nehrin Karasu ilçesi Tuzla mevkiinde bulunuyor. Sakarya Nehri’nin suyu İstanbul’a Melen hattı ile gönderilecek.

28.06.2014Gündem
Anadolu Yakasında 16 Haziranda elektrik kesintisi

Anadolu Yakası'nda 16 Haziran'da elektrik kesintisi

İSTANBUL Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), Anadolu yakasında bazı ilçelerde 16 Haziran 2014 tarihinde ‘Planlı Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında belirli sürelerde elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

14.06.2014Gündem
İstanbullulara yüzde 1 müjdesi

İstanbullulara 'yüzde 1' müjdesi

İstanbul'da aralıklarla bir haftadır devam eden yağışlar, barajların doluluk oranını önemli ölçüde artırmadı ancak mevcut su hacminin azalmasını önledi. Her gün yaklaşık 2 milyon 400 bin metreküp suyun kullanıldığı kentte barajların yağışlar öncesi yüzde 27,77 olan doluluk oranı 27,87'ye yükseldi.

6.06.2014Gündem
Bu yaz çok sıcak geçecek

Bu yaz çok sıcak geçecek

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, “Bu yaz çok sıcak geçecek. Yağışlar bir hafta sonra yerini sıcak havaya bırakacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak” dedi.

5.06.2014Ekonomi
Son yağışlar maalesef hiçbir işe yaramadı

Son yağışlar maalesef hiçbir işe yaramadı

İstanbul'u son günlerde etkisi altına alan yağmurun barajlara hiç bir faydası olmadı. Hatta aksine, barajlardaki doluluk günden güne azalıyor. Uzmanlara göre bu düşüşün en önemli sebebi ise yağışların çok hızlı olması, bölgesel olması ve yüzeyde kalmaması.

5.06.2014Ekonomi
Sanal alem bu ceketi konuşuyor

Sanal alem bu ceketi konuşuyor

Sosyal medyada İstanbul Valisi Mutlu'nun gecenin 2'sinde attığı tweetten sonra en çok konuşulan ve paylaşılan fotoğraflardan biri de İSKi Genel Müdürü'ne ait bu kare.

28.05.2014Gündem
İstanbulun 100 - 110 günlük suyu kaldı

'İstanbul'un 100 - 110 günlük suyu kaldı'

'İstanbul barajlarındaki su 100 - 110 gün için yeter...' Bu sözler Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı'ya ait. 3. İstanbul Uluslararası Su Forumu'nda İstanbul'daki su sorunuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özkaldı 'Bu sene belli ölçüde kuraklık var. Ancak bu içme suyu sorunu yaşayacağımız anlamına gelmiyor' dedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Erdoğlu da 'Yağışlarda yüzde 30 civarında eksiklik var. İnşallah bunu da atlatacağız' dedi ve vatandaşlara su tasarrufu çağrısında bulundu. Meteoroloji İşleri Genel Müdürü ise 'Yağışlarda azalma var. Gelecek yağışlarla vatandaşı rahatlatırız' diye konuştu.

27.05.2014Gündem
Anadolu Yakasında pazar günü 4,5 saat elektrik yok

Anadolu Yakası'nda pazar günü 4,5 saat elektrik yok

İSTANBUL Anadolu Yakası’nda yıllık trafo bakım çalışması nedeniyle, Pazar günü 09.00-13.30 saatlerinde bazı ilçelere elektrik verilemeyecek.

16.05.2014Gündem
İSKİden su tasarrufu için animasyon film

İSKİ'den su tasarrufu için animasyon film

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), su tasarrufunun teşviki için özel animasyon filmler hazırlattı.

16.04.2014Gündem
İstanbul 4,5 saat karanlık

İstanbul 4,5 saat karanlık

YILLIK bakım çalışmaları nedeniyle, Anadolu Yakası’ndaki bazı ilçelere 17 Nisan Perşembe günü 4,5 saat sürekle elektrik verilemeyecek.

14.04.2014Gündem
Yarın 3 ilçede 14 saat su yok

Yarın 3 ilçede 14 saat su yok

AVCILAR, Başakşehir ve Esenyurt’taki bazı yerlere, 9 Nisan Çarşamba günü 14 saat süreyle su verilemeyecek.

8.04.2014Gündem
Topbaş metro konusunda doğruyu söylemiyor

'Topbaş metro konusunda doğruyu söylemiyor'

İstanbul’un eski belediye başkanının hayatı kitap oldu. Nurettin Sözen’in, 60 yıllık siyasi hayatını anlattığı kitapta ilginç notlar var. İSKİ skandalını kumpas olarak gören, “Metroyu ben yaptım” diyen Sözen ile İstanbul’u dolaştık.

23.03.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

Borçlar CHP’ye alacaklar AKP’ye

Kapatılan İl Özel İdare gayrimenkulleri ‘paylaştırılıyor’.

6.08.2014

Deniz suyu nasıl ‘tatlılaştırılır’

MÜHENDİS Aslan Özmen dostumuz, İstanbul’a deniz suyu konusunda dünyadaki gelişmelerin hangi seviyede olduğunu anlatıyor.

28.07.2014

Kıbrıs’ta esir düşen 11 Türk gazeteciyi kurtaran şarkı

Puslu bir temmuz sabahıydı. Güneş henüz yükselmemişti. Kıbrıs’ta, Girne yakınlarındaki Pladini Plajı’nın karanlık sularında 20 SAT ve 10 SAS komandosu büyük bir dikkatle çevreyi tarayarak sahile doğru yüzüyordu.

20.07.2014

İSKİ açık olmalı

‘İSTANBUL’daki su durumu hakkında köşenizde çıkan yazıları dikkatle okumaktayım.

16.07.2014

Su sorunu yok diye halk aldatılıyor

OKURUMUZ N.S., Büyükşehir ve İSKİ’ye ciddi bir soru yöneltiyor:

15.07.2014