MENÜ

Ergene Nehri

Ergene Nehri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ergene Nehri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ergene Nehri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 379 Ergene Nehri haberi bulunmuştur.

Ergene Nehri Haberleri

2 gündür kayıp olarak aranırken cesedi bulundu

2 gündür kayıp olarak aranırken cesedi bulundu

EDİRNE'nin Uzunköprü ilçesinde, 2 gündür kayıp olan Mümin Güven'in (65), Ergene Nehri'nde cesedi bulundu.

23.01.2020Gündem
TMSF’ye geçen şirketler büyüdü

TMSF’ye geçen şirketler büyüdü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis’te milletvekillerinin sorularını yanıtlarken FETÖ bağlantılı olduğu için TMSF’ye geçen şirketlerin, üç yıl içinde cirolarını yüzde 13 arttırdığını söyledi.

19.12.2019Gündem
Ergeneyi yerli köstebek temizliyor

Ergene'yi "yerli köstebek" temizliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yerli tünel açma makinası, Türkiye'nin en büyük çevre projesinde tünel kazmak için kullanılıyor. Hem ülkemize döviz kazandırıcı bir hizmet hem de cari açığın azaltılmasına katkı sunacak. Firmamız bunun ihracatını da gerçekleştirebiliyor. 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejimizin ana unsuru yüksek katma değerli ürünlerle kalkınan bir Türkiye'yi yakalamak, bu manada önemli bir proje" açıklamasında bulundu.

30.11.2019Ekonomi
Görüntüler isyan ettirmişti... Soruşturma başlatıldı

Görüntüler isyan ettirmişti... Soruşturma başlatıldı

KIRKLARELİ'nin Şeytan Deresi'nde meydana gelen balık ölümleriyle ilgili bir fabrikadan dereye atık su bırakıldığı belirlenirken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan, balık ölümlerinin zehirli kimyasal atıktan kaynaklandığını söyledi.

23.05.2019Gündem
Sayı artıyor... Toplam 11 cansız beden bulundu

Sayı artıyor... Toplam 11 cansız beden bulundu

Edirne'de, jandarma ve hudut askerlerince farklı gün ve alanlarda düzensiz göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 3 ceset bulundu. Son bulunan cansız bedenlerle aralık ayından bu yana bulunan ceset sayısı 11'e yükseldi.

19.02.2019Gündem
Edirnede 3 ceset bulundu

Edirne'de 3 ceset bulundu

Edirne'de, jandarma ve hudut askerlerince farklı gün ve alanlarda düzensiz göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 3 ceset bulundu.

19.02.2019Gündem
Saygılı olmak şartıyla bu ülkede herkes dilediği gibi yaşayabilir

"Saygılı olmak şartıyla bu ülkede herkes dilediği gibi yaşayabilir"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Selimiye Meydanı’nda halka hitap etti: “Edirne’den tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Bu ülke, tüm renkleriyle, tüm zenginlikleriyle, tüm farklılıklarıyla 82 milyon vatandaşımızın ortak vatanıdır. Bu ülkede herkes, diğerlerin hakkına, hukukuna saygılı olmak şartıyla dilediği gibi inanabilir, dilediği gibi yaşayabilir, dilediği gibi düşüncelerini ifade edebilir.”

17.02.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Edirnede önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Edirne'de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Edirne mitinginde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras ile görüşmesini anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Çipras ile görüştüğümde aynı şeyi söyledim. Dedim ki, bak bizlerden bir şeyler istiyorsunuz, Ruhban Okulu'nu istiyorsunuz. Ben de dedim ki, 'Fethiye Camii'ni açalım...' 'Camiyi açıyoruz' dediler. Minaresi niye yok? Kızlarım, kilise çan kulesi olmadan olur mu? Biz diyoruz ki çan kulesiyle mi yapacaksın? Gel yap. Ama bizim camimizin de mütemmim cüzü nedir? Şu semaya yükselen minarelerdir. Ya işte diyor "muhalefet beni eleştiriyor" Ya biz siyasetçiyiz, kendimize güveneceğiz. İstedikleri kadar eleştirsinler." dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

16.02.2019Gündem
Kanser araştırma sonuçları açıklanmıyor

Kanser araştırma sonuçları açıklanmıyor

SAĞLIK Bakanlığı’nın, 2011-2016 arasında “Kocaeli, Antalya, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli illerindeki Çevresel Faktörlerin ve Sağlık Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi” projesinin sonuçlarının açıklanmaması Meclis gündemine getirildi.

