MENÜ

Estetik Uygulamalar

Estetik Uygulamalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Estetik Uygulamalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 536 Estetik Uygulamalar haberi bulunmuştur.

Estetik Uygulamalar Haberleri

Yaz aylarında yıpranan cildinizi onarma zamanı

Yaz aylarında yıpranan cildinizi onarma zamanı

Yaz bitti. Sonbaharın yavaş yavaş yüzünü göstermesiyle beraber cildimizdeki ölü hücrelerden, kırışıklıklardan, kolajen eksilmesinden, lekelerden ve tabiki yaşlanma etkilerinden kurtulmanın zamanı da geldi. Birçok ünlü ismin ve Hollywood starının son dönemde tercih ettiği gençlik formülü olarak bilinen “Vampire Facelift” uygulama hakkında bilgi almak üzere Dr. Nihat Dik ile bir araya geldik.

9.09.2019Sağlık
En Güzel Kozmetik: Uyku

En Güzel Kozmetik: Uyku

Hayatımız boyunca güzel görünmek için makyaj malzemeleri, diğer kozmetik ürünler, estetik uygulamalar ve kolajen gibi gıda takviyeleri derken hem zaman hem de ciddi paralar harcıyoruz. Fakat, doğal olarak güzelleşmenin çok basit bir yolu daha var: Uyku! Klinik Aromaterapist Leyla Çakır, uyku ve güzellik ilişkisi hakkında şu bilgileri verdi:

Yağ Enjeksiyonu Nedir Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır

Yağ Enjeksiyonu Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, yaşlanma belirtilerini yok eymek için yapılan bir işlem olarak biliniyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Derya Bingöl, estetik uygulamalar arasında en yaygın işlemlerden biri olan yağ enjeksiyonunu anlattı. Yağ enjeksiyonu nedir? Yağ enjeksiyonu ne için uygulanır? Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

27.02.2019Kişisel Bakım
Estetik Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Estetik Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dudak şeklini değiştirmek, zamanla rengini kaybeden dudağın ihtiyacı olan canlılığı kazandırmak için tek yöntemin estetik uygulamalar olduğu zamanlar geride kalıyor. Güzellik Uzmanı Ergül Keskin, modern çağın en pratik güzellik uygulamalarından biri olan kontür işlemi ile dudakların dolgun bir görüntüye kavuşabileceğini söyledi.

30.11.2018Kişisel Bakım
Yağlarımız aslında bir gençleşme pınarı mı

Yağlarımız aslında bir gençleşme pınarı mı?

Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak ve yaşlanmayı geciktirmek için yapılan yeni uygulamalardan biri olan kök hücre tedavisinde, kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin kullanıldığını belirten Dr. Yüksel Büküşoğlu, uygulama hakkında önemli bilgiler verdi.

26.02.2018Sağlık
Anti-Aging ve Estetik Uygulamaları

Anti-Aging ve Estetik Uygulamaları

Güzellik ile ilgili kavramlar her geçen gün şekil değiştirirken, estetik uygulamalar da talepler doğrultusunda şekilleniyor. Son yıllarda doğal estetiğin temel kurallarından biri de maksimum doğallığı yakalamak. Klinik Koordinatörü Seycan Tanfer, estetik ile ilgili gelinen son noktayı anlattı.

22.11.2017Kişisel Bakım
Seyyar Botoks Servisi Tehlike Saçıyor

Seyyar Botoks Servisi Tehlike Saçıyor

Kafede, kuaförde inşaat silikonu ile yapılan merdiven altı botoks ve dolgu uygulamalarından sonra bu kez de kişilerin evlerine kadar servis veren sahte botoksçu tehlike saçtı. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu “Botoks ve dolgu basit bir işlem olarak algılanıyor fakat yanlış uygulamaları yüzde kalıcı olabilecek en tehlikeli sonuçları doğuruyor. Instagramda profil sayfası olan herkes doktor sanılmamalı” dedi.

27.10.2017Kişisel Bakım
Hukuk herkese lazım

'Hukuk herkese lazım'

Demokrasi ve hukuk su gibi, ekmek gibi ihtiyaç. Hepimize lazım. Bu köşede her hafta sizlerden hukuki konularda gelen sorulara yanıt arayıp, yeni yargı kararlarını yazacağım.

