MENÜ

Göz Sulanması

Göz Sulanması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göz Sulanması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 84 Göz Sulanması haberi bulunmuştur.

Göz Sulanması Haberleri

Göz Sağlığı Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Göz Sağlığı Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Gözlük kullanmak göz numarasını ilerletir… Gözdeki ışık çakmaları zamanla düzelir… Bebeklerde göz sulanması doğal bir durum… Toplumda sıkça duyulan bu cümleler göz sağlığımız hakkında doğru sanılan yanlış bilgilerden sadece bazıları. Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Emre Sübay doğru sanılan en yaygın 10 yanlış bilgiyi anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

‘Alerji mevsimi’ geldi

‘Alerji mevsimi’ geldi

Yeşillenen ağaçlar, açan çiçekler, yüzünü giderek daha çok göstermeye başlayan güneş, baharı müjdeliyor. Ancak bahar bazıları için bu kadar da güzel değil. Onlar bu ayları daha çok, hapşırık, burun akıntısı, göz sulanması ile birlikte anıyor, alerji mevsimi olarak tanımlıyor. Baharda alerjik belirtilerin başlıca nedenleri olarak şubat-mart aylarında ağaç, nisan-mayıs-haziranda çimen, haziran-kasım arası ise polenler gösteriliyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suna Büyüköztürk, alerjiye karşı alınabilecek en temel yaklaşımın o alerjenden uzak durmak olduğunu söylüyor. Prof. Dr. Büyüköztürk, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

2.04.2016Eğitim
Rüzgarlı havada polen tehlikesi

Rüzgarlı havada polen tehlikesi

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte bütün bir kış boyunca açık havada oyunlar oynamak için sabırsızlanan çocuğunuz eğer alerjik yapıdaysa dikkat edin.

19.04.2012Sağlık
Sağlığa göz kırpın

Sağlığa göz kırpın

Uzun süre bilgisayar önünde çalışanlarda ortaya çıkabilen göz kuruluğu, gözlerde yanma ve batma ve bulanık görme gibi sorunların, ekran önündeyken bilinçli kırpma alışkanlığı edinilmesi ile önlenebiliyor.

21.02.2012Sağlık
Göz sulanmasını ciddiye alın

Göz sulanmasını ciddiye alın

Tedaviye geç kalınan göz sulanmaları görme bozukluklarına yol açabiliyor.

1.04.2009Kelebek
Bebeklerde göz kusuru ihlale gelmez

Bebeklerde göz kusuru ihlale gelmez

Bebeklikte görülen göz hastalıklarının zamanında teşhis edilememesinin ileride tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yol açacağı bildirildi.

4.01.2008Ege
Çocuklarınızın gözlerine iyi bakın

Çocuklarınızın gözlerine iyi bakın

Çocukların göz sorunları büyüklerinkine benzese de, büyüklerden farklı sorunlara neden olabiliyor…

15.05.2007Sağlık
Burun tıkanıklığına dikkat

Burun tıkanıklığına dikkat!

Çoğu kişi dış görünüşüne önem versede burnun en önemli yanı fonksiyonları.

Grip ve soğuk algınlığı atakta

Grip ve soğuk algınlığı atakta

Türkiye’de grip salgınları ve soğuk algınlığı şikayetleri daha çok ocak ve şubat aylarında etkili oluyor. Grip ve soğuk algınlığına virüsler neden oluyor. Bu virüslerin sayısı 200’den fazla.

18.01.2005Kelebek
Bu satırları okurken gözleriniz sulanıyor mu

Bu satırları okurken gözleriniz sulanıyor mu?

Nedeni, yaşla birlikte saydam maddenin sıvılaşmasıdır. Geliştirilen yeni yöntemde, ağtabakanın hem üstündeki hem altındaki delikler aynı zamanda onarılabiliyor.

14.05.2002Spor
Bilgisayar Kullanırken Gözlere Dikkat

Bilgisayar Kullanırken Gözlere Dikkat

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tolun, bilgisayarın gözleri bozmadığını belirterek, "Ancak kişilerde daha önceden var olan göz sorunları, yoğun bilgisayar kullanıldığında ortaya çıkar" dedi.

Bilgisayar kullanırken gözlere dikkat

Bilgisayar kullanırken gözlere dikkat

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tolun, bilgisayarın gözleri bozmadığını belirterek, "Ancak kişilerde daha önceden var olan göz sorunları, yoğun bilgisayar kullanıldığında ortaya çıkar" dedi.

13.08.2001Kelebek
Göletteki sular çekildikçe telef olan balık sayısı artıyor

Göletteki sular çekildikçe telef olan balık sayısı artıyor

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde sulama göletindeki suyun çekilmesi üzerine dünden bu yana balık ölümlerinde artış olduğu gözleniyor. İlçeye bağlı Oruçlu köyündeki sulama göletinden tarlaların sulanması nedeniyle dün suyu çekilmeye başlamıştı. Bugün daha da azalan su nedeniyle göletteki telef olan balıkların sayısı arttı. Köy muhtarı Şevket Filiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, mevsimlerin kurak gitmesi ve yeteri kadar suyla beslenmemesi nedeniyle göletin kuruma noktasına geldiğini söyledi. Suyun azalmasına bağlı olarak çok sayıda balığın telef olduğunu ifade eden Filiz, acil yardım beklediklerini ifade etti. Balıkların göz göre göre telef olduğunu aktaran Filiz, "Çiftçilerimiz de tabii mahsullerini suladılar, ondan da suyun azaldığı bir gerçek. Göletimize su takviyesi yapılırsa geri kalan balıklarımız yaşayacak. Balıkları kurtarmak istiyoruz ama göletin altı balçık olduğundan giremiyoruz. Şu anda imkan yok. Sonuç vahim. Dün göldeki su daha fazlaydı, bu sabah suyun biraz daha azaldığını gördük. Buna bağlı olarak balık ölümleri de artıyor." diye konuştu. Sulama Kooperatifi Başkanı Lütfü Gök de balık ölümlerinin hızla arttığını ifade etti. Çaresizlik içerisinde beklediklerini anlatan Gök, "Tek beklentimiz su gelmesi. Nereye başvurduysak sonuç alamadık. Maalesef balıklar ölüyor." dedi. Balıkların ölmesine çok üzüldüklerini dile getiren Gök, "Çiftçimiz bu göletten mahsullerini suluyor. Çiftçilerimiz de üzülüyor tabii balıkların ölmesine ama mecburen göletten sulama yapıyor. Beklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