12.01.2019Gündem
Geçen ay kırmızı akmıştı...  Çorlu Deresi şimdi de griye boyandı

Geçen ay kırmızı akmıştı... Çorlu Deresi şimdi de griye boyandı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinden geçen Çorlu Deresi, atıklar nedeniyle gri akmaya başladı. Vatandaşlar, geçen ay da kırmızıya bürünen deredeki kirliliğin önlenmesini istedi. Çorlu Deresi, geçen ay da kimyasal atıklar nedeniyle kırmızıya bürünmüştü.

26.11.2018Gündem
Bakan Kurum açıkladı Yüzde 151 arttı

Bakan Kurum açıkladı! Yüzde 151 arttı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedeli 250 bin dolara düşürdük ve bunun semerisini de aslında Eylül ayında net bir şekilde aldık. Geçen seneki Eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 tane sadece Eylül ayında satış gerçekleştirdik" dedi.

8.11.2018Ekonomi
Meriç Deresinde şaşırtan görüntü... Gri ve beyaz akıyor, kokusu isyan ettirdi

Meriç Deresi'nde şaşırtan görüntü... 'Gri ve beyaz' akıyor, kokusu isyan ettirdi

Edirne’nin Meriç ilçesinde döküldüğü Meriç Nehri ile aynı adı taşıyan dere iddiaya göre, fabrika atıkları nedeniyle beyaz akıyor. 6 kilometrelik uzunluğuyla üreticilerin tarlaları suladığı derenin kirli akmasına çevresinde bulunan Küçük Doğanca Mahallesi muhtarı İsmail İşözü tepki gösterip, kirliliğe fabrika atıklarının neden olduğunu ileri sürdü. İşözü, "Bu dere haftada 2-3 gün bu renkte, zehir akıyor. Ve bu renk çevreye kokuyla birlikte büyük zarar veriyor. Bu derede 15-20 yıl önce balık tutup yiyorduk. Şu an sivrisinek bile yaşamıyor" dedi. Köylülerden Veli Demir de ''Özelikle yaz aylarında burnunuzu tıkamadan burada bulunamıyorsunuz'' diye konuştu.

15.10.2018Gündem
Tekirdağda korkutan görüntü

Tekirdağ'da korkutan görüntü!

TEKİRDAĞ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde Marmara Denizi’ne dökülen Kamara Deresi’nin kızıl ve siyah renkte akmaya başlaması üzerine inceleme başlatıldı.

10.10.2018Gündem

Bakan açıkladı... Ergene Nehri'ni kirleten işletmenin faaliyeti durduruldu

Ergene Nehri'nin kolu olan Çorlu Çayı'nın fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlaması tartışmalara neden olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çorlu Çayı'nın fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlamasına sebebiyet veren tesisin tespit edildiğini belirterek, "İşletmenin 2872 sayılı Çevre Kanunu'nun 15'inci maddesi gereği gerekli çevresel tedbirler alınıncaya kadar faaliyetini durduruyoruz. Tesise, çevre izin ve lisansına aykırı olarak alınan atıkların tehlikesiz olmasının tespiti halinde en az 233 bin 404 lira tehlikeli çıkması durumunda ise minimum 787 bin 819 lira idari para cezası uygulayacağız. Ayrıca halkımızın ve çevrenin sağlığını tehdit eden bu duruma karşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunacağız'' dedi.

6.10.2018Gündem
Dereye atık bıraktığı öne sürülen tesiste kazı çalışması

Dereye atık bıraktığı öne sürülen tesiste kazı çalışması

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri’nin bir kolu olan Çorlu Deresi’nin ’kırmızı’ akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bırakılmadığının tespiti için kazı çalışması başlatıldı.