11.06.2017Gündem
Romantik prenses ne hale geldi

Romantik prenses ne hale geldi

1989'li ve 90'lı yıllarda sinemanın romantik prensesi olarak tanınan Meg Ryan kelimenin tam anlamıyla tanınmaz halde... 54 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz gün New York'ta düzenlenen Reklamcılık Haftası kapsamındaki bir panele konuşmacı olarak katıldı. Son 10 yıldır yüzüne yaptırdığı estetik uygulamalar yüzünden görüntüsü sık sık değişen Ryan, kırışıklıklarından kurtulmuştu.

29.09.2016Magazin
Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin

Gülüş Tasarımıyla Gülüşünüzü Keşfedin

Güzel bir gülüş için size yakışan bir diş yapınızın olması gerekiyor. Siz de size uygun gülüş tasarımlarıyla gülüşünüzü keşfedebilirsiniz.

12.04.2016Kişisel Bakım
Güzelleşmek uğruna yapılan hatalar

Güzelleşmek uğruna yapılan hatalar

Güzellik her kadının arzuladığı bir görüntüdür. Bunun içinde türlü bakım kremleri, maskeler, güzellik salonları ve makyaj hilelerine başvururlar. Bazen bu başvurulan yöntemler güzelleştirmek yerine tam aksi etki yapar ve cilde zarar verir.

11.03.2016Sağlık
Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır

Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?

Yıllar geçtikçe kaşlarımızda bir sürü sebepten dolayı şekil bozuklukları meydana gelir. Peki bunun için kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?

6.01.2016Sağlık
Botoksun kalıcı olması için ne yapmak gerekir

Botoksun kalıcı olması için ne yapmak gerekir?

Yaşa yada kilo alışverişine bağlı olarak yüzde, gıdık bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalarda botoks uygulaması yapılmakta. Peki, botoks, nasıl kalıcı sonuç verir?

6.01.2016Sağlık
Türkiye dünyanın saçını ekiyor

Türkiye dünyanın saçını ekiyor

Türkiye'nin, estetik uygulamalar içinde önemli yer tutan saç ekiminde dünya birincisi olduğu ve günde ortalama 200 hastaya işlem yapıldığı belirtildi.

16.12.2015Sağlık
Dünya güzelleşmek ve gençleşmek için 2 milyar dolar harcadı

Dünya güzelleşmek ve gençleşmek için 2 milyar dolar harcadı

Botoks’un üreticisi, ABD’li ilaç firması Allergan’ın CEO’su David E.I.Pyott, bu yıl yaklaşık 2 milyar dolar tutarında botoks sattıklarını belirterek, “Bunun yaklaşık yarısını güzelleşmek ve gençleşmek isteyenler ödedi. 5 yıl içinde botoksdan gelen gelirler yılda 4 milyar dolara kadar çıkacak” dedi.

22.10.2013Ekonomi
En mükemmel gülüş

En mükemmel gülüş

Dişlerimiz sağlığımızın başlangıç noktasıdır. Ancak günümüzde diş tedavileri sağlığın yanında estetiği de içeriyor.

5.09.2013Sağlık
Yüz gençleştirme

Yüz gençleştirme

Prof. Dr. Reha Yavuzer yüz gençleştirme ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtlıyor...

14.08.2013Kişisel Bakım
İtalya’da eğitim gördü, Diyarbakır’daki merkezi ‘kumaya estetik’ de çekti

İtalya’da eğitim gördü, Diyarbakır’daki merkezi ‘kumaya estetik’ de çekti

Kozmetik Cerrahi uzmanı Hamiyet Ariatta, İtalya’da aldığı tıp eğitimini doğduğu büyüdüğü, kendini borçlu hissettiği topraklara ödeyerek Diyarbakır’da çalışıyor.

1.05.2011Ekonomi
En çok nereye estetik yaptırılıyor

En çok nereye estetik yaptırılıyor?