15.09.2019Haber
Çaresizce bekliyorlar... Binlercesi ölmek üzere

Çaresizce bekliyorlar... Binlercesi ölmek üzere

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde sulama göletindeki suyun çekilmesi üzerine dünden bu yana balık ölümlerinde artış olduğu gözleniyor. Suyun azalmasına bağlı olarak binlerce balığın daha ölebileceği belirtiliyor.

15.09.2019Gündem
Hotamış Gölü Mavi Tünelle canlanıyor

Hotamış Gölü "Mavi Tünel"le canlanıyor

Konya-Karaman arasında bulunan ve 1990'lı yıllara kadar yöredeki önemli sulak alanlardan biri olan ancak susuzluğun etkisiyle kuruyan Hotamış Gölü'ne Mavi Tünel Projesi kapsamında deneme amaçlı su verilmesi yörede sevinçle karşılandı.

5.09.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Bayramda seyahate çıkacaklara altın değerinde öneriler

Bayramda seyahate çıkacaklara altın değerinde öneriler

Seyahate çıkmak; eğlenme, dinlenme veya yeni kültürleri tanımak adına bulunduğunuz ikametten, yeni coğrafyalara doğru bir keşif yolculuğudur. Özellikle de bayram dönemleri, çalışanlar için izin alma sorunu yaratmadığından, seyahat için yılın en çok tercih edilen zaman dilimleridir. Bayramda seyahate çıktığınızda, evinizi, arabanızı ve bazı sevdiklerinizi yaşadığınız yerde bırakıp yola koyulursunuz. Bu sebeple gitmeden önce hazırlıklar yapmalı ve bazı konularda dikkatli olmalısınız.

13.06.2018Seyahat
Eyvah bahar geldi

Eyvah bahar geldi!

Alerjik hastalıklar giderek yaygınlaşıyor. Yaklaşık her dört çocuktan birinin alerjik şikayetleri var. Bunlar genellikle burun akıntısı, tıkanması, kaşınması; göz kızarması sulanması ve kaşınması oluyor. Bazen öksürük ve nefes darlığına yol açabilen astım olarak da görülüyor. Bahar bütün güzellikleri, yenilenmeyi, canlanmayı temsil eder. Hep beklenir, hep istenir. Alerjik çocuklar ve aileleri için ise bir kabus olabilir.

4.04.2016Eğitim
Bahçe ve Balkonlar için 10 Yaz Çiçeği

Bahçe ve Balkonlar için 10 Yaz Çiçeği!

Botanik uzmanı Ayşe Şirin’den yaz bahçeleri için 10 öneri aldık...

25.04.2014Ev Dekorasyon

Yazar Sonuçları

Şaşılık ve tedavisi

Her göz, tıpkı cildimiz gibi dıştan değil, içten beslenmeyi hak ediyor.

25.08.2019

Köpeklerde alerji

Köpeklerde de aynı insanlarda olduğu gibi mevsimsel alerjilere maruz kalabilen canlılardır. Evcil hayvan alerjileri üç kategoriye ayrılır:

5.06.2018

Bahar alerjisini yenmenin 5 yolu

Çiçekler açtı, doğa uyandı ama alerji mevsimi de başladı. Polen en büyük düşmanınız değil: Evinizdeki hava kalitesinin dışardakine göre 5 kat daha kötü olabileceğini biliyor muydunuz? İşte bu yazı alerji sorunu geçirmeden atlatmanın yolları...

16.04.2016

Başınız mı ağrıyor

Baş ağrısı yaygın bir sorun. “Sağlıklıyım” diyen her altı kişiden birinde baş ağrısı sorunu var ama çoğu bunu ciddiye almıyor. Uzmanlara bakılırsa yine sağlıklı olduğunu düşünen her üç kişiden biri hayatının bir döneminde bir şekilde baş ağrısıyla tanışıyor.

25.02.2015

‘Haysiyet kariyer’ infazı

CUMHURBAŞKANLIĞI seçimlerinin telaşı içinde Yüksek Askeri Şûra kararları güme gitti. Ege Ordu komutanının, Jandarma Genel Komutanlığı’na gelmesi haricinde kuvvet komutanlıklarında değişiklik olmadı. Kara Kuvvetleri komutanının ‘derin yapı’nın adamı olduğu dedikoduları şimdilik işlemedi. Bu şûranın dikkate değer sonucu, Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi ‘paket sipariş’ davalarda yargılanan yüksek rütbelilerin emekli edilmesi oldu.

7.08.2014
Şipşak muayene

Şipşak muayene

Doktora gidiyorsunuz yüzünüze bakmıyor, şak muayene, hop teşhis, 3-5 ilaç yazılıyor... Ve siz aynı hastalığınız için 3-4 doktora daha gidiyor, soruna bir çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. Peki, bunun sorumluları son zamanlarda sürekli şiddete maruz kalan doktorlar ve sağlık çalışanları mı?

17.03.2014