5.10.2018Haber
Görüntü korkunç... Harekete geçildi

Görüntü korkunç... Harekete geçildi

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy ilçesinde, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri’nin bir kolu olan Çorlu Deresi’nin ’kırmızı’ akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bırakılmadığının tespiti için kazı çalışması başlatıldı.

5.10.2018Gündem
Bu görüntüsüyle şoke etmişti Flaş gelişme

Bu görüntüsüyle şoke etmişti! Flaş gelişme

Ergene Nehri'nin Çerkezköy kesiminde kırmızı akan suyun rengi bu sabah saatlerinde normale dönerken, atığı dereye verdiği tespit edilen işletme hakkında adli ve resmi işlemler başlatıldı.

4.10.2018Gündem
Çorlu deresi normal rengine dönmeye başladı

Çorlu deresi normal rengine dönmeye başladı

Fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlayan Ergene Nehri'nin kolu Çorlu Deresi büyük oranda normal renginde akmaya başladı. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri dereden numune alarak seyyar laboratuvarda analiz etti. Ekipler, dereye atıkların bırakıldığı yeri tespit amacıyla yaya olarak 5 kilometrelik tarama yaptı. Bir bölümü toprak altında yaklaşık 2 kilometrelik döşenen beton hat tespit edildi. Hattın Kızılpınar Mahallesi'ndeki bir geri dönüşüm tesisine ait olduğu belirlendi.

4.10.2018Haber
Tamamen pembe renge büründü Ekipler harekete geçti

Tamamen pembe renge büründü! Ekipler harekete geçti

Fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlayan Ergene Nehri'nin kolu Çorlu Deresi büyük oranda normal renginde akmaya başladı. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri dereden numune alarak seyyar laboratuvarda analiz etti. Ekipler, dereye atıkların bırakıldığı yeri tespit amacıyla yaya olarak 5 kilometrelik tarama yaptı. Bir bölümü toprak altında yaklaşık 2 kilometrelik döşenen beton hat tespit edildi. Hattın Kızılpınar Mahallesi'ndeki bir geri dönüşüm tesisine ait olduğu belirlendi.

4.10.2018Gündem
Korkunç görüntü

Korkunç görüntü

 Ergene Nehri'nin kolu Çorlu Deresi fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başladı

3.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 günlük eylem planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 günlük eylem planını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını kamuoyuna açıkladı.

3.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Eşitsizlik uçurumu 202 yılda anca kapanır

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin sadece sözde kalan tepkilerin ve bir türlü eyleme dönüşmeyen taahhütlerin yerimizde saymamıza neden olduğunu belirterek, “Bugünkü değişim hızıyla devam edilirse dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğindeki uçurumu kapatmamız için 202 yıl gerekiyor” dedi.

27.09.2019

Şahin Bey zeytin bahçelerine ‘kenevir ekimini’ öneriyor

Şahin Uzun, 7 yıldan beri Edremit’in Kaz Dağları yamaçlarındaki Avcılar köyünde zeytin ve zeytinyağı, arıcılık ve meyve üreticiliği yapıyor.

11.01.2019

Herkes öğretmen olamaz

İLİM Japonya’ya 1868’de girmiştir. 1925’te yüzde 99,4 Japon çocuğu Batı eğitimi veren okullarda okumaktaydı ve 1927’de halkın yüzde 93’ü okuyup yazmakta idi.

22.11.2018

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018

1. Dünya Savaşı’nın bitişinin 100. yılı... Kahramanları unutmayalım

1. DÜNYA Savaşı’nın bitişinin 100. yılı 11 Kasım’da...

9.10.2018

Bize daha ne olsun? Cümleten geçmiş olsun

OLTANIN ucunda balık yerine çürümüş, içine işleyen zehirlerin etkisiyle mutasyona uğramış bir canavarı andıran ayakkabı sallanıyor...

3.09.2018

Denizleri neden 'nadas'a almıyoruz?

BALIK avı sezonu başlarken deneyimli balıkçıların öngörüsü gerçekleşirse bu sezon denizden adeta palamut ‘fışkıracak!’ Hesaba göre istavrit, mezgit ve hamside de bolluk olacak.

29.08.2018