Dünya da tercih edilen estetik ameliyat sıralaması ile ülkemizdeki uygulama birbirini tutmuyor. Peki, ülkemizde en çok nereye estetik yaptırılıyor?

10.01.2011Kişisel Bakım
Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir

Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir?

Hayatınızın en özel anlarından biri kuşkusuz ki evleneceğiniz gün. Bu özel gün öncesinde hangi estetik operasyonları yaptırabileceğinizi, Este Klinik'den Op.Dr. Yakup Avşar'dan dinledik...

11.09.2010Kişisel Bakım
Estetikte yaz modası

Estetikte yaz modası

Yaz gelince estetik operasyon yaptıranların sayısı artıyor. En çok da dolgu uygulaması, ozonterapi ve koltukaltı botoxu tercih ediliyor.

20.07.2010Kelebek
Güzel olmak erkeklerin de derdi

Güzel olmak erkeklerin de derdi

Erkeklerde en çok yaptırılan ameliyatlar burun, saç ekimi ve kadınsı meme küçültülmesi, liposuction ve çeşitli lazer uygulamaları.

16.05.2010Kelebek
Dudaklar dolgunlaşıyor

Dudaklar dolgunlaşıyor

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak, birçok kadının hayali. Estetik uygulamalar arasında da son yıllarda dudak dolgunlaştırma işlemi öne çıkıyor.

16.11.2009Kelebek
İdeal güzelliğin yeni yöntemi: Profiloplasty

İdeal güzelliğin yeni yöntemi: Profiloplasty

Gözlerin, burnun, kaşların, dudakların birbirine mesafesindeki uyumla belirlenen altın oran ideal güzelliğin tarifi aslında.

Kış bakımının tam zamanı

Kış bakımının tam zamanı!

İstenmeyen tüyler, lekeler, kılcal damarlar ve kırışıklar... Bu sevimsiz görüntülerden kurtulmak için en doğru zaman kış ayları! Dr. Melisa Eczacıbaşı anlattı...

15.12.2008Stil Önerileri

Yazar Sonuçları

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt yaşlanmasına karşı alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, yaş gruplarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

22.02.2019

Yüz germede yeni teknik iple yüz asma

Yaz aylarının kendini göstermeye başlamasıyla kışın olumsuz etkilerini vücudumuzdan atmaya çalışırken en çok özeni yüzümüze gösteriyoruz. Çünkü vücudun yaşlanmasının ilk ve en belirgin belirtilerini veren bölge burası.

25.06.2018

Merdiven altı estetik mağdurları, dikkat

Hukuk herkese lazım... Demokrasi ve hukuk su gibi, ekmek gibi ihtiyaç. Hepimize lazım. Bu köşede her hafta sizlerden hukuki konularda gelen sorulara yanıt arayıp, yeni yargı kararlarını yazacağım. Bana şu adresten ulaşabilirsiniz: oarmutcu@hurriyet.com.tr

12.06.2017

Kadınlar feminen ruhunu kaybetmesin

Tayfur Yağcı yıllardır daha çok kadınlara hizmet veren bir doktor.

12.03.2017

2016 Estetik Trendleri

Op. Dr. Bülent Cihantimur 2016 estetik trendlerini sıralıyor...

13.05.2016

Ankara’ya Fransız değiller

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği için Ankara’nın en renkli diplomatik merkezi demek hiç de yanlış olmaz.

21.09.2013

‘3D face lifting’

Yüz gençleştirmede lazer teknolojilerinin önemi yadsınamaz.

17.12.2010

Uzmanlardan yaz uyarıları

Yaz tatili planları hayata geçirilmeye başlandı, herkesi bir estetik telaşı sardı.

18.06.2010

Dudaklar dolgunlaşıyor

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak, birçok kadının hayali. Estetik uygulamalar arasında da son yıllarda dudak dolgunlaştırma işlemi öne çıkıyor.

15.11.2009

Yüzünüzde altın oranı yakalayın

Yüzyıllardır, gözlerin, burnun, kaşların, dudakların birbirine mesafesindeki uyumla belirlenen altın oran, Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa’sının altın oranıyla da popülerleşerek günümüze dek ideal güzelliği tarif etti.

11.06.2009